Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MissUkraina

Indyjskie Filmy - Bollywood Rules !!!

Polecane posty

Ehh, jak ja lubie !!! Na pierwszym miejscu u mnie Disco Dancer !!!! I superhity Goron Ki Na Kaalon Ki !!! E- O - A - super tekscik !!! E--o-a, e-o- a-ah !!! Na drugim - Czasem Slonce.... W ogole, co sadzicie o starych indyjskich filmach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to uważam, że jakieś dziwne są :P ciągle tylko tańczą i gadają banalne teksty, fabuła też nijaka Ale jest wyjątek MONSUMOWE WESELE polecam naprawdę świetny film 🌻 Duma i uprzedzenie w wersji bollywood to przegięcie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego \"dziwne\"? Właśnie o to w tych filmach chodzi!! O taniec, te piosenki, żywe kolory:D to jest świetne! oczywiście nie można popaść w przesadę- rzeczywiście Duma i uprzedzenie... heheh akcja na plaży w Stanach była niezła- ten chór Gospel i ratownicy rodem ze słonecznego patrolu buehehehe:D:D:D ;) Ale np pierwsza część \"Czasem słońce czasem deszcze\" podbała mi się:) CHoć druga ta już w \"dzisiejszych czasach\"... Trochę to badziewne bywa, ale od czasu do czasu lubie popatrzeć jak tańczą, na ich kulturę, obyczaje itd :D Say shava, shava!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to trzeba traktowac
z przymruzeniem oka... Smieszne jest i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio obejrzalam \"czasem slonce czasem deszcz\"... zasiadalam do filmu z pewną taka \"nieśmialością\" i raczej z ironią \"co też tam ten bollywood nie wymyślil\":) ... nie sądzilam ze o malo sie na nim nie popłacze... film byl świetny zupelnie inny od wszystkiego co sie oglada na codzien czyli od tzw. kina amerykanskiego ... jednym slowem spodobalo mi sie i to bardzo..:) Jest w tych filmach jednocześnie coś \"kiczowatego\" ale tego czlowiek sie spodziewa od razu rozpoczynajac ogladanie takiego filmu.. ale tez jest coś innego... bardzo intrygujacego.. moze to ta inna kultura, sposob życia, inna wiara... MissUkraina... czy mozesz mi podac tytuly innych filmów indyjskich w tych samych klimatach:) a moze ktos ma jakies mp3 z muzyka z tych filmów bylabym super wdzieczna... szczególnie \"Kabhi Khushi Kabhi Gham\" albo \"say shava shava\" :) pozdrawiam.. i podpisuję sie za dziouchą \"say shava shava\" hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> girl- załączam właśnie \"shavę\", jeśli mi się uda (coś mi komp szwankuje) to wyślę ci jeszcze dziś:) A z innych filmów to znalazłam w necie tylko: Coś Się Dzieje (Kuch Kuch Hota Hai) Jestem Przy Tobie (Main Hoon Na) Gdyby Jutra Nie było (Kal Ho Naa Ho) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titalii
ja polecam Kal Ho Naa Ho właśnie, świetne jest, chyba zaraz po K3G. Poza tym: Josh (takie nowoczesne Romeo i Julia w wersji bollywoodzkiej) Swades (chyba Mój kraj in polish ;)) Bunty aur Babli ( to jest genialne, typowe masala, ale dominuje chyba wątek komediowy i jest ok :D ) chyba tyle :) z Main Hoon Na najbardziej lubiłam SRK jak śpiewał dla swojej nauczycielki, no i genialne Gori gori :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chociaz
