Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy srebrny różaniec to dobry pomysł na prezent z okazji Chrztu Św...

Polecane posty

Gość gość

Wydaje mi się, że prezent powinien być adekwatny do sytuacji, a więc czy różaniec będzie dobrą pamiątką jeśli chodzi o Chrzest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Mam nadzieję że sobie żartujesz? Jak można na chrzest dzieciakowi kupić różaniec? Kup babci na prezent ćwoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry prezent z tym, że niekoniecznie srebrny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plus Pismo Św. jest też bardzo dobrym prezentem z dedykacją zwłaszcza, że za niedługo już Go w sprzedaży nie będzie. Tak samo krzyży. Papież Franciszek już je zmienia...przeczytajcie w objawieniach z ostrzezenia.net. Wartość Rózanca Sw. jest nie w tym z czego jest zrobiony ale w wartości modlitwy na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam złoty medalik , wcale nie sa drogie . Srebro śniedzieje i wymaga stałego czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są rzeczy których nie powinno (tak wiem średniowieczne myślenie,nie zjedzcie mnie) się dawać w prezencie na chrzest,nie daje się nic co ma krzyżyk (różaniec,łańcuszek z krzyżykiem) bo człowiek od dziecka będzie dźwigał krzyż,dlatego najczęściej dla maluchów kupuje się medaliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Może to śmieszne i średniowieczne myślenie.Jednak sprawdza się,mimo że nie podoba się niektórym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co polecacie jako prezent na chrzest ? Co mogliby kupić dziadkowie ? ciekawa jestem propozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FAJNIE JEST
Mojej wnusi kupiłam na chrzest złoty łańcuszek z medalikiem i 200zł. włożyłam w pamiątkę do chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślenie. Lepiej mieć krzyż w tu życiu niż całą wieczność w mękach piekielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym krzyżykiem to coś jest,jak urodziłam,to po powrocie do domu pierwszy wpadł do mnie wujek-ksiądz,zobaczył wózek malucha i na tasiemce moja szwagierka przyczepiła krzyżyk wujek podszeł zdjął i powiedział "medalik będzie odpowiedniejszy jutro przyniosę" wstydziłam się dopytać opowiedziałam mamie a ta w krzyk:dziecku krzyż powiesiłaś!niepoważna jesteś...no to ja już zdębiałam zamilkłam,pytam babci,a ona też nnnnnieeeemooożna! O i tak się coś dowiesz :) szwagierki nie zdradziłam,ale ostrzegłam,też oczy w słup postawiła,powiedziała swojej mamie to ta też ją zrugała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fotelik do auta dla większego już malucha jak wyrośnie z "nosidełka"będzie jak znalazł i srebrny medalik,nosić nie będzie więc rodzice przechowają do 1komuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej weźcie..myślałam, że to dobry pomysł...wydaje mi się, ze to właśnie prezenty typu "fotelik" to rzeczy, które kupuje się maluchowi na urodziny, czy inne takie podobne okazje, a nie na chrzest :-/... a na chrzest właśnie jakiś medalik z wizerunkiem Matki Boskiej albo właśnie krzyżyk, różaniec, biblię , ..coś adekwatnego do tegoż właśnie "święta"...:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź przestań coś "świętego"kupią często chrzestni,medalik obrazek standardowo dodatek do koperty albo i bez koperty reszta gości może kupić praktyczny prezent po cholerę dziecku parę medalików czy dewocjonaliów skoro przynajmniej przez pierwsze lata życia nosić nie będzie.ja kupiłam chrześniakowi wózek zanim się urodził na chrzcie dałam tylko pamiątkę,a chrzestny medalik i kopertę.Myślisz,że rodzice mieli pretensje,że nie dałam czegoś stosownego do uroczystości albo,że dziecko nie skorzystało,a np.dziadkowie kupili komodę z przewijakiem i huśtawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym księdzem wujkiem to przesadziłaś krzyż jest ochrona od złego – W obronie przed złymi duchami mogą nam pomóc symbole religijne, jak na przykład krzyż wiszący na ścianie - uważa ks. dr Marian Piątkowski, egzorcysta. dlaczego w filmach egzorcyści poskluguja sie krzyżami ahttp://ekai.pl/wydarzenia/komentarze/x23350/egzorcysta-krzyz-na-scianie-broni-przed-zlymi-duchami/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, ja dostałam tyle różańców, że je wypieprzyłam, czyli ''zagubiłam'' ojej, a pogoniłam tak na prawdę znajomym za dobre parę zlotych. Po pamiątkach nie ma u mnie nawet śladu, po prostu 'zaginęły', na pobliskich śmietnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale malutkim dzieciom się krzyżyków nie daruje nawet na komunię ksiądz,rodzice kupują MEDALIK a weź kup swojemu niemowlakowi krzyżyk sprawdzimy,o co tu chodzi,ja tam swojemu krzyżyka też nie kupię. A i na chrztach u nas ksiądz też daje prezencik-pamiątkę modlitwę z Świętym Dominikiem i medalik nigdy krzyżyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to już mamy ustalone że dziecku maleńkiemu na chrzest nie daje się krzyżyka, a jeśli jakieś tego typy przedmioty to dają chrzestni. Podsuwajcie proszę jeszcze jakieś propozycje, bo to jeszcze przede mną. Mój wnuczek będzie chrzczony nietypowo, bo będzie miał już 