Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego nie warto uprawiać seks przed ślubem? Same wady i rozczarowania

Polecane posty

Gość gość

Ci , którzy uprawiają seks przed ślubem z pewnością mają poczucie , że robią źle, ale to ich wybór... Konsekwencje takiego działania to m.in.instrumentalne traktowanie żony/męża i dzieci, egoizm (objawiający się np. tym , że nie akceptuje się każdego poczętego dziecka w małżeństwie, bo " ja tego nie planowałem/planowałam"), egoizm, który burzy związek małżeński, niemożność osiągnięcia etapu miłości dojrzałej, frustracje z powodu własnej płciowości, nieumiejętność radzenia sobie z pokusami- uleganie im (np. zdrada małżeńska)i naprawdę wiele, wiele innych... Seks przed ślubem- szczerze odradzam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha, czyli skoro ślub mam w sobotę i będę uprawiała ślub w niedzielę, to ok. ale w piątek przed ślubem to źle, bo może niesie to za sobą następujące, przykre konsekwencje: "egoizm, który burzy związek małżeński, niemożność osiągnięcia etapu miłości dojrzałej, frustracje z powodu własnej płciowości, nieumiejętność radzenia sobie z pokusami- uleganie im (np. zdrada małżeńska)i naprawdę wiele, wiele innych" No pyszny żart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zanim bedziecie oszczekiwac autorke (mysle ze to kobieta, bo facet raczej do myslenia uzywa innej czesci ciala) moze pomyslcie czy nie ma racji.Ja sie przekonalam niestety na wlasnej skorze ale o szczegoly mnie nie pytajcie.wiekszosc teorii sprawdza sie w praktyce bo inaczej by nie istnialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt normalny nie ma frustracji z powodu seksu przed ślubem, a jak ma wątpliwości, to niech czeka do ślubu, przecież nikt nie przymusza do seksu. Ja bym na pewno nie czekała, trzeba się sprawdzić przed ślubem, co jak okaże się, że facet impotent, a kobieta kłoda? Albo kobiecie wystarczy raz w miesiącu, a facetowi raz dziennie minimum (lub odwrotnie) ? Później męczyć się ze sobą, czy rozwód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy mówią, że trzeba przed ślubem dopasować się seksualnie. Prawda jest taka: fizycznie każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety i nie ma co sprawdzać. Konkretne powody, dla których nie warto współżyć przed ślubem: 1. Niezaplanowane, niechciane zajście w ciążę, z którym mogą wiązać się takie rzeczy jak: - poślubienie lub konkubinat z osobą (ojcem/matką dziecka) którą się nie kocha, - pozostanie samotną matką z niepewną przyszłością min. finansowo – mieszkaniową, jak pokazują badania najlepsze jest dla dziecka gdy jest wychowywane przez oboje rodziców, - prawdopodobne płacenie alimentów, gdy zostawi się kobietę, - problemy z skończeniem szkoły i zdobyciem zawodu, - zniszczenie wcześniejszych planów życiowych, - zabicie dziecka przez dokonanie aborcji np. wymuszonej naciskami otoczenia bądź z powodów materialnych; po aborcji pojawiają się wyrzuty sumienia (bo która kobieta zabijająca swoje dziecko może ich nie mieć), jak również może ona powodować tzw. syndrom poaborcyjny. 2. Zarażenie się chorobą przenoszoną drogą płciową. Nie ma żadnego stuprocentowego zabezpieczenia przed niektórymi chorobami (np.HIV), więc zawsze istnieje ryzyko zakażenia. 3. Zranienia emocjonalne, które mogą wynikać z takich sytuacji jak: - „oddawałam się mu, chcąc go przy sobie zatrzymać, a on znudził się mną i mnie opuścił, chodziło mu tylko o seks”, - „czułam się, jak rzecz którą on wykorzystuje w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej”, - „zachowywał się, jak zwierzę i zmuszał mnie do robienia rzeczy nienormalnych i obrzydliwych, uwłaczających godności kobiety”, - „opowiadał innym ludziom, o naszych intymnych przeżyciach, śmiejąc się i drwiąc sobie ze mnie”. Takie i tym podobne przeżycia mogą mieć destrukcyjny wpływ na psychokę człowieka i prowadzić do problemów w przyszłości. 4. Prawo pierwszych połączeń. Pierwsze współżycie seksualne pozostawia w pamięci trwały ślad i staje się jakby modelem, do którego porównuje się następne przeżycia seksualne. Pierwszy seks przeżyty w sposób prymitywny i pozostawiający niesmak, może mieć negatywny wpływ na późniejsze współżycie w małżeństwie. 5. Pojawia się wiele zmartwień takich jak: - „czy nie zaszłam w ciążę?“, - „czy nie zaraziłem się jakąś chorobą?”, - „czy rzeczywiście mnie kocha, czy tylko chodzi mu o seks?”, - „czy inni nie będą mnie uważać za łatwą dziewczynę?”, - „czy to, co robimy jest dobre?”. 6. Należy jeszcze wspomnieć o stosowaniu hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Używanie ich niszczy zdrowie kobiety i w przyszłości może prowadzić do problemów z poczęciem dziecka. Jeszcze krótko o korzyściach wynikających z przedślubnej czystości seksualnej: 1. Przede wszystkim unika się tych wszystkich rzeczy, wcześniej wymienionych. 