chyba ze własnie ta tandeta , prostota i kiczowatośc wam sie podoba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczyiście bardzo znana ta reżyserka, skoro jej nazwiska nie pamiętasz;) nie twierdze że filmy bollywoodzkie mają głębię, sa poruszające i refleksyjne, po prostu podoba mi się to jak tańczą, dlatego te dwa które widziałam (monsunowe wesele i czasem słońce czasem deszcz) podobały mi się. I to że moge się z nich pośmiać z tej kiczowatości momentami tez mi odpowiada, bo lubie od czasu do czasu coś na wesoło obejrzeć, przeciez gdybym się katowała tylko dokumentami o dzieciach ulicy, to w depresję bym wpadła. Te dwa filmy które widziałam potraktowałam z przymrużeniem oka i być może dzięki temu bardzo mi się podobały. Jeśli ty tak poważnie to bierzesz i uważasz za taką tandetę to po co oglądałaś te kilkadziesiąt filmów hinduskich? BTW- nie jestem \"prostym człowiekiem który nawet podstwówki nie ukończył\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaniaania
a może ktoś ma piosenki i mi prześle na maila...byłabym wdzięczna bo są super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoLusIa
ej mam pytanie ma ktos mzoe piosenki z filmu "Gdyby jura niebyło" byłabym brdzo wdzieczna gdyby mi ktos je wysłal Buska:d temu kto mi je wysle na emaila bnede w huj wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajkosadzone
Moze i sa kiczowate, ale tak naprawde choreografia i stroje jsa dopracowane w najmniejszym szczegole. Te filmy to dziela sztuki pod wzgledem estetycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos indyjskich filmów - dziś na TVP2 o 21:25 leci dokument \"Bollywood: Filmowa kozetka\". Jeśli kogoś interesują kulisy tych produkcji to warto obejrzeć - ja obejrzę na pewno :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge sie doczekac kiedy Bollywood stworzy ten juz osławiony film o Matce Teresie gdzie główną rolę zagra Paris Hilton. To bedzie mega hit, najbardziej oczekiwany film roku ! Najwyzsza klasa filmu gwarantowana, kto się ze mną jeszcze cieszy ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam lubie te kiczowate klimaciki:)Kabhi Khushi Kabhie Gham nawet dzis ogladalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam bolly i wszystko co z nim zwiazane. ogladalam wszystkie dostepne na rynku polskim (tylko niestety 6) a teraz sprowadzam sobie z zagranicy. Wsiąklam calkowicie w te klimaty, w ta delikatnosc i w koncu (nareszcie) brak seksu na ekranie. bo ociekajacy seksem ekran przy ogladaniu produkcji hollywoodu lub europejskich po prostu mnie brzydzi!!!!!!!!! A jak sie pokazuje w delikatny sposob w tancu i spiewie najpiekniejsze uczucie jakim jest milosc. Ktos mi kiedys powiedzial ze jestem glupia ze to ogladam. a ja uwazam ze trzeba miec odpowiednia wrazliwosc zeby to co oni przekazuja zrozumiec. Denerwuje mnie tylko jak niektorzy mowia, ze jak ja ogladam bolly to jestem glupia a powinnam ogladac np. MjM czy Mode na sukces!! Po prostu takich prostackich tekstow juz nie chce mi sie sluchac. A najwiecej w tym temacie wypowiadaja sie ci, ktorzy nie widzieli ani jednego filmu. Dodam, ze ani Monsunowe wesele ani Duma i uprzedzenie nie sa filmami bollywoodzkimi, choc wielu je tak traktuje. Ale to są produkcje USA lub UK z udzialem aktorów z Bollywoodu :) Z tych dostepnych w Polsce to są tylko: Asoka, Kal Hoo Na Ho, Jestem przy tobie MHN, i K3G czyli Czasem Słońce Jestem bolly-maniaczka :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dostepne w Polsce to nie 6 a 5 pozycji bo jeszcze byla Misja w Kaszmirze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdzcie sobie na polska stronke o bollywood Zobaczycie i poczytacie, to sie bardziej zorientujecie. Gdzie co kupic, jak zobaczyc, jaka impreze wybrac itd itp Dodam ze ostatnio wyprodukowany film pt Fanaa byl czesciowo robiony w polskich tatrach. Oto adresik : www.bollywood.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie też podobają się te
