Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Brega

Była Jugosławia.

Polecane posty

...nemam pojma :-( z chórem dziecięcym? hmmmm... Link dot.wyboru piosenki na Eurovizję 2006 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANVELISA
Pozdrawiam! Moj ulubiony wspolczesny pisarz jest Momo Kapor. "Eldorado" to jego ostatnia powiesc ale jeszcze nie czytalam. Slyszalam bardzo dobre krytyki za powiesc "Preljubnici" - Vida Ognjenović. Teraz sa hit powiesci Mirjane Bobić - Mojsilović, Ljiljane Habjanović - Đurović, Marije Jovanović...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo Jovik---wiesz, gdyby chciec wykasowac naszego \"gościa\", musiałabym to zrobic ze wszystkimi jego wypowiedziami--i z tymi na str. 24 i 14 i Bog zna, gdzie jeszcze....;-) Anvelisa, mene se isto tako svida Kapor...Szkoda,że tam niewiele wznowień jego ksiązek u nas :-) Pozdrav svima ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dragan
Momo Kapor Kako Srbin Srbina spasava Posle čuvenih dela „Beleške jedne Ane“, „Una“, „Foliranti“..., kojima je svoj dar stavio u službu emocije i raznežio čitalačku publiku, ili „Poslednji let za Sarajevo“ i „Lep dan za umiranje“, kojima je budio setu i savest prizivajući smisao, novo delo Mome Kapora prevashodno će izazivati smeh. Naime, njegov novi roman „Eldorado“ duhovita je pripovest o nama danas i ovde, a sam naziv sinonim je za zemlju zlata i blagostanja. Govoreći za „Blic“ o toj svojevrsnoj nespojivosti, kao i o svom novom romanu, Momo Kapor kaže: „Nedavno se na kioscima pojavila moja knjiga ‘Eldorado’ u 30.000 primeraka što je, isto tako, zapanjujuće za naše prilike. To je humoristički roman o kafani ‘Zora’, nekadašnjoj oazi beogradskog duha, koja je pretvorena u kazino ‘Eldorado’. Tamo gde je šef ‘Zore’ Atanasije Panić zvani Tasa u šuber izvikivao ‘paprikaš, gulaš i dve kupus salate’, sada se čuju pozivi na francuskom da je rulet počeo da se okreće. Olajisani patos zamenili su duboki ćilimi, a žagor gostiju zujanje ruleta. U toj kafani moj glavni junak Džoni Zec smislio je veliku prevaru pomoću koje će da se obogati u svetu koji je za njega eldorado. Osnovao je jednočlanu nevladinu organizaciju, pod imenom ‘Samo Srbin Srbina spasava’ u kojoj je glavni koordinator, naravno, on. I deli po svetu povelje uglednim Srbima koji su najviše učinili za očuvanje i negovanje srpske kulturne baštine.“ Da li je Džoni Zec prototip nekog realnog lika ili...? - U ovom trenutku u ovoj zemlji, prema mojim saznanjima, postoji na hiljade raznoraznih nevladinih organizacija, a gotovo da nema grada niti sela u Srbiji koje ne dodeljuje povelje, hrisovulje, zlatne lance, ključeve, prstenje i slično. Zar to nije dovoljno inspirativno? A kako vidite poziciju žene u čitavom tom kontekstu? - Što se knjige tiče, ovo je roman bez erotike i bez ijednog jedinog poljupca. Jedna od glavnih junakinja je šarmantna debeljuca Duda, bankarska službenica koja baratajući kompjuterima vešto prebacuje novac koji Džoni Zec namakne na Krokodilska ostrva gde im se gubi svaki trag. U svakom slučaju, žene su slabiji hohštapleri. Pa, je l’ im to mana ili vrlina? - E, to stvarno ne znam. Šta vi mislite? Ioanako se oko toga šta su (ljudske) mane, a šta vrline više ništa ne zna. Vaš najnoviji roman „Eldorado“ prati glas da je smeh do suza i smeh kroz suze. Nije li to svojevrsna definicija našeg (svakodnevnog) života i postojanja? - Suviše lepo pitanje da bih ga kvario odgovorom. Knjiga je blago osmehnuta nad našim naravima, događanjima. Ukratko, ovo je vreme koje ne zaslužuje ozbiljne knjige, ali je k’o stvoreno za humoreske. Evo, skoro sam pročitao u nekim novinama da u Mladenovcu dodeljuju povelju „Šumadijska metafora“. Eto, k’o da se Džoni Zec preselio