2. Zachowanie czystości przed ślubem jest zabezpieczeniem przed osobami, którym chodzi tylko o seks. 3. Pomaga w lepszym poznaniu osoby (przez wspólnie spędzany czas na rozmowach a nie w łóżku) z którą człowiek ma się zamiar związać na całe życia. 4. Kształtuje silną wolę i umiejętność panowania nad swoim popędem co pomaga również w małżeństwie, w okresach, gdzie trzeba wstrzymać się z seksem np. podczas choroby, czy po porodzie. 5. Ma wpływ na zachowanie wierności względem przyszłego współmałżonka. Gdy przed ślubem nie umiało zachować się czystości, to i po ślubie o wiele łatwiej jest zdradzić współmałżonka, gdy pojawi się ku temu okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To też jest mit nie ma czegoś jak niedopasowanie seksualne i jest to potwierdzone naukowo, że takie sprawdzania przed ślubem zazwyczaj po ślubie kończy się rozwodem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niektórzy mówią, że trzeba przed ślubem dopasować się seksualnie. Prawda jest taka: fizycznie każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety i nie ma co sprawdzać. X bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, ale ty piszesz o seksie przed ślubem, czy o puszczaniu się z kim popadnie? Ponawiam pytanie - jaka jest różnica, jeżeli pójdę do łóżka z facetem dzień przed ślubem a dzień po tym ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś To też jest mit nie ma czegoś jak niedopasowanie seksualne i jest to potwierdzone naukowo, X bzdura. sama znam przypadek, że dziewczyna pilnowana poszła do łóżka po ślubie i okazało się, ze facet jest , homoseksualistą i bił ją. małżeństwo unieważniono. po tym doświadczeniu dziewczyna się puszcza na lewo i na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zobacz ile jest rozwodów spowodowana seksem przed ślubem i zdradami. gość dziś Prawda każdy jest dopasowany do kobiety bo członek pasuje dopasowuje się do rozmiaru pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda każdy jest dopasowany do kobiety bo członek pasuje dopasowuje się do rozmiaru pochwy X to nie chodzi o dopasowanie fizyczne członka do pochwy. chodzi o temperamenty, kształt czlonka, kształt pochwy, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tym że cie facet zostawi bo mu na tobie nie zależało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Niektórzy mówią, że trzeba przed ślubem dopasować się seksualnie. Prawda jest taka: fizycznie każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety i nie ma co sprawdzać. x Jak to nie?? Jak facet ma dużego członka, a kobitka drobna i np. ma jeszcze tyłozgięcie macicy, to będzie ją bolało praktycznie w każdej pozycji... poza tym jeszcze temperament-jedna osoba ma bardzo mały, inna bardzo duży,co jeśli dwie takie osoby się spotkają? Nie oszukujmy się, seks jest ważnym elementem związku i nie ryzykowałabym w ciemno. A niezaplanowane zajście w ciążę zdarza się baardzo rzadko, jeżeli dwie strony solidnie się zabezpieczają, poza tym w małżeństwie też się może zdarzyć. Jeżeli chodzi o wymienione tutaj "zranienia emocjonalne", to takie rozterki mają chyba nastolatki, ja myślę raczej o seksie dorosłych, ukształtowanych emocjonalnie osób, jednak w związkach, bo przygodny seks to nie dla mnie. A środki antykoncepcyjne dla mnie to podstawa, zarówno przed jak i po ślubie, nie każdy chce od razu po ślubie mieć dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka: fizycznie każdy mężczyzna pasuje do każdej kobiety i nie ma co sprawdzać. x haha, jasne...a po ślubie okazuje się, że facet chce anala, a kobita płacze i mówi, że tyłek ma tylko do srania :D na każdy kolejny punkt mogłabym odpowiedziec, ale nawet mi się nie chce. pomijam, ze niektóre są naciągane jak guma w gaciach, jak np. ten: "3. Pomaga w lepszym poznaniu osoby (przez wspólnie spędzany czas na rozmowach a nie w łóżku) z którą człowiek ma się zamiar związać na całe życia." Rozumiem, że na basen też razem nie można chodzić, bo pływanie ogranicza komunikację :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rescator555 dziś Tym, że kobiety się źle czują bo nie uprawiały z tym jedynym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Zobacz ile jest rozwodów spowodowana seksem przed ślubem i zdradami. x spowodowanych seksem przed ślubem? "stasiek, rozwodzimy się, nie mogę znieść myśli, że bzykaliśmy się przed ślubem..." a zdradzić może każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rescator555 dziś @ gość dziś Pierwszy seks przeżyty