Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

do Belgradu na 4 dni sama (w sensie autokarem, hoteluje tam i zwiedzam zakatki tego miasta sama) potem rodzina zabiera mnie i jedziemy do Pozarevca do nich do domu i kto wiem moze potem jeszcze do Czarnogory nad morze na chwile ;)) a Ty komnena daj dokladnie znac gdzie chcesz jechac to łatwiej bedzie mi sie pytac i ewentualnie załatwiac nocleg u znajomych pozdrav ps. kupic komus evrocrem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komnena
Zdravo!! Dzięki Plavusa za odpowiedź:) Po pierwsze życzę szczęśliwej podróży i miłego pobytu na Bałkanach. na pewno będzie super:). Co do mnie to wiesz jak się jedzie tam pierwszy raz to nie wiadomo od czego zacząć bo chciałoby się wszędzie być i wszystko zobaczyć i sfotografować:) to chyba normalne:) jak na pierwszy raz to najlepiej byłoby się chyba wybrać do większych miast w rodzaju Belgrad, Nowy Sad czy Nisz. mój serbski, a właściwie chorwacki jest jeszcze trochę początkujący, ale myślę że po angielsko-polsko-serbsku można się dogadać (jestem samoukiem, z wykształcenia historykiem, a nie slawistką). w dalszej kolejności oczywiście inne zakątki Bałkan - Czarnogóra, Sarajewo (generalnie BiH, która mnie od dawna fascynuje) i Macedonia, na temat której pisałam magisterkę. Piszę trochę niekonkretnie, bo nie mam jeszcze szczegółowego planu. poza tym muszę znaleźć kogoś chętnego do wyjazdu, o trochę podobnych zainteresowaniach jak ja. no. ale nie będę przynudzać. na pewno wiesz co jest godne polecenia??, bo pewnie jeździsz tam co roku. będziesz mieć dostęp do internetu w Serbii? pozdrawiam serdecznie i życzę samych miłych wrażeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrwatica iz Bosne
czy ja kiedykolwiek napisałam ze ten topik był pomyłką ?? jeżeli jestesteście miłośnikami Bałkanów to pielengnujcie tą miłość i fascynację. Pagne tylko dla niektórych przypomnieć że Jugosławia nie istnieje :), a wykrzykiwanie przez poniektórych z was -niech żyje- to wyimaginowane państwo jest śmieszne. Jugosławia to przeszlość....polecam zagłebic się w lekturę historii balkanów a zwłaszcza przestudiować nowoczesne dzieje .....wtedy na pewno wasze wypowiedzi będą bardziej prawidłowe i rzeczowe ....ja nazywając sie miłośnikiem kultury bałkańskiej orientowałabym się w zagadnieniach zwiazanych z byłą Jugosławią...bo przecież byłaby to moja pasja, moje zainteresowanie....tym bardziej są więc dziwne pomyłki które czynicie na tym forum....ba pomyłki, błędy.... to miłe że zaszczepiono w waszą krew bakcyla balkańskiego poprzez znajomości z ludźmi z Bałkanów, ale prawdziwy miłośnik Bałkanów posiada ziarenko wiedzy na temat tych rejonów..tego ziarenka co niektórym z was brakuje....a to szkoda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSANAC SRPSKI....
Dobar dan, Chrwatica a skad jestes z Bosni. Czy bylas tam w czasie konfliktu czy nie ? Ja jestem Polakiem, wyjechalem z polski majac 10 lat, kiedy przyjechalem do Paryza poznalem duzo ludzi z bylej jugoslawii. Bardzo tesknilem za Polska, w tamtych czasach nie mozna bylo sie zabardzo krecic w ta i spowrotem. Kiedy bylem z jugoslowianinami wydawalo mi sie ze jestem blizej Polski. A we francji jest duzo imprez, dyskotek, koncertow z ludzmi z yugo, wychowalem sie w tym ambiansie. Przed wojna nikt sie nie pytal kto w co wierzy czy jest katolikiem, prawoslawnym lub muslim. A jak zaczelo sie goroco, niektorzy ludzie zaczeli sie pytac czy jestem katolikiem czy prawoslawnym, stracilem paru dobrych kumpli z tych powodow. Ojciec mojej dziewczyny ( a dzisiaj zony ) zabronil sie jej ze mna spotykac ze wzgledow religijnych. Chrwatica, dla mnie czas bylej jugoslawii to byl ten ambians kiedy imigranci z bylej jugoslawii bawili sie razem. W Paryzu byly dwie dyskoteki yugo pelne co piatek, nikt sie za bardzo nie przejmowal kto w co wierzy, dzisiaj juz niestety tak nie jest. Dla tego pozwol mi tez napisac niech zyje Jugoslawia. ( Byla...) bo fakt ze jej juz nie ma i nie bedzie. Kto na tym najwiecej skorzystal ? Ante Gotovina, Arkan, Slobodan M, Legija ? Ale moge tez zrozumiec twoj punkt widzenia, jesli stracilas kogos bliskiego w konflikcie, fakt ze latwo jest oskarzac serbow ze za bardzo lubia serbie, chorwatow nazywac od ustaszow, lub uwazac ze jest za duzo meczetow w bosni. Do jugoslawii, jezdzimy dwa razy do roku, spedzamy wakacje w Dubrovniku, w Budvie, lub w bosni. Wybudowalem dom w bosni, i chociaz zona jest srpska, sasiad ktory okazal sie najbardziej zyczliwy dla mnie chodzi do meczety a nie do kosciola.... I czesto pijemy razem Jelen Pivo i jest ok ! Dzieki dla Vatry za ten topik, przy najmniej sierpien w pracy leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSANAC SRPSKI....
