Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uzależniona

NIEMOWLE 9,5 miesiąca 12,5kg, 78 cm MAMY NORMĘ 2 LATKA

Polecane posty

Moja córka rozwija się prawidłowo, je zgodnie z tabelami żywienia. Mleko modyfikowane, zupki tylko z warzyw i drobiu ze wsi od dziadka, słoiczki, owoce itp. Jest "pulchnym" niemowlakiem, ale bardzo dużo się rusza (raczkuje, wspina się, pokonuje przeszkody). Podobno ja w jej wieku byłam taka sama. Czy ktoś też w tym wieku ma dziecko z normą 2 latka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupppup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Twoja córkam a co najwyżej
wagę dwulatka, bo wzrost dziecka rocznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaj jej dzienny jadłospis bo waży zdecydowanie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to uwazaj z tym tuczeniem
bo wlasnei w peirwszych miesiacach/latach dziecka tworzy sie liczba komorek tluszczowych! potem mozna tylko zmniejszyc ich obletosc ale nigdy ilości. jak na ten wzrost to waga o wiele za duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie chodzi o wagę ;( -ok.7-8 rano mleko (ok.200ml) lub kaszka ze świeżymi owocami lub ze słoiczka (ok.4 łyżek stołowych kaszki Bebilon + jabłko lub banan lub słoiczek) -> NIE ZJADA CAŁEJ PORCJI -ok. 12 zupka (ok.200ml) lub warzywa z porcją mięsa -ok. 15-16 kaszka z owocami (jeśli rano piła mleko) LUB przecier warzyny ok. 18 jogurt lub sok lub owoce, czasem chrupki kukurydziane -ok. 20 mleko Bebilon 2 z łyżka kaszki - przed snem (ok.180-210ml wypija) Czasami w nocy się budzi ok. 1-2 i wtedy daje jej pić czystą wodę, a zdarzają się noce, że budzi się np. o 4 rano i słyszę jak jej burczy w brzuchu. Wtedy wypija mleko (ok. 210ml) i na sniadanko je owoc, bo kaszki nie chce. Gdy się urodziła ważyła 3,520kg, a po 5 tygodniach już 5,300kg (była na cycu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ogólnie nie jest źle z tym jadłospisem ;) jeśli mogę coś zasugerować to podawaj jej rano mniej mleka ale z kleikiem, mniesza a bardziej gęsta porcja nasyci ją na dłuzej a nie rozepcha żołądka. nie podawaj bananów, zrezygnuj z przekąsek pomiędzy posiłkami soczki rozcieńczaj wodą 1/3 soczki 2/3 wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzieki, a jaki kleik do mleka możesz polecić?? co do tuczenia to niech nadawca powyższej wiadomości zastanowi się czy ja specjalnei tuczę wlasne dziecko?? 3,520kg - waga urodzeniowa 5,300kg - 5 tydzien 6,100kg - 2 miesące Po 3 miesiącu przestałam karmić piersią, od tej pory mleko Bebilon, a po 4 miesiącu rozszerzanie diety zgodnie z tabelami żywieniowymi. 8,300kg - 5 miesięcy 9,700kg -7 miesięcy 12kg - 9,5 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko dziecku nierówne
Moja córa je bardzo pobodnie do Twojej - ma 8 miesięcy i waży 7.5 kg tyje baaardzo wolno - na początku tym sie martwiłam ale teraz już nie taka jej uroda. - Może Twoja jak zacznie biegać to zrzuci tłuszczyk niemowlęcy?? - moja teraz jeszcze wolniej przybiera bo właśnie raczkuje, wszędzie jej pełno wspina sie i ogólnie jest bardzo moblina. A startowała z wagi 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej koleżanki maluch ma 5,5 m-ca a waży ok. 9,5 kg, też na cycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie porady. Nasza Pani doktor jakoś się tym nie przejęła, bo mała od początku tak łapała wagę. Gdy przeglądam własną książeczkę zdrowia dziecka i porównuję z jej wynikami, to idziemy prawie łeb w łeb:) Ja byłam "pulchnym" dzieckiem, a teraz mam wagę sprzed ciąży 60kg i 174cm. Moja córka jest bardzo aktywna, wszedzie jej pełno. Odkąd umei raczkować nie usiedzi w miejscu i się nie pobawi. To plus. Wspina się wszędzie i uwielbia stawać w łóżeczku. Mam nadzieję, że przy tej wadze nei obciąży stawów. Nie widać po niej, że tyle waży. Ma masywne nózki i "dokręcane rączki", ale widziałam pulchniejsze:) Zamieściłabym zdjęcie, ale boję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzależniona mój maluch jest dokładnie o miesiąc młodszy od twojej niuni. wklej zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam kleik ryżowy z bobovity. z nestle źle mi sie rozpuszczał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każde dziecko jest inne
