Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość Beogradjanka
Jesli chodzi o te garaze to mysle ze to po prostu zaniedbanie, poniewaz niedaleko Amerykanskiej Ambasady znajduje sie Serbska (wczesniej Jugoslowianska) i pewnie te obiekty naleza badz nalezaly do niej, tyle, ze nie zdazyli jeszcze zmienic lub usunac tabliczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emir Kusturica kod Maradone Emir Kusturica je u Buenos Ajresu, gde je otputovao u ponedeljak da nakon dve godine snimanja završi film o Dijegu Maradoni, najvećoj fudbalskoj zvezdi svih vremena. U Argentini ostaje sedam dana, a po povratku počinje montiranje filma koji se u celom svetu s nestrpljenjem očekuje. - Emir mi je rekao da treba da snimi još samo nekoliko minuta, ali će on tamo provesti sedam dana da bi se družio sa Maradonom. Njih dvojica su se za ove dve godine baš zavoleli pa čak jedan drugoga oslovljavaju sa: \"Brate!\" - otkriva Emirov prijatelj. Inače, prva klapa filma pala je 3. aprila 2005. na stadionu \"Bombonjera\" u Buenos Ajresu, na proslavi stogodišnjice FK Boka juniors kada je Maradona trčao počasni krug sa bakljom u ruci. Snimanje je nastavljeno u porodičnom krugu, na proslavi osamnaestog rođendana ćerke slavnog fudbalera. Zatim se filmska ekipa selila u Italiju, Kubu, Meksiko... beležeći sve gradove u kojima je Maradona živeo. - Maradonina želja je bila da upravo Kusta snima film o njegovom životu, a saradnja se pretvorila u čvrsto prijateljstvo. Emir kaže da je zadivljen Dijegovom inteligencijom, harizmom, humorom i humanošću. Strašno se radovao ponovnom susretu i verujem da se njih dvojica u ovom trenutku divno provode po Južnoj americi - kaže Kusturičin prijatelj. Film čija parola može biti i \"antiglobalisti svih zemalja ujedinite se\", jer osim ovo dvojice u njegovom nastajanju učestvuje i Manu Čao, koji piše muziku, podražao je i Fidel Kastro, predsednik Kube. Ideja je da se i on pojavi u nekoliko kadrova, ali je to u ovom trenutku, zbog njegove bolesti neizvesno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pustki..hm.. a ja wlasnie popijam Prośek a raczej jego resztki, ktore zostaly mi z wakacji,,mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj była rocznica śmierci Slobodana Milosevica tylko tyle..... i jeszcze wielki FUCK do \"społeczności międzynarodowej\" NATO ONZ i wielkiej haskiej sprawiedliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demnim Demon
z całym szacunkiem, ale ta muza to potężny shit..... maskara... jugogówno raczej nazwałabym. nie umywa sie sie Jugotonu ani troszkę... żenuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waciak
mam pytanie, czy ktos z was zna moze Vladimira Kopicla i Slobodana Tissmę.poszukuje ich utworow. i jeszcze jedno, moze ktos z was wie czy cos z ich poezji bylo przetlumaczone na polski lub angielski. jesli ktos z was cos wie na ten temat prosze o jakies informacje. z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima:-) Waciak -- niestety, nie pomogę.Moze ktoś... Szczęsliwych, zdrowych i ciepłych Swiąt Wielkanocnych wszystkim :-)🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waciak
Vatra, dzieki. jesli jednak ktos z was cos by na ten temat wiedzial, to b. prosze o pomoc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blizi se, blizi, leto; u dusi vec ga slutim. Pomalja zlatnu kosu u zrelim njivama zutim. Zrikavci su mi rekli koje u putu sretoh: \"Blizi se, blizi leto.\" Blizi se, blizi leto. Pomalja usne rujne u bulkama crvenim. Mirisu livade bujne i polja i sumarci koje u putu sretoh: \"Blizi se, blizi leto.\" Blizi se, blizi leto. Kao sjajna carska kruna zlatna mu svetluca kosa rumenih svitaca puna. Svi su mi oni rekli kad ih u putu sretoh: \"Blizi se, blizi leto.