tamo. Zašto mislite da ovo vreme ne zaslužuje ozbiljne knjige? - Jer je sve, lepše rečeno, smešno. Tačnije, besmisleno. Na primer, strahovito mi je smešno kad gledam na nekoj od televizija četiri-pet japija elegantno odevenih, svi na isti način, k’o štanc mašina, kako prekrste noge i svađaju se uglas, a do juče su bili saborci u čuvenim promenama koje su nas dovde dovele. Izjavili ste kako vas čudi da Srbi, kao duhovit narod, imaju danas tako ozbiljnu književnost? - Ne znam zašto je to tako, ali je tako. „Eldorado“ je knjiga koja obiluje duhovitim mestima, i sam sam se često grohotom smejao dok sam je pisao. To je roman koji se razlikuje od svih mojih prethodnih knjiga upravo zato što ima više smešnih mesta. Svojevremeno ste za sebe govorili da ste jedan od najčitanijih pisaca, najprodavaniji na haubama automobila i bez nagrada. Šta kažete danas? - Više se ne bavim razmišljanjem o sebi. Lepo, kad završim neku knjigu, kao što je recimo „Eldorado“, sa olakšanjem gurnem pisaću mašinu u najmračniji ugao kuće kao da se rešavam sprave za mučenje i vraćam se štafelaju i četkicama, i slikanju do mile volje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Doktor Żyga Bo { dumny jestem , ze historia Polski nie zawiera takich zbrodni } O_O Cos kiepska ta Twoja wiedza. Przypomnij sobie choć powstanie Chmielnickiego. Niemowlaki rozrywano(dosłownie) gołymi rękami. Więcej nie chce mi sie przytaczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao :-D przepraszam, ze tak ostro zareagowałam na posty DŻB, normalnie pusciły mi nerwy (czyt. wyszłam z nerw ;-) ) Wpadłam jak zwykle pozdrowic. Ciekawe, czy słuchaliscie piosenki Any Nikolic, która ma byc na Eurovizji??? O? Myrevin, widze, że odgłosy walki dotarły aż do Ciebie?? Nastał pokój i......pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle nie doczytałam do końca- piosenka Any Nikolic startowała tylko na Eurovizje. Jednak Ana nie wystapi...szkoda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej ale tu gorąco!!!nie zaglądałam tu bardzo długo, aż się zdziwiłam, wojna na całego!!!nie będę się wypowiadać na temat który wzbudził tu taką zaciekłą dyskusję, bo zwyczajnie wiem za mało, a gdy czegoś nie wiem to po prostu się nie wypowiadam i tę samą radę daje wszystkim tym którzy mają dość płytką wiedze, a z tego co zauważyłam byli tu tacy. Polacy, nie są święci i nigdy nie byli, Serbowie też nie, ani Chorwaci. nie chce mi się o tym wszystkim gadać. A! Jeżeli chodzi o transmisje pokazywane w telewizji, artykuły w gazetach trzeba je sobie bardzo przesiać bo propaganda ma wielką siłe. Mam np. na myśli zdjęcia z konfliktu w Kosowie. Bardzo znane, zmasakrowane ciała, głowy...Każda gazeta podpisywała je w inny sposób,według potrzeby, cały świat obiegła wiadomość o biednych Albańczykach zabijanych przez Serbów,ekhmmm taaaa jasneee. Mam prośbę o więcej tolerancji, wiedzy i kultury. Pozdrawiam dziewczyny!!! Danas proleće !!!Ljubav...ja sam srećna....ehhhh...poljubci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao Alamich :-) Tu juz temp. spadła :-) Nie wojna---ledwie potyczka. Przeciwnik nie mial broni ;-), to niehumanitarnie :-p \"Ljubav je spas za nas,ljubav je sve...\" czy jakos tak....:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANVELISA
Pozdravljam Vas! Volim Vas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vatra- :-D \".... to nie humanitarne\" jeeju, ale sie usmiałam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dragan
