Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
introvertea

Czy w CV zawsze trzeba podać swój nr tel? Dlaczego pracodawcy preferują oddzwanianie, a nie odpisywanie?

Polecane posty

Jestem osobą introwertyczną i z wielu powodów preferuję kontakt pisemny od telefonicznego.

Kiedy piszę do wielu sklepów, żeby porównać ich oferty, to jakoś nie ma problemu, żeby odpisywali. Dlaczego w przypadku szukania pracy musi być inaczej?

Bardzo się stresuję w oczekiwaniu na telefony od pracodawców z bardzo wielu powodów, które wszystkie wyeliminowałoby, gdyby zamiast oddzwaniać, odpisywali oni na mail. Oto powody, które mnie stresują:

1. Obecnie nie siedzę na bezrobociu, tylko o dziwo pracuję w innej pracy, więc maile mogę sprawdzać ukratkiem, ale kiedy czekam na oddzwanianie przez pracodawców, to po pierwsze muszę mieć cały czas niewyciezony dzwonek i denerwuje się kiedy dzwoni mi telefon, nie tylko od pracodawców

2. kiedy oddzwania pracodawca, to muszę w panice uciekac z biura do lazienki i tam z nim ukradkiemrozmawiac, zeby obecny pracodawca i wspolpracownicy sie nie zorientowali

3. kazdy pracodawca zachowuje sie jakby był pępkiem swiata, to znaczy, wydaje mu sie, ze osoba aplikujaca wyslala tylko jedno jedyne CV i od razu wie z ktorej firmy oddzwania pracodawca, a przeciez chyba kazda osoba szukajaca pracy, wysyla cv do wielu prac, wiec kiedy oddzwania pracodawca i od razu pyta, dlaczego chce pracowac akurat w ich firmie, to ja gorączkowo próbuje w ogole odgadnać z ktorej firmy moze oddzwaniac i probuje sobie cokolwiek przypomniec o tej jednej z wielu firm, czego dodatkowo nie ulatwia brak dostepu do komputera, ktorego nie zabieram ze sobą biegnąc w poplochu z biura do lazienki

W zasadzie powyzsze powody nie dotycza nawet mojej introwerycznej natury, tylko są takimi praktycznymi problemami

Z powodu introwertyznu zaś dodatkowo odczuwam stres rozmawiając pierwszy raz z obcą osobą, czego nie mam podczas wymieniania maili

Teraz wiec pytanie: dlaczego pracodawcy z uporem oddzwaniają, zamiast odpisywac na CV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie podawaj numeru telefonu w CV, tylko maila, jaki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię, ale takie rzeczy załatwia się przez tel, a nie przez smsa. Nikogo nie interesuje, że jesteś introwertykiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kris888 napisał:

No to nie podawaj numeru telefonu w CV, tylko maila, jaki problem?

Czy wtedy na własne życzenie nie pozbawię się szansy na zatrudnienie u większości pracodawców, którzy kochają rozmowy telefoniczne, bo maila do mnie nie napiszą, bo nie mają tego w zwyczaju, nie chce im się, nie lubią, nie potrafią itp?😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Zepsuty napisał:

Rozumiem cię, ale takie rzeczy załatwia się przez tel, a nie przez smsa. Nikogo nie interesuje, że jesteś introwertykiem.  

a jak ktoś nie ma telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Zepsuty napisał:

Rozumiem cię, ale takie rzeczy załatwia się przez tel, a nie przez smsa. Nikogo nie interesuje, że jesteś introwertykiem. 

Nie mówię o sms, tylko o e-mailu - tak jak ja nie wysylam CV przez sms tylko mail

A dlaczego takie sprawy zalatwia sie przez tel?

I czy uwazasz, że skoro tak, to jesli nie podam nr do siebie, to pracodawca ze mnie zrezygnuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, introvertea napisał:

Czy wtedy na własne życzenie nie pozbawię się szansy na zatrudnienie u większości pracodawców, którzy kochają rozmowy telefoniczne, bo maila do mnie nie napiszą, bo nie mają tego w zwyczaju, nie chce im się, nie lubią, nie potrafią itp?😝

no cóż, to ich strata.

znam osobę w swojej rodzinie, która nie używa telefonu a jakoś znalazła pracę. więc da się znaleźć i załatwić bez telefonu, nieco trudniej ale możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kris888 napisał:

a jak ktoś nie ma telefonu?

W tych czasach to niemożliwe. To podaje maila i czeka do usranej śmierci na odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zepsuty napisał:

W tych czasach to niemożliwe. To podaje maila i czeka do usranej śmierci na odpowiedź. 

Możliwe, sam znam minimum 2 które nie mają i nie używają. Jedna z rodziny, jak wcześniej pisałem i jeden znajomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zepsuty napisał:

Rozumiem cię, ale takie rzeczy załatwia się przez tel, a nie przez smsa. Nikogo nie interesuje, że jesteś introwertykiem. 

