Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

o jaką kwotę alimentów mogę się starac

Polecane posty

Gość gość

Jesli moj były pracuje za granicą zarabia jakieś 7 tys zł miesięcznie? Ja sama jestem na wychowawczym jeszcze przez rok, później o ile nie zostanę zwolniona będę zarabiac jakies 1100 na rękę. Nie chce się mscic tylko chce godnego zycia dla dziecka tak żebyśmy mogły wynająć mieszkanie i w miarę normalnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli pracuje za granicą i tam mieszka, to o alimenty najlepiej wystąpić do tamtego sądu, bo inaczej to g***o uzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest taka opcja w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie ma znaczenie ile zarabia w przeliczeniu na zł? Chyba tylko takie że chcesz zawyżyć jego zarobki :O on żyje tam za tą walutę w której zarabia i za granicą koszty życia są zazwyczaj wysokie. możesz uzyskać koło 500 zł alimentów, bo tyle średnio sądy przyznają. rozumiem że liczysz że po macierzyńskim przejdziesz na wychowawczy i z alimentów do końca życia zapewnisz sobie utrzymanie, ale nie ma tak dobrze, do roboty leniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alimenty są na dziecko, nie dla ciebie!!Co to znaczy chcesz godnie żyć? Musisz poszukać sobie sponsora,nie liczyć na drapane.Drugi rodzic też ma obowiązek partycypowac w kosztach.Wkurzaja mnie te głupie maciory! Na miejscu faceta zabrał mym dziecko i gówno bys dostawała alimenty!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można złożyć sprawy o alimenty za granicą jeśli dziecko na stałe przebywa w polsce - to raz. dwa to można złożyć o rodzinne w kraju w którym LEGALNIE pracuje ojciec dziecka - robi się to poprzez polskie urzędy. trzy wysokość alimentów zależy od potrzeb dziecka, a nie zarobków ojca - jeśli to niemowlę karmione piersią to wielkich potrzeb nie ma, a pamiętaj że oboje macie po połowie łożyć na dziecko. Czyli jeśli uzna się że potrzeby dziecka to 400 zł na miesiąc to dostaniesz 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra to co, on zarabia całkiem nie zle i to nie prawda ze koszty utrzymania są tam wysokie, gdybym tam faktycznie zlozyła wniosek to bym dostała min 350 euro. Nie chce ustawic sobie życia na alimentach bo jak pisałam jestem na wychowawczym a nie macierzyńskim.i nie wiadomo czy będę mieć potem do czego wracać. Mieszkam kątem u rodziców... to co ja mam o nic najlepiej się nie starac i dziecku wszystkiego szczędzi i męczyć się sama z dzieckiem a tatus bogaty na dziecko ma nie dawac tylko imprezowac i na k***wki kasę rozwalac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzinne było tam przyznane bo mieszkaliśmy ale ze on nie przesyłał tego na moje konto to po prostu wstrzymali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po prostu wstrzymali i na Twoje konto nie przesyłają :O jaasne. Cóż trzeba było patrzeć komu się nadstawiasz i tyle w temacie. piszesz że on na qre.wki wydaje, a ty kim jesteś? pściłaś się z facetem bez ślubu, zaciążyłaś i liczysz na kasę? żenujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy naprawdę jestescie jakieś dziwne, mam rozwód z nim z jego wyłącznej winy a wy z góry okreslacie ze bez slubu. A jak bys była mądra i oczytana po swiecie to byś wiedziała ze za granicą od tak zasiłku nie dadzą a jak dadzą ojcu to musi przedstawiać dowody przelewu na konto osoby faktycznie zajmującej się dzieckiem. A ze on nie przedstawił to nie wypłacili kolejnych. To nie polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wystąp za pośrednictwem polskiego opsu, który przekaże sprawę a nie zabrali to zabrali i już., co za ciemnota. tym gorzej skoro z takim palantem ślub brałaś to już całkiem durna jesteś. widziały gały co brały? to do roboty teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja Ci powiem. Musisz się pogodzić. Ja dostaję 400 zł a dokładam ze swoich koło 600 zł. Wiadomo w przeliczeniu na cały rok mi tak wychodzi. Do tego latam z dzieckiem do szkoły, po lekarzach i wypełniam wszystkie obowiązki itd. A to że ojciec ma lepsze warunki finansowe niż ja też nie świadczy o tym że będę dostawała nie wiadomo ile. W rzeczywistości to tak nie wygląda. Powinien prawidłowo pokrywać jak dla mnie z 70 % z racji że ty wkładasz jeszcze opiekę itd ale wierz mi nie jest tak więc raczej przygotuj się na to żeby dostać cokolwiek i się ciesz. A od kiedy weszły prawa ojca to matki są tymi złymi i najlepiej to sądy zaczęły podchodzić że to on będzie ten pokrzywdzony więc na dużo bym nie liczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko masz dwie opcje albo dobry adwokat i uzasadnienie przekonujące sąd albo wyjedz za granicę tam gdzie ojciec dziecka mieszka, znajdź tam pracę i złóż wniosek o alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tym