Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

cukinia - jak ją przyrządzić?

Polecane posty

Gość

dostałam od znajomej cukinie. ale nie wiem co z nią zrobić. ona poleciła usmażenie jej tak jak kotletów. a co wy mi polecicie? czy to sie je na surowo? gotuje się? jestem ciekawa jak to smakuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukinia jest bardzo wdzięcznym warzywem...Można z niej praktycznie zrobić wszystko:) Smażenie - kroisz na plastry, obtaczasz w jajku i bułce i smażysz Gotowanie - na dno garnka: olej + pokrojona cebula; podszklić; wrzucić pokrojoną w kostkę cukinię; dodać: liść laurowy, pieprz, sól...co kto lubi:); dusić; jak zmięknie - dodać pokrojone pomidory i czosnek; dusić do miękkości. To jest dodatek do mięs, ryb itp. Nazywa się z franc. ratatuja :) Piszę po polsku, fonetycznie, bo nie znam francuskiegi:) Przetwory- można zrobić jako sałatkę do słoików, ale to już dłuższy przepis...Jak będziesz chciała, to wyślę na maila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Martini Bianco -> dziękuję za pomysł :D zaraz zabiore sie za smażenie cukini, bo akurat mam tyle czasu że starczy tylko na smażenie. a jutro zabieram sie za coś innego. :) a swoją drogą, to masz ciekawy nick ;) czyżbyś lubiła ten trunek ?;) dzieki raz jeszcze, miłej niedzieli pa 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do żabki
Albo jeśli jest większa cukinia, wydrążyć środek i nafaszerować mięsem, takim jak na gołąbki. Dusić pod przykryciem a następnie zrobić sos pomidorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do>>do żabki... Masz rację! Zapomniałam o tzw. faszerowanej cukinii:) A tak samo robi się i kabaczka. Pychota:) Żabka>>> Nicka mam stąd, że jestem przeciwnikiem alkoholu, tzn. sama nie piję od lat i nienawidzę, jak ktoś mnie do picia namawia:( A jak ktoś chce pić? Wolna wola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchara
Bigos lub leczo z cukinii. potrzebne produkty: - kielbasa - cebula - olej - koncentrat pomidorowy - przyprawy do smaku przygotowanie: cebule drobno pokrojona podsmazasz na oleju, dodajesz kosteczki kielbasy, kiedy sie juz lekko podrumieni dodajesz pokrojona w kosteczke cukinie, dusisz tak na malym ogniu do miekkosci. na koncu przyprawiasz i dodajesz koncentrat pomidorowy. mozna podawac z makaronem. proste i smaczne polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeeee tam najlepsze
sa placki z cukini. Wydrazona cukinie trzesz na drobnych lub wiekszych oczkach, dodajesz jajko, troche maki, wycisniety zabek czosnku lub dwa, bazylia suszona (wg gustu), i na olej na patelnie. Pyyyyychaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie mówiłam, że cukinia to wdzięczne warzywo??? I że z niego można zrobić praktycznie WSZYSTKO:) Miłośnicy cukinii - łączmy się:) :) :) P.S. Próbował ktoś zrobić zupę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja robię tak
kroję na 4 części ( wzdłuż i w poprzek) wydrążam środek, gotuję w osolonej wodzie, a potem podaję z bułeczką tak samo zrobioną jak do kalafiora czy fasolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchara
Mozna zrobic placki z cukinii, dokladnie tak samo jak placki ziemniaczane, tyle ze oczywiscie zamiast ziemniakow utarta z cebulka i wymieszana z majerankiem cukinia. Mozna tez wymieszac, dac pol masy z surowych ziemniakow i pol z surowej cukinii. Niestey wiecej pracy niz z pokrojeniem jej w plastry i usmazeniem a'la kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie
w Polsce te Zuc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
Tez jestem miloscniczka cukinii. Mozna ja rowniez uzyc do zupy, w tej chwili nie mam tego przepisu pod reka. Ogolnie mozna cukinie dodac do jakiejkolwiek zupy jarzynowej, z tym, ze nie razem z wszystkimi warzywami, ale tak 5-10 minut przed koncem gotowania, bo cukinia mieknie b. szybko. Do fasolowej zupki fajnie pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi21
