Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

http://www.krstarica.com/dictionary/ tu ten pierwszy slownik no i ostatnie 2 namiary na ksiazki ale nie wiem czy sa dobre bo nie korzystalam http://www.isj.co.yu/izdavacka/izdavackaSrpskiPocetni.htm http://www.isj.co.yu/izdavacka/izdavackaSrpskiSrednji.htm co do doktoratu to fajnie-ja sie wlasnie zastanawiam czy moze magisterki jakies porownawczej nie napsiac prawo serbskie a na polskie choc boje sie ze do za duze wyzwanie ;)) cao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś dla cierpiących na bezsenność--- 21.08. godz. 1.30 TVP2 koncert Bregowića z 1997 w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komnena
Zdravo! dziękuje za rady odnośnie książek i tyle fajnych linków:):):). sama bym do tych stron pewnie nie dotarła. fajna ta bośniacka gramatyka. słowniki też się przydadzą dopóki się nie zaopatrzę w papierkowe.ale to po trochu bo wszystkie te językowe książki niemało kosztują:(. mam pytanie odnośnie tej książki z Azbukum - gdzie ją można nabyć?? a propos tej magisterki, o której piszesz, to fajny pomysł z tym porównaniem, tylko chyba trzeba by było wybrać jakąś konkretną dziedzinę prawa; chociaż nie wiem bo nie znam się aż tak dobrze na prawie:). czyli studiujesz prawo ? P.S. zamieszczam link do strony, którą może nie wszyscy znają. można nieco poczytać na temat współczesnej Jugosławii - dostępnych jest trochę artykułów naukowych po polsku i bardzo dużo tekstów po serbsku, a także linków do różnych "jugosłowiańskich" stron. http://postjugo.filg.uj.edu.pl/index.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,tak wybiera sie dziedzine prawa na seminarium zeby z czegos konkretnego pisac-hmmm.... wlasnie czeka mnie to w pazdzierniku co do ksiazki Azbukum to dostalam ja od mojej nauczycielki nie wiem skad jestes wiec nie proponuje uzyczenia mej ale sadze ze nie powinno byc klopotow z dostaniem jej w biblotece filologii slowianskiej i ewentualne odbicie a tak sobie mysle ze czy w Twoim wypadku fajnym pomyslem byloby np wyjechanie na intensywny kurs do Serbii(taki miesieczny) zeby zlapac podstawy a pozniej juz same slownictwo bys powiekszal tu na miejscu ;)) tu ewentualne dwa linki podaje http://www.isj.co.yu/default.htm http://www.azbukum.org.yu/language.htm albo udaj sie na najblizsza slawistyke i zostaw ogloszenie z pewnoscia ktos sie zjawi chetny do nauki Ciebie a i w razie czego jakbys miala jakies problemy to ja sluze pomoca w tlumaczeniu oczywiscie w ramach mych kompetencji- to przynajmniejsprawdziloby i zmobilizowaloby mnie tez do pisania pracy o tamtych terenach tez pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globalna Wioska 25 sierpnia 2006 r. godz. 13.00 – 16.00 Miejsce: przed Pałacem Kultury i Nauki, od ul. Świętokrzyskiej www.ic2006.pl Global Village to wydarzenie mające na celu ekspozycję najciekawszych elementów kultury, historii i tradycji wszystkich państw biorących udział w Kongresie Światowym AIESEC 2006. Hasło każdego z takich wydarzeń najlepiej wyrażają słowa: „W ten dzień, wszyscy jesteśmy mieszkańcami jednego kraju – Globalnej Wioski”. Global Village jest wydarzeniem otwartym, w którym udział może wziąć każdy, kto zdecyduje się przybyć na miejsce spotkania, czyli pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie oraz będzie chciał poznać ludzi z całego świata i dowiedzieć się czegoś o innych krajach, ich kulturze i tradycji. Delegaci z 95 krajów świata (m.in. z Serbii) ubrani w swoje stroje narodowe zapraszać będą do swoich stoisk, na których każdy będzie mógł skosztować potraw regionalnej kuchni, zobaczyć pokazy tańców narodowych i usłyszeć oryginalną narodową muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komnena
dzięki ja gdzieś widziałam informacje o kursie serbskiego w Belgradzie i muszę przyznać, że bardzo mnie to zainteresowało. dzięki za linki. być może uda mi się wybrać, bo to byłaby też fajna przygoda. byłaś na czymś takim? dzięki za ofertę pomocy w tłumaczeniu, na razie nic jeszcze nie tłumaczę, ale jak zacznę pisać to się pewnie wiele po serbsko-chorwacku znajdzie. muszę się wybrać na tą slawistykę, a jestem z Małopolski. A Ty skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie bylam jeszcze na takim kursie wiec nie powiem jak jest mnie zawsze rodzina za free szkolila podczas wyjazdow do Serbii;)) dopiera za rok wybiore sie na taki kurs z egzaminem potwierdzajacym znajomosc to najwyzej zdam relacje ale to raczej juz sie nie przyda Tobie a ja jestem z Wrocławia wiec raczej nie ma mozliwosci uzyczenia