Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość Dragan
PROGRAM SPOTKANIA BLIŻEJ KULTUR. BAŁKANY 10.05.2006 środa 18:00 Miejsce: Uniwersytet OPOLSKI Collegium Maius, pl. Kopernika 11, sala 301 (III piętro) wstęp wolny CZĘŚĆ I: Teatr bałkański Prelekcja: Dorota Jovanka Ćirlić, Biljana Srbljanović i nowa dramaturgia serbska Projekcja spektaklu Teatru Telewizji: Ameryka- część II Autor: Biljana Srbljanović Przekład: Dorota Jovanka Cirlić Reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska Zdjęcia: Tomasz Wert CZĘŚĆ II: Kino bałkańskie Prelekcja: Gordana Djurdjev, Współczesne kino bałkańskie Projekcja filmu Ziemia niczyja reż.: Danis Tanovic produkcja: 2001 czas trwania: 01:38:00 występują: Branko Djuric , Rene Bitorajac, Filip Sovagovic, Georges Siatidis 11.05.2006 czwartek 12.00, Miejsce: Uniwersytet OPOLSKI Collegium Maius, pl. Kopernika 11, sala 306 (III piętro) wstęp wolny Wystawa Ikon · Prelekcja: ks. Dr Dariusz Kleinowski-Różycki, Teologia, technologia i estetyka ikon bałkańskich 18.00 Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Opolu Ul. Piastowska 14 a Prelekcja: dr Zdravko Stamatoski, Wielokulturowość Południowych Słowian Wernisaż wystawy fotograficznej Sławomira Mielnika: Obrazy Bałkanów (spotkanie z autorem) Poczęstunek: tradycyjna kuchnia bałkańska Koncert zespołu: BALKAN SEVDAH (Warszawa) –bałkańska muzyka folkowa wstęp 7 zł Organizatorzy UNIWERSYTET OPOLSKI KOŁO NAUKOWE KULTUROZNAWCÓW KOŁO NAUKOWE SLAWISTÓW KOŁO NAUKOWE FILMOZNAWCÓW NAUKOWE KOŁO WIEDZY O TAŃCU MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OPOLU SAMORZĄD STUDENCKI UO 10-11 maja 2006r. BLIŻEJ KULTUR. BAŁKANY BLIŻEJ KULTUR. BAŁKANY Spotkanie jest kolejnym przedsięwzięciem z cyklu „Bliżej kultur”, którego celem jest promocja interesujących kulturowo regionów Europy. W ramach dwudniowego spotkania wiele imprez o charakterze popularnym i naukowym. Adresowane są one do szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy: młodzież szkół średnich, studentów, naukowców i wszystkich, których interesuje problematyka kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszek straszek
niech wchodza do tej unii Serbowie. ha! unia jeszcze nie wie , kogo tam sobie wprowadza. a Serbowie ze swym sprytem , madroscia i duchem poradza sobie i z czasem beda mieli wiecej korzysci niz strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Staszek straszek
A Juści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao Anvel, :-) CZy dostałaś dziś ode mnie mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANVELISA
Pozdrav svima! Vatra---sve je OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lord Hrabula
Od jakiegos czasu interesuje sie Serbia i b. Jugosławia i moge wspanaile zaobserwowac ile smieci krazy po necie. O wojnie, zniszczeniach, przemocy i brutalnosci mozna znalezc tyle ze sie tylko dziwic ze ktos zamieszkuje bałkany. Jednak na tym forum w koncu znalalem jakas namiastke kultury i obyczajow serbskich. Sporo ciekawych linkow i troche miejscowego jezyka ktory jest musze przyznac jak dla mnie piekny. Musze znalezc wiecej czasu i przejrzec caly watek. Chcialbym sie uczyc serbskiego, czy serbsko-chorwackie ale na polskie warunki nie jest to latwe wyzwanie. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lord Hrabula
