Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jixin czy duplo

klocki jixin - kupowal ktos? jakosciowo podobne do duplo?

Polecane posty

Gość jixin czy duplo

moja corka uwielbia bawic sie klockami, chcialabym jej dokupic nowych, ale rozwalaja mnie ceny duplo, a na allegro wynalazlam klocki jixin, ktore sa alternatywne dla duplo, a ceny duuuzo nizsze. Moze ktos kupowal takie klocki i napisze mi cos na ich temat, glownie chodzi o jakosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa naprawde dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jixin czy duplo
dziekuje, chyba rzeczywiscie je kupie, bo ceny maja o wiele przystepniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jixin czy duplo
no wlasnie nie ukrywam ze przywiazuje wage do wykonania, moze jeszcze ktos sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asqa
kupiliśmy Jixin jako uzupełnienie do już posiadanych duplo. Niestety ale mimo podobieństwa to nie to samo. po pierwsze inny plastik niż w duplo -gorszej jakości, po drugie wykonanie nie do końca dobre -pojawiają sie problemy z połaczeniem klocków albo w ogóle się jedno z drugim nie łączy -odskakują od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pisałąm wczesniej o jinix
ale zwykłych nie duplo wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jixin czy duplo
a te klocki, do ktorych link jest podany wyzej? te z hello kitty? wygladaja na solidne, moze takie ktos jeszcze ma? asqa - a jaki zestaw jixinow kupilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam jixin zestaw z kolejka i torami ale jakosc fatalna, od razu odpadl komin, po klku nadepnieciach tory sie polamaly, z chwili na chwile plastik peka w wagonikacg, chlopki nie pasuja do duplo, ja odradzam ta tandete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitty są pierwsza klasa
dużo moich znajomych kupiło je dla córek i na prawdę są super. Moja myszka uwielbia się nimi bawić. My mamy zestaw z konikami i stajenką. Mamy też duży zestaw duplo i na prawdę super do niego pasują. Uwierz mi, że nie pożałujesz zakupu tych kitty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam małemu zestaw duży z kolejką 2 lata temu i bawi się do dzisiaj wg mnie są świetnej jakości i niczym nie różnią się od duplo ciągle leżą na podłodze i się po nich depcze i ani jeden nawet nie pękł trzymaja świetnie, kolejka chodzi jak burza i mały uwielbia się nimi bawić ja jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrana55854
Witam. Ja kupuje dziecku zarowno lego duplo jak i klocki jixin. Musze powiedziec,ze lacza sie one ze soba bardzo dobrze. Jedynie figurki z Jixin sa duzo gorsze natomiast same klocki ok. Natomiast nie polecam Jdlt -wymiar klockow calkiem rozni sie od duplo, nie lacza sie one ani z duplo, ani z jixin ani nawet z JDlt. Badziewne strasznie. Na tomiast JIxin jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma zarówno duplo, jihin jak i wadera - wszystkie pasuja do siebie i mozna budowac bez przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papcio
cześć wszystkim, posiadam 1 zestaw DUPLO, 2 JIXIN i 1 ORBIT TRAIN, DUPLO i JIXIN pasują do siebie bardzo dobrze, chociaż zdarzają się w JIXINie ciężej wchodzące klocki, ale to lepsze niż zestaw ORBIT TRAIN, w którym klocki nie pasują same do siebie (są za luźne) i są wykonane z gorszego plastiku (http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/92/68/22/2192682254) natomiast klocki JDLT, tak jak pisał ktoś wcześniej, są nie kompatybilne z DUPLO, bo mniejsze od nich, podsumowując polecam JIXIN jako tańszą alternatywę dla DUPLO, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie lubię tych wszystkich podrób :( Ja kupuję tylko Duplo i te klocki syn dostaje od wszystkich z rodziny i znajomych bo je uwielbia. Ale jedna babcia niestety uważa, że podróby to to samo i je kupuje.... wiadomo, nie mam o to pretensji, nie musi przecież nic kupować, ale szczerze, to trzymam je osobno i jak przypadkiem jakiś się zmiesza z Duplo to mnie trafia, bo to czasem potrafi zupełnie nie pasować :( Te małe Lego też mamy tylko Lego, a kiedyś syn się uparł w sklepie na taki zestaw innej firmy, niby kompatybilny z lego no i kupiliśmy... to wszystkie klocki były tak luźne, że w końcu po ułożeniu tego co miało z nich wyjść posklejałam je kropelką :D Nie wypowiadam się o konkretnych firmach, bo nie wiem jak inne... te podróby co mamy nie są niestety fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reaktywacja mojej strony o Lego Duplo: www.marcinosoft.cba.pl/duplo_start.php Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puma0619