w sposób prymitywny i pozostawiający niesmak, może mieć negatywny wpływ na późniejsze współżycie w małżeństwie. x Pierwszy seks z reguły nie jest cudowny, z super orgazmem itd, jak to jest pokazane w filmach. Kobieta się stresuje, przebicie błony boli, niektóre krwawią, nie jest to komfortowa sytuacja. I to, że ktoś będzie po ślubie tego nie zmieni. A tzw. nastrój-kolacja, świece, morze, gwiazdy czy co tam kto sobie wymarzy, można stworzyć i bez ślubu. Generalnie mówię o pierwszym razie osób, których coś łączy, a nie pierwszym razie 15-latki w wc na imprezie z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Należy jeszcze wspomnieć, że kobieta która jest dziewicą do ślubu jako jedyna się szanuje a nie kurwi i nie szanuje się uprawiając sekz w każdym którym jest w związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie warto uprawiać seksu w każdym ze związku "Pozwol ze zamiast prawiczkow ja cie oswiece jesli pozwolisz. Mam 37 lat i 2 synow 9 i 15 lat i widze co sie dzieje wsrod mlodziezy. Seks seks seks i jeszcze raz seks. Jak ktos przed slube zalicza kolejne dziewczyny to dlaczego po slubie nagle mialby przestac. Nie jestem fanka barona pancernego ale w wielu kwestiach szczegolnie nt. rodziny ma racje jak malo kto. Nie jestem tez zadna moherka ale nie chce by moi synowie zachowywali sie jak psy na baby. Jak tobie nie przeszkadzalo miec wiele zwiazkow i z kazdym uprawiac seks to gratuluje. Niech zgadne jestes nadal niezamezna nie z wyboru prawda?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Rescator555 dziś Tym, że kobiety się źle czują bo nie uprawiały z tym jedynym. x po pierwsze - nie każda ma z tym problem. po drugie - można miec jednego partnera, uprawiać z nim seks i wyjść za niego za mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdura. sama znam przypadek, że dziewczyna pilnowana poszła do łóżka po ślubie i okazało się, ze facet jest , homoseksualistą i bił ją. małżeństwo unieważniono. po tym doświadczeniu dziewczyna się puszcza na lewo i na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale niszczy psychike więc nie pisz bzdur.W dorosłym związku nie uprawia się seksu aż do ślubu bo tylko w taki sposób szanujesz swoje ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie muszę wspominać, że jaki jest destrukcyjny seks przed ślubem i jak niszczy związki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Rescator555 dziś Tym, że kobiety się źle czują bo nie uprawiały z tym jedynym. x Jak to nie, w danym momencie ten partner od pierwszego razu był "tym jedynym" :P Tak działa miłość, czy tam zakochanie. I przecież wiele takich par faktycznie bierze ślub i są dalej z tym partnerem . A nawet jeśli nie, to normalna kobieta nie rozpamiętuje tego, pojawia się nowy związek, to żyje się terazniejszością i przyszłością, a nie przeszłością. Chyba, że znajdzie jakiegoś prawika, to faktycznie może jej to wypomnieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś trochę "z dupy" ten cytat...chyba wątki pomyliłes..a nie, ty ten cytat masz zachowany i wklejasz go pod kazdy tego typu temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś W dorosłym związku nie uprawia się seksu ani do ślubu, ani po ślubie zboczony sodomito! Dojrzali ludzie potrafią się szanować i nie bezcześcić czystości!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seks przed ślubem? Naukowcy przestrzegają!!!!!!!!!!! - Ci, którzy dłużej czekają, są potem bardziej zadowoleni z seksualnego aspektu związku". Jego zdaniem jest tak dlatego, że zdążyli się oni "nauczyć rozmawiać, posiedli też umiejętności potrzebne do rozwiązywania problemów, jakie się później pojawią". - Pary, które bardzo wcześnie rozpoczynają swój miodowy miesiąc, które od początku związku ponad wszystko przedkładają seks - uznają często, że ich związki są słabo rozwinięte pod względem cech, dzięki którym związek staje się trwał Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakim ślubem? Kiedyś ślubów nie było.... Czyli, że urzędas w urzędzie ma taką moc, że przed jest be, a po cacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Właśnie! Z każdym, z którym jest w związku! Czyli w małżeństwie hedonisto też się seksu nie uprawia, bo co to za filozofia, poczekać do ślubu? A potem facet wymaga zboczonego seksu i są rozwody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ale jest destrukcyjne w przyszłym związku taki seks przed ślubem i nie z tym jedynym jeszcze było jedno badania gdzie pokazano, że im mniej partnerów seksualnych w związku tym lepiej dla przyszłego związku, nie masz rozczarowań, lepiej się dogadujesz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×