Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość W.P.

Co zabrać do szpitala na poród??

Polecane posty

Gość W.P.

Co zabrać do szpitala na poród??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oto spis
Rzeczy do szpitala: a) dokumenty: - dowód osobisty, - dyskietka ubezpieczeniowa, - legitymacja ubezpieczeniowa (aktualna, podbita na 1 m-c przed porodem) - karta ciąży + wyniki badań (wszystkie z całej ciąży) - akt małżeństwa (z nim zgłasza się urodzenie dziecka). b) dla mamy: - szlafrok, - 2 koszule nocne, - papcie + ewentualnie klapki (pod prysznic) - ręcznik, mydło, itp. - kubek + sztućce, - majtki (większe) i staniczek, - 2 paczki podpasek Bella max (właściwie podobno są to pieluchy do kupienia w aptece, a po porodzie wręcz niezbędne bo bardzo chłonne), - 2 podkłady jednorazowe na łóżko (zależy od szpitala), - ENEMA - lewatywa jednorazowa (zależy do szpitala), - golarka jednorazowa (zależy od szpitala), - pampersy dla noworodków (około 8 na dobę), - Tantum Rosa - saszetki, skuteczny środek przeciwzapalny do przemywania rany po porodzie, - 3-5 litrów wody mineralnej niegazowanej (do porodu, bardzo chce się pić), c) dla maluszka (potrzebne dopiero do wypisu): - koszulka, - kaftanik, - czapeczka cienka (w letnim okresie), - pampers, - pieluszka teterowa (do przykrycia buzi w drodze do samochodu), - rożek lub becik, - śpiochy, - sweterek, - fotelik do samochodu. Jednak trzeba się upewnić w danym szpitalu, ponieważ różne zasady mogą mieć poszczególne z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W.P.
Nerwy to pewnie tak. Ale napiszcie cos o "rzeczach". PLIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woda mineralna - zgadzam się - DUŻO!!!! Ale dodatkowo - jedna butelka wody w butelce z takim otwieranym dziubkiem - bardzo się przydaje, zwłaszcza w końcowej fazie, jak można szybko pociągnąć chaust :) Ze zwykłej butelki po prostu się zalejesz w tym momencie a napewno nie napijesz. Poza tym ta butelka potem przydaje się do rozpuszczania w niej roztworu Tantum Rosa - no chyba że planujesz zabrać miskę żeby się w niej wymoczyć :D. Pozdrowionka i powodzenia. Nie jest tak źle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze skarpetki!!! W czasie porodu jak jest zimnow nogi to: a) jest naprawdę niekomfortowo i bardzo to rozprasza b) jak jest ciepło i ciemno produkuje się więcej oksytocyny - hormonu odpowiadającego za skurcze. Weź też papier toaletowy - miękki i beż żadnych wzorków (biały najlepiej). Raz że w szpitalu bardzo szybko idzie i często brakuje, dwa że często jest szorstki i nieprzyjemny, a to miejsce naprawdę wrażliwe.... Przy podmywaniu dobrze jest też nie używać zwykłego ręcznka, tylko ręczniki papierowe (znów miękkie i białe). Białe żebyś mogła w razie czego zobaczyć jakieś nieprawidłowości, poza tym te farbowane wzorki mogą narobić jakiejś szkody....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W.P.