Mladenci 22. marta po novom, a 9. marta po starom kalendaru, Sveta Pravoslavna Crkva slavi spomen na Sv. 40 Sevastijskih mucenika, praznik Mladenci. Svi su bili vojnici u rimskoj vojsci i verovali u Isusa Hrista. Kada nasta gonjenje u vreme Likinija, bili su izvedeni na sud pred vojvodu, a ovaj im zapreti da ce im uzeti cast vojnicku, nasta im jedan od njih, Sv. Kandid rece: "Ne samo cast vojnicku, no i tela nasa uzmi od nas i nista nam nije draze i cesnije od Hrista Boga nasega". Nakon toga vojvoda je naredio slugama da ih muce. Bacise ih vezane u jezero, i postavise straze, da nijedan ne bi izasao. Jezero se ledilo od mraza oko tela mucenika. Da bi muke bile jace, mucitelji zagrejase i osvetlise kupatilo ukraj jezera, na oci zamrznutim stradalnicima, ne bi li neko od njih pao u iskusenje da prizna rimske idole. Zaista, jedan od njih nije mogao da izdrzi muke, izasao je iz vode i usao u kupatilo. Ali, te noci pade neobicna svetlost s neba koja je razgrejala vodu i tela mucenika, a s tom svetloscu spustise se s neba 39 venaca na glave njihove. To je video jedan strazar s obale, pa se svukao, ispovedio ime Gospoda Hrista i usao u jezero da bi se i on udostojio onog cetrdesetog venca mesto izdajnika. I zaista na njega sidje taj poslednji venac. Sutradan se iznenadio ceo grad kad je video mucenike zive. Tada zle sudije naredise da ih prebiju a tela njihova da bace u vodu da ih hriscani ne bi uzeli. Treceg dana mucenici se javise mesnom episkopu Petru i pozvase ga da izvadi mosti njihove iz vode. U tamnoj noci episkop je sa svojim klirom stigao do jezera, i videse kako svetle mosti mucenicke. I svaka kost koja je bila odvojena od njihovog tela plivala je po povrsini i svetlila kao sveca. Pokupise ih i dostojno sahranise. A duse ovih mucenika odose Gospodu Isusu Hristu namucenom za sve nas i vaskrslom sa slavom. Praznik Mladence krasi i jedan lep obicaj, a to je da se odlazi u kucu onim bracnim parovima koji su se te ili prethodne godine vencali. Domacice mese 40 okruglih hlepcica od posnog testa, posto se praznik slavi u vreme Velikog Vaskrsnjeg posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dragan
Praznik Mladence krasi i jedan lep obicaj, a to je da se odlazi u kucu onim bracnim parovima koji su se te ili prethodne godine vencali. Domacice mese 40 okruglih hlepcica od posnog testa, posto se praznik slavi u vreme Velikog Vaskrsnjeg posta. tlumaczenie: Swięto "MLADENCI" wyróżnia jeden piekny zwyczaj ,a mianowycie to że tego dnia sie chodzy do domu młodym nowożencom który są te albo w poprzędającemu roku sie pobraly.Pani młoda piecze 40 okrąglych bułeczek z posnego ciasta ,dla tego ze jest czas Wielkiegonocnego postu.(W mojim miejscie te bułky bile smarowane miądem - że by młody miely słotke zycie, WSZYSTKIM MLADENCIMA ZYCZE WSZYSTKIEGO PIEKNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...onda-zabieram się za pieczenie ;-) Dziękuję w imieniu nowożeńców :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie 2 piszecie o bałkańskich przepisach kulinarnych. Znalazłam stronkę z przepisami (po serbsku). Mam nadzieję, że coś interesującego tam znajdziecie. www.kuvar.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajna stronka :-) (moją dietę znowu djavo isprati ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna28
witam wasz wszystkich....miło mi czytac wszytkie te posty które dotycza mojego rodzinnego kraju...zwiekaszam wasze grono fromumowiczów :)..i powiem wam jedno polski jezyk jest trudny ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anna :-) Trudny? Po Twoim wpisie tego nie widac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to nie to samo :) mam tą książkę kucharską z przepisami jugosłowiańskimi, o której wspominała vatra, postaram się wkleić jakieś przepisy, gdyby ktoś chciał ;) Dziś przez pomyłkę kupiłam tygodnik Przegląd - zamiast Przekroju, min znalazłam tam arytkuł o Miloszeviciu \"Cztery wojny i pogrzeb\" napisany przez Mirosława