Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam kompleksy po uszy w ciąży :( waga rośnie mimo że uważam co jem!!!

Polecane posty

Gość gość

jestem dopiero w 22 t.c. a już 5 kg na plusie. Nie zmieniłam diety na gorszą, wręcz odwrotnie: staram się jeść zdrowiej, nie jem chipsów, słodycze ograniczyłam, nie smażę na oleju, w każdym razie rzadko bardzo. Chodzę na spacery, a raz w tygodniu na porządne ćwiczenia dla ciężarnych. Do 20-ego tygodnia wyglądałam noramlnie, a w ciągu ostatnich dwóch zrobiły mi się otłuszczone nogi, uda takie cięższe i w ogóle czuję się jak słoń. Przed ciążą ważyłam 57 przy wzrtoście 168 cm. Co ja robię źle? :( Ja rozumiem, kilogramów musi przybyć, bo dzidziuś, bo wody płodowe, więce krwi krąży itd. Ale do jasnej choret dlaczego mam takie masywne uda i tyłek, przecież nie obżeram się, uważam, staram sie !!! :( Jestem załamana, dla mnie 5 kilo na plusie to już jest niefajnie z wyglądu, w moim przypadku :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że nie mam problemów z tarczycą, a badania krwi w normie. Zaraz ktoras z Was powie, że mój przyrost wagi jest normalny, to tylko 5 kg po połowie ciąży. Ale dlaczego nie mogę być jak te kobietki co s ą szczupluteńkie i tylko wyglądają jakby duża piłkę połknęły? dlaczego mam geny grubasa? dlaczego mi musiały otłuścić się uda i tyłek? Nie moge na to patrzec a lato idzie, coraz wiecej kompleksów bedemiec. pewnie jesli zdecydoujemy sie kiedys na drugie dziecko to zaplanuję tak by urodziło się zimą i do lata wrócę do dawnej wagi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego sie nas o to pytasz? Czy to nasza wina? To myśmy ci to zrobily???? Nikt ci na to nie odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mogę...pytam bo myślałam że jest tu ktoś kto też się tak czuł, z tym tyciem. Zauważyłam że wiele kobiet ma to gdzieś, czy przytyje 15, 10 czy 20...jedzą ile chcą i tyle ile widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojejuuu nie jecz woda zatrzymuje sie w organizmie a slodycze to nie ogranicz tylko calkowicie zrezygnuj bo od tego najwiecej przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pilnuj się dalej, na pewno wyjdzie to tylko na dobre. Ja mam za sobą dwie ciążę i właśnie najszybciej tyłam na początku, potem mniej. Każda kobieta reaguje inaczej, ale uwierz, że te z "piłkami" pewnie też nie czują się super atrakcyjne. Ja miałam właśnie takie brzuchy jak z obrazka, a i tak czułam się fatalnie bez talii. Ciąża to ciąża, ale pomyśl, że to stan przejściowy i jest duża szansa, że wrócisz do dawnej figury, uszy do góry:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wsparcie.. ech, ja właśnie z tych co panikuja widząc dodatkowe kilogramy. W okresie dojrzewania gdy miałam 16 i 17 lat, przytyłam brzydko i dopiero zaczęłam uczyć się co mi wolno a czego nie. Od tego czasu byłam super moim zdaniem jeśli chodzi o sylwetkę. A teraz w ciąży doły łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że mam 27 lat, miałam rozmiar 36 a teraz już widzę ze mam 38 a to dopiero połowa ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to ja też miałam takie jazdy. A koniec końców jestem szczuplejsza niż przed ciążami - bieganie za dzieciakami zrobiło swoje. Poza tym teraz już się tak nie przejmuję, bo za duża jestem na to;-) Jeżeli jesteś zdeterminowana, a z tego co piszesz tak wynika, to po ciąży weźmiesz się za siebie i zrzucisz co potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda ciąża jest inna. Jedne tyją na początku inne w drugiej połowie. Hormony i zatrzymanie wody robi swoje m.in cellulit. Jedyne co możesz zrobić to dbać o dietę i ruch dostosowany do stanu ciąży i samopoczucia, Ja