Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Poznanianka80

Na którym nowym osiedlu kupić mieszkanie w Poznaniu?

Polecane posty

Gość Poznanianka80

Jakie ciekawe nowe osiedla w Poznaniu znacie? Gdzie warto kupić mieszkanie dla 4-osobowej rodziny z małymi dziećmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ma być juz docelowe mieszkanie, na lata? Zalezy Wam na mieszkaniach w centrum czy lepiej pod miastem? Moi przyjaciele kupili na początku roku mieszkanie na os. Grunwaldzka 589 bodajże (fatalna nazwa z tym numerkiem imo) - jeszcze nie byłam, ale na zdjęciach bardzo mi się podoba, metraż spory, ale już na obrzeżach, więc spokój, a i cena niższa, niż w ścisłym centrum, poza tym dobre zaplecze edukacyjne. Pytanie, na czym Ci zależy dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne jest osiedle Nowe Podolany, brat tam kupił mieszkanie, dojazd do miasta niezły, a bardzo blisko nas Rusałkę czy na Strzeszynek :) Dla odzin są tam warunki, bo mieszkania mają 2-3 sypialnie, niektóre kawałek ogródka, a w zagospodarowaniu chyba sa plany na jakiś plac zabaw czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanlecha
Zerknij sobie na inwestycję , która na Piątkowie powstaje. Bodajże JWC to buduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwrwerewrwe
ja mieszkam na Grunwaldzie, i tu jest fajnie, teraz coś budują na terenie dawnej Gospody targowej, blisko Grunwaldzkiej, na strzeszynie tez chyba musi byc fajnie, ładny las