Ikonowicza, a zaczyna się on tak, cyt: \"W belgradzkim muzeum poświęconym Józefowi Broz-Ticie, twórcy Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, zamkniętym od lat z powodu braku zwiedzających, kilkuset wiernych towarzyszy pożegnało jego niefortunnego następcę, Slobodana Miloszevicia. \" otóż muzeum to wcale nie jest zamknięte (tak się składa, że tata mojego chłopaka jest tam kustoszem), muzeum co prawda nie \"narzeka\" na nadmiar odwiedzających, ale systematycznie organizowane są tam najróżniejsze wystawy a i turysci odwiedzają mauzoleum Tity, natomiast jeśli chodzi o \"wystawienie\" w muzeum trumny z ciałem Miloszevicia - dyrekcja była przeciwna, nie wyraziła na to zgody i apelowała aby kultury z polityką (Miloszeviciem) nie mieszać, a stało się jak się stało... to tyle na ten temat - chciałam tylko pokazać jak można ufać dziennikarzom :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z książki kucharskiej \"Przepisy kulinarne narodów Jugosławii\" przepis na \"gibanice\" ciasto (kora): 0,50 kg mąki 1 filiżanka 1 jajo przepis na ciasto francuskie na ciasto podstawowe: 200 g mąki, 1 jajko, 125 ml wody. na ciasto maślane: 300 g masła, 100 g mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO COMENTS
Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 12:17 + odpowiedz Nie ma i nie było żadnego usprawiedliwienia dla agresji NATO na Jugosławię. Rozpoczęła się niespełna 7 lat temu, 24 marca 1999 roku o godzinie 20.oo. Bomby spadły na obiekty cywilne co oznaczało pogwałcenie prawa wojennego oraz konwencji genewskich o szczególnej ochronie osób cywilnych w czasie działań wojennych. Przeciwko cywilom użyto broni, zakazanych konwencjami międzynarodowymi... Za bezgraniczne poparcie tych akcji Pan prezydent Aleksander Kwaśniewski otrzymał trzykrotne, pisemne podziękowania od Billa Clintona... Agresorzy starali się usprawiedliwić napaść koniecznością obrony etnicznych Albańczyków, których rzekomo władze jugosłowiańskie wypędzały z Kosowa. Fakty mówią co innego. Przez minione 30 lat na terenie tej południowej prowincji Serbii przybywało Albańczyków ( około 500 tysięcy) i ubywało Serbów, Czarnogórców, Romów, przedstawicieli innych grup etnicznych; terrorem zmuszanych do ucieczki, zwłaszcza w latach 1987 - 1998. Po rozpoczęciu bombardowań pojawiła się wielka fala uchodźców. Lotnictwo NATO równało bowiem Kosowo z ziemią w nadziei, że zniszczy okopaną tam, oczekującą na inwazję lądową, III Armię Wojsk Jugosławii, liczącą ponad 135 tysięcy żołnierzy, doskonale przygotowanych do wojny obronnej na własnym terytorium. Część ludności, głównie ze strefy nadgranicznej, sąsiadującej z Albanią usunęło wojsko, by cywile nie stanowili ,,żywej tarczy" dla terrorystów z tzw.: ,,Wyzwoleńczej Armii Kosowa" oraz armii albańskiej, która przy wsparciu lotniczym NATO próbowała wedrzeć się na terytorium Jugosławii. Przez ponad 10 lat ( 1988 - 1998) jugosłowiańskie wojsko i policja przeciwstawiały się zmasowanym atakom międzynarodowych grup terrorystycznych w Kosowie. Ze szczególnym okrucieństwem działali w nich członkowie Al - Kaidy, Talibowie Osamy bin Ladena i zbieranina mudżacheddinów z wielu państw islamskich. W potyczkach z wojskiem jugosłowiańskim ginęli obywatele; Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Maroka, Algierii... Osama bin Laden tworzył i dwukrotnie wizytował obozy szkoleniowe WAK w północnej Albanii. Tymczasem politycy NATO pod przywództwem amerykańskim i niemieckim, walkę Jugosławii z islamskim terroryzmem przedstawiali jako łamanie praw człowieka. W tym wypadku bin Ladena potraktowali instrumentalnie. Był potrzebny do realizacji ważnych planów strategicznych USA podobnie, jak kiedyś w Afganistanie... NATO posunęło się