w pierwszej ciąży przytyłam 22 kg a w drugiej 7 obie ròżniły się tylko tym, że w drugiej na basen chodziłam ;-) możesz masz możliwość chodzić? Super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie umiem pływać ale dużo spaceruje i raz w tygodniu jestem na ćwiczeniach dla ciężarnych, spalajacych tłuszcz . Mimo to waga w górę..myślę że to wina diety bo jadłam codziennie po batoniku a czasem dwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta to jedna z niewielu rzeczy na jaka masz wpływ. Jak on będzie dobra + ****** waga będzie rosła to już môwi się trudno taka Twoja uroda ;-) nie ma też co przesadzać i wariować z powodu kg na plusie. Z tego co piszesz bylaś szczupła przed ciażą i nawet jak ok 10-12 kg przytyjesz to jest w normie. Ok 7 spadnie po porodzie a reszta 3-5 pewnie po miesiacu gora dwòch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ogólnie szczupla ale nogi nawet bez ciąży mam grube teraz jestem w 14 tyg i nic nie przytylam troche sie tym martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wazlam na starcie 48 kg, przytylam 18, najwięcej pod koniec ciąży, bylam spuchnieta strasznie, po ciąży został mi cellulit a jadlam normalnie i ruch tez miałam. I wcale nie ciagnelo mnie do słodyczy czy niezdrowego zżarcia, wręcz przeciwnie. Zaraz po porodzie miałam 10 kg mniej, następne 3 spadly w pierwszym tygodniu a 5, które zostały podzialaly na plus, w końcu wyglądam kobieco i nie jestem za chuda (przed ciaza nosiłam rozmiar xs).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja przywaliłam 17 kg teraz 36tc i waga stanęła. Mam to gdzieś ile przytyłam ważne że nie mam rozstępów a dzidzia zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:25 tez się cieszyłam ze rozstępów zero aż tu w 38 tc brzuch się obniżył i jestem cała zaorana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz czy Ci sie woda w organizmie nie zatrzymymuje! moja siostra w ciazy przytyla 30 kg!! lekarz uparcie twierdzil, ze ma mniej jesc mimo ze jadla malo, dopiero gdy pojechala ze skurczami do szpitala i okazlo sie, że w 3 dni przybylo 3kg polozna zapytala jej ile pije i ile sika, okazalo sie ze pije okolo 2 litrow dziennie a sika zaledwie 100-150 ml! Smaruj sie koniecznie czyms przeciw roztepom i po urodzeniu rozwniez, polecam Ci slim cellu corrector od bielendy, zarowno teraz jak i po ciazy, siostra stosowala i bardzo poprawila jej sie skora, cellulit wyraznie sie zmniejszyl, a rozstepy zbledły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za porady, za komentarze. smaruję się właśnie od dawna. Chcę zachowac ładny wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja właśnie mam na odwrót. W ciąży, mimo ,ze nie uważałam na to co jem. Jadłam to co chciałam i to co wlezie. PRzytyłam niecałe 10 kg. Dzisiaj jestem pół roku po porodzie i waga idzie w górę mimo, że jem malo i zdrowo. Ważę więcej niż w ostatnim dniu przed porodem ! A co najgorsze nie mam tyle czasu na spacery, ćwiczenia, wszystko z dzieckiem. Może któraś coś doradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:40 zbadaj tarczycę, ogólnie idź do endokrynologa, to może być sprawa hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. Właśnie ostatnio zaczęłam mieć zaburzenia miesiączkowania (nie karmiłam piersią ze względu na powikłania po ciąży i konieczność brania leków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam dajecie rade dziewczyny ? Ja prawie połowa 19tc i 6 na plusie. W pierwszej przytyłam ponad 40 kg teraz się pilnuje ale waga i tak mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ciesz sie ze dziecko masz zdrowe, chyba masz duzo czasu i problemów szukasz w ciazy przytyjesz i