Sorry za bledy jesli sa ale skonczylem tylko 4 klasy w Polsce..... Chcialbym was poprosic o pomoc. Czy ktos ma jakis pomysl na imie dla chlopca, Wiedzac ze musi to dosyc fajnie brzmiec po francusku, zeby troche przypominalo serpski klimat i zeby fajnie brzmialo po polsku. Z gory dziekuje za pomoc. Napisze za 2 miesiace co wybralismy. ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macedonczycy
sa bardzo agresywni. tam jest strasznie niebezpiecznie, moja ciotka stracila ucho w Skopje, gdyz miala zlote kolczyki wszystkim odradzam Macedonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie studiuje jezyka serbskiego nie bylam nigdy w serbii ale poznalam wiele fajnych ludzi stamtad,mam pytanie co do ich religii bo slyszalam ze oni sa bardzo wierzacy?slyszalam ze bardzo sa zakochani w serbi i patriotyczni(nawet gdy mieszkaja poza granicami kraju) i jaki oni maja stosunek do innych religii?np do chrzescijanstwa?i jesli mozecie napiszcie jacy sa ludzie z serbii prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdravo svima cieszy mnie,ze topik ożył Chrvatica --- nie bardzo rozumiem, co zarzucasz temu topikowi...Mysle,ze pewne pojecie o Jugosławii (byłej, jak najbardziej, z tym nikt tu nie dyskutuje) kazdy uczestnik tego forum ma, jeden mniejsze, drugi wieksze -- wybacz, jesli nie tak pojemne, jak Ty. Jesli gdzies tu znalazlas az tak drazniace pomylki, prosze, wsaz konkretnie, niech nie zyjemy w niewiedzy. Bosanac - witaj! moze Aleksandar? :-D bardzo uniwersalne wpis o Macedonczykach zaliczam do prowokacji, nie sposob skomentowac Tamron--- Serbowie mają, z oczywistych względów, stosunek do chrzescijanstwa...bardzo osobisty :-D Moze popytaj u źródeł, na pewno chetnie Ci odpowiedzą. pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra, zgadzam sie z tobą-znam jednego macedonczyka wiele lat i jakosz uszy są my całe cały czas,a chorwatica wydaje mi sie ze sie troche zagalopowala.Ten topik jest dla ns króry kochame Balkane i ludze z tam tych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z oczywistych wzgledow.hm cyba nie sa takie oczywiste bo ja nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo Vatra! Brawo Dragan. Dobrzę ze wylożyliście dosc prosto tej osobie o co chodzi na tym topiku:) Dragan Ty jesteś równy gość, tylko małomowny .Same tylko linki przesyłasz. Mam nadzieje , że będziesz wiecej tu przemawiał :) Pozdrawiam Vatra a dla Ciebie szczególnie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosanac
Zdravo, Mam pytanie dla Bubera, chyba gdzies napisal ze widzial Bijelo Dugme na trasie koncertowej razem z Budka Suflera. Jestem fanem Bregovica ( w zeszlym tygodniu na RTC byl super koncert z Guczy, Goran wypadl super ) ale tez bardzo lubie Budke Suflera. Buber w jakim to bylo roku i gdzie. A moze sie myle.... We wrzesniu w Paryzu bedzie Zeljko Bebek wysle zdjecia z Koncertu. Dzis wieczorem wraca szwagier z jugoslawii, wiezie 16 litrow rakiji, jak to dowiezie to wypije za wasze zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosanac___ ta trasa koncertowa Bijelo Dugme z Budką Suflera to był rok 1976:) czyli bardzo dawno. Grali w Warszawie w Sali Kongresowej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosanac
Jeeeebo te faktycznie davno..... Ale musieli gowniarze grac.. Co do szwagra i rakiji to dalej sa w drodze. I znajac francuskie fury i francuska straz graniczna to jeszcze sie bedzie kolysal... Vatra / Aleksandar bardzo mi sie podoba ale moj Kum nazwal tak swojego syna. Jest to imie bardzo popularne.. Kum jest z Bajina Basta. A niedalako jest Visegrad i tam imie Milan jest dosyc slawne... Co o tym myslisz... Fajne wspomnienie o Milanie i o moscie w Visegradzie... Co ten Milan tam wyprawial... Wypijam ostatnia czasze Vranac za zdravljie svi od polskie i Laku Noc... Wciaz sam nie wiem... Licze na pomoc Ciao...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tato był w Jugosławii na misji wojskowej jak nył jeszcz żołnierzem to było z 15 lat temu.. Piekne fotki ma z tamtąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdravo ! wrocilam a wraz ze mna rakija, jelen pivo i moje ulubione plazma keks wiec ziveli za wszytkich ;)) bylo cudnie Beograd-Smederevo-Pozarevac, juz planuje znowu tam pojechac jakos w lutym ale chyba wybiore Nov Sad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej plavuśa-Smederevo moje rodno miasto,mam nadzieje ze Ci sie spodobalo...ja tez bilem koncem lipca i obawiąskowo twierdza,Dunaj i Jugovo.Cerkva i fontana... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobalo podobalo zreszta w krajach ex-jugo wszystko mi sie zawsze podoba a jw Smederevie bardziej skupilam sie na zyciu nocnym ;) totez zwiedzilam tylko twierdze nastepnym razem postaram sie zwiedzic je cale w dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mieliśmy zły początek meczu, ale potem było dużo walki i serca włożonego przez koszykarzy. Żeby pokonać Serbów trzeba zagrać nie bardzo dobrze, a genialnie. Zawodnicy tacy jak Jaric, Milicic, Gurovic, to zupełnie inna \'półka\', dla nas obecnie nieosiągalna; ale trzeba grać z najlepszymi i uczyć się od najlepszych, bo to jedyna droga dla nas w perspektywie mistrzostw Europy w Polsce w 2009 roku\" - powiedział PAP dyrektor reprezentacji Arkadiusz Lewandowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo ! prosba o kontakt z osoba o niku chrwatica iz Bosne i BOSANAC SRPSKI zreszta do wszystkich ktorzy mieszkaja teraz Bosni potrzebni sa ludzie ktorzy zechca uczetniczyc w filmie dokumentalnym dla jednej z plskich telewizji dokument ma dotyczyc przyszlosci Bosni !! jezeli ktos chetny to prosze o kontakt przedstwie blizsze informacje i namiary a poza tym milego dnia ps. forum nam cos ostatnio przymarlo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posłuchaj gdy milczę
boso do mnie przyjdz i od progu bezwstydnie powiedz mi, czego chcesz słuchaj , co twe ciało mówi w miłosnej studni juz nie utoniesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSANAC
Plavusa, Nie wiem czy moge uczestniczyc w tym programie, mieszkam we Francji, okolice Paryza, chociaz Serbie i Bosnie odwiedzam od 10 lat. Domek ktory wybudowalismy lezy nad rzeka Lim, 4 km od wioski Rudo, niedaleko od granicy Serbskiej najblizsze miasto jest Priboj. A Lim laczy sie z Drina tuz nie daleko jak sie jedzie droga do Visegradu. Gdzies tam mozna mnie spotkac, w sierpniu, ale dodam wam ze zaczyna mi sie tesknic za Polska tez. Pozdrav dla Vatry, na razie jeszcze nie znalazlem imiona dla syna ale chyba bedzie Milan. Czekam na propozycje. Jedno jest pewne ze Krstenje odbedzie sie w Monastir w Dobrun. Ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieki za odzew - tylko widzisz jak Ciebie tam nie ma to moze byc problem bo ekipa jedzie krecic jakos 4-23 pazdziernik no chyba ze masz jakis kontakt mailowo telefoniczny ze swoimi sasiadami tam na miejscu to by bylo super ;)) co do imion dzieci to kazdy moze cos zaproponowac tu publicznie ? jak tak to pomysle i wkrotce dam swoja propozycje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo svima Bosanac---ładny wybór :-) Pozdrav 🌻 Plavusa--napisz cos wiecej o tym przedsięwzieciu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×