do prowokacji. Najsłynniejszą z nich, w miejscowości Raćak, prasa niemiecka porównała do hitlerowskiej prowokacji gliwickiej z 1939 roku! Podobna sytuacja; "przebieranka" - tym razem na ciała poległych w walce terrorystów z WAK - naciągnięto cywilne ubrania. Mieli być "cywilnymi ofiarami serbskich oprawców" Zdumienie fińskich lekarzy, dokonujących w Raćaku ekshumacji wywołał fakt, że na cywilnych ubraniach - albo nie było przestrzelin, albo ich ślady nie odpowiadały ranom, odniesionym w walce, widocznym na ciałach zabitych... Autorem prowokacji był William Walker, szef misji obserwacyjnej OBWE, działający z upoważnienia... Bronisława Geremka, ówczesnego przewodniczącego OBWE w imieniu Polski !!! Tak więc i na nasz kraj spada odium jednej z najbardziej haniebnych prowokacji, mających usprawiedliwić agresję na suwerenne państwo... Większość polskich mediów bezkrytycznie powielała wiadomości o "stu tysiącach ofiar serbskiego ludobójstwa" w Kosowie! Mroziły krew w żyłach informacje o ,,zniknięciu" miliona mężczyzn narodowości albańskiej... 70 tysięcy kobiet albańskich miało być zgwałconych przez żołnierzy jugosłowiańskich, bo jakiś ,,dużurny biolog" obliczył, że tyle nadawało się do zgwałcenia... Opinię publiczną elektryzowały zdjęcia satelitarne ,,nowych masowych grobów , do których minionej nocy Serbowie zwieźli tysiące ciał"... Te ,,zdjęcia" okazały się kompilacjami komputerowymi, sfabrykowanymi w kwaterze NATO w Brukseli... Telewizja stymulowała aktywność polskich polityków. Tak było m.in. z rzekomym zabójstwem profesora Ibrachima Rugowy - kosowskiego polityka narodowości albańskiej. W świat poszła wiadomość o jego śmierci, bo zabójstwo było zaplanowane dla celów propagandowych. Udaremniła je policja jugosłowiańska! A w naszym kraju panowie; prezydent, ówczesny premier i minister spraw zagranicznych wydali wspólne oświadczenie, potępiające mord. Nie było sprostowania gdy telewizja serbska RTS pokazała zdjęcia ze spotkania ,,nieboszczyka" z prezydentem Miloszeviciem... Wmawiano nam wtedy, że te zdjęcia pochodzą sprzed 2 lat. RTS pokazała następnego dnia, jak pan Rugowa cały i zdrowy wystąpił na konferencji prasowej. Została za to zbombardowana. Zginęło 16 pracowników. W polskich stacjach telewizyjnych nazwano to ,,niszczeniem machiny propagandowej Miloszevicia"... Po wpuszczeniu do Kosowa sił KFOR okazało się, że w grobach leży 2118 ciał, z których większość - to ofiary islamskiego terroru !!! Zabitych Albańczyków doliczono się około 900. W tym; 300 pochowanych w mundurach WAK, z głowami w kierunku Mekki, w indywidualnych mogiłach. Pozostali najprawdopodobniej zginęli od bomb, zrzuconych przez NATO (przez 78 dni i nocy spadło ich na Jugosławię więcej, niż hitlerowska III Rzesza zrzuciła przez 6 lat na wszystkich frontach II Wojny Światowej). W więzieniu koło Prisztiny zginęło od bomb prawie 180 ,,pensjonariuszy", a w ataku lotniczym na kolumnę uchodźców albańskich, na trasie Prizren - Dżakowica spłonęło żywcem 75 cywilów, w większości kobiet i dzieci ... Wejście KFOR do Kosowa nie powstrzymało albańskiego terroru. Na oczach żołnierzy amerykańskich, którzy przyszli chronić przed czystkami, albańska banda torturowała na ulicy w Prisztinie żonę i córkę znanego serbskiego profesora, orędownika pokoju i pojednania, zmuszonego opuścić rodzinne miasto. Na zakończenie linczu samego profesora zabito strzałem w głowę na oczach żony i córki. W pogrzebie tego człowieka wzięło udział pół Belgradu. Nie przypominam sobie, by panowie; Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek czy inny z polityków najwyższego szczebla wydał oświadczenie, potępiające faktyczny, bestialski mord, dokonany na intelektualiście... Agresja na suwerenne państwo, planowe