Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

oliwkowa mamusia

31-32 tydzien ciazy:)

Polecane posty

ja mam termin na 7 grudnia;) a czuje sie calkiem niezle, nawet dobrze:) odkad przeszlam na macierzynski czuje sie wrecz swietnie:D a tak na powaznie..:) czuje sie troche jak slon..szczegolnie w nocy..sapie jak lokomotywa i ciezko mi zlapac gleboki oddech, przynajmniej przestaly mi puchnac nogi, no a jak Ty sie czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah u nas bedzie dziewczynka;) reszty pomiarow nie znam , dlatego ze tu gdzie mieszkam (UK) uchodzi to za zbedne..niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm..................
macierzyński w 31-32 tyg ciąży? to ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez czuje sie bardzo dobrze, chociaz meczy mnie troche wielkosc mojego brzuszka, a dokladnie to ze jest za mały.... Gdzie nie pojde to wszyscy zyczliwi czepiaja sie tego ze jak na ten okres powinien byc wiekszy... Dodam ze obwod brzusia to 112cm:) Od poczatku ciazy przytyłam 12kg, nie wiem czy to duzo czy mało..../! Bedziemy miec córeczke, ktora jak na razie ulozona jest miednicowo, ale spokojna z niej kruszynka bo nie kopie tez za mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mieszkam w uk:) i tu macierzynski bierze od 29 tyg:) jezeli tylko chcesz:) a co do ulozenia, nie mam pojecia czy jest ulozona miednicowo, bo tu nie dostajesz zadnych info..nic a nic, ulozona jest w poprzek..mam nadzieje ze jeszcze sie obroci..tydzien temu robilismy usg w 3d i wyblagalam babke zeby mi chociaz powiedziala czy mala jest normalnych rozmiarow, zmierzyla brzuszek i powiedziala tylko ze jest duza i wyglada na wiecej niz 31 tydzien ;] miesiac temu bylam na anytbiotykach -infekcja moczu , wczoraj mialam znowu badanie papierkiem lakmusowym;) i prawodpodobnie znowu mam kolejna..za kazdym razem wynik z laboratorium przychodzi nie do odczytania..nie wiem czy to moj mocz jest tak specjalny czy to ich labo. jest do dupy.. co do wagi, przytylam 16 kg..i szykuje sie przynajmniej na nastepne 5.. moja mala potrafi mi niezle dokopac;) jak kopnie to mi laptop, ktory trzymam na udach, podskakuje, moj maz tez sie budzi w nocy jak mala zaczyna go kopac w plecy;) za tydzien mam nastepne usg, mam nadzieje ze tym razem plec zostanie potwierdzona na 100% ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_miiii
31 tydzień, dziewczynka - 1,7 kg, przytyłam do tej pory 7 kg pracuję i mam się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Termin też na 6 grudnia według wszelkich kalkulatorów (choć według lekarza na 8). A w ogóle z USG wynika, że dzidziuś jest ok. tydzień starszy. Prawdopodobnie będę mieć cc ze względu na rozrzedzoną siatkówkę oczu (choć bardzo chciałam rodzić sn). Będzie chłopak:-) Brzuch mam duży, tym bardziej to widać, że ogólnie jestem drobnej budowy, przed ciążą byłam bardzo szczupła. Obecnie 11kg na plusie :-p Ciążę znoszę dobrze, praktycznie od samego początku. Mam niewiele dolegliwości, dobre wyniki. Ostatnio trochę "popsuł" mi się mocz, ale biorę furagin i kapsułki żurawinowe, za tydzień badam mocz kontrolnie, mam nadzieję, że się poprawił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do badan, do tej pry brałam duphaston, poniewaz mialam skurcze ( mam je do dzis) , ale juz kazali odstawic, mocz idealny, morfologia tez:) W zamian za duphaston przepisali mi Cordafen 3x1tabl. A jaki macie obwod brzuszkow?!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja ostatnie usg miałam połówkowe, w 23 tygodniu ukończonym, a teraz dopiero wybieram się koło 34tc, właśnie muszę się umówić... Mój synek rusza się sporo, ale zazwyczaj niezbyt gwałtownie. Przeciąga się chyba najwięcej;-) Ale czasem jak mi da kuksańca w pęcherz to nie jest miło :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja obwód mierzyłam z miesiąc temu, nitką i potem przykładałam do miary takiej dla budowlańców, bo centymetra nie mam ;-) Wtedy wyszło chyba 95cm (wyjściowo 65).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No obwod moejgo brzucha to 112cm:) Szczerze mi wydaje sie brzusio maly, ale na badaniu usg 15wrzesnia malutka była wielkoscia na 28tydz.,i 4 dni wic chyba nie mam co panikowac;) Ale i tak czasem nachodza mnie chore mysli o zdrowie mojego malenstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_maria_magdalena
