Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

Gość chrwatica iz bosne
więc witam plawusza...ja mieszkam w północnej Polsce ...ale w filmie nie za bardzo chce brać udział...nie nadaje się na aktora :((( bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wiecej iformacji to prosze ;) bedzie to film dokumentalny nie tyle o wojnie, ona oczywiscie w tle bedzie sie caly czas pojawiac ale przede wszystkim ma dotyczyc przyszlosci kraju,jak oni ja widza, jakie perspektywy czy chca do UE, nato, czy nie, czy chca utrzymac jednosc kraju, czy sadza ze jest to w ogole mozliwe, czy mozliwa jest wspolpraca miedzy grupami etnicznymi, a kiedys rozliczenie krzywd, jak widza dalszy rozwoj w dziedzinie kulturalnej, bo nie ma juz tego po wojnie, czy mozliwe jest odtworzenie tego-to m.in. sarajewski festiwal,sterijino pozorje itp. ufff koniec cytatu wiec jak ktos zaiterosowany to niech da znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Dzięki plavusa:-) Sniło mi sie dzis, ze w miłym towarzystwie spacerowałam po Belgradzie. Niech bedzie proroczy. ...a dzis piatek....:-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra:)🌼 Mam zamiar spacerowac po Belgradzie w przyszłym roku:) i po paru innych serbskich miastach. A poza tym skocze sobie do Czarnogóry . Urlop juz mam zaplanowany:D Pozdrawiam wszystkich fanow Jugosławii Dragan gdzie sie schowałeś?? Szykuj sie na mecz Serbia -Polska w listopadzie w Belgradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja do Beo wybywam na 10 dni w listopadzie i przy okazji zalapie sie na ten mecz ale oczywiscie bede kibicowac Polsce ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej by bylo gdyby obie druzyny wyszly z grupy (wtedy kazdy z kafe. bedzie zadowolony) no ale to nie jest mozliwe jedynie czego sie boje to niesamowitego dopingu serbskiego ktory moze spowodowac ze nasi poloza ten mecz !!w koncu bedzie ich na marakanie 50000 a na meczu crvena zvezda groclin w Pl bylo ich 200 i dawali niesamowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSANAC
Zdravo, Nareszcie wyszedl na swiat moj syn Imie Dimitri + Milan, niestety zona wybrala ostatecznie... Nie Davidek dzieki za komplement ale zawsze duzo czytalem po polsku a nawet zaczalem pisac na topiku... Przez ostatnie cztery dni polalo sie mnogo slivy i jelen pivo, gibanica, prsuta i tam te inne sprawy. Ale zeby zachowac tradycje bylo tez troche polskiej Vodki. Hej Nie Davidek gdzie jestes w Paryzu, ja sie wychowalem w 4 dzielnicy, calkiem nie daleko od Polskiego Kosciola i placu Concorde a teraz mam dom w 93 departement, 10 kilometrow od Porte de Pantin. Srodowiska polskiego tu nie znam bo zawsze chodzilem na te Serpskie... A co do koscilola to powiedzmy ze niedziela jest dla mnie dniem kiedy najwiecej spie i sie lecze.. Ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Zdravo. Umię niewiele po serbsku,ale osłuchałam się tego języka w dzieciństwie. Dziękuję Vatra za zaproszenie. Poczytam Was troszkę i wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CROmaniaczka