zabijanie cywilów; stały się dniem powszednim w TVP. Oto prezenterka rozpoczynała wieczorne ,,Wiadomości", pytając kolegę z Brukseli zatroskanym głosem; ,,Jacku, czy wojskowi dowódcy NATO są zadowoleni z nalotów"?... W tym czasie radio jugosłowiańskie informowało o dziesiątkach śmiertelnych ofiar wśród ludności cywilnej, o zniszczonych szpitalach, szkołach, mostach, osiedlach mieszkaniowych, fabrykach chemicznych, elektrowniach... O dziesiątkach ofiar , spalonych żywcem w bombardowanych pociągach i autobusach. Inna dziennikarka, w tym samym programie, zachwycała się możliwościami szturmowych śmigłowców Apache... Jej - kobiety - głęboki podziw budziła technika, służąca do zabijania... Znany, wielokrotnie nagradzany reporter TVP pojawił się przy jakichś krzakach. Albańczyk (anonimowy) wskazał je jako miejsce mordu kobiet i dzieci, dokonanego ,,przed ośmioma miesiącami przez Serbów" Reporter, dla wzmocnienia efektu, pokazał stare kości i mignął na ułamki sekundy kolorową, dziecięcą sukieneczką... Ani trochę nie zakurzoną! Ten ośmieszający TVP przypadek opisano w kilku gazetach. Ale autor prymitywnego chwytu propagandowego został ,,dziennikarzem roku" nagrodzonym odpowiednią kwotą... Wszystkie stacje TV powieliły materiał nadany z Brukseli, w którym rzekomy dezerter z armii jugosłowiańskiej pokazywał swą ,,książeczkę wojskową". Tymczasem był to dokument opisany cyrylicą jako ,,liczna karta" czyli... Dowód osobisty! TVP pokazała starą kobietę w czerni, płaczącą nad mogiłą najbliższych. Wspomniany już ,,wybitny reporter" grobowym głosem powiedział, że to stara • Re: VII rocznica agresji NATO na Jugosławię Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 12:18 + odpowiedz muzułmanka, której ,,serbskie bandy paramilitarne, włóczące się po Kosowie wymordowały całą rodzinę"... Horror! Tymczasem każde dziecko na Bałkanach wie, że muzułmanka nigdy nie włoży czarnej chusty nad mogiłą... A ile osób w Polsce o tym wiedziało? Ilu ludzi zorientowało się, że są bezczelnie okłamywani, bo zdjęcia pokazują serbską staruszkę?... Polskie Radio też ma swoje ,,zasługi" w odczłowieczaniu Serbów i sianiu nienawiści do Nich. Oto korespondent z Belgradu opowiadał w programie ,,Z pierwszej ręki" jak wielotysięczne tłumy mieszkańców nie opuszczają najpiękniejszych mostów jugosłowiańskiej stolicy, by uchronić je przed zniszczeniem, tworząc ,,żywą tarczę". Prowadzący program ze studia w Warszawie przerwał tę relację pytaniem; ,,a nie dotarły do was słuchy o masakrach w Kosowie"? Korespondent odpowiedział, że nie. Na to prowadzący z Warszawy; ,,no to dziękujemy, połączymy się później"... Nie połączyli się. A prowadzący ciągle nadaje ,,z pierwszej ręki"... Inny radiowiec, lotny korespondent ( raz z Zurichu, raz z Bangkoku) wołał przez telefon ze stolicy Kosowa - Prisztiny :,,Miasto po nalotach przypomina Hiroszimę! Boimy się wyjść z naszego ukrycia! I od razu jednym tchem - odpowiadając na ,,zapotrzebowanie": ,,Te naloty muszą być zbawienne dla ludności Kosowa !?" Kiedy Carla del Ponte umieściła w swoim akcie oskarżenia liczbę zabitych Albańczyków kosowskich mniejszą od tysiąca - Polska Agencja Prasowa - już po tym fakcie - upowszechniła w serwisie z 19 lutego 2002 wiadomość o ,,kilku tysiącach zabitych Albańczyków"!... Waldemar Łysiak celnie rzecz ujął w znakomitym tekście pt.: ,,aNATOmia kłamstwa": ,,Oni nie przestaną nigdy kłamać. Bo gdyby przestali - stanie się oczywiste, że są kłamcami"... W III RP nie ma cenzury. Ale jest "GW" ! Dziennikarz TVP, który ośmielił się podczas bombardowań umieścić w ,,Panoramie" krótką wypowiedź Serba, mieszkającego od ponad 20 lat w Polsce, cierpiącego ,,wraz ze swym narodem", został poniżony przez Gazetę Wyborczą i w