materialow do nauki http://www.yuportal.com/ a to tak gratis do poszperania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber--to nasz osobisty topikowy podszywacz.Ignoruj :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..... Jesi l\' mala ljubila do sada? Jesi, jesi al\' Bosanca nisi. Lijepo ću se očešljati, dotjerati, opeglati, Mirisat ću kao ruža, volićeš me ti To znam! Kupiću ti nanulice, od bisera ogrlice. I kolače i bombone, za poljupce Sve ću da ti dam! I na kraju kad ti kažem volim te, Ne veruj mi, lažem te. Tako ti je mala moja, kad ljubi Bosanac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...... Curo mala znaj ljubavi je kraj, Mala znaj. Drugu volim ja, neka svako zna, Volim ja. U šumarku kad sam ljubit te htio, Rekla si \"mala sam još\". Hop - cup poskočiću, Drugu curu poljubiću. Hop - cup poskočiću, Drugu curu poljubiću. Poljubiću drugu znaj. Baš me briga, haj haj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sve će to o mila moja prekriti ružmarin, snjegovi i šaš i dvije će pokisle ptice sa tvoga oka prhnuti na jug nijedna suza, nimalo volje. nijedna slutnja ni glas a moglo je bolje. Reći ćeš malo je tužno a on je bio kopile i jad i stat ćemo goli i sami pred ovo ledeno nebo u mrak miriše pelin pusto polje ocvale ruže i med a moglo je bolje. Gdje, pokaži mi gdje kad tužne sudba ne voli i čime od svijeta da se braniš kao ruža sa dva smiješna trna ili snom uzalud, uzalud, sve je protiv nas. ...ja lubię tę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra___Przed tym koncertem Bregovica był film o powrocie Bijelo DUgme m.in. Nagrałem go sobie ale jeszcze nie obejrzałem:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00:18 Dragan a ja wcale nie kocham Vatry. bo jej nie ufam . my Serbowie jestesmy nieufni szczegolnie ludziom , ktorzy bardzo sie nam na sile przymilaja. ten text nie pisałem ja,do te pore pisałem pod tym pseudo,ale ktosz sie podszyl pod moj pseudonim,prosze ignorowac jego głupie texte pod róznym pseudonimi tipu :milinko ljubinko,serssky satkarze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie :D Ktoś się wybiera na mecz eliminacyjny Mistrzostw Europy, Polska - Serbia? 6 września 2006 stadion Legii w Warszawie :D p.s. polecam nową książkę \"Koczownicy\" Nenada Velickovića ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi sie przypomniało.... Polecam wam jeśli macie mozliwośc zdobycia: film \"Cud niebywały\"(cudo nevidenjo) z 1985 roku chyba. Jest to ...tragikomedia. Rzecz sie dzieje w bośniackiej wiosce nad jeziorem W filmie jest kilka wątkow: 1. Przyjazd do wsi \"amerykanki\" dorosłej kobiety ktora wyjechała jako dziewczynka za morze 2.\"Cudotworcza \" działalnośc miejscowego popa ktory leczy kobiety ze wsi i okolic z bezpłodności...metodami baaardzo naturalnymi;) 3. I o ile pamiętam wątek milości dwojga mlodyxh zakonczonych weselem na jeziorze, to jest jedna z ostatnich scen filmu ale właściwego konca wam nie zdradze Moge tylko powiedzieć ze reżyser miał chyba przeczucie. Z chęcia bym go obejrzal jeszcze raz bo juz mało pamiętam a film byl dobry, zresztą jak całe kino jugosławiańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra____obejrzałem ten dokument, Niezły był, , właściwie to była relacja z koncertów reaktywacyjnych Bijelo Dugme, plus pare socjologicznych wstawek. Czy wiesz ,ze trzy koncerty po reaktywowaniu zespoło w Zagrzebiu Sarajewie i Belgradzie obejrzało 350 tysięcy widzow? Z tego 200 tys. w Belgradzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam :-) Czytałeś ksiązkę Brzozowicza o Goranie? Jest tam cała historia Dugmetów. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki vatra - ciesze się, że się podobają .. :) tylko serwer kiepski bo po przekroczeniu limitu transferu nie można przez jakiś czas oglądać zdjęć :( postaram się przeprowadzić na inny i dodać ich więcej :) odnośnie filmów o białym guziku i innych podobnych, czasema na TVP Kultura można na takie natrafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Buber WAZNE czesc mam prosbe do Ciebie;)) potrzebuje i to baaaaaaardzo tego reportażu co nagrałeś sobie przed koncertem B.D wiec jak to byłoby możliwe to proszę o kontakt na e-maila smalbibi@poczta.onet.pl pozdrav i caooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...aż zatęskiniłam za Ohrydem :-) Restoran Antico ---pamietam,że bardzo mi sie podobał wystrój, ale to nie byl pub na studencką kieszeń...:-) Masz więcej zdjęć? Moze tez powiesisz na flikrze? (zachęcam do znudzenia?) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×