tyle nie wazne czy 10 czy 15, kg wazne zeby: a- nie bylo to ekstremum-powyzej 15 kg , 20,30 to juz przegiecie b -nie popadala w paranoje tłuszcz tez jest potrzebny pozniej miedzy innymi do produkcji mleka-dlatego tkanka sie odklada, oczywiscie odlozy sie wiecej jak bedziesz wp*****lac tony zarcia, a mniej jak bedziesz racjonalnie sie odzywiac, nie głodząc sie przy tym tez chodzilam na te ,,cwiczenia dla ciezarnych''przeciez to zwykla joga połączona z pilatesem, a nie porządne ćwiczenia:wiec chyba masz jakis spaczony obraz zajęc wysiłkowych:P jezeli do tego czasu nie robilas nic wiecej jezli chdzi o aktywnosc fizyczna to nie mozesz dodawac sobie cwiczen, rób tyle ile robilas, ewentualnie dodaj wiecej spacerów, basen jest tez zalecany ja chodzilam na silownie cala ciaze i tak przytylam, biust mi z b do e urósł itak bylam okragła na buzi itp-jestem kilka miesiecy po porodzie i zrzucilam wszystko nawet z nawiązką ty tez zrzucisz ndmiar, niestresuj sie bo to na prawde nie jest problem z reszta teraz to bedziesz pół kg tygodniowo tyla i to JEST NORMA wiec daj sobie spokój i do figury powrócisz po porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety tutaj na kafe jest wiele złośliwych bab które bez pojęcia o tym że różne organizmy,różne figury reagują i wyglądają różnie podczas ciąży. To jest poprostu przykre bo nikt nie pietnuje szczupłych kobiet ze głodza dzieci w ciąży a jeśli kobieta ma nadwagę to już od razu się ją wyzywa od grubych świń itp.. poprostu przykro się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do autorki. Mnie lekarz nie zalecił brac codziennie witamin, bo sam [powiedział, ze nie chce mnie doparowadzic, zebym miala tyłek wielki jak stara ukrainka...witaminy co 2,3 dzien..... moze przez to masz wielka masę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciąża ważyłam 46 kg wzrost 1,65 w ciąży przytyłam 26 teraz ważę 47 kg,wrócisz do swojej wagi ciesz się ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej mniej jeść i to o połowę. Idealnie działa też bieganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja też już dużo przytyłam, jestem w 31 tc i juz + 14 kg dodam że jem zdrowo, dużo chodzę. Wagę przed ciążą miałam w normie, ale widocznie taki mój urok. :-) Pocieszam się tym że rośnie mi tylko brzuszek. Większość ludzi myśli ze juz powinnam rodzic ;-) Szczerze mówiąc myślałam że przez całą ciążę tyle przytyje.Badania mam w normie, lekarka mówi ze jest ok. Moja rada nie popadaj w paranoję bo nie warto. Schudniesz po porodzie ważne ze dziecko jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowe odżywianie tak, umiarkowany ruch tak, ale nie głodzenie sięc i jakieś forsowne ćwiczenia. Wszystkie płaczące o dodatkowe kilogramy w ciąży co wam się wydaje, że co 3 kilo przybieżecie na wadze. Piszecie tylko o utraconej figurze i ile to kg macie więcej a myślicie o swoim dziecku? A w ciąży zawsze ale to zawsze przybiera się na wadze jedna będzie ważyć 5 kilo więcej a druga 30. A najważniejsze jest dziecko, bo to jemu dałyśmy życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z Gościem 8:24 zdrowie dziecka najważniejsze. Ja nie mam zamiaru się odchudzać w ciąży! To paranoja. Wiedziałam na co się pisze starając się o dziecko. I tak jak już pisałam powyżej zdrowie dziecka najważniejsze. Ciesze się również ze mój mąż tak myśli, wiem ze kobiety nie mają oparcia.Do sąsiadki partner mówił Ciężarówka a wyglądała ładnie szczupła i duży brzuszek. Na szczęście mój mąż uważa że wyglądam bardzo ładnie i pomaga mi w domu. Kobitki głową do góry cieszcie się brzuszkami za którymi się kiedyś oglądałyście :-) Gość 7:05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×