Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Vatra i Buber pozwoliłam sobie Was zaprosic do grona- bo tylko jakos Wasze e-maile mi wpadły w rece tam tez pare intersujacych watkow z tego tematu znajdziecie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam jeszcze raz i probnie do siebie na drugiego e-maila i dziala grono z nazwy to internetowa spolecznosc przyajciol logujac sie mozesz odszukac wieleinteresujacych Cie watkow (jest np Serbia,Jugosławia, Bałkany i takie tam inne)prawie z kazdego teamtu co Ci do głowy przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Dziś w TVP2 o 1:40 -\"Beczka Prochu - fim jugosł. z 1998 roku. Trzeba bedzie obejrzeć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW dlaczego oni zawsze cos takiego daj pozno - ostatnio jak to leciało na tvp to tez zabojcza godzina była !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo! Plavusa--dziękuję za zaproszenie.Przy okazji tam zajrzę. Tydzień temu stuknęło nam 2 lata.Sve najbolje svima🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlatni ključ„ Salahu Stetijeu SMEDEREVO - Međunarodni festival poezije „Smederevska pesnička jesen“, sa tradicijom dugom 37 godina, svečano je otvoren uručenjem najuglednije nagrade te manifestacije. „Zlatni ključ Smedereva“ ove godine dodeljen je franscusko-libanskom pesniku Salahu Stetijeu. - Pesništvo nije čarobni leteći tepih. Ono je vezano za tlo i to je njegova istina. Ipak, pesništvo životu daje krila, a život je jednako pesništvo. To je oduvek bila moja jednačina - kazao je Stetije primajući kopiju ključa srednjovekovnog Smedereva iz ruku predsednika opštine Saše Radosavljevića. Svečanost otvaranja bila je posvećena stvaraocima i pesničkim ostvarenjima sa tla Kosova i Metohije. Stihove su kazivali Ratko Pavlović iz Gračanice i Milan Mihajlović iz Kosovske Mitrovice, a pesme o Kosovu izveo je gradski ženski hor „Kir Stefan Srbin“. Tokom nedelje pesništva u Smederevu, sa publikom se susrelo na desetine autora iz Nemačke, Grčke, Poljske, Kine, Izraela, Italije. Stihovi su se govorili na nekoliko svetskih jezika, a gosti su uživali i u predstavljanju novih dvojezičnih zbriki pesama Festivala kojih je do sada štampano 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra 🌼 bądź uprzejma i przetłumacz to co napisal Dragan na jakiś ludzki język;) Dragan skad jestes?? Pozdr. wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cao! To JEST ludzki język :-D Wychodzisz z załozenia,ze potrafię ? ;-) Przy okazji streszczę na komunikatorze :-) Pozdrav:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"\" Pesništvo nije čarobni leteći tepih. Ono je vezano za tlo i to je njegova istina. Ipak, pesništvo životu daje krila, a život je jednako pesništvo. \"\"\"\"\" poezja nie jest magyczni latający dywan ,jest związana za tlo i to jest jest jego prawda .Ale poezija daje zyciu szkrzydła ,a zycie jest poezja...slowa laureata na festiwalu poezji w Smederewie(Serbia).Festywal ma juz 37 lat...nagrode w tym roku dostal literat z Francji-Salah Stetie,a nazwa nagrode :\"złoty kljuc Smedereva\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdravo! wiem, że późno trochę, ale czy mogłabym się do Was dołączyć? nie wiedziałam że taki topik w ogole istnieje:)interesuje się szeroko pojetą kulturą bałkańską, w szczególności serbską. uczę się języka chorwackiego od roku (nietety nie ma w moim mieście możliwosci nauki serbskiego:( ) chętniebym od czasu do czasu z Wami porozmawiała teraz zabieram sie za lekture 40 stron z topiku:) pozdrav! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bok=zdravo, po chorwacku:) ale forma \"zdravo\" też jest używana w Chorwacji (oczywiscie nie przez konserwatystow;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy
kazi mi kada ce to biti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi, kiedy to będzie. ....aaaa, nie wiedzialam :-) nie spotkalam się z taką forma jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty varta skąd jesteś?:) tam sie pomylilam bo ucze sie pol roku nie rok - zle napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×