Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zwyklamama

nutramigen wybawienie po bebilonie pepti?

Polecane posty

Gość zwyklamama

Moje dziecko (4 miesiace) ma stwierdzona skaze bialkowa.Do 3 miesiaca karmilam synka piersia ale z racji ze slabo przybieral przeszlismy na sztuczne.Juz podczas karmienia piersia synek mial wysypke a ja stosowalam rygorystyczna beznabialowa diete.Na poczatku troche pomagala a potem nagle wszystko wrocilo.Po przejsciu na karmienie sztuczne myslalam ze sie wszystko ustabilizuje.Niestety maly pil miesiac bebilon pepti a wysypka wrecz sie pogorszyla tak samo jak kondycja skory na calym ciele.Do tego maly strasznie sie drapie i praktycznie nie spimy przez to w nocy!!Teraz przechodzimy na nutramigen. Czy jest szansa ze to mleko bedzie lepsze i wysypka i swiad ustapi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tammmta
Jest szansa. Nutramigen nie jest z serwatki tylko z kazeiny o ile dobrze pamietam. Niestety okropne smakuje i okropnie smierdzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Moja coreczka miala zalecony nutramigen ale jak tylko sprobowala to momentalnie odrzucila nawet smoczka i butelki bo jej sie z tym okropienstwem kojazylo, dalej podaje pepti i jest skora juz wyglada ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
No ja swojego przestawiam stopniowo mieszajac mu bebilon z nutramigenem a jutro pewnie dostanie juz sam nutramigen....nic nie marudzi i je ladnie wiec to mnie nie martwi...byleby to pomoglo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanika
Nutramigen jest o wiele gorszy - śmierdzi,smakuje jak gówno.Jest ogromny problem z tym mlekiem bo nieliczne dzieci tolerują jego smak.mi pediatra powiedziala,że najczęściej dziecko przestaje pić mleko jak zaczyna się podawac mu nutramigen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
nutra nie ma laktozy a pepti ma - widać twoje dziecko ma też uczulenie na laktoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjvfhisod
Tak a gdyby stało sie inaczej sa jeszcze inne mniej znane mieszanki. Testuj do skutku mojemu dziecku pomógł w przeciągu jednego tygodnia ale juz w drugim dniu było lepiej i ja mogłam troche pospać. Potem juz tylko bajka. W końcu mogłam poznać osobowośc własnego dziecka po dwóch miesiącach totalnego nieporozumienia z powodu źle dobieranych mieszanek-koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek mial podejrzenie alergii na białko mleka krowiego. przeszlismy na nutramigen i wysypka nasiliła się, śluz w stolcu, rozwinęło się azs. zaczęliśmy od nutra, bo tak doradzał pediatra. okazało się, że nie trzeba było aż z tak wielkim działem startować- mały nie tolerował kazeiny zawartej w nutramigenie. przeszlismy na pepti i wszystko zniknęło. Może spróbuj od pepti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam dziecko z azs. ma 5 mies. bylismy na piersi potem pepti a teraz nutramigen. i widac poprawe. na szczęscie bo juz nie mam sil chodzic po lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj z nutramigenem. Moja corka zaakceptowala go bez problemu. Ale poczekaj na poprawe z 3-4 tygodnie. Jesli bedzie gorzej, to szukajcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
No wlasnie w nutra cala nadzieja!! Po bebilonie mam wrazenie jest tylko coraz gorzej...Dzis po poludniu dostanie sam nutramigen i zobaczymy.Ogolnie mial robione testy z krwi i na kazeine wyszla mu grupa zerowa bo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja podziwiam Wasze zdrowie
U nas nutramigen to było wybawienie. Ustabilizował się ukł pokarmowy. Na zmiany skórne musiałą być maść, ale po zastosowaniu jej już przy Nutramigenie się nie pojawiało na skórze. Mały jadł nutramigen do 2 roku życia, a później zaczął tolerować przetwory mleczne. Przy drugim dziecku, po pierwszych objawach alergii od razu proiliśmy o nutramigen, z pominięciem pepti i też wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Cos mi ucielo w poprzedniej wypowiedzi.W kazdym razie wyszla na kazeine grupa 0 i teraz pytanie czy to dobrze pod wzgledem nutry czy nie...oszalec idzie....:D:DAle skoro piszecie ze wielu Waszym dzieciaczkom nutra pomogla to lejecie miod na moje serce...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oryginalne............