Ponawiam pytanie - dlaczego takie sprawy zalatwia sie przez tel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ryfka_ napisał:

Bo to jest tak naprawde 1 etap rekrutacji 

Czyli, że pracodawca słyszy głos kandydata i na tej podstawie go ocenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, introvertea napisał:

Nie mówię o sms, tylko o e-mailu - tak jak ja nie wysylam CV przez sms tylko mail

A dlaczego takie sprawy zalatwia sie przez tel?

I czy uwazasz, że skoro tak, to jesli nie podam nr do siebie, to pracodawca ze mnie zrezygnuje?

Jak cv bogate to może wyślę maila. Zależy od pracodawcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne jak w CV nie ma nr telefonu, nie sądzisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kris888 napisał:

Możliwe, sam znam minimum 2 które nie mają i nie używają. Jedna z rodziny, jak wcześniej pisałem i jeden znajomy.

To niezłe oszołomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Zepsuty napisał:

Trochę dziwne jak w CV nie ma nr telefonu, nie sądzisz? 

No wiem, dlatego, wbrew sobie, jednak umieszczam w cv moj nr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, introvertea napisał:

Ponawiam pytanie - dlaczego takie sprawy zalatwia sie przez tel?

Od razu odsiewają tych, którzy boją się odebrać.

Znowu cię zbanowali, trolliku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zepsuty napisał:

To niezłe oszołomy  

czemu oszołomy? po prostu nie mają takiej potrzeby. jakby potrzebowali to mieliby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, introvertea napisał:

No wiem, dlatego, wbrew sobie, jednak umieszczam w cv moj nr

Tylko potem jeszcze trzeba odebrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kris888 napisał:

czemu oszołomy? po prostu nie mają takiej potrzeby. jakby potrzebowali to mieliby.

Nie mają potrzeby używanie telef, za to używają maila do załatwiania różnych spraw? 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co gdzieś zadzwonić i coś załatwić, jak można wszędzie jeździć i załatwiać osobiście, jak ktoś lubi to spoko. Ja nie znam nikogo kto by nie miał telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zepsuty napisał:

Nie mają potrzeby używanie telef, za to używają maila do załatwiania różnych spraw? 😆

z rodziny maila też nie ma,

natomiast mój znajomy często zmienia adresy - czy coś przez nie załatwia, nie wiem, nie pytałem 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, introvertea napisał:

Nie mówię o sms, tylko o e-mailu - tak jak ja nie wysylam CV przez sms tylko mail

A dlaczego takie sprawy zalatwia sie przez tel?

I czy uwazasz, że skoro tak, to jesli nie podam nr do siebie, to pracodawca ze mnie zrezygnuje?

Czasami wola do kogoś zadzwonić niż napisać. Moim zdaniem większość woli dzwonić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, introvertea napisał:

Teraz wiec pytanie: dlaczego pracodawcy z uporem oddzwaniają, zamiast odpisywac na CV?

bo chcą sprawdzic  kim mają do czynienia, chcą wybadac czy to normalna osobą, dodatkowo wygodniej ustalić szczegoly dot. terminu interview i ogolnie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon szybciej, moze gdy wysylasz CV to napisz, zeby Ci dali znać kiedy zadzwonią, bo jesteś w pracy i mozesz nie odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żaba Monìka napisał:

Przez telefon szybciej, moze gdy wysylasz CV to napisz, zeby Ci dali znać kiedy zadzwonią, bo jesteś w pracy i mozesz nie odebrać.

Bo rozumiem, że standardowo każdy pracodawca i rekruter robi założenie, że jeśli ktoś szuka pracy, to znaczy, że aktualnie nie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, introvertea napisał:

Bo rozumiem, że standardowo każdy pracodawca i rekruter robi założenie, że jeśli ktoś szuka pracy, to znaczy, że aktualnie nie pracuje?

Nie, ale oni Ci w myslach nie czytają. Trzeba sie z ludzmi komunikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, introvertea napisał:

Czy wtedy na własne życzenie nie pozbawię się szansy na zatrudnienie u większości pracodawców, którzy kochają rozmowy telefoniczne, bo maila do mnie nie napiszą, bo nie mają tego w zwyczaju, nie chce im się, nie lubią, nie potrafią itp?😝

Mejla lepiej nie,  bo jak ty zaczniesz pisać tak jak tutaj że trzeba ci tłumaczyć oczywistości jak nieporadnemu dziecku to twój mejl poleci do kosza jako spam. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, introvertea napisał:

Bo rozumiem, że standardowo każdy pracodawca i rekruter robi założenie, że jeśli ktoś szuka pracy, to znaczy, że aktualnie nie pracuje?

Niekoniecznie,  bo ktoś może się rozglądać za czymś lepiej płatnym/ekonomicznie bardziej korzystnym. Czego jeszcze nie wiesz i czego nie rozumiesz 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×