Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Witam :) Jestem związana z Kosowem - emocjonalnie i zawodowo :) Czy jest wśród Was ktoś, kto był w Kosowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, nie czytałam wnikliwie od samego początku więc wybaczcie jeśli już gdzieś było. czy znacie jeszcze jakieś yugo-miejsca w warszawiw oproócz al.róż, banja-luki (raz na ludowo i drogo) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lady venera--- Rest.Mała Serbia w Sródmieściu (E.Plater 25) i Montenegro, Aleja Krakowska 217. Więcej nie znam :-) Zdravo Black berry -- ni e pamiętam, czy ktos tu pisał konkretnie o Ksowie, ale zaglądaj,moze się odezwie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i stało się :-) Nastepna Eurovizja w Belgradzie ---gratulacje dla Serbii i m.Serifović 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszu36
Zdravo. Wróciłem z Bośni i Hercegowiny po 9 - ciu miesiącach pełnienia tam służby w składzie sił EUFOR i muszę powiedzieć, że zakochałem się w Bałkanach. Mam pytanie gdzie można kupić porządny słownik?? Z góry dziękuje za podpowiedź. Vidimo se.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj,mleczarnia w Wrocławiu-piekne piosenki chór z Novego Sadu-LJUBE,cosz przepieknego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak impreza jak zwykle w mleczarni byla przednia 5+ za organizacje ! szkoda ze przedstawienia nie udalo sie wystawic after-party tez bylo niezle tylko niektorym chlopcom z balkanow uderzyla fantazja do glowy po pewnym czasie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.kosovapress.com/ks/index.php?cid=2,4,20923 http://www.index.hr/xmag/clanak.aspx?id=348276 sami ocencie czy to prawda co do slownika to naprawde ciezko cos konkretnego u naszakupic ale cos sie znajdzie zawsze ;)) tutaj gl. w wersji angielskiej http://www.ksiazkiknk.pl/index.php?site=php/s.php&pg=1&ofst=0&sd=1&did=117&dzial= zawsze tez zostaje opcja poszukiwania w antykwariatach albo posilanie sie elektronicznymi wersjami serbsko-angielksimi,niemieckimi pozdrav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plavo pile
Ćao svima!! Studiowałam slawistykę zaocznie na Uniwersytecie Gdańskim i tam uczyłam się serbskiego. Z zazdrością czytam ile lokali z potrawami serbskimi jest w innych miastach. W Trójmieście niestety nie ma takiego wyboru, ale za to ostatnio odbyły się dni kultury i kuchni bałkańskiej :)) Do tej pory byłam dwa razy w Serbii i w tym roku znowu chcę pojechać. Obozavam Beograd ;) zgadzam się z opiniami, które pojawiają się na forum, że to co wyprawiają z Kosovem to skandal. Kosovo je srpsko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra:) mam ostatnia plytkę Bijelo Dugme- \"Turneja-2005\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Buber :-) Skąd masz?? Zdradź, ja tez chcę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra____no coż mam swoje sposoby:) Pomysle jak Ci ją przeslac.... Dragan____gratulacje z a zwyciestwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Nineteen witam Cie serdecznie 👄 ;) Też jestes milosniczką terenów byłej Jugosławi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem maniakiem czytania,odpoczywam od książki i czytam co popadnie w necie,chwilowo...,.w TV puchy:D i trafiłam za tobą....do Jugosławii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nineteen ____ no to zapraszam Ciekawy kraj fajni ludzie, piekne kraobrazy , doskonałe wina......co jeszcze... dużo można wymieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DNI FILMU MACEDOŃSKIEGO - kino Lalka, ul. B. Prusa 32, Woclaw 4.06. 2007 r. Przed deszczem 119 min. g. 17:00 Kurz 127 min/ g. 19:30 5.06. 2007 r. Iluzja 104 min. g. 17:00 Wielka woda 93 min. g. 19:30 6.06. 2007 r. Bal Can-Can 86 min. g. 17:00 Jak zły sen 96 min. g. 19:30 7.06. 2007 r. Robaki 15 min. g. 18:00 Ostatni ispraven 14 min. Poprzez jezioro 102 min. Cena biletów 13 zł Kino przystosowane dla osób niepełnosprawnych, Dolby stereo, klub - pizzeria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLECZARNIA, ul. Wlodkowica 5, Wroclaw *10 czerwca, godz. 20.00, bilety 20 pln(przesprzedaż) 25 pln w dniu koncertu* Koncert zespołu VLATKO STEFANOWSKI TRIO Podczas pierwszej, długo wyczekiwanej edycji Festiwalu Kultury Macedońskiej pierwszy raz w Polsce wystąpi macedoński gitarzysta Vlatko Stefanovski wraz ze swoim trio. *Festiwal Kultury Macedońskiej* 8-11 czerwca 2007 Kraków -- Warszawa -- Wrocław -- Trójmiasto *Vlatko Stefanovski* to legenda muzyki jugosłowiańskiej, a potem macedońskiej, wybitny instrumentalista i kompozytor. Muzyk ten zaczął grać na gitarze w wieku 13 lat, a jako nastolatek założył legendarną grupę LEB I SOL, która stała się jedną z najbardziej znanych formacji na jugosłowiańskiej scenie. Zespół grał muzykę fusion, opartą na tradycyjnych macedońskich podziałach rytmicznych i współczesnym rocku. LEB I SOL nagrał 13 płyt i koncertował na całym świecie, w ubiegłym roku nastąpiła jego reaktywacja. Po okresie LEB I SOL Stefanovski rozpoczął karierę solową, nagrywał też muzykę do filmów. W 1996 r. założył elektryczne trio, z którym koncertuje do dziś i z którym też zobaczymy go w Polsce podczas Festiwalu Kultury Macedońskiej. Od kilku lat koncertuje też z serbskim wirtuozem gitary klasycznej, Miroslavem Tadicem, z którym nagrał trzy płyty. Vlatko Stefanovski jest znany z niewiarygodnej techniki gitarowej. Tworzy przestrzeń muzyczną z wyobraźnią i smakiem, umiejętnie wplatając elementy muzyki ludowej w rozbudowane improwizacje. Jego trio koncertowało w klubach i na stadionach całego świata. Koncerty podczas Festiwalu będą pierwszą okazją do usłyszenia tego artysty na żywo w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby nie bylo ze tylko Wrocław faworyzujemy ;)) Drodzy Slawiści! Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Serbskiej ma przyjemność zaprosić was na kolejny wykład dotyczący kwestii kosowskiej. Tym razem prelegentem będzie pan Vladan Stamenković. Wykład odbędzie się 5 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 w sali 11 Po wykładzie, ok. 19:30 zapraszamy na spotkanie towarzyskie przed Instytutem Slawistyki. Wśród atrakcji: degustacje alkoholi i potraw serbskich prezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Serbii muzyka z regionu Spotkanie swą obecnością zaszczyci ambasador Bośni i Hercegowiny pan Zoran Skenderija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×