Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaja gosc kaja

dziedziczenie, prosze powiedzccie procentowo ile komu się nalezy.

Polecane posty

Gość kaja gosc kaja

Mężczyzna ma syna z pierwszego małżeństwa, z drugiego natomiast ma dwie córki. Jak procentowo będzie wyglądało dzieciczenie po tym mężczyźnie w przypadku: a) spisania przez niego testamentu, że po śmierci przepisuje wszystko tylko swojej żonie, b) w braku spisania jakiegokolwiek testamentu. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
czy ktos mi pomoże? prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak w testamencie napisze ze wszystko zonie, to dzieci ostana po rownym skromnym zachowku w braku testamentu bedzie bodajze tak, ze polowe dostanie zona, a dzieci po rowno po 1/3 z polowy ale tu nie mam juz 1005 pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź, czy ktoś może jeszcze się wypowie? A Tobie dziekuje za te kilka chwil poświecone na odpisanie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz okraść dziecko z pierwszego związku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Póki co to uprzejmie proszę o pomoc w odpowiedzi na moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak wszystkiego nie zgarniesz ! Nie łudź się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Czy ktos jeszcze pomoze, bede wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz internet - poszukaj. tutaj nie ma co pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezduszna materialistka! W przypadku braku testamentu to sąd podzieli majątek, mam nadzieję, że ty nie dostaniesz nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
czasem cos ktos odpowie sensownego dlatego postanowiłam wejsc I zapytac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
testament juz jest dziecino! spisany ręcznie i nie wiem czy jeszcze u naturiasza trzeba.. i jakie korzysci z tego będa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to co ty jesteś jedną z tych córek i czekasz aż tatuś wykorkuje, potrzebujesz pilnie kasy? Bo chyba nie żoną a on nie ma 80 lat? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Ma 83 lata, testament był warunkiem ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Sama go pisałam, on tylko podpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
ty i dzieci dostajecie po rowno, gdyby dzieci bylo wiecej to ty dostajesz wiecej bo malzonkowi nie moze przypasc mniej jak 1/4. jesli bedzie testament to wszyscy w nim pominieci moga sie domagac polowy tego co dostaliby gdyby go nie bylo czyli to co w zdaniu wyzej dzielisz na polowe. wiem ze kombinujesz jak to zrobic aby nie twoje dziecko nic nie dostalo ale tak sie nie da, tzn. daloby sie ale nie bede podpowiadal jak a ty raczej na to nie wpadniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
mam 27 lat, mąż w sile wieku, nie wybiera sie na tamten świat tylko caly nasz majatek chce by byl dla naszych córek, nie dla jego syna, bo my sie go dorobilismy sami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
nie ma znaczenia kto sie dorobil jak zaznacyzlas w temacie pytasz o dziedziczenia a dziedzicza wszyscy potomkowie niezaleznie czy mieli udzial jaki w jego zdobyciu czy nie. spisz z mezem intercyze z rozdzielnoscia majatkowa albo z wyrownaniem dochodow czy jak sie to tam nazywa i masz problemz glowy to co sama zarobisz pojdzie do waszych dzieci a to co on podzieli sie na 4 :D ale to ci nie pasuje bo on penwie pracuje a ty siedzisz na forum i myslisz jak to zrobic aby kogos wydziedziczyc :D v testament spisany wlasna reka i podpisany przez meza np. po pijaku niewiele wnosi tyle ile testament ustny z niezaleznym swiadkiem. takie sprawy zalatwia notariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
lanser wszyscy tak pizza: "wiem jak dalo by rade ale nie powiem" no prawa napewno nie tworzyles wiec co tam mozesz wiedziec. zachowek wiem ze jest i na to nie mam wplywu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy się dorobiliście wy czyli ty i twój mąż. Ty masz dwoje dzieci,mąż ma troje i troje dzieci ma prawo odziedziczyć swoją część z połowy której dorobił się ojciec. Czyli po jednej czwartej dla każdego z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
leser, po pijaku czy nie pijaku to nie wazne, liczy sie podpis tak samo jak i testament ustny wypowiedziany przy niezleznym swiadku czyli takim który nie ma interesu w owym spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
ci ktoryz tworza zazwyczj wiedza mniej niz ci ktorzy korzystaja z tego co wytworzyli. poza tym nie trzeba byc einstainem aby wiedziec wystarczy sie zastanowic co podlega dziedziczeniu. jak ktos w chwili smierci nie ma nic to i nie ma co dziedziczyc, moze miec np. dlugi wtedy ktos zachlanny przez nieuwage wezmie dlugi :D od razu podpowiem ze darowizna za zycia nie spowoduje niemozliwosci dziedziczenia przez to dziecko bo bedzie sie moglo domagac wliczenia darowizny na poczet spadku. chodzi o cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaja,a nie przyszło Ci do głowy, że możesz wyjść szczęśliwa z domu i wpaść pod koła Jaguara? Możesz wykorkowac przed mężem. Wtedy nie masz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syna krowo też się dorobił, twój "wkład" i tak dostaniesz w formie tych 50%, twoje córki jaki miały w tym udział ze chciałabyś wydziedziczyć syna? Szmacisko niemiłe! 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
pojdziesz do notariusza slono zaplacisz to ci powie ja nie bede doradzal tym ktorych postepowania nie pochwalam. wazne czy po pijaku, teraz sa grafolodzy po kursie za 600zl wiec taki pewnie tego nie zauwazy ale dobry stwierdzi ze po pijaku i bedzies zmogla go wykorzystac jako papier toaletowy. od ciebie az bije zawisc i sad na otwarciu spadku na pewno to zauwazy. wez sie do pracy spisz intercyze i dasz dizeciom co zechcesz nie rozumiem z czym mas zproblem oprocz tego ze jestes leniem i zerujesz na mezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szmata zachoruje na raka albo inne paskudztwo, ciekawe czy córeczki będą ją dogladać, jeszcze się zdziwi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej żeby dziadek przeczytał ten wątek, wy/je/bał/by żonkę że by jeszcze do tego dopłaciła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja kaja kajaaaaa
Tak masz racje chłopczyku, Sad bedzie sie kierował tym co ma przed sobą, domkumanmi, testamentem, zesnaniami świadków a nie czy przyjde z zadartym nosem czy też potulna i skruszona. Idac takim tokiem myslenia sądy uniewinniali by gwałcicieli bo ci sie rozplakali na sali sadowej i żałowali. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty chcesz a pytałaś czego chce mąż???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×