filmy ale można się rozmarzyć a gdzie ściągnąc muze do filmu ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha przy logowaniu sie na strone www.bollywood.pl prosze o uwazne przeczytanie regulaminu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lupe
Od dawna interesuję się kulturą i historią innych narodów, a zwłaszcza Indii. Widziałam sporo filmów indyjskich- zarówno bollywoodzkich, jak i "alternatywnych". Jak wszędzie, większość jest średnia lub koszmarna, ale zdarzają się perełki. Dla mnie takimi perełkami są filmy Miry Nair, np." Salaam Bombay!", a zwłaszcza "Monsunowe wesele" (zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami- nie są to filmy z bollywood). Największą beznadzieją związaną z Indiami jest wg mnie "Duma i uprzedzenie" (pewnie dlatego, że w tym filmie maczali łapy Amerykanie:-)). Lubię kino społeczne, obyczajowe i historyczne. Pewnie dlatego z filmów bolly najbardziej przypadły mi do gustu "K3G" (plus za przedstawienie tradycji) i "Asioka" ( może dlatego, że lubię historię? Plus za to, że nie ma oczywistego szczęśliwego zakończenia). "Jestem przy tobie" jakoś mi się zbytnio nie podobalo (plusik za przedstawienie sytuacji indyjsko-pakistańskiej). Z filmów alternatywnych warta polecenia jest "Terrorystka". Co do piosenek z filmów, to u mnie nr1 zawsze będzie "Aaj Mausam Bada Beimann Hai" z " Loafera". Uwielbiam także "Chunari Chunari" z "Monsunowego wesela", "Cheiyya Cheiyya" z "Dil Se", "Yeh Ladka Hai Allah" i sztandarowe "K3G", a oprócz tego wszystkie piosenki "czerpiące" z tradycyjnej muzyki. *Nie lubię Paris Hilton. Jednak może nada się ona do roli Matki Teresy, ponieważ podobno błogosławiona wcale taka święta nie była...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lupe a widziałas moze Fanaa :) rewelacyjny. co do filmow to faktycznie niektore z nich sa koszmarne :) no moze po prostu bardzo bardzo proste :) ma sie wrazenie ze krecone na sile. co do Dumy i uprzedzenia to faktycznie jest taka przez Amerykanow. Oni zawsze cos spieprza a juz zwlaszcza w filmie :o Asioka jest super :) ale w TVP jak go puscili za 1 razem to powycinali to co najlepsze i faktycznie jakby ktos to wtedy zobaczyl to by powiedzial ze ten film jest beznadziejny :( nie mowiac juz o tym ze ogladalnosc mial b.mala ze wzgledu na godzine emisji (o polnocy :o ) teraz szukam Lagaan :) bo po obejrzeniu fanaa Amir Khan ma u mnie 1 miejsce :) razem z SRK a ja lubie filmy takie o historii danego kraju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmelek
uwelbiam filmy Bollywood, nie sa takie jak amerykanskie kino. mozna przy nich plakac, smiac sie i ROZMARZYC. polecam w szcegolnosci filmy : Czasem slonce czasem deszcz , oraz Gdyby jutra nie bylo ( przy tym prosze wezcie paczke chusteczek) ta ich kultura, obyczaje...to mnie po prostu wciaga i tyle. i nie mowcie,ze to jakas tandeta, to sa naprawde ciekawe filmy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filmowiec
A ogladalibyscie te filmy w necie np za 5 pln? taka mała ankietka :-) bedę wdzięczny za odpowiedzi. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
ja je uwielbiam ale nie wiem czy są jakieś polskie wersje językowe to znaczy lektor polski. Są super oglądałam "Jestem przy tobie" świetny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itsjust me
Bollywood jest super!!!! uwielbiam te filmy a zaczęło się tak niewinnie od czasem słońce....a potem to już z siorą ściągałyśmy co było ;) niestety teraz nie mam czasu i strasznie tego żałuję :( a macie jakieś fajne stronki na których można ściągnąć jakiś filmik z bollywoodu bo ja nie wiem nawet gdzie tego szukać....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×