wyjeździe też myslałam i jesli tu mi się nie uda to będę musiała wrócic. A ktos jak nie zna się na zasiłkach z zagranicy to niech się nie wypowiada bo rops nic z tym nie zrobi już się pytałam. Skąd tyle jadu w was? Waszym zdaniem to ojciec ma się bujać a dziecko w biedzie żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a tatus bogaty na dziecko ma nie dawac tylko imprezowac i na k***wki kasę rozwalac? " x x a g...wno cię obchodzi na co on rozwala kasę - JEGO kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój ojciec płacił 800 na mnie (wtedy 17 lat) i 800 na brata( wtedy13 lat). Jego zarobki netto to 5000 zł. Rozwód z jego winy. Zdradzał mame i miał dziecko na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to super w tym wieku to z 1200 trzeba liczyć wydatków jak nie więcej. Fajnie że się udało wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomylilas kategorie! Takie tematy na rozwodach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dziecko ma pracować ojciec i matka - weź się do roboty to dzieck o nie będzie w biedzie. tobie nie chodzi o dziecko i jego potrzeby tylko o twoje potrzeby żeby się za pomocą dziecka ustawić. powinni ci odebrać dzieciaka i byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to nie możesz poszukać lepiej płatnej pracy? nie rób z siebie ofiary, może wcale nie pracuj tylko zasiłki ciągnij?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja mam lepszy pomysł. Niech ojciec przejmie opiekę nad dzieckiem i z alimentów zapłacic te grosze i niech zajmuje się jeszcze obowiązkami i pracuje na utrzymanie bo przecież musi a zapłacic najwyżej prawie całą wypłatę na opiekunkę ale na pewno zostanie mu troszkę więc z alimentami jakoś wyżyje i zobaczymy czy tacy mądrzy będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna nieporadna leniwa kobieta co uwiesila sie na facecie i zaslania sie dziekiem mimo, ze chodzi o sponsorowanie jej. Gdyby nie zwiazek z mezczyzna czy alimenty to wiekszosc kobiet zyla by pod mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje drzewko pomarańczowe
Według was alimenty to jakaś makabrycznie zła rzecz, złodziejstwo, oszustwo? Gdyby tak było nie byłyby zalegalizowane i ustanowione przez prawo. Wyzywacie ją od leni, a ona pisze, że jest na wychowawczym i ma pracę póki co. Czemu ma sama utrzymywać wspólne dziecko CZY WY JESTEŚCIE NORMALNE? czyli po rozwodzie kobieta z dzieckiem ma sobie radzić sama, bo jak nie to jest leniem i pasożytem, a były mężuś hulaj dusza - wolny człowiek bez zobowiązań? Tęsknicie za czasami kiedy kobieta była śmieciem? chyba tak :( skąd się takie czuby biorą. Jeszcze nie zdążyła dopisać co i jak już ją wyzywacie od puszczalskich, gdzie wy żyjecie w jakiejś patriarchalnej kaście hinduskiej czy w średniowiecznej Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje drzewko ty jesteś p**********a jak 100 k***w w końcu to kobieta rodzi dziecko i ma je przy sobie po rozstaniu nie facet to chyba logiczne że to jest jej sprawa i problem jak którejś nie pasuje to niech odda tatusiowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, bo faceci są bardzo chętni do przjęcia opieki nad dzieckiem... Śmieszne jesteście co poniektóre. Mnie osobiście dziwi co to za ojciec, który zarabia sporo kasy i żydzi na własne dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy zawistne jesteście wszystkie! Dziewczyna została sama z dzieckiem, musiała dostać w kość, dla dziecka chce jak najlepiej ale wg was jest leniwa i ona ma martwić się o wszystko bo tatusiowi dziwek się zachciało? W kraju gdzie tak wysokie bezrobocie od tak piszecie zmien prace na lepiej platna ale od tatusia tylko ochłapy bierz. To jest chore co wy piszecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja autorka. Ciekawe jak mam zmienić pracę na lepiej płatną jak mieszkam w małym miasteczku o masakrycznym bezrobociu. Obecnie kasy nie mam juz w ogóle, gdyby nie rodzice to nie miała bym co dać dziecku zjeść. I co ja tatusiowi mam pofolgować i przez ciula całe życie szczedzić dziecku wszystkiego? Bez jaj! Jesli chce wynająć mieszkanie zeby dziecko swoj pokoj miało to robię to dla siebie czy dziecka? jestescie wstrętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A on jest chętny płacić na dziecko? Moze spróbuj z nim najpier ustalic kwotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na pewno jego dziecko? Ostatnio bylo tu o ojcu który został wrobioby w płacenie na nie swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to dziwi jak to szybko wszystko sie dzieje ślub ,rozwod ,jeszcze malutkie dziecko ,kurcze ale to z********a wszystko. Złóż o podwyższenie moze cos to da ,ale on tak samo moze zlozyc o zmniejszenie kiedy nowa rodzine założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×