Do zwyklamama: a może masz do sprzedania bebilon pepti? Chetnie odkupie za 10 zł. kisstherainbow@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Do Oryginalne.... wiesz mam 2 puszki nieotwarte ale poki co chce je zatrzymac jakby sie nagle okazalo ze nutramigen synkowi bardzo nie sluzy... wiec poki co wolalabym je zachomikowac...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Ogolnie wydaje mi sie ze synek jest dzis nieco spokojniejszy a dostawal dzis 4miarki nutry plus 1 bebilonu a ostatnie dwa karmienia juz sam nutramigen.Teraz spi po kapieli ale widze ze znow zaczyna sie bardziej drapac... ale mam nadzieje ze to nie oznacza ze cos jest nie tak tylko potrzeba czasu aby sie okazalo czy nowe mleko mu sluzy...jestem chyba zbyt niecierpliwa, prawda?? Ale to chyba nie jest tak ze sie odstawia alergen i cyk za pare godzin swiadu juz nie ma ...ehhhh... marza mi sie spokojne noce z budzeniem tylko na ew karmienie a nie dlatego ze maly jest niedpokojny i sie drapie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oryginalne............
do zwyklamama: pewnie:)tez tak bym zrobiła:) w razie jakbys została przy Nutra to pamiętaj o mnie:)odkupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Oryginalne- ok masz jak w banku:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
No mam nadzieje ze jednak nutra zaskoczy pozytywnie.NNoc byla wlasciwie taka jak zawsze czyli swedzono-drapana ale wiem ze musze byc cierpliwsza... co do neocante to slyszalam ze mleko to ma horrendalna cene:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Dzis bedzie 3ci dzien uzywania samego nutramigenu.Kurcze maly jak sie drapal tak sie drapie...czerwone placki sa, pojawiaja sie nowe, tamte znikaja...tu jakas krostka i tam jaka krosta...poki co nie widze spektakularnej poprawy....czy to znaczy ze jednak nutramigen nie pomoze??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Zadna mama nie pamieta czy zmiana u jej dzieciaczka byla taka hop siup??Bo siedze i sie martwie ze dupa z tych ekperymentow mlekowych bedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
Juz tez sie nad tym zastanawialam...bo moj dzieciaszek ma to uczulenie na rowni jak sie konczy pieluszka...ale uzywam bialego jelenia a on niby taki super plyn niealergizujacy...juz sama nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to spróbuj może płatków mydlanych. To może być proszek jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
A mowi sie ze ten bialy jelen taki delikatny.... ale fakt faktem pachnie i to dosc mocno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
u nas pomógł jakoś przy 2 puszce już było dużo lepiej a dajesz jakiś probiotyk? typu latopic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pracujaca.......
tez mam dziecko ze skaza. po 3 miesiacu zycia przeszedl na nutramigen, ktory pije do dzis. na piersi mial okropna skore, kolki masakryczne. nutramigen pomogl jak reka odjal - pije do dzis - rano i wieczorem, uwielbia to mleko. pije tez juz normalne do platkow, bo ze skazy wyrosl prawie. w kwietniu konczy 2 latka, mamy badania w maju i wtedy jesli bedzie ok calkowicie wycofujemy nutramigen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyklamama
No ja zaczelam wlasnie druga puszke ale nie moge powiedziec ze jest tak super duzo lepiej, owszem plamki na cialku bledna - ale musialam go przeleczyc troche sterydem bo za bardzo sie to wsio rozpanoszylo:(:( i teraz nie wiadomo czy to nie jest zasluga sterydu....bardziej wkurza mnie ze mlody sie ciagle drapie tak samo jak sie drapal...ale moze (tak sobie tlumacze) musi mu sie skora podkurowac zeby swedzenie ustalo.... A daje mu probiotyki.Nie pamietam nazwy ale sa dedykowane dla dzieciaczkow ze skaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pracujaca.......
Twoje dziecko ma egzeme pewnie, to juz trzeba zadbac o skore. Probiotyk dla alergikow to dicoflor30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka pracujaca.......
moje dziecko mialo egzeme, bylam na szkoleniu dla rodzicow takich dzieci. kazdemu pomaga inny krem/kosmetyk, ktory trzeba znalezc metoda prob i bledow, ale jest kilka ogolncy hzasad, zeby zmiejszyc swedzenie i nauczyc sie z tym zyc: ubranka tylko 100% bawelny, absolutnie zadnej welny nigdzie zero zwierzat futerkowych zero wykladzin/dywanow - zrodlo kurzu zero spania z rodzicami w lozku - zrodlo kurzu pranie w min 60 stopniach, prasowanie zero kolderek/poduszek, tylko kocyk nie przegrzewac, takie dziecko grzeje swoja skore znacznie szybciej i stad swedzenie tez odkurzanie domu jak dziecka w nim nie ma kapanie w emolientach, bron boze w samej wodzie smarowanie skory odpowiednimi kremami i bardzo czesto - nawet 5 razy dziennie mozna trzema kremy w lodowce i smarowac miejsca, ktore dziecko swedza nie uzywwac chusteczek wilgotnych do buzi rak itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×