Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

una mujer bonita

irlandia-zapraszam wszystkich

Polecane posty

Gość czinz
Witam witam:) ja wybieram się do Irlandii w czerwcu, może ktoś opowie o życiu tam coś więcej?!:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jadę na początku czerwca. Tylko nie wiem jak zabrać się za szukanie pracy. Tutaj czy już na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czinz
Ojjj widze, że też wybieracie sie w czerwcu:) Z tego co słyszałam, że pośrednictwo pracy b. drogo wychodzi i łatwo jest o krętaczy. Trzeba mieć nadzieje, ze i nam sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galwaymiasto
jestem w galway zachodnie wybzreze, tutaj teraz juz w marcu nie ma szans na prace nawet na zmywaku bez znajomosci plynnego jezyka wogole cizko z robota , masaaa rodakow maasa, ale pieknie tu:):)kochma to miasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez pozdrawiam z Galway! Jestem tutaj na Erasmusie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec w dublinie,akurat pora zeby poszukac roboty:-)najlepiej samemu nie przez posrednictwo jesli wam chodzi z polski oczywiscie,bo tak w irlandii to do jednej agencji lub drugiej zanosi sie cv i nie trzeba nic placic,niby maja cel szukac pracy,ale cholera wie czy polowy cv\'s nie wywalaja do kosza,najlepiej to pukac od drzwi do drzwi i zostawiac,zostawiac,zostawiac no i oczywiscie jezyk!! teraz irlandczycy maja \"duzy wybor narodowosci\"i pelno ludzi przewija im sie przez palce z cv codziennie,wiadomo wieksze szanse na znalezienie roboty kiedy jest jezyk:-)no chyba ze po znajomosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona569
Witam Mieszkam w Irlandii (poludnie opodal Waterford)juz 2 lata pracuje w sklepie. rADZE ZEBY PRACE SOBIE ZNALEZDZ WCZESNIEJ I MIEC juz cos "NAGRANE" BO W CZSIE WAKACJI O PRACE BARDZO TRUDNO ( BARDZO DUZO STUDENTOW)PREFEROWANY W MIARE DOBRY ANGIELSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HEJHO
W GALWAY o pracę raczej ciężko.Na ulicach wszędzie słychać,,k... nie mam pracy,nie mam pieniędzy itp.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blink
Hej, Pozdrawiam z Youghal kolo Cork. Bylam w weekend Paddy's day w Galway i w Connemara i na klifach Moher - niezapomniane przezycia. Z praca nie jest tak kolorowo... pzryznaje. Jesli chodzi o koszt utrzymania to zalezy od miejsca Dublin 1000-1500, Cork 800, u mnie 700 to w euro za miesiac wynajmu (dom lub mieszkanie) plus drugi raz to samo za depozyt. Polecam sprawdzic sposob ogrzewania budynku - ja wczoraj dostalam rachunek ESB (elektrycznosc za 2 miesiace) za 720 euro!!! Inne wydatki - jak wszedzie na swiecie - zalezy od standardu i twoich wydatkow. Chleb gabka - 1 euro jak komus odpowiadaja oszczednoscina jakosci produktow i zje 'byle co' to bardzo tanim kosztem mozna przezyc. Polecam Lidl - swieze warzywa i dobre wedliny (2 razy taniej niz w tesco) Pozniej dopiero chetnie napilbys sie wina do siezo przygotowanego obiadu a to juz kosztuje. Ogolnie i tak uwazam ze Polska jest korajem znacznie drozszym niz Polska. A moze chcesz wyjsc potanczyc przy drinku (nie wychodz bez 100) to oczywiscie jak bez dziewczyny! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blink
Kikunia8: Ja dostalam oferte pracy jak jeszcze bylam w Polsce - taki zbieg okolicznosci, wiec musialam rzucic 2 etaty zeby moc tu przyjechac. Nie jest to malo ale uwiez mi - stac cie na znacznie wiecej niz w Polsce. Lauren: Zgadza sie. Youghal jest idealnym miejscem w lecie (albo caly rok jak masz 60 lat)! 2 minutki spacerkiem i buch w fale!!! Margot: Czy ja ciebie czasem nie widzialam na innym topiku dla szukajacych szczescia poza Polska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabaster alabaster
Ja też wyjeżdżam do Irlandii... pod koniec czerwca.Od miesiąca jest tam już mój znajomy, więc szukaniem mieszkania sie nie martwię, ale przeraża mnie to, że tutaj na forum ciągle ktoś pisze, że jak się nie ma znajomości, to nie ma szans na znalezienie pracy, że jest naprawdę bardzo cięzko :( znam angielski dobrze-zdawałam mature z ang rok temu.Gdzie szukć pracy powinna dziewczyna?? A gdzie chłopak?? Na co uważać?? Czy w Cork jest dużo pracy na farmach, przy zbieraniu owoców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWONA569