8 miesięcy. Takie rzeczy jak wózek, przewijak i tym podobne akcesoria już dawno ma. Fotelik do samochodu także i mały i duży, więc co jeszcze może być ? Zabawek też raczej nie kupimy ( dziadkowie) bo po chrzcie wracają do UK , więc bagaż się liczy. Jeśli uznajecie że od dziadków kasa to ile ? pytam bo na wózek daliśmy zaraz po urodzeniu małego, ciuszki i zabawki kupowałam w czasie swego pobytu u dzieci, po powrocie przesyłałam ciuszki, więc wolałabym coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie daje się krzyzyka na chrzest. I nie daje się rzeczy typu: fotelik, wózek, spacerówka - to są rzeczy "zwyczajowe, świeckie" dajesz na urodziny, imieniny. Na chrzest dajesz coś zwiazanego z religią. Pismo Swięte, medalik, obrazek ze świetym, pamiatki chrztu, ewentualnie pieniądze. Ludzie z chrztu chcą zrobić komunię lub wesele gdzie dominują prezenty praktyczne. I niestety im drozsze tym lepiej. Prezent na chrzest ma być pamiątką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie w Biblii jest mowa o różańcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniec przyjazni
Nie daje się w prezencie dziecku na chrzest krzyży! Skoro ktoś chce niech sobie daje co chce.Ja wiem jedno że krzyż w prezencie to przesrane życie.Samemu możesz kupić sobie krzyżyk i go nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o co za zabobony zeszycie kto wierzy w boga ten ma szczęśliwe zycie a za krzyżem jest bóg a gdy człowiek wierzy ze krzyż ściąga pecha to jest bałwochwalstwo i za to jest cierpienie do 4 pokolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mozna wierzyc, ze krzyz - znak zbawienia i łaski, milosci Boga, wyzwolenia z niewoli szatana ma przyniesc bol i cierpienie? Co - poza Ciałem i Krwią do spozywania - Jezus dał ludziom cenniejszego niz swoj krzyz? Znakiem krzyza sie przeciez blogoslawi, wypedza sie zle duchy, udziela rozgrzeszenia i namaszczenia chorych, wreszcie krzyz stawia się jako znak nadziei na grobie człowieka. Jak mozna Bogu sprawiac taką przykrość, oskarżając go o zemstę za przyjęcie krzyża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz właśnie doskonałą okazję udowodnienia zabobonnej koleżance, że twoim Panem jest Jezus: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie". (Mt 10, 32-33)A propos tematu zabobonów: nadziwić się nie mogę, jak widzę w dziecinnym wózeczku medalik z Matką Bożą przytwierdzony za pomocą owej "magicznej" czerwonej wstążeczki. Widać można świetnie połączyć wiarę i zabobon ;) A co do krzyża, to otrzymałam kiedyś od mojego taty, który wyszukał go na Jarmarku Dominikańskim. Bardzo się ucieszyłam, tym bardziej, że tata jest niewierzący. Samo życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie ,chrzciliśmy córkę miesiąc temu,tak więc mamy w domu 5 biblii,3 identyczne medaliki 4ksiązki"mój pierwszy album",od mojego brata dostała płyty z hitami przedszkolaków i matę edukacyjną i jest to jedyny prezent jakim cieszy się dziecko,jedyny dla dziecka na teraz,więc ja wolałabym prezent praktyczny czy urodzinowo-imieninowy świecki niż coś z czego dziecko jeszcze długo cieszyć się nie będzie.Sami powiedzcie czy naprawdę jest sens na siłę kupić coś co jest symbolem religii.niby można,ale..mam 5 Biblii,jak będziemy sięgać to po jedną,a 4 pozostałe po prostu na półce będą stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julcia12
no i tu jak dla mnie kupujący prezent dla dziecka musi odpowiedzieć sobie na pytanie czy idzie na chrzest dziecka których rodzice są prawdziwymi praktykującymi katolikami czy chrzczą dziecko tylko dlatego ze tak trzeba, bo wszyscy inni tak robią. Jeśli pierwsza wersja to prezent w postaci symbolu katolika czyli wszystkie różance pisma św. medaliki są jak najbardziej na miejscu ponieważ to one będą a raczej powinny być obecne w życiu dziecka aż do śmierci, natomiast wszystkie wózki maty zabawki to podarunki na pierwsze 2-3lata życia dziecka o których mały szkrab na pewno nie będzie pamiętał w życiu dorosłym, jak dla mnie mogą być one dodatkiem do prezentu. Moje dziecko dostało i wózek, zabawki jak i piękny srebrny różaniec oraz pismo św z datą chrztu oraz dedykacją. Jak się chce to wszystko można pogodzić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastaziii
Myślę, że różaniec dla takiego malucha to nie jest najlepszy pomysł. Na komunię to już bardziej, ale na chrzest? Chyba jeszcze trochę za wcześnie. My kupowaliśmy mojej chrześnicy pościel i do tego daliśmy jeszcze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygotuj akt apostazji i długopis, żeby biedne dziecko miało gotowy jak osiągnie pełnoletność. Co to za kretyński zwyczaj zapisywania niczego nieświadomych ludzi do sekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terrannovva
anastaziii a jaką pościel dawałaś? to nie za wcześnie na pościel dla takiego chrzczonego dziecka? chyba takie to w różkach jeszcze śpią? pytam, bo sama mam chrzest na wiosnę i zero dobrych pomysłów na prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze dobry prezent, bo dziecko będzie już miało różaniec, który jednocześnie będzie pamiątką Chrztu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×