Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość duda42aa

Szkoła zaoczna i problem z technikum

Polecane posty

Gość duda42aa

Witam. Otóż mam 17 lat, w tym roku (grudzień) kończę lat 18. Dowiedziałem się, że mogę się przepisać do szkoły zaocznej (liceum) i tak też zrobiłem. Papiery oddałem, przyjęto mnie. Dziś mój tata zajechał do starego technikum (normalna szkoła) aby poinformować, że nie będę już tam uczęszczał do szkoły. Natomiast dyrektor powiedział, że muszę tam chodzić do 18 roku, czyli minimum do grudnia i że wcześniej mnie nie przepiszą. Ale to przecież ja wybieram sobie szkołę, skoro mnie przyjęli w szkole zaocznej to powinienem mieć prawo tam chodzić? Co mam w obecnej sytuacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz prawo iść do innej szkoły. Teraz ustawa się zmieniła i każda osoba, która ma ukończony 16r.ż. może przepisać się do szkoły zaocznej dla dorosłych. Jak Cię przyjęli do takiej szkoły to wszystko powinno być ok. Powiedz o swojej sytuacji sekretarce ze szkoły zaocznej, powinni pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia___
wcale nie musisz !! wystarczy że w danym semestrze kończysz 18 lat. Wiem bo mój brat był w podobnej sytuacji i się dowiadywałam. zapisałam go do omegi w Katowicach i nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liceum dla dorosłych to teraz coraz częściej wybierana opcja i nie ma się co dziwić. Ja chodzę do kreatoredukacji we Wrocławiu. Poziom jest bardzo dobry a uczę się przynajmniej tego co chce. Nauczyciele wymagający ale jednocześnie potrafią iść na rękę. Państwowa szkoła to moim zdaniem gorszy wybór a niestety przyjęło się inaczej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie ja tez wybralem liceum dla doroslych w Bydgoszczy dokladnie NOVA centrum edukacyne i nie zaluje decyzji :) Nauczyciele maja super podejscie a to najwazniejsze, chociaz fakt ze sprawdzaja frekwencje. No ale wiadomo trzeba sie przylozyc wiec polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez zauwazylam ze cora wiecej osob decyduje sie wybrac szkole prywatna bo co tu duzo ukrywac uczymy sie tego samego ale w jakich warunkach ;) zaraz koncze ostatni rok w NOVA w Bydgszczy i polecam tam zobaczyc oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×