moja ma 8 miesiecy....i jest dłuższa od niejednego 1,5 rocznego:>..lekarka powiedziala ze poprostu bedzie z niej duza dziewczyna:> maz kawał chłopa 188 , 100 kg....nie porównuj dziecka do innych dzieci :> ....jesli ma byc gruba i tak bedzie...mam dość otyłą kolezanke która była bardzo chudym dzieckiem, nie ma reguły:) zreszta mój mąz tez był chudzielcem a teraz...:P.....ciesz sie że zdrowa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj maluch ma 4
miesiace . Przy urodzeniu wazyl 2.950 i mierzyl 52 cm. Teraz po tych 4 miesiacach wazy 8 kg i mierzy 70 cm. Lekarka powiedziala, ze to dobrze, takze teraz to ja juz nic nie wiem :/ Dodam ze dawalam zupki i kaszki przez tydzien, ale ze dostal rozwolnienia (nie wiem od czego) przestalam dawac to wszystko, daje tylko lyzeczke kleiku do mleka i marchewke gotowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza_30
to 78 cm to norma dwulatka? Mój siostrzeniec w dniu swoich drugich urodzin miał równo metr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a puder
wcale sie nie przejmuj moj syn ma 8 miesiecy a wazy 12 kg i ma 86 cm, gruby wcale nie jest, troche to obciazenie dla kregoslupa, ale nie ma sie czym martwic skoro nie choruje jest zadowolony i ruchliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak, dziecko dziecku nie rowne. moj jest niejadek, prawie 21 miesiecy i wazy 10,5 kg :? i tez sie martwie tak wiec i tak zle i tak nie dobrze :O mysle jednak ze jak przybiera tak jak Ty przybieralas a nie karmisz jej za duzo to taka po prostu jej uroda. siebie pocieszam tym ze zarowno ja jak i moja mama bylysmy straszne niejadki a jestesmy zdrowe i ze on to ma po nas. druga sprawa ze po roku dziecko juz tak duzo nie przybiera wiec jak zacznie biegac to ta waga nie bedzie juz tak bardzo szla do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnei że dziecko dziecku
nierówne to tak jak z dorosłymi, każdy ma inną wagę mój synek ma apetyt, je wszystko, a ciągle waży niewiele, bo troszkę ponad 10 kg, a ma prawie 16 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto pyta nie błądzi...
Moj siostrzeniec ma 9 miesięcy i waży 14 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamccia kalinnkii
moja corcia ma 8 miesiecy i wazy ok.8,5 kg.i jest wysoka ma ok.72 cm.urodzila sie z waga 2,6kg i wzrost 51 cm.MOJA CORCIA je duzo ale bardzo wolno przybiera na wadze i jest nbardzo ruchwliwym dzieckiem.TO MA po mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie az tak nie martwila-moj na bilansie 8 miesieczniakow wazyl 10 kg i mierzyl 76 cm a faldki u niego ze swieca szukac :D Teraz to juz nawet wole nie sprawdzac ile wazy,ale moj kregoslup to czuje :o Od urodzenia jadl jak smok az zabraklo mi pokarmu ;) Jest bardzo ruchliwym i bardzo silnym dzieckiem wiec energia nie idzie mu w tluszcz,ale w dzialanie-np. rozwalenie przewijaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do AGA UK --> u mnie identycznie :) wspinaczki i ucieczki to ulubiona rozrywka. Co tam, że nogi pełne siniaków, włącza 3 bieg i już jej nie ma:) Pozdrowienia dla Franka, jest młodszy od mojej Amki o 20dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna klucha. Ale do grubego to mu wiele brakuje. jest "nabity" :)niektre dzieci ważą więcej niż wizualnie by sie oceniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×