A czy wiecie ze jak jestescie w Irlandii mniej niz pol roku to musicie zaplacic bardzo wysoki podatek, tak ze po prostu sie nie oplaca pracowac tutaj tak krotko bo musielibyscie do tego inteeresu dolozyc a nikt was na czarno nie przyjmie . Irlandczycy tego nie robia bo sa bardzo duze kary. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabaster alabaster
chcecie powiedzieć, że jak się wybieram na 2,3 miesiące do irlandii to po prostu mi się to nie opłaca?? Nie ma szans na pracę na czarno?? A legalnie?? Nie przyjmą mnie?? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 221085
a powiedzcie mi ile jest km z dublina do Cork (tak mniej wiecej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka77
witam ja tez sie wybieram zmezem do Irlandii... poradzcie gdzie najlepiej sie udac...do jakiego miasta..i gdzie najlepiej szukac pracy...tzn gdzie kobieta a gdzie facet??? ja znam lepiej angielski niz moj maz... i z tym ogrzewaniem mieszkan to na co zwrocic uwage??? jak szukac mieszkania??? kiedys w jakiejs gazecie czytalam gdzie trzeba sie udac po jakis numer..uprawniajacy do legalnej pracy czy cos takiego...moze ktos cos napisac...jakie powinny byc pierwsze kroki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja lecę pod koniec maja do Irlandii, moj chlopak jest tam 2 tygodnie i jzu znlazł pracę, musze prztyznac ze dosc wysokie zarobki. Ja w sumei nie mam zadnego zawodu, bo elce tam zaraz po maturce...ale mam nadzieje ze cos znajde ;) Heh doszły mnei tez słuchy ze zwracają uwagę na wygląd :P Wybierma sie do Limerick. Mam nadzieje ze cos znajde, tym bardziej ze ja wybieram sie tam na dłuzszy okres czasu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) blink - topik dla szukajacych szczescia poza Polska? Chyba chodzilo Ci o \"Polacy za granica - gdzie mieszkacie?\"? ;) Mieszkam na stale we Francji od prawie 4 lat; w Irlandii jestem na Erasmusie... Kraj ogolnie mi sie bardzo podoba, ale chyba wole poludnie Francji - cieplej i tak nie pada ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lauren - moj Luby planuje mnie odwiedzic w przyszlym tygodniu i tak sie zastanawiam, zeby wybrac sie do Corku. Co wedlug Ciebie jest godnego zobaczenia w tym miescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik-Dublin
hejka! jest praca:) co ktos tu straszy ze nie ma? ale serio...ludzie wybieracie sie strasznie pozno!koniec czerwca?nie macie pojecia co sie tutaj wtedy dzieje! ja jestem tu ponad rok czasu przezylam"bum studentow2 w zeszle lato-uwierzcie mi-MASAKRA:/ No z ta elektrycznoscia to prawda:/ ale jak sie ma very modern to ma sie na gaz:) wiec wychodzi taniej:)pozdrawiam 2200km stad:)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lauren - dzieki za wyczerpujace informacje! :D Kurcze, czy do tych wszystkich ciekawych miejsc mozna dojechac autobusem? Pytam, bo raczej nie zdecydujemy sie na wynajecie samochodu (zycie mi jeszcze mile ;) ) a chcialabym bardzo zobaczyc ten magiczny krag... :) Nic, wracam do mojego cholernego eseju 😡 :o 😠 Pozdrawiam wszystkich \"Irlandczykow\" ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Lauren - no coz! Dzieki za odpowiedz! :) Nie wiem czy wybierzemy sie do Corku... Chcialabym, ale nie wiem czy dam rade. Zdecydowalam sie bowiem zjechac z Irlandii sporo wczesniej niz zamierzalam... i to juz na dobre (stety/niestety)! I w ten sposob na pewno nie zdarze zobaczyc wszystkiego tego co bym chciala jeszcze zobaczyc - a w priorytecie dla mnie jest Belfast! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edisza
Naprawde jest co zwiedzac w Irlandii. trzeba tylko miec fure kasy no i parasol i cos na glowe bo. Bluza z kapturem jest najlepsza bo nigdy nie wiadomo jaka pogoda bedzie po wyjsciu z pracy. Z dobra mapa wszedzie sie dojedzie pociagiem lub autobusami. Ludzie tu sa mili i pomoga w razie zbladzenia.Trzeba pamietac zeby miec sporo drobnych na miejskie autobusy bo kierowcy nie wydaja reszty.ale jak sie poprosi to powiedza kiedy wysiasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 czerwca lecę do Galway- po zdanych egzaminach. mam nadzieje, że coś dla siebie znajdę. Wiem że późno, ale duzo osób jedzie dopiero w lipcu i też coś znajduje. Jest tu ktoś z Galway?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×