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te Nowe Podolany i Stzeszyn Grecki jakie mają ceny? Też się przymierzam do zakupu mieszkania i jestem ciekawa, gdzie coś ciekawego powstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitarssu
Ta inwestycja na Piątkowie to Oaza Piątkowo.15 minut do centrum miasta stamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masiak z Osiedle Tygrysie
Osiedle Tygrysie w Robakowie :) TU mieszkam, tu jest fajowo, taniej i lepszy układ niz np na tej grynwaldzkiej bo sie zastanawiałam nad tamtym tez, ale bez kominka i pomieszczenia gospodarczego to odpusciłam :) Masz pokój z kuchnią na dole, 2 na gorze i użtkowe poddasze na 2 pokoje. http://www.ardens.org.pl/page/rzuty ja jeszcze strychu nie robiłam bo dzieciaczków jeszcze nie mam. A masz superowy plac zabaw dladzieci na osiedlu - bedziesz je miec na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakila, zobacz sobie ceny za te Nowe Podolany na stronie dewelopera Jandach, bo ceny będą zależne od metrażu, od dostępności do ogródka. Brat pytał o opinie tych, co juz tam mieszkają i sobie chwalą - do miasta nie tak daleko, do szkoły dzieciaki mają blisko, jest gdzie pospacerować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klawara1212
Poznanianka80 - Wybór osiedla zależy od kilku czynników - począwszy od kasy jaką dysponujesz a na predyspozycjach skończywszy :). Ja od dziecka mieszkałam w okolicach Grunwaldu i jakoś się przywiązałam do tych terenów. Ostatnio rozważamy z narzeczonym zamianę na większe. Nowe mieszkania ma tam pbg erigo (na ul smardzewskiej) - byliśmy obejrzeć sobie i ja się zakochałam, jednak nie wiem na ile będziemy mogli sobie pozwolić na taki standard. Dla rodziny z dzieciakami to fajna opcja. Na Twoim miejscu pochodziła bym sobie pooglądać mieszkania na różnych osiedlach, bo każdy przedstawia swoje subiektywne oceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klawara dobrze mówi - wszystko zależy od funduszy i tego, na czym komu zalezy :) Jeden koniecznie będzie szukać czegoś z kawałkiem ogródka, inny zapłaci więcej za metr, byleby mieszkać w centrum miasta, kwestia priorytetów. Grunwald to fajna okolica, wielu moich znajomych tam mieszka lub szuka lokum tam. Ostatnio przyjaciółka kupiła spore mieszkanie od dewelopera Jandach, już Plewiska, ale dojazd do miasta niezły. Ma mały ogródek i właściwie cały dom dla siebie (parter, piętro i poddasze), a do miasta blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariczkaTo
zgadza sie, bez rekonesansu sie nie obejdzie - muisz zobaczyc wnętrze, okolice dojazd., pogadac z dweloperami - to nic nie kosztuje... ja tez troche myslałąm o plewiskach ale każdej inwestycji cos brakuje, przede wszytkim czegoś na kształt piwnicy - o tak jak tu ktoś pisał, że na osiedlu Tygrysim jest pomieszczenie gospodarcze - to bardzo wazne dla mnie, mam mase klamotów - rowery, wozek. zdecydowanie taką wole opcje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TamaraKozka
wszystko rozbija się o kasę - jak to zwykle bywa :P jak zależy Tobie na jakości to warto obejrzeć quadro house (grunwald) lub osiedla na piątkowie - buduję sie ich dużo, zwłaszcza a granicy z moraskiem i zapowiadają sie godnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fcghjk,m
Na dębcu się uspokoiło i dużo zieleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym osiedlu Grunwaldzka 589 moi znajomi też mieli ten problem (rowery), ale znaleźli jakiegoś stolarza, który niedrogo zrobi im niewielką, zgrabną drewnianą "szopkę" na sprzęt, którą zainstalują w rogu ogrodu :) Tak że nie jest to jakiś straszny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karnalina12
oglądałam ostatnio mieszkanie-apartament na ul. Smardzewskiej, byłam po wrażeniem, eleganckie, nowoczesne budownictwo. Myślę, że w 3, 4 pokoje na rodzinę z 2 dzieci to akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brokułajest
A co rodowici mieszkańcy Poznania sądzicie o tej części miasta, czyli Piątkowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karnalina, ale zobacz, jaka jest różnica w cenie między tym osiedlem Jandach, a tym Twoim - ok. 1,5 tys. zł na metrze kwadratowym, to bardzo dużo! Mało kto będzie mógł sobie na taki wydatek pozwolić, choć opinie na pewno będa podzielone... Ja bym wolała zapłacić mniej, mieć kawałek ogródka, a mieszkać te 4 km dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominikaa81
Masiak, powiesz mi coś więcej o tym osiedlu Tygrysim? Podoba mi się, te Robakowo jest blisko, fajny dojazd, ale interesuje mnie coś więcej "od środka". Czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gitarsu ty chyba nie wiesz co za bzdury opowiadasz mieszkam na piątkowie i jest to najgorszy punkt poznania , do centrum ok 45 min gdy jest mały ruch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grunwaldzka 190 lub 196 mieści się tam burdel na kształt niemieckich w każdym mieszkaniu siedzi inna dziwka przy otwartych drzwiach i zachęca klientów , jakaś masakra ze miasto na to pozwala ? ten sam problem był na zwiarzynieckiej naprzeciwko zoo ale administrator budynku przegonił sutenerów i szemrane towarzystwo nie chciałabym mieszkac w takim sąsiedztwie , zobaczcie sobie ogłoszenia na roksie dzielnica grunwald , na stronie są adresy grunwaldzką opanowały poznańskie dziwki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAPACHOWA, a jakie są opinie o tej firmie Jandach? Bo sprawdziłam i cena jak za tę lokalizację całkiem spoko, spodziewałam się wyższej, skoro to nowe osiedle. I na zdjęciach wygląda ładnie, mieszakań mało... Nie wiesz, jakie jest otoczenie wokół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup na tanim osiedlu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wiem jak Ty jeździsz, 40 minut do centrum? Z Piątkowa max 20, to jest raptem kilka kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprzeciwko są co prawda tory kolejowe, ale brat twierdzi, że im to nie przeszkadza, jak przejeżdża pociąg - można się przyzwyczaić, a wcześniej mieszkali przy Polnej, więc co chwilę karetki, podchodzące do ladowania samoloty... Parę minut na piechotę jest przystanek autobusowy, łąki do spacerowania z psem. Brat wcześniej sprawdzał opinie o tej firmie Jandach, ale tak jak mówię, pytał o nie mieszkańców i oni wypowiadali się pozytywnie, w mieszkaniach nie było niedoróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sprawdzam od jakiegoś czasu na www Ranking deweloperów i tam Jandach ma nawet niezłą ocenę, choć to chyba średniej wielkości firma.? Ale może to i lepiej, bo nie idą na masówkę w traktowaniu klienta, hmm? Jak przebiegała współpraca z nimi, nie było spięć przy odbiorze ani opóźnień, wiesz może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozmawiałam niedawno z robotnikiem firmy remontowej, która robi poprawki w nowowybudowanych mieszkaniach i mówił mi, że jedyne mieszkania jakie w ogóle warto brać pod uwagę to te Atanera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×