Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika24

JAkich pieluch uzywać tetrowych czy jednorazowych???

Polecane posty

Gość jestem zwolenniczkąą
no i własnie dla mnie pampesy są szkodliwew dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
Witam....nie wiemczy forum dalej jest aktywne i ktokolwiek na nie uczęszcza... byłabym wdziędzna gdyby " zwolenniczka" mi odpowiedziała..ajak nie.to może jakaś inna mama..:) otóż, jestem dopiero w pierwszym miesiącu ciąży..ale wiadomo, że juz się o takich rzeczach myśli, co gdzie będize stalo, co trzeba kupić..itp... więc moje pytanie brzmi, czy korzystając z pieluch tetrowych jest coś, co ochrania przed przemoczeniem na ubranka?, albo coś co nie jest tak szorstkie dla pupki dziecka, jakieś bawełniane " coś" może... oczywiście nie tylko tetrowe wchodzą w grę, ale przyznam się od razu, że też kwestiwe fnansowe wchodzą... więc jeśli chodzi o noc , czy spacer itp- jak najbardziej pampersy... ale gdy dziecko jest w domu, to myślę o tetrach,pranie prasowanie nie przeraża mnie.. tylko jeszcze pytanie co do prania. czy od razu brudne pieluchy wrzucacie do pralki czy tak ajk kiedyś ludzie wygotowywali pieluchy, czy to jest jeszcze potrzebne? pozdrawaim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na jakie cie stac.
Jednorazowki sa tanie jak kupujesz po 1 paczce raz na jakis czas, ale jakby je podsumowac to przez cale lata kupowania wydaje sie na nie krocie. Wielorazowki sa bardzo drogie, ale kupujesz je raz i masz juz do konca. Dochodza tylko jakies tam koszty prania od czasu do czasu, ale ze nie trzeba ich wygotowywac jak dawnej tetry, to mozna je puszczac z innym praniem domowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz tania wode to mozesz uzywac tetry ale jezeli nie to daj sobie spokoj bo cie rachunki za wode i prad zjedza. Ja uzywalam do 3m tetry ale zrezygnowalam bo dziecko sie czasto budzilo w nocy (tetra dziala jak mokry kompres , pampers trzyma wilgoc z dala od skory dziecka) A poza tym jak sobie przypomne do pranie tery z kupy bo przeciez takiej do pralki nie wloze to mi sie niedobrze robi. Pieluch nie prasowalam nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19 a czemu chcesz
uzywac tetrowych? nie lepiej skorzystac z ulepszonej ofetry rynkowej i kupic jakis porzadny system mieciutkich, nie przeciekajacych wielorazowek, ktore sie pieze w niskich temperaturach i ktore blyskawicznie schna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona19 a czemu chcesz
pierze *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jeszcze dzieci, ale nie wyobrażam sobie zapierdalać przy praniu tetrowych pieluch, ale podziwiam matki, które mają na to czas i siłę i robią to dla zdrowia swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pranie to prąd,
woda (którą trzeba oszczędząć, bo zapasy słódkiej wody na ziemi nie są nieorgraniczone), detergenty, które zatruwają środowisko- to tyle w kwestii ekologii pieluch wielorazowych lub tetrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pranie to prąd,
I pranie w niskich temperaturach? Nie zabija roztoczy :O Moje dziecko zdrapałoby sobie skórę do żywego mięsa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
zrezygnowac z rownie nieekologicznych jednorazuwek, ktore rozlkadaja sie dziesiatki lat i nauczyc dziecko wydalac bez pieluch w ogole. :/ No to moze elimination communication?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
Wyglada na to, ze niczego nie wiesz o dzisiejszych wielorazowkach i tkaninach nowej generacji. Poczytaj sobie w jakich temperaturach co ginie. W wyskoich pierze sie te pieluchy tylko po przebytej przez dziecko chorobie. W innym przypadku nie ma potrzeby. Nie mowie tu o starodawnej tetrze oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pranie to prąd,
