Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaakaaajas

biała kanapa - prosze o radę

Polecane posty

Gość Jaakaaajas

Chcę kupić fotele, kanape skórzane. Zastanawiam się nad kolorem. Podoba mi się jasny, biały, ale nie wiem jak jest z czyszczeniem, czy nie będzie jakis problemów, czy nie zostana ślady po jakims czasie, czy łatwo się to czyści??? Praktyczniejszy byłby chyba kolor ciemniejszy. Może ktos doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama kupiła sobie komplet wypoczynkowy ze skóry kolor kość słoniowa. Są obenie z tata sami w domu, więc wiele się to nie brudzi, ale myje to szarym mydłem lekko wilgotna gąbką bo tak jej poradzili w sklepie i wyglądają po roku nadal super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze przeciez możesz kupic
ciemne obicie, a za kilka lat jak dziecko podrośnie zmienic na jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOZE KOLOR BEZOWY
kawa z mlekiem albo jaliś odcia jasno szary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALAJA12
... mam zestaw skórzany w kolorze ecru, jasniutki... mam też syna 8 latka z pomysłami typy dłoń pomalowana flamastrem, czekolada, bywają i brudne łapki... z jasnej skóry zchodzi wszystko, wystarczy woda z płynem, czasami specjalny preparat i palmy nie mają szans...ja ze spokojem polecam, po 1,5 roku uzytkowania jak to mówią \" funkiel nówka nie śmigana\" ...hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaakaaajas
dzięki za odpowiedzi może to zalezy od rodzaju skóry? skoro jedni tu piszą że się nie brudzi a inni, że przeciwnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALAJA12
... brudzi się...to naturalne ( gdyby ktoś znał niebrudzące się pokrycia, to proszę o informację ) ...ale skórę zmywa się błyskawicznie mokrą sciereczką, co w przypadku jasnego materiału byłoby trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaakaaajas
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - my mamy ecru i plamy schodzą super! Nie straszne nam plamy z soku, pociapane jedzeniem, czy nawet zabrudzenia od jeansów. Zmywam wilgotną ściereczką z dodatkiem szarego mydła, natłuszczam specjalnymipreparatami. Używamy ponad 3 lata i stwierdzam, ze to swietny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To również zalezy od rodzaju plam.U znajmomych są zabarwienia po soku marchwiowym,winie,nie wspomne o mazakach.Wspomne że znajmomi mają dobrą skóre a nie szajs.Wiadomo ze wszystko się brudzi ale na jednym widać na drugim nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22222222222
CZy do mycie uzywacie zwyklego plynu do naczyn? I jakie srodki natluszczajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAŁAJA12
... doh!... to ja też wspomnę ,że mam "nieszajsowatą" skórę wysokiej jakości, włoską, kosztowała fortunę...jeśli to ma znaczenie, a nie do końca ma....ważny jest gatunek skóry, a nie cena ... są skóry impregnowane tzw.zimne, gdzie jest powłoka zapobiegająca wnikaniu "plam"...są też "ciepłe" skóry, bardzo przyjemne w dotyku, ale niestety , coś za coś, intensywnych plam usunąć się nie da... podsumowując, nie odnoszę się do tego co mają znajomi znajomych itd... natomiast skórę, jako powłokę tapicerską przetestowałam i polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do mycia skory polecam chusteczki nawilzane(te dla dzieci).tez mam dziecko i wiadomo-tu serek kapnie tam czekoladka.biore wtedy chusteczke i przecieram caly fotel.i wyglada znowu jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na kanapie z białej skóry zostały plamy po filiżankach z kawy ( takie ciemne koła ) . Czy ktos moze doradzic jakim preparatem zejdą te plamy . Z góry dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASCOSEPTKA
MY MAMY SKÓRE ECRI I NIE POLECAM. W LATO KLEISZ SIE DO NIEGO W ZIME JEST ZIMNA I NIEPRZYJEMNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak idziesz
