Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam więc jestem

Polecane posty

Gość gość
Polecam empik.com/jak-zyc-aby-osiagnac-prawdziwe-szczescie-kulczycki-bronislaw,p1125557464,ksiazka-p - świetny poradnik. Bardzo ciekawa i wciągająca książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuje liste Zulko ❤️ Pisałam rano o krajance, że zrobiła furorę ale nie widziałam Twojego pytania. Odpowiadam: krajanke zrobiłam z ciasta na najnormalniejsze pierniczki świata: Pierniczki całuski Składniki: -15 dkg miodu -15 dkg cukru -1 opakowanie przyprawy do pierników -2 szklanki mąki -1-3 łyżki masła -1 jajko -1 łyżeczka sody Papier do pieczenia do wyłożenia formy Sposób wykonania: W rondelku zagotuj miód z cukrem i przyprawami. Po lekkim przestudzeniu wlej do mąki. Wymieszaj. Dodaj pozostałe składniki i zagnieć ciasto. Jeśli jest za rzadkie i klei się do rąk dosyp odrobinę mąki. Rozwałkować na żądaną grubość i wykrawać ulubione kształty. Piec w temp 180 stopni do zarumienienia. 🌻 A ja zrolowałam jak na kopytka i ciachu ciachu po kawałku a potem po upieczeniu fruuu! do lukru i na kratke do obsuszenia :D Cudo! Dzięki Zulko za pomysł z krajanką - już "wyrosłam" z dekorowania pierników, zostawiam to młodym. Ja będe robić lukrowane krajanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam więc jestem: właśnie czytam Ferdynanda Ossendowskiego "Lenin" świetna pozycja, taka na nasze czasy ;) Dzisiaj mieliśmy kolęde. Poszło szybko bo nie podtrzymywaliśmy rozmowy. Ksiądz poszedł sobie a ja hip! do łóżka. Jeszcze mnie męczy :O Może jutro będzie lepiej. Zulko ❤️ Vanilko ❤️ Życzę dobrej nocy 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulko - mam nadzieje że już do świąt żadnych wykładów ani ćwiczeń nie będziesz miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja Zaparzam goraca kawusię Nie moge wcale spac,dusi mnie,musowo coś goracego wypic. Teklo smutno jak młodzi chca przyjśc a tu musowo odmówić. Ale lepsze to niż zarazić szczególnie dzieci. Dzisiaj mam w planie posprzatac chalupke,wczoraj tylko umyłam jedna łazienke,nic więcej ,małzyk ustawił choinkę ,dzisiaj przystroi.Ma urlop zasłuzony do 7 stycznia.Przynajmniej odpocznie. Tylko problem caly czas siedzi na laptopie.Nadrabia. Zulko mi kazda nazwa odpowiada. Napisz kiedy macie zaliczenia pierwsze? Musisz duzo się uczyć? Mam nadzieję ze nikogo nie obudziłam i wszystkie znajdziemy sie w nowym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Plotka jak nocny marek! :D:D:D co sie stało Ploteczko? spać nie mogłaś? Dzięki za kawusie ❤️ Z dziećmi umówiłam się na jutro ;) - kawusia przed wigilią się odbędzie :D Dzisiaj jest mi lepiej, już mi sie tak nie leje z oczu a i nos przestał sie zachowywać jak stary kran :D Dzisiaj u mnie mglisto ale sucho i ciepło, nie jest źle tylko słońca brakuje i w domu ciemno jak w d.. Musze umyć lodówke i zmienić pościel zanim zaczne sprzątać Zostawiam kilka grzanek na śniadanko: http://3.bp.blogspot.com/-D6nF-NRItfA/UoM4lbzOVFI/AAAAAAAAF1Q/lXYIKPtsWl8/s1600/rzeczy+zebrane_zapiekanka+z+serem+i+pomidorem_2.JPG Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwna ta noc była ja też prawie nie spałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry jestem i ja :-) Mam nadzieję, że coś dzisiaj pchnę do przodu. Niestety wszystko idzie mi jak po grudzie, najchętniej schowałabym się pod kołderkę i wyszła może w Nowym Roku :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vannilia
Cześć pozdrawiam kawusia i herbatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za kawusie Vanilko ❤️ Też pozdrawiam U mnie pokazało się słońce. Mój katar minął ale za to boli mnie lędźwiowy odcinek kręgosłupa - chyba bezr*u*c*h *m*i* szkodzi :O Martwi mnie to bo pojutrze mam ważne badanie w Ochojcu :O Zulko wczoraj dorabiałam krajanke bo wszystko zostało zeżarte :D:D:D Miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,jestem z kawusia i na kawusi. A ja się zastanawiam czy u mnie beda święta,jakas jestem bezrobotna,na pieczenie za wcześnie jak dla mnie. Moze jutro zaczne piec,duzo nie będe ale planuje jakies nowości. Teklo planuje Twoje orzechowe i makowiec ten z twójego przepisu. Jakis sernik ,moze cycki murzynki. Dam rade tak myśle Jeszcze zostalo kupic wędlne i owoce.A tak wszystko mam. Po południu muszę jeszcze do ortopedy z przęswietleniem obu rąk. Teklo a jakie badanie masz jeszcze przed świetami? Musze poszukac ten przepis na krajankę,skoro tak chwalicie. Moja chałupka juz nawet posprzatana. Zaraz poprasuję obrusy. Nie wiem skąd mam tyle czasu. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko - mam badanie przepływów wewnętrznych na neurologii. Ploteczko spokojnie możesz zrobić krajanke z tego przepisu który wkleiłam wyżej powyżej jeśli Ci nie zależy na użyciu mąki żytniej. Ale wklejam też link na krajanke z mąką żytnią chlebową (ten od Zulki) tam fajnie pokazane jest jak lukrowac szybko i bez bałaganu ;) http://skutecznie.tv/2015/11/prosta-krajanka-piernikowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry 🖐️ mam nadzieje że kuchenne (i nie tylko) czary-mary trwają. Niech będą łatwe i piękne a potrawy wigilijne udane. Wczoraj zrobiłam kapustke z grzybami, sałatkę jarzynową, upiekłam buraczki na barszczyk. Zakupy porobione. Moja małżowina przytachał wieczorem pięknego świerka i żwirek dla Pana Kota :D Dzisiaj robie makówki, sałatkę śledziową i nastawiam susz na kompot. Wieczorem myję włoski bo w piątek rano nie będzie czasu i przestaje oddychać żeby badanie przepływów odbyło się bez zakłóceń. Postanowiłam, że jak pan dochtór będzie miły to dostanie ode mnie coś miłego razem ze świątecznymi życzeniami :P (pewnie dostanie nawet jak miły nie będzie) Mam piękne słońce i Wam tego życzę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Teklo a ja jakas jestem nie taka ,niby coś robie ale tak nie tak jakbym chciała. Upiekłam Twoj makownik,widze wyszedl dobry,upiekłam tez na razie ciata do twojego orzechowca ,ale jakies chyba wyszły mi za twarde,ciekawe czy zmiekną pod masą? jak myślisz? A jak wyjmowałam z piekarnika były takie pulchne mięciutkie. Pewnie za długo piekłam ,niby sprawdzałam ale przedobrzyłam pewnie. Teklo oby badanie wyszło dobrze,mnie wczoraj ortopeda zmartwił,powiedziął mniej wiecej jak bedzie wyglądało podanie osocza, i teraz jestem zdołowana.Po osoczu daje mi około 3 -6 miesięcy i jak nie pomoże operacja.Bo trzymac tego nie mozna.I przez to wszystko jestem zniechecona. Oby choć u Ciebie były dobre wieści. Moje towarzystwo wraca jutro, i pewnie zostana do środy,maja urlopy.Troszkę pomieszkaja w domu. No nic ide cos porobic dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko - tak! po przełożeniu placków masą, dobrze przycisnąć (z wyczuciem :D) i odstawić w chłodne miejsce. Zmięknie i będzie pyszne a najlepsze jest po paru dniach. Plotko - pomyśl sobie tak: "nic mnie nie goni, nikt mi nic nie każe, nie musze sie starać ani spieszyć, co będzie to będzie" Nastaw sobie kolędy, zrób nastrojowe światło, usiądź z Mężem przy filmie, herbacie lub lampce winka. I to jest pełnia szczęścia! Wszystko to masz! ❤️ ❤️ ❤️ jesteś Szczęściarą :D mimo boleści i różnych rozterek - jesteś Szczęściarą I ja też :D:D:D Ide sobie właśnie tak posiedzieć przy herbatce. Małżowina włączył film "Kobiety pragną bardziej" ze Scarlet Johansson 🖐️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo czyli Twoje placki tez sa "twarde" Zdziwiło mnie bo po wyjęciu były mięciutkie,naprawde ładne. Jutro zrobię mase i przełoże. Córka piecze strucle ale piecze tzn wyrabia wszystko w Thermomixie,ponoc sa ciasta pyszne. W sobote rano upieke srnik a jutro mojemu małzykowi muszę upiec szarlotke.Jakby szarlotki nie jadł.Jakieś ma zachcianki. Teklo pod względem rodzinnym ,mam dobrze Dogadujemy sie choc czasem jak wszędzie.Kilka razy bylismy w trudnej sytuacji ale daliśmy radę. Ale przyznam sie pragnę juz spokojniejszego zycia. No nic ide do telewizorni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo zawsze jak tylko możemy wieczory spędzamy razem.A teraz to juz łazi za mna wszedzie(ma urlop)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziołszki fajnie, że jesteście:D na starej stronce odezwała się do nas Bastylka - ruda, ale nasza:D Teklo, nie za szybko te makiełki? wytrzymają? moja mama robi zawsze w wigilię, pewnie dlatego, że moczy bułkę w mleku moje ciacho na krajankę wyszło zbyt ciągliwe, czort wie dlaczego:o Ploteczko operacja nie zająć, spróbuj jak zaleca lekarz, czytałam, że leczenie osoczem bogatopłytkowym daje dobre efekty w leczeniu urazów ortopedycznych. trzeba wierzyć, że i Tobie pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się i ja :D Tekla ja też byłam zasmarkana i kaszląca :P Mnie już przeszło, ale zaraziłam M, a on teraz delikatny 😭 U mnie dalej śnieg Powoli przygotowuję się do świąt, ale jutro idę do pracy, więc dopiero działam od jutra po południu :D Dziewczynki w starej czytelni odezwała się Bastylia poczytajcie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ploteczko na razie się nie uczę wcale:P do połowy stycznia muszę wybrać temat i ułożyć plan pracy końcowej, a ja jestem w lesie:o nic mi nie pasuje:o i nie wiem o czym pisać, tak, żeby to miało ręce i nogi:o w takich chwilach jak ta zastanawiam się po cholerę mi ta szkoła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×