Tyle że nikt nigdy nie usiłował wmawiać, że jednorazówki są ekologiczne. Skoro jedna i drugie z ekologią nie mają wiele wspólnego, choć na róznych płaszczynach to przebiega, a jednorazówki mają niewątpliwą przewagę- pozwalają zaoszczędzić czas, to chyba wybór jest prosty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
jednorazowek wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pranie to prąd,
Roztocza giną w 60 st.C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
Nie wiem o czym piszesz? Jesli pierzesz wielorazowki z innymi tekstyliami w temp. 60, to co to za rozrzutnosc czy marnowanie wody? Ano zadna, bo pranie i tak muszisz robic, wiec o co chodzi? Jesli masz wyrzuty sumienia odnosnie detergentow, to na rynku jest calkiem spora oferta ekologicznych. Doplacasz pare zloty i spisz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
Bakterie coli rowniez gina w 60. No i? Od kiedy to 60 to taka wysoka temperatura? Tradycyjna tetre sie gotowalo w 90 stopniach. A w 60 pierze sie wiekszosc bielizny, posciele, reczniki i scierki, wiec dorzucic do tego pieluchy to nie problem, naprawde. Kup na nich nie ma jakby co, bo sa na jednorazowych linerach, ktore przy zmienie pieluchy laduja w sedesie (sa z papieru ktory ulega biodegradacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wie o co sie klocic
kazda robi jak uwaza.......ja sobie nie wyobrazam prac pieluch ale jak ktos woli to prosze bardzo jego sprawa i tyle....gdyby moje dziecko bylo uczulone albo cos to bym tez prała aale nie musze wiec dzieki ale nie, kupuje pampersy teraz sa takie najnowsze te biale drogie tak ale jeszcze lepsze od tych zielonych pampersow, prawie jak material a nie papier naprawde super, i nawet malemu niczym tylka nie smaruje i nic nie ma zero, a ma 2 miesiace, tanszych bym nie kupila bo juz hugiessy mialam i klelam, duzo gorsze, wiec nie chce wyobrazac sobie takich biedronkowyc, tesco, czy aro... ale to mój wybór kazdy robi jak uwaza ale jak juz to lepsze te wielorazowe niz tetrowe według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idąc twoim tropem nalezaloby
Mozna je prac nawet w 40 stopniach jesli sie doda lyzeczke specjalnego proszku sanityzujacego albo olejku z drzewa herbacianego. No problemo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamy 21 wiek
i tak wiele z Was używa tetry ? Przecież tego używało się 20 lat temu. Ludzie. Nie znam nikogo, kto by używał tetry do przewijania w dzisiejszych czasach. Po pierwsze, pieluchy jednorazowe nie są już tak drogie jak kiedyś. Jak się poszuka odpowiedniej promocji, można sobie narobić zapasu na wiele tygodni. Pranie tetrówek wcale nie jest tańsze. Prąd, woda, proszek. Przecież to trzeba prać dzień w dzień, ile to proszku, wody i prądu. Poza tym dupka łatwiej się odparza, bo tetra trzyma wilgoć przy skórze, a w pampers wsiąka do środka. Nie rozumiem, jak w dzisiejszych czasach można bawić się w tetrę ????? Przy takim asortymencie pieluch jednorazowych?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastepna o wielorazowych nie
slyszala. Kochanie mamy faktycznie XXI wiek, a z nim XX wieczne pieluchy jednorazowe powoli odchodza do lamusa. Zatrzymala sie panienka w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
