Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nadczynność tarczycy a ćwiczenia fizyczne i dieta

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam nadzieję, że natrafię tu na kogoś kto również boryka się z tą nieprzyjemną chorobą jaką jest nadczynność tarczycy. W skrócie: leczę się już od roku, na początku schudłam 8 kilo, potem jak zaczęłam brać leki to przez ten czas przytyłam 14 kg więc dwa miesiące temu zabrałam się za siebie (wyniki miałam o dziwo, w końcu w normie). Tak więc jestem na diecie i codziennie ćwiczę średnio intensywnie (8minutówki- absy, nogi, pośladki). Niestety, już po objawach od kilku dni czuję że nadczynność znowu powróciła. Zamierzam iść do lekarza i zrobić sobie badania jak najszybciej się da (czyli poniedziałek). Na razie dawki leku nie zwiększam, biorę tylko propranolol bo tętno mi już idzie do 130. I tu moje pytanie- czy w przypadku nadczynności trzeba zaprzestać zupełnie ćwiczyć? A co z dietą? Boję się trochę ćwiczyć ze względu na serce ale nie chcę też porzucać czegoś co wypracowałam przez te dwa miesiące. To samo z dietą- wiem, że przy nadczynności trzeba zwiększyć kaloryczność potraw, ale boję się że to doprowadzi mnie do starych i złych nawyków żywieniowych... Kogoś kto się zna proszę o odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słyszę o zwiększaniu kaloryczności.... ja leczę nad. Od 15 lat i cały ten czas jem normalnie, jak wcześniej. Nie przytyłam ani grama. Bierz wit b complex i omega3, d3, ćwicz mniej intensywnie i raczej na świeżym powietrzu, rower, spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że zapytałaś, zanim zwiększyłaś tą kaloryczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz stosować specjalną dietę, spożywaj mleczne produkty i chude mięso,chude ryby, dużo marchewki, paprykę, pomidory,natka pietruszki i owoce, ogranicz ilość tłuszczu,jedz jaja i kasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×