Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewik42

Automaty do pieczenia chleba

Polecane posty

Przymierzam się do kupna, automatu do pieczenia chleba,może któraś z was ma takie cudo.Chciałabym wiedzieć coś więcej na temat tego urządzenia czy warto i czy chlebek jest smaczn,jakiej firmy mam szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chleb piekę w normalnym piekarniku i na smak nie narzekam :D Ale też zastanawiałam się nad kupnem machiny specjalnie do chleba, bo może mniej prądu by jadła niz piekarnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam automat i nie żałuję. Świetne sprawa. Całość sprowadza się do wsypania składników i ustawienia programu. Chlebek pycha, zdecydowanie lepszy niż kupny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piekę chleb w normalnym piekarniku i jest super. Na prąd nie narzekam, bo mam gazowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedz, chyba sie skusze na to urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stało się kupiłam automat do pieczenia chleba firmy Mulinex XXl 5000 upiekłam pierwszy chleb,zdecydowanie lepszy od kupnego.Z czystym sumieniem polecam w tej maszynie mogę robić komfitury dałam za niego 370zł.Mogę upiec jednorazowo 1,5kg chleba myśle ze to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszne chlebki wychodzą i mozna szalec ze smakami :D Najlepszy byl ziemniaczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emalunka
Cześć A ile schodzi upiec taki chlebek w takim urządzeniu, dużo pochłania prądu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmkiiin
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majdna
i jak z tym prądem ? opłaca się samemu piec chleb codziennie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie upiekłam następny chlebek ,napewno domowy chlebek jest smaczniejszy ,zdrowszy.Długo się przechowuje,a jego zrobienie dostarcza dużo frajdy i jaki zapach w mieszkaniu świeżo upieczonym chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a moge upiec chleb na mace orkiszowej czy zawsze trzeba sie trzymac tam tych przepisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
najlepiej to pozycz od kogos pobaw sie i oddaj - zwroc uwage jak ci slicznie rachunek za energie poszedl w gore przy okazji tej zabawy :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susku
no to jakie koszty sa takiego 1 chlebka za prąd - może ktos napisze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadiA**
Razem ze znajomymi dokladnie wyliczylismy - prawie kilogromowy chlebek (986 dag) kosztuje ok.1,50 To chyba nie jest duzo,biorac rowniez pod uwage to,ze bardzo dobrze wiemy,co do tego chleba dalismy,to,ze jest pyszny,swiezy i nie ma nic wspolnego z tymi tworami z piekarni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZIB
WITAM TEŻ MAM TEN AUTOMAT , PIECZYWA W SKLEPIE NIE KUPOWALIŚMY OD 3 MIESIĘCY , BO NIKT NIE CHCIAŁ INNEGO NIŻ TO Z AUTOMATU , SĄ ZAŁĄCZONE PRZEPISY I POLECAM W MIARĘ ŚCISŁE STOSOWANIE SIĘ DO PROPORCJI , A WTEDY EFEKT MUROWANY . ZAWSZE DOSYPUJĘ DO CHLEBA NASIONA SŁONECZNIKA , SEZAM , PESTKI DYNI, A W ZDROWEJ ŻYWNOŚCI MĄKĘ ORKISZOWĄ , OTRĘBY , MĄKĘ RAZOWĄ I ŻYTNIĄ , MOŻNA EKSPERYMENTOWAĆ TYLKO PROPORCJĘ ZACHOWAĆ PIECZEMY TEŻ SŁODKI CHLEB , DZIECIAKI PRZEPADAJĄ ZA NIM , Z MIODEM JEST SUPER A DROŻDŻÓWKA Z DUŻĄ ILOŚCIĄ RODZYNEK LUB BAKALI DO KEKSU ZASTĘPUJE NAM NIEDZIELNE CIASTO PRAWIE ZAWSZE STOSUJĘ NORMALNE DROŻDŻE A NIE TE W PROSZKU POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszt
a mozecie mi powiedziec tak przy podliczeniu skladnikow ile kosztuje wyrob takiego chlebka w automacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę stwierdzić ile mniej więcej wychodzi to w piekarniku elektrycznym, bo policzyliśmy z ciekawości. Pełen cykl rośnięcia i pieczenia (czyli godzinę na około 30 stopni i godzinę na 200 stopni) wyszło nam trochę ponad 2 kilowaty (a w tym czasie normalnie chodziła lodówka i włączony był do prądu laptop). Jak dla mnie to to ilość do przełknięcia, a ile frajdy :D Przemyślałam sprawę, że tego automatu do pieczenia to jak narazie po prostu nie miałabym gdzie dać w kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggfgfddg
A czy taki chlebek z automatu jest chrupiący?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mojego wychodzi chrupiący. I to wcale nie na najmocniejszym \"zrumienianiu\" (są 3 stopnie zrumienienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Moulinexa tego z bagietkami. Rewelacja. Od miesiąca rodzina zażera się chlebem i protestują jak mówię, że jutro idą do sklepu. Przepisy - z książki, którą dostałam od producenta i kilku stron internetowych. Czasami używam gotowych mieszanek, ale chleb jest trochę glinowaty, więc przeważnie kupujemy składniki i sami mieszamy. Rachunek za energię? Myślałam, że naprawdę odczuję zmianę, a tu niespodzianka...nie jest wcale tak źle jak co niektóre pisały. A zdecydowanie jest zdrowiej i smaczniej... Znajomy piekarz opowiadał kiedyś do wrzuca do chleba dla statystycznego klienta i dlaczego dla swojej rodziny i znajomych piecze osobno i z czegoś innego, dlaczego to inaczej smakuje..Teraz już wiem ;) I za nic nie zamienię maszyny na chleb kupny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessaa
A ja piekę bez maszyny tak; mam półprofesjonalny robot clatronik i do miski wsypuję 1,5 kg przesianej mąki, 11 łyżek płatków owsianych górskich, słonecznik, dynię, śliwkę suszoną (co mam) wlewam 4 i 3/4 szklanki ciepłej wody (ciasto musi się lać)w której jest rozpuszczone 2 łyżki soli i wysośnięte na 1 łyżce cukru 10dkg drożdży. Włączam mieszadło na dużych obrotach na 10-13 minut i w tej misie rośnie 10 minut. Wykładam do foremek (3 długie wąskie) smaruję tylko dno i wysypuję np. słonecznikiem ciasto smaruję żółtkiem z wodą pół na pół rosnie 15 minut i do pieca w temp. 200 stopni na 50 minut gotowe. Po wyjęciu odwracam (na coś np. na innej blaszceżeby gor,ace powietrze miało gdzie ujść) do góry dnem foremki wtedy pięknie chlebek wygląda. Opis wygląda na długi ale to chwila moment jak się robi a mój udział jest mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama123
Kupiłam automat do chleba i bagietek Moulinex ow 5003 ale brak przepisów. Nie bardzo wiem jak się zabrac za pieczenie Może ktos zma sprawdzone przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breadmaker
tez go mam, mieszkam w londynie i pieke rozne chlebki, muffiny itd. mam duzo opcjii..swietne to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama123
sSukam przepisów na chleb do Moulinex ow 5003 nie mam jeszcze książki od producenta. Każdy na forum chwali się jaki to dobry chleb robi więc proszę o sprawdzone przepisy.Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolanka305
susku--nie opowiadaj glupot ze koszt pieczenia jednego chleba w automaci kosztuje 1.50 bo to bzdura!!! Mieszasz ludziom w glowach tylko. Ja mialam taki automat Zelmera (pieklam chleb tylko 2x w tyg) to ja dostalam rachunek to myslalam ze trupem padne :P . Ludzie nie wierzcie w takie bajki ze taki automat pobiera tylko 1.50 jezeli chodzi on zalozmy przez 3h i caly czas cos sie w ni dzieje to jak to jest mozliwe za takie male pieniadze. Naprawde nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Moim zdaniem 1,50 bardzo,bardzo prawdopodobna cena takiego chleba. Sama pieke dwa chleby dziennie od ponad roku - powinnam chyba juz dawno pojsc z torbami...Zaden rachunek mnie nie powalil,trupem nie padlam,z calego serca polecam automat i chleb w nim pieczony-pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×