\" poljupci svima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Svako ima neku tajnu: su-su-su... neko lepu i beskrajnu, neko tuznu ili smesnu, neko zlu. Neko svoju tajnu slaze. Neko odmah mami kaze. Neko svoju tajnu ne bi ispricao ni u snu. Neko sapne: samo tebi... kao drugu - su-su-su... Obicno su tajne glavne izmisljene i ljubavne. Al i druge kad se zbroje, nase, vase, moje, tvoje, leve, desne, cudne, sjajne, sve jednako mnogo znace, jer - inace zasto bi se zvale tajne? I ja imam jednu tajnu vrlo vaznu, vrlo vrednu. Nikom drugom - samo tebi prisapnucu jutros nju. Hodi blize: su-su-su... Sutra rano... su-su-su... Bas onamo... su-su-su... Ali nikom to ne kazi. Sam potrazi. Su-su-su... Pronaci ces vrlo lako i videces da je tako.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mislim da smo svi redom iz lepe ljubavi rodjeni, ogromne, cudne i drhtave kao jasike zelene. Posle su dosle kolevke, cucle i zubi, i ostalo. I noci kad smo kmecali. I pelene. Pelene. Pelene. Svejedno je da li su oblaci jesenjim nebom tumarali, ili je kosava bila, ili je mecava bila, ja mislim: oni su videli sva sunca kad su nas stvarali. Zato je kosa bebama meka i topla kao svila. Ja mislim da su se voleli i mislim da su zamisljali najlepse usne za nas, najlepse oko i dlan. I zeleli su da budemo najbolji na ovom svetu. Da li se ikad upitas, licis li na njihov san? Mama i tata su stari vec i kazu: ljubav vene. A ljubav njihova ostaje i u nama se siri. I nastavlja se. Nastavlja u nekom malenom svrci sto ce iz naseg srca uskoro da izviri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konj zelenko rosnu travu pase; za cas pase, za dva prisluskuje gde devojka svoju majku moli: \"Ne daj mene, majko, za nedraga! Volim s dragim po gori \'oditi, glog zobati, s lista vodu piti, studen kamen pod glavu metati, neg\' s nedragim po dvoru setati, secer jesti, u svili spavati.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studenckie Koło Naukowe Serbistów informuje iż w srodę, 25. kwietnia o godz. 19 w Domu Edyty Stein na ul. Nowowiejskiej 38 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć z Bałkanów, których autorkami sa studentki II roku serbistyki - Agnieszka Witaszak i Antonina Pruska. Oprócz wystawy, w programie przewidziano także pokaz slajdów przy rytmach bałkańskiej muzyki, pokaz filmu oraz drobny poczęstunek dla gosci. Wystawa potrwa do 9. maja, do obejrzenia na stałe przeznaczonych będzie 20 zdjęc, więcej do obejrzenia na slajdach. Wstęp wolny. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zena --- świetne linki, faktycznie kopalnia utworów :-) Dziekujemy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKNS informuje, iż 14 maja w klubokawiarni Mleczarnia odbędzie się przedstawienie pt. Klaustrofobična komedija Dušana Kovačevicia w wykonaniu aktorów Szkolnego Teatru Gimnazjum \"Laza Kostić\" z Nowego Sadu. Scenariusz: Vlastimir Nedeljković Reżyseria: Vukašin Lazović Asystent reżysera: Uroš Zdjelar Kostiumy: Jasmina Grozdanović Charakteryzacja: Marijana Novičić Występujš: Milan Predojević, Rok Radiša, Bojan Kolopić, Dušan Mamula, Milica Kurjakov Po przedstawieniu chwila przerwy, a po niej koncert chóru Ljube, także z Nowego Sadu. Dyrygent: Teodora Pfajfer Wystšpiš: Tijana Janjović, Jelena Ris, Sonja šešlija, Ivana šećerov, Aleksandra Popović, Biljana Popović, Vladimir Dejanac, Nebojša Ević, Marko Brkić, Jovana Majetić, Nevena Stefanović, Mia Kostić, Olga Vuksan, Milanka Stojković, Srđan Radivojević, Goran Milovanović Repertuar koncertowy: pieśni z Macedonii, Kosowa, Serbii, Wojwodiny, Dalmacji, Bośni oraz pieśni cygańskie i współczesny repertuar rozrywkowy. Poczštek: godz. 18 Miejsce: klubokawiarni Mleczarnia, ul. Włodkowica 5 wstęp: 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donoszę, że obie restauracje (Lemon i Plavi Jadran) w Krakowie z kuchnią bałkańską już nie istnieją :( tylko smaka sobie narobiłam :D pozdrav !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis o 21 na TV1 półfinał Eurowizji. Będę oglądac, bom ciekawa Mariji Seifović,bardzo mi się podoba jej \"Molitva\" Poljupci svima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×