Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emulinek

Mały bardziej chory po leku? Pomocy.

Polecane posty

Witam. Synek skończył rok. Zaczęło się od ząbkowania, następnego dnia był już gęsty katar i lekkie kasłanie, gorączka, jadł normalnie. Poszła do lekarza, zapisała mu Fosidal=elofen po którym jest mu gorzej. Ja rozumiem, że działa odkrzuśnie itd, ale małemu leje się teraz z nosa, a kaszle nieziemsko (taki mokry, rozrywający), stracił przy tym apetyt. Gorączki niby nie ma, ale nie podoba mi się to. Czy tak powinno być? Czy słusznie będzie wybrać się ponownie do lekarza? Dodam, że byłam w piątek. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały też ostatnio chorował. latałam do lekarza co chwile bo z kazdym dniem było gorzej. a to wymiotował a to kaszlal gorzej. Była to nasza pierwsza choroba więc bałam się tym bardziej ze syn ma 8 miesięcy. Więc jak coś cię nie pokoi to idź zawsze lepiej dmuchać na zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój też pierwszy raz chory. Ten kaszel mnie przeraża, a i w ulotce tego syropu jest napisane, żeby nie stosować i dzieci poniżej 2 roku życia. Nie podważam wiedzy pediatry, ale ten zapis + pogorszenie stanu małego (dostaję świra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nikt przez forum nie powie Ci, czy dzieje si ę coś zlego. Ja myślę, że może to być naturalny przebieg choroby, kaszel powinien się zmieniać w mokry, a katar powinien wypływać. Zaobserwuj, czy nie jest dziecko bardziej ospałe, czy oddycha normalnie. Apetyt ma prawo mieć mniejszy, ważne, żeby dziecko dużo piło. Nawilżaj powietrze, usuwaj gruszką z nosa. Ale to Ty sama musisz ocenić, czy zgłosić sie ponownie do lekarza. A, i jeszcze tak mi przyszlo do głowy- wykrztuśnych syropów nie podajemy wieczorem, pewnie to wiesz, ale nie zaszkodzi napisać. Zyczę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna annna
elofen jest przeciwzapalny,nie wykrztuśny chyba.A to ,że na ulotce jest od 2 lat.....wazna jest dawka po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bardziej szczegołowo: Elofen ( fenspiryd)lek przeciwzapalny, przeciwuczuleniowy, rozkurczający oskrzela, o silnym działaniu. Antagonista receptora H1. Hamuje wytwarzanie histaminy i serotoniny. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej układu oddechowego, hamuje proces zapalny i nadmierne wydzielanie oskrzelowe. Zmniejsza skurcz oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak aspiratorem frida, mam wodę disnemar i nasivin no to teraz mnie zjedźcie ... lekarka napisała syrop 3 razy dziennie po 3 ml, wyszło mi co 8 godz. podałam wieczorem ... coś może mu się stać? jak inaczej podac 3 razy? żeby na noc nie dawac? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zerknęłam na ulotkę, zanim się wypowiedzialam, i tam pisze tak- cytat- Wskazania: Leczenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. ja to zrozumialam, ze jest wykrztusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzi się, kaszle ... nie, nie jutro idę do lekarza tak nie może być, że dziecku się pogarsza zamiast być lepiej. Więcej wam powiem, to już ciągnie się 3 tyg. najpierw powiedziała "nic takiego" kazała dawać Calcium i Lipomal, a teraz wyszło takie coś i jeszcze 4 czwórki mu szły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byc może ja Cię wprowadzilam w błąd, że jest wykrztuśny, i nie podaje się na noc, chciałam pomóc, a narobiłam zamieszania...........:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna K. napisała, że na noc się nie daje. A lekarka kazała dawać 3 razy dziennie, a ja podzieliłam dobę na 3 i wyszło mi, że podam co 8 godz.żeby było równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna annna
jak mi lekarka przepisuje lek 3 razy dziennie to daje rano,w południe i wieczorem.nie co 8 godzin.Chyba,że wyraźnie jest napisany czas. elofen spoojnie można dawać na noc.Hamuje kszel.Obserwuj małego.Przecież kaszel i katar w jeden dzień nie przechodząale jak jutro cię dalej bedzie niepokoiło to idź,bo zwariujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, leki antyhistaminowe- a takie dzialnie ma fenspiryd-substancja czynna elofenu-zmiejszaja stan zapalny, ale nie poprzez dzialanie wykrztusne, mozna go spokojnie dawac nawet przed samym snem :) dawkowanie to najczesciej wlasnie dawka podzielona w 3 dozach na dobe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjhhjhb
po elofenie może być gorzej, tak mi lekarz mówił, ale lepiej idz jutro do lekarza. A jak mocno kaszle to daj mu na noc przeciwkaszlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za zamęt z tym lekiem. Mam nauczkę- nie znam sie to sie nie wypowiadam. A jeśli chodzi o ubranka, to ja po prostu na bieżąco śledzę blog, i z tego co się orientuję, to jest fantastyczna akcja, Kubuś dostał dużo ubranek, ale w sumie nie napiszę, że za dużo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu ma tylko lipomal i nurofen, nic nie kupowałam do tej pory bo nie było potrzebne, a po za tym, nie chciałam kurować samodzielnie farmaceutykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulinek, osoba wyzje dobrze pisze-mozesz podac cos na wyciszenie kaszlu-sinecod jest dobry, supremin tez... przynajmniej sobie dziecko odpocznie od kaszlu i lepiej wyspi-a to tez wazne zeby wyzdrowiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, tak myślałam szkoda... nie będę zaśmiecać im domu, nadmiar nie wskazany (wiem po sobie ;-))) Szkoda, że nie stać mnie żeby coś mu innego podesłać. Biedny kochany chłopczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam info, że ubranka się przydadzą, ale najlepiej już takie wiosenne. Emulinek, tylko myślę tak- Twój synek skończył roczek, a Kuba ma teraz 8 miesięcy. Więc takie za małe na Twojego synka, praktycznie będą na styk lub też za małe na Kubusia. Tak więc wspaniale, że masz dobre chęci, ale chyba za mała różnica wieku między chłopcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jovi793
Elofen działa lekko wykrztuśnie, czytajcie dobrze ulotki a jak ich nie rozumiecie to zapytajcie się lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję fosidal jak dziecko zaczyna mi chorować i ma moky kaszel i nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków. Raczej bym powiedziała, że dzięki syropowi, to wreszcie przestaliśmy małego faszerować antybiotykami, bo wcześniej ciągle miał zapalenie oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×