Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jwekewrkr

ile powinno ważyc 6-cio miesięczne dziecko?

Polecane posty

Gość jwekewrkr

mój półroczny bratanek waży 8 kg,to chyba troszkę za dużo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma parwie 3 mce i ma 7100 :> zobacz w siatke centylowa i sprawa zalatwiona :)) ale raczej powinien wazyc wiecej niz 8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniunia
nie ma na to reguły :) moj mial 2 miesiace a wazyl 6 kg ale straszny zarlok byl z niego, cala noc przy cycu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narodowy podnoszacz topikowy
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj wazyl w wieku 9 mcy 9,5 kg, niby duzo, ale byl na piersi i nie pzrekarmialam go.Lekarze mnie uspakajali (co innego gdyby byl na butli albo gdybym go faszerowala slodkim) Teraz ma 20 mcy wazy 15 kg wszystkie faldki mu zniknely-jest wysokim duzym chlopczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena21
chce sie dowiedziec jaka mniej wiecej jest skala przekroju dziecka.Moja 6,5 mies.ma 70 cm dlugosci,coreczka wazy 6,990 kg.lekarka pytala czy ja ja wogole karmie..bardzo mnie to zdziwilo gdyz jest ona dosyc dobrze zbudowana i ma duzo aktywnosci fizycznej .Bylo mi glupio,bo odzywiam ja dobrze.Nie wiem o co im chodzi?Gdyby ktos mogl stwierdzic czy jest cos nie tak byla bym wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka 999999999999999
nawet te małe,okrągłe maluszki robią sie szczuplutkie jak zaczynają chodzic, bo spalają to co zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka Antosia
Moja ma roczek i waży 9 kilo , nie jest niejadkiem wprost przeciwnie lubi jeść ... dużo to to nie jest ale dzieci są różne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena21
dzieki ulzylo mi.Nie wiem o co tym lekarzom chodzi.jestem wsciekla ale przynajmniej wy mnie uspokoilyscie.Moja corka wlasnie tez sporo je i macie racje spala to napewno gdyz jest bardzo ruchliwa.To ta Anglia chce zrobic z dzieci grubasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko 6-miesięczne powinno ważyć 6,9-10,0 kg (chłopiec) lub 6,2-9,0 kg jeżeli to dziewczynka. Dla dzieci na piersi są osobne siatki centylowe. Wg nich półroczniak powinien ważyć 5,8-9,2kg (dziewczynka) lub 6,4-9,7 kg (chłopczyk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma ponad 6,5 miesiąca i waży 7300g, lekarka mówi że przy jej aktywności i karmieniu piersią to dużo. Raczkuje, próbuje sama siadać, stawać na nóżki... Lekarka mówi, że takie "harde" dzieci lepiej się rozwijają fizycznie, bo kościec ma do utrzymania mniejszy ciężar... Moja malutka nie ma ani jednej fałdki na nóżkach, rączkach. Inne dzieci wyglądają jak maskotki Michelin. Nic w tym złego. To też ludzie, mają prawo mieć różne postury, nie muszą być jak lalki z fabryki "od linijki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
półroczne dziecko powinno ważyć przynajmniej 2 razy tyle ile ważyło w chwili narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teoree sio
reorie teoriami,dzieci dziecmi,kazde sie rozwija sie w swoim tempie,dopoiki wyniki sie nie psuja (niedowaga,nadwaga) to wszystko ok, z czasem sie wszystkio wyrowna! ps.kazde dziecko jest inne,dotyczy to wszystkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka z forum
co za debilne pytania zależy to: 1. od wagi urodzeniowej, 2. karmienia (różnice wynikające z karmienia piersią a sztucznym karmieniem) 3. budowy dziecka 4. puli genów, które dziecko odziedziczyło po rodzicach To zbyt indywidualna sprawa żeby ptać na forum!!!!! Idź do lekarza, zważ, zbadaj i zapytaj jego a nie wróżek z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena21
