Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaś

adopcja zarodka

Polecane posty

Gość kaaś

na dzień dzisiejszy jedyna możliwość. Czy ma ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
???????? to nieświadomość takiej opcji dla par starających się o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
nikt się nad tym nie zastanawiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
Niektóre kobiety podczas stymulacji do invitro uzyskują nawet kilkanaście komórek jajowych, podczas transferu przenosi się do macicy 2 góra 3 zapłodnione komórki jajowe, reszta ulega zamrożeniu. Po takie zamrożone zarodki para może wrócić po nieudanym zapłodnieniu, lub gdy chce mieć więcej dzieci. Ale niektórym parom zostają niewykorzystane zamrożone zarodki, jeśli wyrażą na to zgodę te zarodki może wykorzystać inna para, która nie może mieć swoich dzieci. Tak to mniej więcej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy pewnie tego nie zrozumiem,jak to jest miec kłopot z poczeciem dzidzi ale podziwiam kobiety które tak walcza o szczescie.ja jestem w odwrotnej sytuacji nie musze kłaść sie z facetem do luzka wystarczy ze powiesze kurtke na wieszaku obok jego ciaza murowana,..dziekuje za odp i zycze wszystkiego naj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *gosia*
Czy możesz dokładnie sprecyzować swoje pytanie. Ja wiem na czym polega in vitro ale za bardzo nie wiem o co pytasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
Nie możemy mieć własnych dzieci i adopcja jest dla nas jedynym wyjściem A ostatnio znalazłam informację o możliwości adopcji zarodka. Chciałabym wiedzieć czy ktoś ma podobne problemy i rozważał taką ewentualność, tzn adopcję zarodka a nie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest w Polsce, ale wiem że nie wszędzie jest to możliwe. Mieszkam w Niemczech na stałe i jestem w trakcie in vitro i musiałam podpisać papiery że nie możemy oddać zarodka innej parze.Nie wiem jak to jest w Polsce,ale w Niemczech to nie możliwe bo traktują to jako handel dziećmi. Mam nadzieje że w Polsce jest inaczej. Trzymam kciuki i życzę powodzenia:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
W Polsce jest to dozwolone na razie. Niestety nasi politycy chcą i to zepsuć. Przy invitro nadmiar zarodków jest zamrażany i można je wykorzystać z powodzeniem później przy kolejnym transferze bez konieczności stosowania u kobiety kolejnej stymulacji, albo mogą być przekazane innej parze. Z tego co wiem to w Niemczech nie można mrozić zarodków co powoduje mniejsze szanse na udaną ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Niemczech jest dozwolone zamrażanie zarodka a raczej embrionu. Jajeczko się zapładnia i od razu zamraża nie dochodzi jeszcze do połączenia materiału genetycznego.Robi się to parę godzin po pobrani jajeczek. W tej fazie jest dozwolone. Wiem bo właśnie moje jajeczka a raczej embriony były zamrażane w zeszłym tygodniu.Właśnie jestem po zabiegu umieszczenie już trzydniowego zarodka i jestem w trakcie oczekiwania na wynik. Już nie mogę się doczekać. Szkoda że w Polsce jest to zabronione. Przecież tyle par nie może mieć dzieci. Naprawdę ta nasza Polska to jest zacofana. Ale życzę Ci powadzenia :-)może Wam się uda w innym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaXXXXXX
Nie jest zabroniona adopcja zarodka w Polsce, własnie dzis miałąm taki transfer...w Klinikach nie ma problemu z zamrozonymi zarodkami, mają ich nadmiar, nie kupuje sie ich bo jest to dar serca innej pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łohohohoho
no to jakbyśmy z mężem oddali nasze zarodki, to jakaś para miałaby piękne dzieci :) więc chętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
zgadza się w Polsce jest to możliwe my podchodzimy pod koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
w Salve w Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla nas też jak się okazało jest to jedyna opcja. Adopcja zarodka jest możliwa w każdej klinice leczenia niepłodności, ale w większości klinik par oczekujących na zarodek jest znacznie więcej niż zarodków przekazanych do adopcji... My właśnie zapisaliśmy się w kolejkę do adopcji zarodka, do której - jak nas poinformowano - jest długa kolejka, przewidywany czas oczekiwania to minimum pół roku! Po 6 latach starań o własne dzieciątko bardzo chciałabym, aby nasza kolej nadeszła jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
Niestety pierwsze podejście nieudane. Z tego co wiem czas oczekiwania w Novum w Warszawie jest dużo krótszy. Ale koszty tam są zdecydowanie wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomagaliśmy
Z Zoną byliśmy dawcami zarodka dla pewnej pary, ale nic z tego nie wyszło, kilka podejść i nić. najlepsze są zarodki świerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze!!! Zrobilabym wszystko zeby moc zaadoptowac zarodek. Czas ucieka a moj material genetyczny nie jest juz taki swiezy. Sama, gdybym byla madrzejsza w mlodosci rozdawalabym swoje zarodki na prawo i lewo! Matko! czulabym sie jak matka ziemia. Czlowiek jest taki bezradny z ta nieplodnoscia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolki
My mamy z mężem zamrożone zarodki i chyba nie podejdziemy już do próby.Mamy bliźniaki.Proszę napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
niedługo podchodzimy do kolejnej próby w wawie Tolki skąd jesteś, gdzie jest Wasza klinika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga293
Mam 4 zarodki w Novum i mam dylemat czy je oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga293
Właściwie to dylematu nie mam.Urodziłam dwójkę dzieci i po zarodki poprostu już nie pojadę, ale chciałabym żeby trafiły w "dobre ręce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivoral7
Jestem bardzo zainteresowana adopcją 2 zarodkow np. w Novum. Mamy 1 dziecko, zawsze marzyłam o wiekszej rodzinie, ale po urodzeniu corki od 3 lat nie moge zajsc w ciaze - 4 icsi w Novum sie nie udały i lekarz nie widzi sensu żeby robic kolejne. Jesli jesteś zainteresowana oddaniem zarodkow do adopcji to prosze o kontakt na adres email: ivoral7@gazeta.pl Zapewnimy dzieciom bardzo dobre warunki i bedziemy je kochac nad życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×