Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego Gratuluję się ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Większość to wpadki. Szok ze brak okresu. Potem te młode mamy narzekają ze ciężko ze nie dają rady. Po co się w ogóle gratuluję ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie niestety przyjeło. Mi też ciagle gratulowali jakbym w totka wygrała. Ja swoją ciąże planowałam,ale pokurwiu idzie dostać jak sie słyszy -Oh,gratulacje. Kiedy masz termin? -Oh jej,jak cudnie. Chlopiec? Drugie to na pewno dziewczynka bedzie I tak w kółko takie pieprzenie,że aż mi sie tego dzieciaka odechciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje są miłe i tyle. Nawet jeśli dziecko u kogoś jest z wpadki to nie znaczy, że jest niechciane. Moja koleżanka na studiach wpadła ze swoim chłopakiem, ale po pierwszym szoku bardzo się ucieszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dajcie spokój. Ślubu się też gratuluje a tyle jest nieudanych małżeństw. Po prostu wypada zareagować. Jak ktoś ci powie że mu umarł ojciec to nie wnikasz czy to był dobry ojciec czy kawał drania niszczący cała rodzinę - tylko składasz kondolencje albo chociaż mówisz że ci przykro. I nie ma znaczenia czy ci naprawdę przykro. Fakt że takie gdakające cioteczki, rozpływanie się nad stanem pseudo-błogosławionym, dywagacje na temat płci itp. może być wkurzające. Ale zwykłe gratulacje są na miejscu. Zapytanie o termin to tez nie jakaś intymna sprawa. To jak zapytanie kiedy masz egzamin jeśli powiesz że skończyłaś kurs na prawko. Zwykła ciekawość. Chociaż może faktycznie jak się to słyszy przez kilka mcy to może drażnić. Nie wiem, ja nie pamiętam tego pytania az tak natrętnie kiedy sama byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w takim razie mówić? Współczuję czy tez może nie podejmować tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak ktoś uprzednio napisał, a powiedz mi, jeśli wiesz że komuś ktoś umarł i był to kawał drania to składasz kondolencje, czy nie bo był zły? Dlaczego gratuluje się ciąży? Dlatego, że tak się zachowują kulturalni ludzie, dlatego że jak siadacie do stołu mówi się smacznego, jak ktoś umrze, składa się kondolencje, jak urodzi się dziecko to się również gratuluje, dlatego, że jak ktoś podaje Ci coś mówi "proszę" a ty odpowiadasz "dziękuje", dlatego że nie ciamka się w restauracji i nie siorbie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluje się, bo ciąża chciana to ogromne szczescie dla rodziców; zwłaszcza jesli były trudnosci w zajsciu w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach jak komus uda sie zajsc to dla tych co chcą dziecka jest cud bo teraz duzo kobiet ma problemy. Ale tez wiele ciaz nie przebiega prawidlowo. No nie moja wina ze chodza po tym seiecie twory dla ktorych ciaza jest czyms co niszczy im zycie,wola zabić noz wychowac itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może w twoim środowisku większość ciąż to wpadki, jeśli masz 17 lat albo zyjesz wśród marginesu społecznego. Wsród moich znajomych/rodziny większość ciąż była planowana a jeśli zdarzyła się wpadka to i tak wywołała ogromną radość u przyszłych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiałam, bo przeciez (w większości przypadków) zajście w ciążę nie jest wielkim sukcesem. A na poważnie - bo takie są zasady dobrego wychowania. Autorko, wyobraź sobie, jak byś się czuła, gdybyś powiedziała komuś, że jesteś w ciąży, a on w odpowiedzi zacząłby rozmawiać o pogodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×