ja mam kanapę kolory kremowego z eko skóry i jestem zadowolona. owszem trzeba o nia dbać, ale wystarczy przetrzeć specjalnym płynem raz w tygodniu i nie jest to dla mnie uciążliwe. takie same mam krzesła do stołu. poza tym mam półtora rocznego syna i jakoś ten fakt specjalnie mi nie doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylonka
Jasne kolory pomimo tego, że trudno jest utrzymać w nienaganne czystości, mają w sobie nieokreśloną elegancję i styl :) Bardzo podobają mi się skórzane, szczególnie ta o ciekawym kształcie: http://www.arismebel.pl/pl/shop/zucchero.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnętrza
Ciekawa kanapa, a dodatkowo jest pretekst do przytulania się do osoby siedzącej na skraju ;) ---------------- Urządzamy i dekorujemy wnętrza, www.balinska-wnetrza.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapy biale czy ekri sa
obciachowe, nie wiem czemu POlak jak chce sie pokazac to kupuje biale kanapy, one sa okropne, ani eleganckie ani ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obciachowe? polak? przeciez kolorystyka mebli itd. to tylko kwestia gustu. zaden kolor sam w sobie nie ejst obciachowy, moze byc ew. niemodny, ale takie uogolnienia traca ... prowincja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w temacie, choc temat stary jak niemodny ciuch ;) zawsze ciemny kolor bedzie lepszy ''do brudu', ale skora kanapowa nie przyjmuje tak plam, jak np, material, mozna zwyczajnie scierac wilgotna szmatka/gabka. przy normalnym doroslym uzywaniu nie powinno byc problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnetrza
Dokładnie, nie w kolorze problem, tylko w dopasowaniu stylistyki, dodatków. Sam mebel może być piękny - umieszczony w nieciekawej kompozycji traci urok - i na odwrót - mebel średnio elegancki pod wpływem dodatków, kolorystyki, oświetlenia może tworzyć piękną kompozycję. -------------------- Dekorujemy i urządzamy wnętrza, www.balinska-wnetrza.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dudus.79
Ja przepraszam, że odświerzam, ale na BOGA! Skóry nie przecieramy mokrą ściereczką, ani ściereczką z mydłem czy nie natłuszczamy kremem(jakby komuś kiedyś wpadł taki pomysł do głowy). Moim zdaniem, jak ma się dzieci i zwierzaki, to lepiej wybrać ciemniejszy odcień, chociaż mam znajomych, których dzieci szanują rzeczy i nie poniszczyli im kanapy, chociaż zdarza im się po nich skakać. Jak to dzieci:) Nie wiem czy to zasługa wychowania czy doskonałości produktu, w każdym razie ich Martin spisuje się na medal i już wiele przetrwał, a wygląda prawie jak nowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onkorobys
Na białej kanapie, to pewnie i białe poduszki ozdobne. Albo jakieś jasne. Na takich łatwo znać odkształcenia, dlatego najlepiej zaopatrzyć się takie z włóknem poliestrowym (forma kulek silikonowych). Są wytrzymałe i bardzo ładnie się prezentują. Przez długi czas. Można też przeczytać o tym tutaj: http://www.wloknopoliestrowe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy kazdy Polaczek musi miec
BIAŁĄ kanape bo musi byc cool!, juz chyba nie ma rodziny ktora ma biale kanapy, ludzie biale wcale nie sa eleganckie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dudus.79
Nie kupuję nigdy pod kolor. Wolę eksperymentować z kolorem, poza tym skórzane kanapy mają to do siebie że są miękkie i się odkształcają tak jak je wysiedzimy, więc poduszki są tu raczej tylko elementem ozdobnym. Mnie się podobają białe meble, ale nie pogardziłabym kolorową kanapą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
Zależy z jakiej skóry są zrobione, bo na przykład w meblach Gali Collezione w miejscach gdzie najczęściej siedzimy skóra nieco się naciągnęła, ale jak wyklepiemy poduchy to całość wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtp
Jasne meble są przepiękne. Odpowiednia pielęgnacja i impregnacja powinna załatwić problem nurtujących cię wątpliwości. Wklejam link do zapoznania się jak należy pielęgnować meble skórzane. http://www.galameble.com/cleaning.html Powodzenia w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×