Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania Frania

Czy ktoś wie, zna się? Wymiary płodu na USG. Ważne.

Polecane posty

Witam. Robiłam USG, W wyniku mam napisane: tydz ciąży wg miesiączki 33 tyg 3 dni. BPD- 87 mm- 35 tyg 2 dni AC- 285 mm- 32 tyg 3 dni FL- 58 mm- 29 tyg 5 dni. Wiem, że to wymiary główki, brzuszka i uda, ale czy wszystko jest w porządku biorąc pod uwagę tak dużą rozbieżność? Ilość wód plodowych i stan łozyska są jak najbardziej w porządku, ale co z reszta? Czy ktoś jest w stanie pomóc w interpretacji prawidłowości wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipipip
powiem brzydko-olej to!!!!mialam zwieksze rozbieznosci,przewertowalam caly net,bylam u 2 lekarzy,bylam bliska choroby psychicznej...niestety usg podaje wymiary okolo,czesto sie myli,a te rozbieznosci chyba o niczym nie swiadcza.moj Maly urodzil sie zdrow jak ryba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się na tym nie znam.Ale co mówi lekarz ???? Gdyby było źle to na pewno by Ciebie o tym poinformował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym tak właśnie myśleć i mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku. Do tej pory była to rozbierzność 2 tyg, a teraz się trochę zaniepokoiłam, bo to aż 6 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! na ostatnim usg, pełne 28 tc miałam takie wyniki: BDP 77-31t1d HC 265-28t6d AC 255-29t5d FL 51- 27t4d doktor która robiła usg powiedział ze nie podoba jej sie wymiar BDP, ze jest duza głowa i kazła mi powtórzyć usg po tygodniu (na lepszym sprzecie gdzie bedzie mozna obejrzec dokładnie strukture mózgu), ide na nie jutro, mam nadzieje ze bedzie ok. moja dr prowadzaca uspokajała mnie ze na pewno jest dobrze, bo lezałam przez miesiac w szpitalu i miałam usg co tydzien i lekarze ogladali mózg i nikt nie widział nic niepokojacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak...
ja miałam rozbieznosc duza główka z wymiarów 32 tydz a brzuszek 2dzidzia poprostu urodziła sie mała ale zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz jutro po badaniu co się dowiedziałaś, bo ja mam podobna rozbieżność. Lekarz powiedział, że są pewne normy rozbieżności i raczej by się tu nie martwił, ale sama nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak...
miało byc brzuszek 26 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyno dobrze Ci ktos radzil olej to!! Mnie tez prawie do choroby psychicznej doprowadzili. Dziecko mialo za duza glowke i w ogole bylo za duze, straszyli cesarka ze wzgledu na wielkosc glowki (niby ze nie przejdzie przez kanal rodny) i na wielkosc dziecka, latalam na usg co tydzien i z nerwow wariowalam. Co sie okazalo?? Synek urodzil sie z normalna glowka i wazyl 3410!! Juz na usg w 36 tygodniu mowili, ze tyle wazy !! To sa wymiary orientacyjne i naprawde nie ma sie czym martwic! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pale i nie piję. Więc to nie może być przyczyną. A powiedzieć mogę Tobie bezimienny, że sam jesteś potworem i nie zasługujesz na to, że by dane było Ci cieszyć się dzieckiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu franiu--- obiecałam ze odezwe sie po badaniu, juz jestem spokojna usg dobrze wyszło, z główką maluszka wszystko w porzadku. synek ogolnie jest wiekszy tak ok 1,5-2 tyg do przodu. wazy juz ok 1590g w mozgu tez wszystkie struktury prawidłowe, symetryczne, bez sladów nieprawidłowego płynu czy wodogłowia, lekarz powiedziała ze mozemy byc spokojni. fakt ten jeden pomiar BDP odbiega od normy, ale lekarz uspokoił nas ze nie ma to nic wspólnego z nieprawidłowosciami (bo wewnatrz głowy wszystko ok) i ze to duzo zalezy od ułozenia dziecka, tym bardziej ze głowka malenstwa jest juz do dołu całkiem blisko spojenia łonowego, a ja jestem bardzo drobna. tłumaczył tez ze lekkie odchylenie głowki dziecka do tyłu moze juz włynac na taki pomiar, takze nie martw sie, na pewno u Ciebie wszystko jest ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Frania - w mojej pierwszej ciąży główka była "starsza" od reszty wg usg o 3 i poł tyg!!! Wariowałam z niepokoju choć lekarz kazał się nie martwić! I co się okazało? Wojtek urodził się z dość okrągłą dużą główką:) taka jego uroda::) jest zdrowy i śliczny:) twój maluch może też nie jest idealnie proporcjonalny i tyle! tym naprawdę nie ma się co przejmować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, w sumie to racja, bo nawet 1 mm błędnego obliczenia przez lekarza to 1 tydzień. Więc już teraz myślę, że będzie wszystko w porządku. :) I dziękuje za ciepłe słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna2727
