Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reve-reve

Czym czyścić STRASZNIE przypalony gar???

Polecane posty

Zajęłam sie zmywarką na forum, a tu mi sie dzemik przypalił, w duzym stalowym naczyniu! na dnie czarna skorupa! :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasypać proszku do czyszczenia, zalać dno wodą i czekać aż odmięknie:) reszte odmyje zmywarka :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to stalowy gar , a na dnie skorupa to zmywarka tego nie zrobi nawet po namoczeniu. Ja mam ten sam problem jak robię powidła śliwkowe z węgierek, bo moim zdaniem, dobre powidła śliwkowe muszą sie troche przypalić. Gar myję, następnie na dno wsypuję proszek yplon, troche postoi i zcieram pumeksem/sic/, płuczę i od nowa aż do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_sama
Alanka37 ma niestety rację - tylko szorownie pumeksem i proszkiem do czyszczenia da rade przypalonemu dżemowi. Znam ten ból czyszcznia, bo też tak miałam, na dodatek garnek był pożyczony od sąsiadki :O :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kretem. Tylko ostrożnie. Nasyp \"kreta\" ( 3, 50 w sklepie kosztuje ) do udrożniania rur. Zalej wrzatkiem i patrz co godzinę czy zeszło. Później go wyparz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oraz mądrzy
pumeks przecież porysuje.:O Najlepszy jest ''tytan" w piance, do czyszczenia piekarników. Nie trzeba szorować,tylko spryskać i po chwili umyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapapapaaa
jest w sklepach takie coś do czyszczenia grilla np.allgrillnazywa,albo innej firmy-tytan (mam nadzieje,ze dobrze pamietam) ,jak mam mocno przypalony gar,to czyszczę własnie takim specyfikiem,tylko nie wiem czy nadaje się do każdej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gar prawie czysty, zastosowalam metodę sól i szorowanko i tak kilkanaście razy. Bałam sie róznych specyfików, bo to fajne stalow naczynie z Tefala, wiec szkoda go zniszczyc. Dzieki wszystkim za porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipilotka89
Właśnie przypaliłam dwa garnki:D żadna sól wrzontek nie pomógł;/ Nom ale wyszłam z tego;P Specjalną pastą umyłam i niema ani śladu;P Jeszcze tylko dyskretnie mamy się zapytam skąd i co to za pasta pod zlewem;P Kiedyś widziałam że mama też czyściła garnem nią jak przypaliła dośc mocno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda oczyszczona
plus woda, zagotować, na wielkie przypalenia powtórzyć kilka razy, potem zmywać. Sprawdziłam ostatnio na patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellenka22
Sól albo soda oczyszczona zalezy od tego z czego jest garnek tak przynajmniej tu podaja: http://www.talenty.pl/index.php?str=linkif&filmy=25399 Ja z koleikiedys slyszalam o tym, ze mozna na dno wsypac... proszek do prania dodac odrobine wody tak zeby tylko troche przykrylo dno i zagotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie uratował sposób z solą, ale trochę szorowania było. Niemniej, może dobrym pomysłem byłoby wsypanie proszku do zmywarki i odstawienie na kilkanaście godzin? Potem szorowanie i do zmywary, w końcu puści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilkq
Przypalił mi się garnek ! Baaardzo ocno ! Ale naprawde czyściłam go cifem i nie pomaga nic a nic ! Pomóżcie mi ! Robiłam dżem z jabłek ; X : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peperrooniii
Wlej wody,daj wizira,ale tego do bieli i zagotuj.Trzeba uważać,żeby nie wykipiało i tak pogotuj na małym ogniu kilkanaście minut.Jak wystygnie to wyszoruj-jak nie pomoże za 1 razem to powtórz-sukces pewny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na przypalone garnki
Opłukac garnek, posypać grubo solą i zostawić (bez dolewania wody). Na drugi dzień skorupa odstanie. Albo zamiast soli użyć sody oczyszczonej. W wątku Przetwory na zimę jest sposób na powidła ze śliwek bez mieszania i wcale się nie przypalają. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccccccccccccccccccccccccc
Namoczyć i szczotą wyszorować co sie da, potem wsypać torebkę proszku do pieczenia, wlać ciepłej wody do poziomu przypalenia i zostawić. Potem podgrzewać, ale nie zagotować, powinno zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkrgbqiui
spróbuj coca-coli...serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka54
Mnie się pięęęknie spalił garnek do gotowania na parze - woda wygotowała sie i.... Wsypuje do takiego denata wybielacza Amwaya, zostawiam na noc, a rano jak nowy. Ratuje sie za każdym razem! Rewelacja. Ale pytanie: czy taki garnek należy zalać wodą, czy czekać aż sam ostygnie? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo wi
Wsypac troszkę proszku do prania,zalac wodą i pogotowac z 15 minut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj także użyć środka do czyszczenia piekarników i grilla. Ich składniki są tak skomponowane aby z łatwością usunąć wszelkie przypalenia, musisz jedynie pamiętać o tym, że po użyciu takiego środka należy dokładnie przepłukać naczynie wodą. Z naszej gamy produktów polecamy taki oto środek http://www.gorenje.pl/kuchnia/srodek-do-czyszczenia/profesjonalne-srodki-czystosci-dla-twojego-domu/piekarnikow-i-grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu przyznam, że jeszcze nie próbowałam, ale gdzieś na innym forum widziałam radę, żeby w przypalonym garnku zagotować wodę z proszkiem do prania - miał wszystko dobrze usunąć. może warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dałam szansę proszkowi...
zrób papkę z soli kuchennej i wody i nałóż to na spaleniznę zostaw na godzinkę może dwie i samo zlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxymilianna
Zalać garnek wodą i wrzucić do niego tabletke do zmywarki. zostawić na noc. rano wystarczy wylać wodę i przetrzeć garnek mokra gąbką. SPRAWDZONE !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spinor24.pl
Najlepiej spróbować jakiś środek czyszczący. Wpadłam raz na taką fajną aukcje allegro, Spinor się nazywa. Oferują różnego rodzaju produkty. Dobra jakość i ceny też nie wygórowane. Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×