Jako ze sie juz jako tako przywitalem , to mam pytanie. Czy zna ktos strony z tlumaczeniami serbskich piosenek na polski albo angielski(w ostatecznosci i niemieckim nie pogardze). Za wszelka pomoc jestem z gory wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przypominam sobie...Choć na pewno są. Mam tłumaczenia kilku piosenek Bijelo Dugme (Brzozowicza) i trochę uczynionych na własne potrzeby :-) Jesli potrzebujesz konkretnej piosenki, moze mogę pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tvoja MMM
Była Jugosławia... dała mi Naaajcudowniejsze na Świecie Kochanie;-)! Volim Te, Z;-)! Sve Te Više Volim! Danas Više Nego Jučer, ali Mnogo Manje Nego Sutra...! Zauvijek Tvoja MMM;-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lord Hrabula
Jesli mozesz to daj co masz, w sumie slucham co popadnie specjalnie sie nie skupiajac na konkretnych wykonawcach czy kawalkach. Maila masz w podpisie, za pomoc i checi z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tvoja MMM
http://www.piramidasunca.ba/indexbh.htm ;-) Piramida Sunca postoji u Srcu Bosni, a moje Srce u mojego Bosanca! ;-) Tvoja MMM Serdecznie pozdrawiam wszystkich tych, którym po bałkańsku w duszy gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj MMM :-D Lordzie---> jutro zajrzyj do skrzynki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lord Hrabula
A mozecie polecic jakies jugosłowianskie zespoły, tyl ze rockowe, ew z niewielka domieszka folku? Bijelo Dugme posluchalem i jest kilka calkiem fajnych kawalkow szczegolnie mi sie spodobaly "pljuni i zapievaj moja Jugoslavijo" i "ne Spavaj mala moja muzika dok svira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z młodych zespołów nie bardzo jest co polecić - mnie nie odpowiadają, poza tym nie znam wszystkich, za to lubię muzykę filmową G.B. i E.K. i etno :P natomiast z tych nieco starszych, całkiem fajnie się słucha Zabranjeno pušenje :) w późniejszym czasie -> Emir Kusturica & No Smoking Orchestra. Może spróbój macedońskiej \" Zajdi, zajdi jasno sonce\" :D i chorwackeigo zespołu Cinkusi \"Pet je kumi\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten co pisze teraz
a ja polecam wszystkim zespoly takie jak vis idoli elektricni orgazam borghesia laibach P O L E C A M ( dwa ostatnie są ze Słowenii, pierwsze dwa z Serbii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divlje Jagode Parni Valjak Crvena Jabuka Riblja Corba Z tego coś na pewno Ci się spodoba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej daje linka na rockowy portal wiec jak ktos chce niech korzysta;)) http://www.pljuga.com/mjuza.html co do pisenek z tlumaczeniem na polski to raczej takiego czegos nie znajdziesz ale zawsze mozemy wspolnymi silami sprobowac to wykonac pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lord Hrabula
Dzieki serdeczne za wszystkie propozycje, sprawdze wszystkie na pewno (czesc juz przesluchalem w niewielkim zakresie). Co do tlumaczen to rzeczywiscie latwo nie ma znalalem dwie piosenki oczywiscie Białego Guzika jak ktos zainteresowany to http://f.heh.pl/ftopic1305-30.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogłoszenia drobne: zainteresowani twórczością Kusturicy mogą nabyc w sieci sklepów Makro film pt.\"Czarny kot, biały kot\" w cenie 9,9. Ni mniej ni więcej. Jesli ktoś jeszcze nie ma, oczywiście.Co mało prawdopodobne, ale jednak...Co tez ja jeszcze chciałam....Dobra, idę sobie. Jak mi się coś przypomni- wrócę. ;-) poljupci svima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MT
Witam, fajnie, że jest wielu zachwyconych bałkanami. Czy ma ktoś pomysł na podróż z Polski do Belgradu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×