Mam podobny problem i odchodzę od zmysłów! Moje ostatnie wyniki USG Wiek płodu wg miesiączki to 22 tyg 1 dzień BPD 22 tyg 6 dni AC 21 tyg 2 dni FL 18 tyg 3 dni Lekarz stwierdził, że moje dziecko ma skróćone kości długie! Czy ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama12345
Ja mam odwrotnie główka jest 3 tygodnie mlodsza od brzuszka.A to dopiero 22 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam 38 lat i jestem w 33 tygodniu ciąży, a w domu mam 14 letnią zdrową córę. Do tej pory wszystko było ok, ale wczoraj miałam USG i głowa z brzuszkiem się zgadza z 33 tyg, a kość udowa ma 30tyg. Lekarz powiedział, że nie powinnam się martwić i następne USG mam za 3tyg. Ja odchodzę od zmysłów i nie wiem co robić. POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasilka
Widzę, że dużo kobiet ma te same obawy. W moim przypadku wymiary kości udowej są "młodsze niż reszta ciała. Według OM jestem w 34 tyg ciąży, natomiast z wymiarów FL dzidzia ma 29 tyg. Strasznie mnie martwi ta rozbieżność. zastanawiam się czy nie udać się samodzielnie na dodatkowe usg, ale z tego co tu czytam lepiej dać sobie spokój i nie stresować się dodatkowo. Czy ktoś miał taką sytuację? tzn wymiary główki odpowiednie do tyg ciąży natomiast zbyt krótką kość udową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mialam
dziewczyny, nie zamartwiajcie sie prosze. u mnie od 20 tyg ciazy az po sam koniec kosc udowa byla o wiele krotsza niz pozostale pomiary, straszono mnie ze dziecko moze byc karlem, miec downa itp, nie spalam po nocach z nerwow i wylalam morze lez. dodam ze pomiary co 4 tyg byly robione przez innychh lekarzy, na innych sprzetach usg. Moj synek urodzil sie zdrowy, 3150 ja i moj partner tez nie jestesmy wysocy wiec to pewno dlatego. olejcie te glupie pomiary i cieszcie sie ciązą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasilka, ja miałam dokładnie tak jak u ciebie. nózki na kazdym usg były za krótkie, w 33 tc róznica mdzy kościąudową a obwodem główki wynosiła 4 tyg. tez sie stresowałam jak cholera, urodziłam w 35 tc- synek jest piekny, zdrowy i proporcjonalny. także potwierdzam zdanie wiekszości- olac to!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najważniejszy jest BRZUSZEK
dziecka, czyli pomiar AC jeśli znacznie odbiega od innych pomiarów można być zaniepokojonym, bo to oznacza hipotrofię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuzka
Witam, mieszkam w Anglii, wiec Usg robione jest tutaj 2 razy ;/. Ostatnie , ktore mialam wyszlo niby dobrze, ale czy ktoras z Was Kochane moglaby mi powiedziec czy wymiary mojego malenstwa sa prawidowe? Szukalam w internecie stron, ktore moglyby mi cos na ten temat powiedziec, ale niestety nic konkretnego nie ma;/.Z gory dizekuje :D. Oto te wymairy : BPD - 51.9 HC - 191.0 TCD - 22.3 AC - 154.6 FL - 34.8 Z gory Bardzo bardzo dziekuje , pozdrawiam wszystkie przyszle Mamusie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasilka
A ja jestem jeszcze 2 w 1. Termin mam dokładnie za tydzień i już nie mogę się doczekać. Najgorsze są ostatnie dni oczekiwania. Na szczęście jestem trochę spokojniejsza, bo co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Melduje sie jako chyba jedyny tatus na tym forum.. Przy wynikach z USG opisane sa jedynie srednie na danty tydzien ciazy a nie przedzial w ktorym wasz wynik w danym tygodniu moze sie znajdowac - tak bylo u nas i okazalo sie ze pomimo iz wyniki byly nizsze lub wyzsze niz srednia to jednak byly w normie. Mam nawet odpowiednia tabele jezeli chcecie chetnie podesle wam to w pdf - oczywiscie zawsze do konsultacji z lekarzem, ale nasza akurat tego nie znala i dopiero po sprawdzeniu tego wszyscy sie uspokoilismy . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej Jaca:) wklej tę tabelę
bo na pewno jest sporo zainteresowanych osób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszeczka123
Cześć dziewczyny! Mam do was pytanie. Czy jest możliwość żeby dziecko miało 4cm w niespełna 10 tygodniu? Wiem kiedy dokłądnie spałam z moim chłopakiem i na usg doktor mi powiedział ze to 11 tydzien. Ja wiem ze to niespełna 10. Czy maluszek faktycznie moze miec większe rozmiary?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to jest normalne że w 19 tyg. TCD wynosi 17,7mm. Umieram z niepokoju. Proszę o jakiekolwiek statystyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co powiedział ci lekarz? pokazywałaś mu wyniki badania? gdzie robiłaś? jeśli w wawie, to mogę polecić Boramed, tam usg połówkowe wykonują naprawdę porządnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettit
oo to dobrze wiedzieć, bo na połówkowe badania chce iść w miejsce gdzie jest na prawdę porządny sprzęt! bo u mojego lekarza to jest ok, ale chyba są lepsze miejsca:) czyli padło na Boramed!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×