u mnie obwód brzuszka to 125 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bas basssssssssss
witam , ja jestem w 34 tyg ciazy , termin mam na 23 listopada. Bede miala dziewczynke :) , wkazdym kraju jest inaczej z maciezynskim , ja mieszkam w niemczech i tutaj jest od 35 tyg. Macie juz wszystko dla dziecka pokupowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bas basssssssssss
niewiem hehe , niemiezylam , ale niejest duzy , praktycznie calyczas mialam maly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Wszystkie!!! ja jestem w 33 tygodniu ciąży narazie przytyłam 7 kg dzidziuś waży 2070g martwie się tylko bo wczoraj miałam usg i łożysko jest pomiędzy 2 a 3 stopniem dojrzałości boje się że 3 stopień przyjdzie przed 37 tygodniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zle napisałam, to nie jest bol pochwy a raczej kosci miednicy, nie moge sie dotknac w kosc pod pepkiem bo naprawde boli.... Moze mi sie miednica rozszerza albo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Dziewczyny, dajcie spokój z tym porównywaniem się :-) Jeśli lekarz nie widzi nic niepokojącego, to na pewno jest OK:-) Ja mam tylko 95cm w brzuszku to co mam powiedzieć?;-) Po prostu czuję, że z moim dzieckiem wszystko jest dobrze, a nerwy na pewno mu nie pomogą. Oliwkowa mamo, nie martw się, jesli nic nie zaniepokoiło lekarza, to nie masz się czym martwić na zapas. Co do wyprawki to już praktycznie wszystko mamy kupione oprócz wózka. Jakoś nie możemy się zmobilizowac żeby to załatwić. Coś czuję, że mąż będzie ten wózek kupował, jak ja już w szpitalu wyląduję ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam maly obwod brzucha, zaledwie 98cm, a przytylam 10kg od poczatku ciazy; maly wierci sie niemilosiernie, czasem to jego nogi tak wkrecaja mi sie w zebra, ze jest to bolesne i nieprzyjemne... juz nie moge doczekac sie grudnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, nie ma co porownywac, w Uk nie dostajesz zadnych informacji przez co nie masz czego porownywac:P nie wiem czy to lepiej czy gorzej, nie mam pojecia jaki powinien byc stopien lozyska, jaki ma byc obwod brzucha, i jestem spokojna:) wiem ze jezeli cos by sie dzialo to lekarz zareaguje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to i ja sie dolacze:) Termin mam na 04.12 Czekam na mojego synka- Adasia. Ogólnie samopoczucie mam niezłe, gorzej z kondycją- kregosłup i spojenie łonowe boli mnie praktycznie kazdego dnia - ubieranie i rozbieranie to wyczyn:D Przytyłam juz ponad 10 kg - chociaz moim skromnym zdaniem w ogole sie nie objadam:) W przyszlym tygodniu ide na trzecie usg -dowiem sie moze czy mały juz sie ułozyl i ile wazy lekarze podawali wam przypuszczalna długosc dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonlight mnie tez strasznie boli spojenie lonowe, jakbym miala tam jakies zakwasy..co do zgagi..byla kilka dni i jak narazie nie powrocila;] co do tycia..ja tylam nawet wtedy kiedy nic jadlam i wymiotowalam, a tak bylo prawie do 16 tyg., chyba mam to uwarunkowane genetycznie..;) tez juz sie nie moge doczekac 7 grudnia:D mam cicha nadzieje ze dzidzia przyjdzie na swiat chociaz ten tydzien wczesniej..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym chciała zeby okruch urodził sie w terminie albo nawet kilka dni wczesniej:D Moj lekarz mnie pociesza ze tak czy siak na świeta będe w domu:D Zgagę mam sporadycznie - z czego bardzo sie ciesze. Dzisiaj wzielam sie za kolejna turę prania ciuszków, - czyli wieczorem czeka mnie conajmniej godzinka prasowania:( jak ja tego nie lubię! Narazie nie ma przy mnie mojego ukochanego ale juz niedlugo i wtedy tez bierzemy sie za zakupy lozeczka wózka i innych pierdółek:d Juz czuje cisnienie na to zeby miec wszystko co potrzebne - niewiem jakos stresuje sie myśla ze moglabym urodzic tu i teraz i wtedy nie wiedzialabym co poczac ze sobą :D Od tygodnia mnie męczą takie sny jak ze scenariusza horroru.I to kilka wątków w ciągu nocy:D Moja wyobraznia chyba działa na najwyzszych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×