Powiedzcie jeszcze - koszula na poród to jakakolwiek czy musi być bardzo krótka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i chłopa zabierz
:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszulę na poród dostaniesz szpitalną, zresztą po co brudzić swoją? A na oddziale możesz nosić taką jaka ci się żywnie podoba :) Lepsza jest chyba krótsza, lepiej powietrze dochodzi. A wietrzenie to podstawa!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze apropos koszuli. Nieważne czy długa czy krótka, najlepiej jednak żeby to była taka specjalna dla kobiet karmiących. Ma specjalne rozcięcia na wysokości piersi, tak że nie trzeba za każdym razem żeby nakarmić maluszka zadzierać jej pod szyję ;) Wyglądają one tak: http://szamanka.pl/product_info.php/cPath/79/products_id/1120 http://szafamamy.pl/index.php?m=ass&s=q0a8nlipinj1ihn75wxa9suqru1thog4&id_ass=24530 http://allegro.pl/show_item.php?item=51137986 http://allegro.pl/show_item.php?item=51137966 - ja miałam właśnie taką w chmurki :) Jeżeli o te sprawy chodzi, ważny jest też biustonosz dla mam karmiących. Piersi po porodzie są bardzo ciężkie i z każdym dniem coraz cięższe. Biustonosz taki radzę nosić (zresztą za radą położnych) całą dobę, inaczej może się okazać po miesiącu, że kończą sie na wysokości pępka... ;) Dobrze też żeby był bezszwowy, bo szwy przechodzą dokładnie na wysokości baaaardzo wrażliwych sutków (Canpol babies mają szwy od razy mówię...) Acha jeszcze co do biustonoszy pamiętaj, że po porodzie piersi są ZAWSZE jedną miseczkę większe, czasami nawet dwie... Tu przykładowe: http://allegro.pl/show_item.php?item=51017203 http://allegro.pl/show_item.php?item=50026179 A jednorazowe majtki wcale nie są takie dobre, bo pomimo zapewnień sprzedawców nie przepuszczają powietrza, co może prowadzić do różnych nieprzyjemnych dolegliwości, poz tym w szpitalach i tak każą je ściągać i WIETRZYĆ SIĘ ILE SIĘ DA! Miałam je ale moim zdaniem zbędny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się zaaferowałam opisem, że pomyliłam imiona. Kornelę urodziłam 19 stycznia 2002 r a Bartusia 29.12.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YZA23
A jeśli nie mam ślubu to przecież aktu ślubu nie mam. i nie zarejestrują mi dziecka????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie ja tez
chcialabym sie dowiedziec jak to jest jak sie jest bez slubu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnhbhguuytthyfg
dzieck rejstruje się w urzędzie stanu cywilnego nie w szpitalu!!! macie na to dwa tygodnie od porodu. jeśli nie macie ślubu to aby zarejstrować dziecko muszą iść oboje rodziców i w urzędzie za oświadczeniem woli matki i ojca wpisuje się w akt urodzenia imię nazwisko i dane rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zabierałam dla siebie niezbędną wodę mineralną, 2 koszule nocne, mydło itp. Ręczniki, klapki, ciepłe skarpety, szlafrok, majtki poporodowe - NIEZBĘDNE. Ligninę brałyśmy tyle ile chciałysmy, z oddziału. Dla dziecka potrzebowałam tylko sudocrem, w moim szpitalu dawali 6 pampersów na dobę, ale miałam swoje tak w razie "WU". No i mąz przyniósł ciuchy na wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojego kuzyna żona była niepełnoletnia jak urodziła i nie mieli wtedy ślubu to z tego co wiem dziecko otrzymało jej nazwisko a prawnym opiekunem została jej mama. a do porodu u mnie w szpitalu trzeba: dla mamy: dwie koszule po porodzie (do porodu dają szpitalne), szlafrok, dokumenty (legitymacja ubezpieczeniowa dowód osobisty, wyniki badań, karta ciąży), woda mineralna, kapcie +klapki pod prysznic, podpaski większe, kosmetyki, dwa reczniki, sztuće + kubek, podkłady na łóżko są szpitalne i można wymieniać sobie do woli dla dziecka: pampersy 1 opakowanie, 3 koszulki, rożek, 3 pieluchy tetrowe, mydełko+oliwka chyba o niczym nie zapomniałam:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllli
cale szczescie ze rodze w uk.bo to smiech co trzeba zabrac;/ w polsce, ja zabieram owszem ciuchy dla siebie i dziecka ale kilka bo wychodzi sie zazwyczaj na drugi dzien a potem masz opieke poloznej przez miesiac co dzien,zaaz po porodzie dostajesz karte menu i wybierasz co chcesz zjesc ,mam prywatny pokoj i wanne z olejkami dla relaxu i muzyczke dodam ze co chwile ktos przynosi ci cos do picia ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzprawietata
Moja Żona trafila wczoraj do szpitala, dwa tygodnie przed terminem, jest to nasze pierwsze rodzenie, a nie zdazylismy sie razem spakowac, wiec musze teraz zrobic to sam. Czy ktos moglby mi pomoc i powiedziec co jest najwazniejsze (dokumenty o ktorych mowa juz mam!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszkam w UK i w torbie mialam :2 koszule dla siebie ,klapki,podpaski i podklady (nie przydaly sie bo byly na odzidziale dostapne dla kazdego ) paczke malych pampersow,dwa ubranka dla malej i kocyk,szlafrok i swoja kosmetyczke oraz karte ciazy i dowod osobisty a i butelke wody ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juztata
udalo sie! juz tata :) dziekuje majoweczka 09 za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drosia
hej kobietki co zabrać do szpitala dla maluszka??czy potwierdzenie ubezpieczenia jest jeszcze potrzebne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzenie ubezpieczenia
ale czyje. Twoje? Jak jesteś ubezpieczona to i tak powinni to w ewuś-iu sprawdzić - na wszelki wypadek weź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, rodziłam 2 miesiące temu i sama szukałam informacji w necie. To co było mi najbardziej potrzebne to: - karta ciąży, wyniki badań, pesel (nie potrzeba już żadnego zaświadczenia o ubezpieczeniu). - luźna koszula do porodu, niekoniecznie nowa bo i tak się pobrudzi; - 3 koszule do karmienia. Dla mnie najlepsza była rozpinana. - podpaski - podkłady poporodowe. Miałam firmy Hartmann średnie 30 szt to minimum. Miałam również Belle, ale te zużyłam już w domu, nie chłoną za dobrze i się deformują. - majtki siateczkowe wielorazowe też Hartmanna, wystarczą 3 sztuki, bo łatwo się pierze i szybko schną. Są elastyczne i bardzo wygodne. - mały i duży ręcznik, przybory toaletowe, koniecznie coś do higieny intymnej. - kapcie i klapki pod prysznic. - bardzo przydał mi się laktator, bo na początku dziecko mało je, dlatego trzeba trochę pobudzić laktację, a w trzeciej dobie miałam taki nawał pokarmu, że bez laktatora umarłabym z bólu. - maść na brodawki, ja miałam Maltan i byłam zadowolona. - podkłady na łóżko (zużyłam 2). - maść na hemoroidy (dowoził mi mąż), oczywiście bez sterydów, czyli jakąś dostępną bez recepty. - przydała się również taka specjalna poduszka do siadania po porodzie (rogal). - wodę niegazowaną (do porodu najlepiej z dziubkiem). Miałam straszne pragnienie podczas porodu. - coś do jedzenia, kanapki lub herbatniki. Chwilę po porodzie, jak opadną trochę emocję chce się jeść i oczywiście wodę. Szlafrok miałam ale nie przydał się wogóle mimo, że jestem dość wstydliwa :) to po porodzie miałam w nosie, że chodzę w samej koszuli, naprawdę nikt na to nie zwraca uwagi. Dla dziecka potrzebowałam jedynie mokre chusteczki i pieluszki jednorazowe resztę zapewniają w szpitalu (dowiedzcie się jak jest u was). Oczywiście na wyjście dla malucha ciuszki i fotelik samochodowy (jeżeli będziecie wracać do domu autem). Jeżeli chodzi o sam poród to domagajcie się gazu rozweselającego, mamy do tego prawo i jest bezpłatny. Poród jest dość stresujący i gdy nadchodzi skurcz ciężko mi było prawidłowo przeć, źle oddychałam, dopiero jak dostałam gaz trochę się rozluźniłam i dałam radę. Po gazie jest się w pełni świadomym, pozwala jedynie trochę się rozluźnić. Wszystkim przyszłym mamom życzę szczęśliwego rozwiązania i głowy do góry, dacie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś jeszcze chce coś zareklamować? Może śpiworek? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja zrobilam sobie kiedys taka liste no i fajnie wtedy bylo no tak no 👄 www.youtube.com/watch?v=D4wB8NNwA-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinawelinkowska
Nie trzeba brać za dużo. Trzeba spakować torbę podreczną, resztę może zawsze ktoś dowieźć. Polecam - http://mamdzidziusia.bloog.pl/id,340447134,title,Zacznijmy-od-poczatku-jade-rodzic-co-mi-potrzebne-a-co-potrzebne-dziecku,index.html Mama powinna spakować to co zwykle zabiera na wyjazd z domu, a dla dziecka ubranko i kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×