Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego unikacie makaronu w jadlospisie

Polecane posty

Gość gość

Makaron jest doskonałym źródłem składników spożywczych, takich jak skrobia, błonnik pokarmowy, witaminy, magnez i żelazo. 100 g makaronu zawiera (w zależności od rodzaju): około 75 proc. węglowodanów złożonych, 12 proc. wody, 11 proc. białka, 1,5 proc. soli mineralnych i jedynie 0,5 proc. tłuszczu. Ponadto w 100 g ugotowanego makaronu znajduje się 79 mg potasu, 13 mg magnezu, 11 mg wapnia, 1,6 mg żelaza oraz witaminy B1, B2 i PP oraz tylko 1 mg sodu.makaron zawiera witaminy B1, B2 i PP, które nie tylko wspomagają trawienie, ale też odpowiadają za nasz dobry humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo mam hiperinsulinemie i po makaronie lece na podloge - tak jak stoje tak usypiam. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok rozumiem a ktos zdrowy sie wypowie? dokladnie chodzi mi o to ze troche irytuje mnie ta nagonka na "kluchy" a ze jestem zakochana w makaronach bede bronic makaronow , w polaczeniu z sosami na bazie pomidorow papryki , ostrych sosow jak np arabiata albo dobrego bolognese na bialym winie to jest niebo makaron jest zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenastudiofit
Witam. Od kilku lat zajmuję się układaniem diet personalnych, planów treningowych, harmonogramów. Mam bardzo dużo doświadczenia, wielu zadowolonych klientek oraz klientów, czy to starszych czy młodszych, ważących 70 jak i 140kg, prawie wszystkim udało mi się pomóc. Zainteresowane osoby proszę o kontakt email: marzena.studiofit@gmail.com Postaram się odpisać jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co polecasz im makaron/ pasta/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie mam nic do makaronów. Kiedyś się zajadałam tym, a teraz mi się przejadły. Wolę kasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi składnikami odżywczymi to ja bym nie przesadzała. Jakby nie było to jest to mocno przetworzony produkt, normalny zapychacz, jak buła czy pyry. Oczywiście z trojga złego, gotowane ziemniaki z wody lepsze, a na parze najlepsze. Zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli uwazasz ze kuchnia wloska to zapychacze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że makaron to zapychacz. Do pomidorów, papryki, cukini, bakłażanów, czosnku, cebuli,oliwek, ziół, owoców morza, ryb, mięsa, jajek, mandarynek, orzechów, fig i innych odżywczych produktów składających się na kuchnię włoską zastrzeżeń żadnych nie mam. Skoro lubisz kluchy jedz na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron jest bogatym źródłem węglowodanów. Wybierając go należy zwrócić uwagę na to, by był pełnoziarnisty. W ten sposób oprócz węglowodanów będzie dla nas źródłem błonnika, witamin z grupy B, magnezu..... Podawany z warzywami, oliwą z oliwek, kurczakiem stanowi pełnowartościowy posiłek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trellka
ja makaronu jem bardzo dużo, ale w małych ilościach noi zwracam uwagę na to, żeby był dobrej jakości, kupuję z primo gusto bo najbardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesilia
Tylko skoro to taki zapychacz, to dlaczego Włosi są jednym z najszuplejszych narodów w Europie???? I do tego te swoje makarony jedzą na wieczór? Oj chyba to przeczy przeczy tym niektórym teoriom... Może poprostu jedzą mało???? Aaa no i śniadań właściwie nie spożywają tylko jakieś małe ciasteczko.....???? Czy jakiś dietetyk ma coś do dodania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grymałka
mój dietetyk kiedyś mi powiedział że jeść mozńa wszyko tylko w rozsądnych iloścach, dlatego ja mimo że jestem na diecie to makarony jem, w rozsądnej ilości i dobrej jakości, stąd ten wybór makaronu primo gusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jem barilli, agnese. One są z pszenicy durum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gringoo
ja kupuję tylko makarony pełnoziarniste z primo gusto, są dobre jakościwo po ugotowaniu są nadal sprężyste, można je spokojnie wykorzystać do wielu posiłków np sałatek, bo nie stają się jedną wielką papką po ugotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cezaria723
Ja nie unikam makaronów po prostu jem brązowe makarony;) są smaczne jem ze szpinakiem plus pierś z kurczaka! do tego przyjmuję suplementację Afrykańskie Mango http://szczupla-kobieta.pl schudłam już 14kg w 2 miesiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambuska
ja jak już jem makarony to tylko te pełnoziarniste z mąki pełnoziarnistej, takie znalazłam, kupuję primo gusto bo ma najlepszy skład i do tego zachowują dobrą konsystencję nawet po ugotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vickova
można spokojnie kupować makaron pełnoziarnisty jest zdrowszy i mniej kaloryczny, ja zawsze kupuję z primo gusto i nie mam wyrzutów sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jem makaronu , bo tuczy nie jem makaronu , bo...mam alergię na gluten, nie jem pieczywa , kasz i jestem laska...może dlatego///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszeek
wszystko zależy od tego jaki makaron kupisz, ja kupuję pełnoziarnisty z primo gusto z dodatkiem semoliny, dzięki czemu makaron jest wtedy mniej kaloryczny i można go jeść zdecydowanie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam makaron i podczas podjecia decyzji, ze bede madrzej jesc nie wyeliminowalam go z diety. Unikam potraw smazonych, raz w tygodniu zamiast samochodem, jade do pracy na rowerze i stosuje iqacai, schudlam, czuje sie lepiej i lzej. Jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość treska
makaron można jeść tylko trzeba wiedzieć jaki, ja zawsze kupuję pełnoziarnisty z primo gusto, jest dużo mniej kaloryczny a do tego naprawdę bardzo smaczny, dlatego jak już kupuję to sięgam zawsze po ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zainwestować w suplement Slimunox - w 4 miesiące udało mi się schudnąć, aż 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×