Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ulcia-cebulcia

Wasze pomysły na kanapki

Polecane posty

Gość ulcia-cebulcia

macie jakieś fajne pomysły na kanapki i na dodatki do kanapek? moje pomysły się już niestety wyczerpują, bo moje dwa niejadki - 9 i 11 zaczynają mi grymasić nad talerzem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
moja zasada wzgledem grymaszacych ... nie smakuje, to zrob sobie sam. na szczescie jeszcze nie mialam okazji trafic na takich grymasnikow, ale mysle ze wzspoldomownicy sa akuratnie tacy, jakimi pozwalamy im byc. spytaj co by im smakowalo i to rob. mysle, ze na dzieci w tym wieku juz nie dzialaja chwyty kulinarne typu regaty na lisciach salaty ;) (lisc salaty, a na tym lodeczka z polowki jajka i masz z wykalaczki z trojkatem zoltego sera jako zagiel), lub muchomorki (jajko na twardo na stojaco, a na nim kapelusz z polowki pomidora).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikama
haha, właśnie sobie przypomniałam, mnie mama też robiła muchomorki i żaglówki :D to było tyyyyle lat temu, ale pamiętam że uwielbiałam tak podane kolacje :) robiła mi też "uśmiechnięte" kanapki ;) na wędlinie układała oczy z plasterków jajek, nos z kawałka zera, usta z połówki plastra pomidora, włosy ze szczypiorku itd itp :) można też dzieciom próbować serwować nowe smaki, czyli nie tylko tradycyjna kanapka z szynką i serem, ale np. z serami pleśniowymi (dla dzieciaków to chyba najlepszy jakiś łagodny, typu brie, np. fajny jest z oliwkami firmy president), z pastą jajeczną, z różnorodnymi warzywami - pomidory, ogórki, papryka, rzodkiewka, im bardziej urozmaicone jedzenie tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pasztetem o smaku papryki , pomidor. Pastą tuńczyka z cebulą , pomidorem, ogórkiem. Serem pleśniowym i oliwkami. Tost z szynką, serem i cebulą. Szynką , pomidorem , keczupem, serkiem homogenizowanym. Serem ziołowym i szczypiorkiem. Makrelą z cebulą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uusemka
moje dzieciaki uwielbiają wszelkie miękkie i rozsmarowujące się rzeczy na kanapkach - wszystkie dżemy, kremy, pasty, a ostatnio chętnie jedzą też takie sery do smarowania creme de cammembert i creme de brie - president je robi, a smakują jak połączenie sera pleśniowego i topionego. no i zawsze warto urozmaicić kanapkę jakimś kolorowym warzywnym akcentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galbatorix
Kanapka musi być z serem :) Świetnie się sprawdza kombinacja plasterka żółtego sera i jakiegoś smakowego pleśniowego, np. Camembert presidenta z zielonym pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b aqaqaq
ja na stole stawiam wszystko co nam potrzebne do zrobienia kanapek i dzieciaki robia sobie same. dzem, miod, serki topione czy biale, plasterki pomidorka, ogorka ,rybke w puszce,zolty ser , kiszony ogorek, majonez, ketchup ,maslo....itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styl girly
wiesz co zawsze możesz im na śniadanko dawać musli z mlekiem albo jogurcikiem. Dobre są świeże bułeczki z masłem, dżemem czekoladą. ja jak mi brakuje pomysłów na dania to kiedy jestem w jakiejś restauracji to próbuje nowych rzeczy i dostosuje je do domowych warunków -> zobacz sobie może akurat coś ci się spodoba :D http://www.lescandale.pl/frame/kazimierz/menu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ysmena
Kup albo zrób tawrozek i doniego dodaj: przecier pomidorowy - będzie pasta pomarańczowa, curry - będzie pasta żółta, natkę pietruszki - będzie pasta prawie zielona, każdą z past nakładaj na kanapki szprycą do tortów, na to połóż dodatki warzywne (pomidor, ogórek, rzodkiewka) Wczoraj zarejestrowałam sie na pogrosiku.eu do czego Was namawiam, dostałam bardzo dobra oferte na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
Kanapeczka z plasterkiem szynki wieprzowej, oraz serkiem light:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadi
A jakie są Wasze pomysły? A propos tej kanapeczki, to lubię też lampkę wina do niej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunnoo
mniam campari ale mi narobiłaś ochoty na kanapki :) Sama uwielbiam takie kolorowe kanapki z różnymi dodatkami :) zwłaszcza z pysznym chlebem. U moich rodziców na wsi jest taki malutki sklep gdzie sprzedają pyszny chleb, mogłabym go jeść tylko z masłem a smakuje wspaniale ;) Nawet rodzina jak przyjeżdżała w odwiedziny zachwycała się chlebem i brali do domu jak wjeżdżali ;) Wczoraj pierwszy raz upiekłam sama chleb i wyszedł super, chrupiący i pyszny. Zrobiłam jeszcze sama masło i cały duży bochenek zjedliśmy ze swojskim masłem we 2 :p Już postanowiłam, że będę piekła sama chleb bo te ze sklepu nie są takie dobre jak ciepły domowy chlebek. No chyba że będę u rodziców to wtedy kupię w tym małym sklepiku od razu na zapas i zamrożę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunnoo
ja często podobne bułki robię na śniadanie. Wydrążam środek, smaruje masłem w środku, na brzegi bułki kładę kiłbasę cienką pokrojoną w plasterki a do środka wbijam jajko i daję do piekarnika :) Bardzo dobre i szybkie w przygotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×