Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co wy z tym PRZYSŁOWIOWE w każdej wypowiedzi?!

Polecane posty

Gość gość

Na każdym kroku widzę: "przysłowiowa szklanka cukru" "przysłowiowy kop w dupę" "przysłowiowa łyżeczka do herbaty" Czy wy wiecie kiedy używa się słowa "przysłowiowe"??? No to wyjaśniam, uwaga: "zawarty w przysłowiu, wzięty z przysłowia, będący przysłowiem, znany powszechnie jako przysłowie’" wbijcie to sobie do łbów raz a porządnie :o Polecam lekturę: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&;id=181 sorry, ale patrzeć nie mogę na te pseudointelektualne wywody ludzi, którzy nie potrafią posługiwać się swoim ojczystym językiem :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha
"sorry, ale patrzeć nie mogę na te pseudointelektualne wywody ludzi, którzy nie potrafią posługiwać się swoim ojczystym językiem" Zaraz Ci wytłumaczą, że: - mieszkają długo za granicą, - są dyslektykami, - czepiasz się szczegółów i jesteś trollem a ich wypowiedzi są merytoryczne. "Bynajmniej" merytoryczne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłabym dopisać do tego co najmniej 4 inne zjawiska językowe, ale muszę iść marynować karkówkę :D Mnie też potwornie rażą takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roukola- chyba marnować:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, zgadzam się z twoja wypowiedzią, ale chciałabym zauważyć, że twoje "sorry" też nie świadczy dobrze o jakości języka jakim się posługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co sie czepiacie. Dzieki temu mozna wylapac kto pisze z goscia i jaki ma login:D pani od bynajmniej ciagle popelnia ten blad,uwielbia to slowo a ostatnio pisala podpisana:D Ta od"przyslowiowego"to tez jedna i ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam przyklad:byla tu taka "fajnie byc ciezarna"a potem "badz soba"i ona miala kilkantakich swoich ulubionych powiedzonek. Jak zniknela z forum to tylko zniknela zalogowana natomiast dlugo pisala z goscia. Ostatnio nie czytam prawie w ogole kafeterii wiec nie wiem czy jest. Ale wtedy bez problemu bylo widac jej posty podpisane i z goscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta od tych przyslowiowych to pewnie ta co za kazdym razem bierze doslownie ironie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"taka prawda" tez jest naduzywane przez niektore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys popularne bylo zaczynanie zdania od "generalnie", potem wszedzie przewijalo sie "stricte", pozniej na topie bylo konczenie zdania retorycznym "taak?" (co prawda ludzie na poziomie tego nie naduzywali). Na kafe notorycznie uzywa sie slowka "bynajmniej" i to bynajmniej nie w odpowiednim znaczeniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha
Widać każdemu co innego działa na nerwy. Autorkę drażni niewłaściwe użycie słowa "przysłowiowe", kogo innego anglicyzmy, mnie "bynajmniej" i nieumiejętność odmiany przez przypadki (te wszystkie "tym osobą, ludzią, ziwerzętą"). Mam czasem ochotę zwrócić uwagę, mimo to odpuszczam. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy żadnych błędów nie popełnia. Btw. czytałam jakiś czas temu wywiad z prof. Miodkiem, w którym przyznawał, że nawet jemu się to zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:34 hahahaha ta co dosłownie bierze ironie jest najlepsza:D i poprawia "bledy ortograficzne" typu: "ale jestes"mundra" masz gypi musk itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×