czesc Wam wszytskim kochani!!;)ja zafascynowalam sie tymi klimatami dzieki pewnego "przystojnemu osobnikowi "ktorego niedawno poznalam i jakos tak zaciekawil mnie tamtem obszar.Tak zaciekawil ze postanowilam nauczyc sie serbskiego,i tu mam takie pytanie..czy jest latwo czy trudno?sama nauczylam sie niemieckiego ktory jest raczej trudny ,w przeciegu dwoch latek wiec serbski w koncu podobny do naszego mysle ze byloby latwiej i szybciej?ja jestem laikiem w tej sprawie wiec chcialabym sie Was o to zapytac;)czekam z niecierpliwosci na odpowiedzi,buuuziaki;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz zaparce i smykalke do jezykow to pewnie ze sie da inna sprawa ze sama sie nie zweryfikujesz czy poprawnie mowisz, nie wylapiesz bledow itp ale spoko to zawsze moze tez zycie i pozniejsza rozmowa zwerfikowac co do tego czy trudny to powiem ze nie przynajmniej dla Polakow w koncu tez jezyk slowianski jak masz jeszcze jakies pytania to smialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj święto zmarłych.. W Sarajewie jest pochowana moja ciocia ukochana siostra mojego taty-Maria Ańćić. Była taka młoda. Może kiedyś odnajdę jej grób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taka możliwośc. Polska pokonuje w Chorzowie belgie. a Serbia wygrywa wszystko łącznie z meczem z Polską i obie drużyny wchodza na Euro. 2008. czego sobie i Wam życzę. Zdrawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milinko i Ljubinko
Zdravo Svima!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
Zdravo. slyszalam, ze niektorzy z Was lubia tez Macedonie. Mieszkam w Skopje juz dlugo....moim mezem jest macedonczyk.Mam dwoje dzieci ktore pieknie mowia po polsku.Co do muzyki to rzeczywiscie piekna. a slyszal ktos o Tosze Proevskim?Piosenkarz, cudowny ,dobry czlowiek ktory przed dwoma tygodniami zaginal w wypadku samoch. w Chorwacji.Ciagle jeszcze cala "byla Jugoslawia nie moze sie z tego otrzasnac.Uwielbiali go w Serbii,Chorwacjiao Macedoni nie ma co mowic.Ja sama plakalam caly tydzien.Pozdrawiam wszystkich ktorzy lubia Balkany. ja tez je lubie ale za Polska tesknie bardzo,bardzo ,bardzo....z Wami mi jest razniej..ciesze sie ze Was znalazlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak ktos na youtube napisal ze w momencie smierci Tosego wszystkie powtsale po rozpadzie Jugosłwii kraje ten sam smutek łaczyl szkoda chlopaka - glos mial nieziemski (szlyszeliscie jego wykonanie Aria z Gianna Nannini jak nie to prosze http://www.youtube.com/watch?v=upx6rYjY4UQ ) niedosc ze zdolny i z wieloma planami na przyszle zycie to jeszcze wspaniala osoba ktora swoja dobrocia pomogla wielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo. Dzis dzień refleksji i wspomnien, pogoda sprzyjała świętu. Yvona-- witaj, ja bylam w Skopje ( niedlugo, w sumie 2 dni) w drodze do Ohrydu. Najbardziej pamiętam most na Vardarze. O Tose słyszałam..., szkoda chłopaka, tak głupio i niepotrzebnie ludzie odchodzą. Luiza--najwazniejsze chyba,ze o niej myslisz. Dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Vatra-oglądałam Twoje zdjęcia,podobają mi się.. Niestety nie ma mnie w Polsce i stąd ta moja melancholia i nostalgia.. Jestem blisko "byłej Jugosławii" ale jednak zbyt daleko by jechać do Sarajewa. Wczoraj zmarła moja ciocia... Ostatnia z Ojca rodzeństwa... A chciałabym dowiedzieć się tyle rzeczy od niej,myślałam,że dotrwa do wakcji. Obejrzałam również Tose Preoski-nie znałam i nie słyszałam o nim nigdy wcześniej. spodobała mi się jego muza. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
.luiza przykro mi z powodu smierci Twojej cioci..to smutne..ale jest wazne to zeby wspomnienia o niej zyly w Tobie..wiem ,wiem latwo pocieszac a sama nie moge sie otrzasnac po smierci mojej mamy..lubie o niej myslec ale nie moge bo wpadam w gleboki dol ... Wczoraj nie moglam byc na jej grobie,gdy umierala chcialam byc przy niej ale przyjechalam troszeczke za pozno....och.....luiza ale glowy (nasze ) do gory Pozdrawiam cie ....wesolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