Tylko spytałam...jestem dopiero w 1 miesiacu ciąży...i czytam na różnych forach i każdy ma inne opinie...wiec spytałam..co o tym sądzicie...w sumie azchęciły mnie wielorazowe pieluchy...na jakiej zasadzie one działaja, gdzie mogę je kupić?...... może to są głupie pytania..ale nigdy nie miałąm do czynienia z wielorazówkami....poza tym jestem pierwszy raz w ciąży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutelka198788
ja używam oryginalnych papmersów i wcale nie wychodza drogo o ile oczywiście komuś się chce popatrzeć na promocje, ostatnio kupiłam karton 120 pieluch za 80 zł więc nie ma tragedi, drożej wychodzi mleko i jedzenie soczki i inne duperele a nie te nieszczęsne pieluchy co sie to tak ich wszyscy c zepiaja że drogie. Za nic bym nie prała i nie prasowała tego dziadostwa, chyba że rodziłabym dzieci 20 lat temu a nie teraz, nie wiem co to za pomysły i po co komu to służy matki polki męczennice udajecie czy co ciekawe gdzie czas dla was. Ja mam dwuletniego synka lada chwila urodzę drugiego i chyba bym sobie palcem do tyłka nie trafiła gdybym miała jeszcze to cholerstwo prać i prasowac a potem paść na twarz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o.n.a.19 , jak to jestes w 1 mies ciazy :D :D :D naucz sie liczyc dziecino. A tak na mrginesie 19 lat i juz dziecko? Wpadka , pewnie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamy 21 wiek
jaka nowoczesność ? Jakieś chyba szalone zwolenniczki ekologii bawią się w takie cudowanie z nowoczesnymi wielorazowymi pieluchami. Albo kobiety, co mają tyle czasu, by takie kaprysy sobie spełniać. Kto normalny w dzisiejszych czasach bawi się w pranie pieluch ? Nawet widzę, że ludzie co ledwo wiążą koniec z końcem, kupują pieluchy jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamy 21 wiek
Nutelko, ja właśnie myślę, podobnie, co to za pomysły, i jeszcze wielkie szczekanie, że pampersy są szkodliwe, podczas gdy 90% matek używa pampersów czy innych pieluch jednorazowych. Nie wiem też, kto dzisiaj, w 21 wieku ma czas na takie zabawy. 20 lat temu, jak tego nie było, to wiadomo. Ale to tak samo, jak teraz robić sobie podpaski wielorazowe, bo jednorazowe niezdrowe.Może też tak chcecie robić, albo robicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
szok...po prostu szok...ze zamiast normalnie po ludzku odpowiadać...pomóc komus w wyborze( bo skoro się wchodzi w takie fora to albo sie udziela komus rad albo zadaje pytania), to ktoś od razu skopie każego, gdyz uważa sie za niewiadomo kogo....najlepiej zmieszać kogoś z błotem...naprawdę wstyd.. owszem, mam 19 lat, i aż taką wpadka tego bym nie nazwała, jestemw stałym zwiazku mamy mieszkanie, przyszły mąż studiuje i pracue ja równiez studiuje..mam wspaniałych teściow...więc nie jestem w najmniejszym stopniu załamana...a wprost przeciwnie..bardzo szcześliwa..że bedę mogłą obdarzyc małą kruszynę taką miłością jakiej ja nigdy nie zaznałąm... a ...napisałąm w pierwszym poscie że mam zamiar uzywać też i pampersów!!...a o pie;uchy pytałam sie dodatkowo...co na ten temat kto sądzi..ale widzę ze lepiej komuś wychodzi " osądzic kogoś" niż zwyczajnie wypowiedzieć się na dany temat... dziekuje za uwagę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
do jagoda369: sorry...ale chyba wiem lepiej w którym jestem tygodniu ... bo jeśli miałąm badania które wykazały dany tydzień...to sorry...wiec najpierw zastanów się nad sobą,,,bo widzę ze wraz z wiekiem nie przybywa CI rozumu ani jakiejkolwiek refleksji... naprawdę współczuc co niektórym osobom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.n.a.19
ogólnie dziękuje co niektórym początkowym osobom za udzielenie odpowiedzi....bo oczywiscie nie chcę każdej z was tu obrazać.. więc dziękuję za odpowiedzi od serca..:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×