cukinie mozesz pokroic w kostke , wlozyc do sloikow ( postepowac jak z wekami ) zalac goraca zaprawa z kilograma cukru , octu i troszke pomaranczowego zapachu do ciasta . W zimie cukinia po wyjeciu ze sloika przyda Ci sie bo smakuje jak ananasy . :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tym zapachem pomarańczowym nie można przesadzić! Ostatnio dałam za dużo i z części słoików nie dało się jeść:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenka
prosze o wyjaśnienie czy cukinia to taki długi ogór, kabaczek to takie ufo a patison to co bo mi się to myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej wenko
cukinia to taki długi ogór w kolorze ciemnej zieleni nakrapiany jasnymi plamkami,a kabaczek jest cały jsnozielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora1313
A ja ostatnio robiłam ciasto z cukini. Oprócz tartej cukini dodaje się cynamon, orzechy, kawałki ananasa , olej i oczywiście jaja, cukier, mąkę, proszek do pieczenia, sodę. Nie pamiętam proporcji, ale naprawdę dobre ciacho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michale
Witam wszystkich Czy możecie podać dokładne proprocję na zalewę do cukini i jak to robić ? bardzo proszę z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michale
Witam wszystkich Czy możecie podać dokładne proprocję na zalewę do cukini i jak to robić ? bardzo proszę z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie mialam na obiad cukinie. Smaze ja bez zadnej panierki - prosto na olej, tylko posolona i popieprzona (czy kto co lubi do smaku ;) ) Pyszna i dietetyczna :P Ale o cukinii w sloikach pierwsze slysze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam.. a wiecie ja chyba nigdy nie jadłam cukinii... ale dzisiaj spróbuje :D takiej obtoczonej w bułce tartej i smazonej... jak zjem to sie podziele spostrzeżeniami :P;):D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Wybrac srodek. zrobic farsz z warzyw i wrzucic wszystko do piekarnika. potem polac sosem smietanowym lub innym.pyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyycha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelzia
Witam Czy mozecie podac jak sie robi ta zalewe na slodko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bahama.
Zalewa do cukini : 3 szklanki cukru 3 szklanki wody 1 łyżka kwasku cytrynowego zapach ananasowy wodę z cukrem zagotować, wrzucić cukinię obraną i pokrojoną w kawałki, gotować ok. 10 minut na wolnym ogniu. Na koniec dodać kwasek i zapach. Gorące wlewać do słoików i zakręcać. Proszę za to o wszelkie pomysły na kabaczka i brokuły :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o przyjęcie mnie do klubu miłośników cukinii i kabaczków ! Jako wpisowe podaje moje sprawdzone ulubione przepisy na \"zagospodarowanie\" cukinii :) polecałam je już na innym forum , pycha !!! naciągane leczo: cukinie kroje w kostke, jeśli mają miekką skórke, to nie obieram ich, cebulka, papryka czerwona, żółta, zielona, wszystko w kostke, można dodać fasolke szparagową pociętą na kawałeczki, w połowie duszenia pomidorki w kostke, słowem warzywny śmietnik. a ponieważ ciągle się odchudzamy o żadnych wkładkach w postaci kiełbaski nie ma mowy dolewam odrobine wody, żadnego tłuszczu, w trakcie duszenia warzywa jeszcze puszczą swoje \"soki\", więc nie trzeba uzupełniac w trakcie, dodaje 1 kostke rosołową - to załatwia mi kwestie przypraw no i tego nieszczęsnego tłuszczyku. mniam mniam cukinie nadziewane : przecinam je wzdłuż, usuwam środek, cebulka, papryka na drobno, dusze takim sposobem jak leczo, dodaje ugotowany ryż, przyprawy, może być jajko surowe z bułką tartą ale niekoniecznie , zależy od konsystencji farszu , wkładam mase do \"łódeczek\" spinam wykałaczkami, do gara, i dusze , dodaje koncentrat pomidorowy tak jak przy gołąbkach, gotowe - na talerz polewam sosikiem , posypuje zieloną natką pietrzuszki mniam :D 2 sposób - miseczki wypełniam czubato, na wierzch plaster pomidora cieniutki listek margaryny i do nagrzanego piekarnika, na koniec posypuje zieleniną . :D i oczywiście zupa krem z malutkimi kwadratowymi grzaneczkami pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zupę
z cukini?? jakiś przepis podobno pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×