Vatra 2 dni w Skopje to troche za malo chociaz to nie jest ogromne miasto ale jest gdzie polazic i jest troche do poogladania.A jak podobal Ci sie Ohryd?Pozdrawiam , za chwile poogladam fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
ciebie PLAVUSA rowniez pozdrawiam. Tosze i Gianna Nanini slucham b. czesto Uwielbiam ten utwor i sluchajac go dokladnie wiem w ktorym miejscu znajduje sie moja dusza (zaraz kolo serduszka)Tosze i Gianna sprawiaja niesamowite uczucia. Za kazdym razem stwierdzam ze to jest "muzyka" ktora dotychczas sprawila mi najwieksza przyjemnosc.Tosze jest(jest nadal bardzo pozytywnym wzorem dla tutejszej mlodziezy.Wszyscy kochalismy go za jego piosenki ale tez za skromnosc i dobroc. O jego ogromnym sercu mozna by mowic jeszcze dlugo, dlugo...naprawde niezwykly 26-cio letni chlopak. nie ma w Macedoni (a i w calej bylej Ju - ale ja wiem o Macedonii napewno) czlowieka ktory nie zaplakal na wiadomosc o smierci Tosze. Plavusa poniewaz duzo wiesz na ten temat to pewnie slyszalas "igri bez granica" jezeli jakims cudem jednak nie slyszalas to polecam. gesia skorka zapewniona.Mnogu pozdrav od mene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
....i jeszcze pytanie jezeli to nie tajemnica: luiza mowisz ze nie jestes w Polsce a jak daleko od Skopje jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze slyszalm i nawet mam jego ostatnia plyte ale i tak jak najbardziej od niego lubie pisoenke Pratim te (nawet bardziej macedonska wersje Po Tebe) zastanawiam sie bo w planach mial zaistnienie na rynku europejskim, plyta byla juz nagrana teraz jechal na nagranie teledysku, zastanwia mnie czy jednak wydadza jego angielskojezyczna plyte jak myslisz, pisali cos o tym w macedonskiej prasie ? ps. od przyszlego miesiaca z nudow zaczne sie uczyc tez macedonskiego wiec jakby co bede Cie tu intelektualnie wykorzystywac ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
Slyszalam ze plyta ma byc wydana juz wkrotce. Co do korepetycji jezyka macedonskiego: bardzo chetnie polecam swoja pomoc zawsze kiedy bedzie Ci ona potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yvona
Slyszalam ze plyta ma byc wydana juz wkrotce. Co do korepetycji jezyka macedonskiego: bardzo chetnie polecam swoja pomoc zawsze kiedy bedzie Ci ona potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Luiza, Yvona--przykro mi z powodu smierci Waszych bliskich..🌻 Ohryd..Uch, coz sama`wiesz...Obiecalam sobie,ze wroce tam jak najszybciej. Juz 7 lat minęło. Plavusa---z czego się będziesz uczyc? Wydano cos? Ja mam tylko skrypty z Ohrydu. Tez chę się zabrac, bo juz nic nie pamietam.A szkoda. Moze się jeszcze przyda.;-) Cieszę się,ze zdjęcia Wam się podobaja. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mi udalo sie znalezc 2 neatviow tu we Wrocławiu to mozna powiedziec z e znich ;)) a tak naprawde to sprawdze czy u nas na uni nie ma jakies ksiazki (bo w koncu jest jakis przedmiot porownawczy serbski a macedonski) jak cos zdobede do udostepnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich. Dzisiaj jest już troszkę za pózno żebym odsłuchała muzyczki. W każdym razie mieszkam w Grecji tego roku na wakacjach poznałam koleżankę z Bośni i poczułam się cudownie, jakoś tak bardzo blisko smsujemy bo ona nie ma internetu i też mieszka w tym kraju. Ona po serbochowacku a ja po polsku i jakoś się rozumiemy. dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×