pamietaj Wrozko!KTO PYTA NIE BLADZI!!! a tak pozatym to bylam u lekarza i ona twiedzi ze corka ma nieprawidlowa wage choc ja sama dobrze wiem,ze odzywiam ja prawidlowo.Chce wiedziec czy inne dzieci sa bliskiej jej wagi,gdyz nie mam nikogo z kim moglabym porozmawiac na ten temat,a lekarze sa tu dziwni. PS.idiotyczna to byla tylko twoja flustrujaca wypowiedz.A ty tak odrazu wszystko wiedzialas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgjrgerglghlh
pewnie to wszystko wywróżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 99999999999
moja ma 6 miesiecy i tydzien i wazy 7,820 i mierzy 70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszki
Moja córeczka początkiem piatego miesiąca ważyła troche ponad 7 kg.Karmiona jest buteką i zupkami i deserkami ze słoiczka firmy Gerber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha i Błażej
Mój Błażej ma dziś 6 mcy i 10 dni, i waży 9800. Karmię go piersią oraz je zupki domowej roboty 2 razy dziennie i kaszkę na kolację i banana lub inny owoc na podwieczorek, a w nocy jeszcze budzi się na cyca ze 3 razy. Dużo je, ale taki ma apetyt,więc mu nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MirkaK 76
Moja corka ma obecnie skonczone 7 miesiecy ( urodzila sie w 37 tyg ciazy, wazac 2,20 kg). Wazy dzis 9 kg. Jest od 4 miesiaca zycia na mleku modyfikowanym, od 6 miesiaca zycia dostaje kaszke na mleku raz dziennie, i raz dziennie warzywko lub owoc przetarty Gerbera. W nocy budzi sie raz okolo 1-2 w nocy i pije mala porcje mleka. Pytala lekarki czy ona nie jest za ciezka..jak na swoj wiek, a ona odpowiedziala mi z usmiechem: nie ma problemu, wszystko jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olunia21
Moja ma 6 i pol miesiaca i wazy 7.800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
a mój w wieku 6miesięcy i 5 dni miał 10kg :P ale duży sie urodził 4200g :P i obecnie jest na 97centylach :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6 miesiecznaik
powinien podwoic swoja wage urodzeniowa jakies bardzo duze i grube macie te dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakers23
mój ma 6 miesięcy, waży 10 kg, ale za to jest długi, bo prawie 84 cm. urodził się z wagą 3300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama wiki..
hej mamcie jestem nowa:)moja mała ma 5,5 mieś.i waży 7,500...czy to odpowiednia waga waszym zdaniem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutuś
mój maluszek ma 5,5 miesiąca i waży coś ponad 9kg i wszyscy mówią,że jest gruby i wielki, no duży jest bo wagę urodzeniową miał 4,200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiowa_mamam
Mój dzidziuś jest małym grubaskiem ma 7 miesięcy i 11 kg. Dopiero od miesiąca jest na mleku modyfikowanym. Rwałam sobie włosy z głowy z powodu jego wagi - robiłam badania (jest ok), bardzo pilnuję by nie jadł dużo - a on sobie przybiera na wadze w najlepsze. Jest żywym pogodnym dzieckiem i pediatra zapewnia, że schudnie jak zacznie chodzić. Mam nadzieję, bo nóż w kieszeni mi się otwiera jak słyszę, że "upasłam" dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama malego łobuza
a moj ma 16 mcy 85 cm wzrostu i niecale 10kg... ale taka widac jego uroda bo lekarka mowi ze wszystko ok, co zresztą widac i słychac bo lobuz jakich mało a waga urodzeniowa to powyzej 4kg wiec nie ma regul, wazne ze rozwija sie praiwdlowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarka z niemiec .
Rzepraszam za pomylke..6 miesiesieczne dziecko -waga Po narodzeniu razy 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×