Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość corra

skutki nagłego przerwania brania tabletek

Polecane posty

Gość corra

hej, mam pytanie, biorę tabletki yasminelle, ale etraz zmieniłąm zdanie i chcemy z moim mężczyzną starac sie o dziecko. czy wiecie , jakie mogą byc skutki uiboczne nagłego odstawienia tabletek? czy w ogole warto tak robic, czy juz lepiej skonczyc to opakowanie - mam jeszcze 10 tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto skończyć, bo możesz mocno rozregulować cykl i co Ci przyjdzie ze starań, jeśli np pierwszy naturalny okres dostaniesz po 60 dniach od odstawienia?Hormony należy przyjmować zgodnie z ulotką, w przeciwnym razie konsekwencje często są nieprzewidywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
A poza tym po braniu tabsow trzeba odczekac parę miechow ze staraniem się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Mimo wszystko, powinniście ze 3 miesiące poczkaec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że zrobisz jak zechcesz, ale pomyśl:Endometrium trochę czasu się odbudowuje a podczas brania tabletek jest bardzo cieńkie. To zwiększa ryzyko poronienia we wczesnym stadium ciąży.Organizm jest rozszalały (i nie jest ważne, że brałaś \"tylko 3 miesiące\" - wystarczy 1 opakowanie) i MUSISZ dać mu odpocząć, wówczas lepiej zniesiesz ciążę.Oczywiście nic złego nie musi się stać, ale ja bym nie zaryzykowała. Nie darowałabym sobie, gdyby co złego się przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
jezeli zazylas 16 tabletek to nie ma sensu sie starac, bo masz do konca cyklu juz zapewniona antykoncepcje poczekaj na okres z ostawienia i wtedy sie starajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
To wszystko brzmi jak zachcianka nieodpowiedzialnych dzieci... Chcemy tabletki, bah bierzymy, po 2 miseiącach nam się znudziło i chcemy dziecko, bah robimy dziecko... Ludzie hormony to nie są witaminki na lepszą cerę, mają ogromny wpływ na organizm kobiety i nglka ma racje, że mogą porządnie rozregulować cykl... Warto odczekać, ze 2 NORMALNE okresy, żeby organizm trochę doszedł do siebie po sztucznej stymulacji hormonami.. i może w tym czasie warto pomyśleć czy chce się tego dziecka, czy to nie chwilowy kaprys na 2 miesiące..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh.. -> podpisuję się pod twoją wypowiedzią, dokładnie to samo myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh.....
Uważam, że dziecko to nie chwilowy kaprys, a odpowiedzialnośc na całe życie. Przede wszystkim dokończyłabym tabletki, potem odczekała do pierwszego normalnego okresu, żeby zaobserowawać co dzieje się w moim ciele i dopiero myślała o staraniach. Takie rzucanie na gwałt gwarantuje, za przeproszeniem jeden wielki burdel w ograniźmie.. i zajście w ciąże raczej mało prawdopodne...A w ogóle w tym wszystkim zdrowie dziecka powinno być najważniejsze, a o odczekaniu po kuracji hormonlanej chociaż kilku miesięcy powie każdy ginekolog. Jasne, że są wpadki i szcześliwe zakończenia w pierwszych cyklach po odstwieniu, ale po co Świadomie ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Bierz tabletki do końca opakowania. 2. Odstaw tabletki, zabezpiecz się prezerwatywą, czy jakąś globulką. 3. Po 3 miesiącach zacznijcie starać się o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykoncepcja
mógłby ktoś pomóc?od dłuższego czasu brałam tabletki antykoncepcyjne, ale teraz nie chcę już ich brac. Nie zamierzam starac sie o dziecko ale stwierdziłam, że to byłoby lepsze dla mojego organizmu. Minął już miesiąc czasu a ja nie dostałam okresu. Kiedyś było tak przed maturą, też nie chciałam dodatkowego stresu i zrezygnowałam z tabletek i ze współżycia z moim mężczyzną.Czy to możliwe że po tak długim braniu tabletek i odstawieniu ich mogę przez jakieś czas nie miec normalnego krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola78
idź do gin. widocznie coś ci sie zablokowało, przepisze on ci jakieś tab. na wywołanie miesiączki i później powinno być normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykoncepcja
czyli nie powinnam się obawiac że jestem w ciąży?bo same wiecie jak takie coś działa na psychikę. Logicznie myśląc nie było takiego zagrożenia ale mimoz wszystko mam pewne obawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiao
witam, 8.10 z 1 dniem cyklu zaczelam brac tabletki.. mialy one posluzyc glownie na cere.. czulam sie po nich okropnie wiec po 5 dniach przestalam je brac.. (jestem w klasie maturalnej-duzo nauki, wiec nie moglam sobie pozwolic na to aby dac czas organizmowi na przyzwyczajenie sie).. i stad moje pytanie.. okres mam zawsze rowniutko co 28 dni, a ten spoznia sie jak na razie 2.. nie mialam zadnego krwawienia w trakcie cyklu.. wspolzylam z chlopakiem ale zawsze z gumka, nie stalo sie nic co mogloby nas zmartwic.. mimo wszystko nie wiem czy brak okresu jest spowodowany przerwaniem tych tabletek czy mam sie obawiac ze stalo sie cos innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