Moja pociecha posiada zestawy Lego Duplo i zestaw Hello Kitty, a dokładnie ten http://allegro.pl/klocki-hello-kitty-stadnina-41-el-simba-7012-i3953918430.html i szczerze powiedziawszy jakbym nie wiedziała, że są innych firm to nie widziałabym żadnej różnicy. Hello Kitty mają ładniejszy kolor dla dziewczynek. Moja córeczka je uwielbia. Ani jeden klocek do tej pory nie pękł i się nie połamał. Teraz planuję dokupić Jixin i nie będę patrzeć na pseudo-reklamy zachwalające tylko Duplo bo wolę sama sprawdzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jixiny polecam bo są identyczne jak duplo natomiast JDLT odradzam. Nie wszystkie klocki dobrze łącza się z duplo, niektóre wypadają a inne ciężko potem rozczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej moja cora ma pomieszanie Lego z play big bloxx , jixin, best lock. Dwa zestawy z hello kitty play big bloxx Sa super. Pasuja du duplo znakomicie. Pozniej z jixin mamy domek tez ok ale trooche jakosciowo gorszy od hello kitty. Najgorsze Sa klocki firmy best lock, zaraz widac ze jest inny plastik i Sa nierowne. Fakt byly bardzo tanie zestaw chyba z 80 klockow + autko policyjne i ludzik ktore tez Sa zlej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanko jeszcze bo chce kupic corce kolejke z duplo ale cena mnie dobija.. zastanawiam sie jak stoi z jakoscia kolejka jixin. Mysle zeby kupic startowy Set z duplo a pozniej dokupic tanszy zestaw jixin zeby bylo wiecej torow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monter_A
Jixin nie kupowałem, ale za to kupowałem Best Lock, Mega Blocks i JDLT. Z JDLT córa wykorzystuje tylko drabinkę, płotki i czasem zwierzaki lub drzewka - klocki są do niczego. Pozostałe pasują do siebie idealnie. Mam 7 czy 8 x Duplo, 2x MB, 3x BL i wszystkie są używane razem. Jeśli chodzi o Wadera to klocki są troche inne z wyglądu, ale gabarytowo pasują... jednak córka używa ich osobno :) a ma ich sumarycznie chyba więcej niż pozostałych... Mają za to lepszy serwis - kiedys w dużym pudle znaleźlismy 3 klocki-rurki nieco uszkodzone (jakby podgrzane i lekko nadtopione). Kilka dni po powiadomieniu o tym fakcie producenta dostaliśmy małą paczkę (ok. 20 klocków) gratis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_k80
Podobno teraz jakiś pseudo Polski producent ma zamiennik Jixin. Zestawy nazywają się "klocki blocki" Mubi. Czy ktoś ma taki zestaw i czy Mubi jest kompatybilne z Duplo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcik125
Ja własnie czekam na kuriera, zamówiłam synkowi tory mubi do kolejki duplo, jak tylko przyjdą to ocenię ich jakość oraz kompatybilność i podzielę się z Wami swoją opinią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulla12
czekam na opinię o mubi, czy pasują do duplo - też chcę kupić tory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcik125
Wczoraj wieczorem otrzymałam tory i jestem naprawdę miło zaskoczona, tory są identyczne jak duplo mają taki sam kolor. Dołączona Figurka jest trochę tandetna ale jak za tą cenę przymknęłam na to oko, tory najważniejsze ;) Porównując zestaw mubi 38zł z konkurencyjnym duplo gdzie mamy dwie zwrotnice bez skrzyżowania i bodajże jedynie 12 torów ze szlabanem w cenie ok 80zł ( na allegro) nie ma co przepłacać, mamy dużo więcej elementów w niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulla12
Dzięki za opinię! A czy pociąg duplo bez problemu jedzie po tych torach? I jak z jakością wykonania torów, czy plastik nie jest kiepskiej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcik125
Jakość plasitiku jest taka sama jak w duplo, zmieszalam je z oryginalnymi i dopuki nie odwrocę torów i nie zobaczę napisu dupLO to nie wiem które są które.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
blocki mubi bo taka ich nazwa powstają w fabryce Jixin. Zestawy torów i nowe które wejdą w przyszłym roku projektowane są przez polską firmę swiatklockow.eu. Figurka różni się od duplo bo taki jest wymóg lego (prawa autorskie). Właścicielem marki jest jest poznańska forma ICOM Poland. Odmianą klocków lego są klocki blocki produkowane dla firmy ICOM przez Kazi tu również projekt figurki został wykonany przez swiatklockow.eu. Klocki pochodzą z Chin podobnie jak lego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×