Ja mam to samo tylko, że ja przerwałam po 10 dniach i też mi się spoźnia 6 dni, nie wiem co robić. Czytałam wypowiedzi na formu podobno tak musi być, ale nie wiem co robić. Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffunka
jak sie tabletki potraktoalo jak cukierki i przerwalo keidy sie chcialo to teraz tak macie:| iekawe czy jakbyscie powiedzialy swojemu ginekologowi ze prerwalyscie branie tab po kilku dniach czy bylby zadowolony, jestem pewna ze byscie niezla zjebke dostaly bo tabletki to nie cukierki i na przyszlosc wiecej rozumu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaaaa
To co mamy teraz robić??? Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvaa
przede wsyztskim isc do ginekologa i nie sciemniac tylko powiedziec co sie zrobilo, lekarz bedzie wiedziec jak postapic w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiao
a kto powiedzial ze traktujemy jak cukierki? to nie tak.. juz widze jak dokonczasz opakowanie mimo tego ze tragicznie sie czujesz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez pierwsze 3 miesiące (3 opakowania) mozna czuć się fatalnie, ale trzeba przetrzymać, bo nie mozna tak po prostu raz brać hormony a raz nie.Nie dałyście szansy organizmowi się przyzwyczić do nowej sytuacji i jeszcze zafundowałyście mu rewolucję.Do gina trzeba iść bo okresu możecie nie dostać nawet przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewana69
mam podobny problem, przestałam pbrac tabletki przez taka glupote ze moze nawet nie bede tu o tym pisac ;p przestalam brac w niedziele, dzis jest wtorek i dostalam wlasnie okres. nie moge juz skonczyc tamtego opakowania natomiast mam nowe. kiedy mam zaczac je brac? juz teraz czy przy nastepnym okresie? czy po zakonczyeniu tego okresu? pomozcie wiem ze jestem durna ale do lekarza moge isc dopiero za poltora tygodnia a mnie to niepokoi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewana69
11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek7171
Ja mam dosc skomplkowane pytanie. Moja dziewczyna jak miala nascie lat byla chora na padaczke. Wiele lat jej nie miala. Poltora miesiaca zaczela brac Cilest od tamtej pory mialy 3 napady padaczki i jestesmy pewni ze to od tych tabletek. Nawet jest to opisane w skutkach ubocznych tych tabletek. Ja si o nia bardzo martwie i namawiam zeby natychmiast przerwala te tabletki, ale on chce skonczyc chociaz ten "listek" bo nie chce sobie rozregulowac miesiaczki. Ja ja rozumiem, ale ona jezdzi samochodem, pracuje i boje sie o te napady padaczki. Poradzicie mi cos??? Czy mozna przerwac tak nagle w polowie opakowania te dziadostwo? Jestesmy za granica i ciezej tutaj skonsultowac sie z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam pytanie? zaczelam brac tabletki 09.01.10 a skonczylam 25.01.10 niestety niemoglam ich przyjmowac poniewaz czulam sie fatalnie .bolal mnie zoladek wymiotowalam i mialam biegunke i przerwalam tabletki po dwoch dniach zaczelam krwawic i nie wiem co mam teraz robic doradzcie mi czekam na podpowiedzi;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakim sensie co masz robic? masz okres. po okresie bedziesz miała cykl normalnie. sprecyzuj pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobierz do konca tabletki poczekaj na krwawienie a w miedzy czasie kwas foliowy bierz i do dzieła :D ja sie tak wystarałam o synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Noctua jestem w tej samej sytuacji co ty tez zazylam tylko 11 tabletek i przrwalam po 2 dniach dostalam okresu i nie wiem co teraz kiedy mam wziac teraz tabletke ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtedy kiedy bys miała robiąc normalną siedmiodniową przerwe. co wy za głupoty robicie z tymi pigułami jak Boga kocham?? potem bedzie "brałam tabletki a wpadłam" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, pisze tu bo jak założyłam sama temat to nie mogę uzyskac odpowiedzi. Przyjmowałam tabletki 3 miesiące ( w celach leczniczych) rozpoczęłam 4 opakowanie z którego wzięłam tylko 4 tabletki-przerwałam ich branie. Przerwałam bo zmieniłam lekarza który kazał mi jes odstawić. I chciałam się zapytać jak wygląda płodność po tak nagłym odstawieniu?? Jeśli ostatnią tabletkę wzięłam w srodę. a w czwartek, pt, i sobote i niedziele kochałam sie z mężem mam jakąś szanse na dzidzusia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×