konsekwencji na półtora roku odsunięty od czynności redakcyjnych... A co mamy w Kosowie po siedmiu latach ?... Siły KFOR nie zrealizowały ani jednego punktu rezolucji 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ : Miały zapobiegać czystkom etnicznym; podczas ich obecności z Kosowa wygnano około 350 tysięcy nie-Albańczyków ! Miały chronić granice zewnętrzne; do Kosowa napłynęło około 250 tysięcy Albańczyków z Albanii i Turcji ! Miały zapewnić bezpieczeństwo; wg danych MSZ Serbii i Czarnogóry z 10 marca 2004 - liczba Serbów zamordowanych w Kosowie od chwili wejścia KFOR przekroczyła 1200 osób. Około 1000 zostało w tym czasie porwanych dla okupu... Dziennikarze amerykańscy wymyślili określenie dla obecnej rzeczywistości Kosowa; ,,b a n d o k r a c j a"... Współodpowiedzialność za to, co dzieje się w Kosowie ponosi Wojsko Polskie, uwikłane w sytuację na mocy decyzji Prezydenta RP. Pan Prezydent, strażnik Konstytucji, nie zauważył ani razu, że Polska angażując się politycznie i materialnie po stronie agresora złamała prawo międzynarodowe, które Konstytucja nakazuje przestrzegać. Polska pogwałciła też statut NATO, gdyż poparła napaść na państwo, które nie zaatakowało żadnego z państw sojuszniczych! Pan prezydent Kwaśniewski udekorował najwyższymi odznaczeniami III RP zbrodniarzy wojennych; J. Solanę i W. Clarka... W tej wojnie zwyciężyło kłamstwo. Nie chcę, by coś podobnego powtórzyło się w przyszłości. Nie chcę, by politycy z racji przystępowania do nowych układów polityczno - militarnych, ( zwłaszcza, gdy muszą się ,,wykazać" bo walczą z cieniem własnej przeszłości ) czarne nazywali białym a zbrodnie wojenne - obroną praw człowieka. Nie chcę, by z przyczyn politycznych kazano mi ,,z wtorku na środę" przyjaciół potraktować jak wrogów. Nie chcę, by w najwyższych gremiach państwowych kłamstwa zastępowały politykę! A w mediach polityka wyręczała prawdę... • witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:42 + odpowiedz no możnaby jeszcze wspomniec o tych którzy zgineli od bombardowań NATO w Serbii na terenach gdzie o wojnie tylko słyszano - zbombardowano szpital połozniczy, autobus z dziecmi itd itd, niedawno, w rocznicę nalotów, jedyna ocalała dziewczynka(będąca niemowlakiem w tym szpitalu) złożyła kwiaty na grobach ofiar.To tylko takie pojedyńcze "drobne" fakty!!!! • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 17:52 + odpowiedz polecam Ci świetną publikację internetową Piotra Beina na temat Natowskiego bandytyzmu na Bałkanach www.gavagai.pl/nato/ • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » mobileinmobili 23.03.06, 21:34 + odpowiedz witmor, masz ciekawe linki, jak masz jeszcze wiecej, takich ciekawych spraw, prosze prymajluj mi je na adres w GW. Dziekuje • Meczennik, otruty w kazamatach Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 12:59 + odpowiedz oprawcow demokracji i wolnego swiata. pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz Czesc jego pamieci, Slbo nie zapomimy nigdy!!! • Wybitni Europejczycy - Jugoslawia Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 13:12 + odpowiedz nigdy nie poddali sie hitlerowi, stalinowi, swiatowej bolszewii: pl.wikipedia.org/wiki/Josip_Broz_Tito pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz czesc ich pamieci, niech pozostana w sercach ludzi kochajacych swoja Ojczyzne, pokoj i demokracje. • Bandyta Miloszevic Przeczytaj komentowany artykuł » tommix 23.03.06, 22:00 + odpowiedz Na szczescie bandyte zra juz robale. Boza sprawiedliwosc! • To bzdura - Jugosławia była bogata i jest piękna ! Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:34 + odpowiedz ludzie tam sa południowi, mili, uczynni choć to prawda spontaniczni! Miloszewicz był przeciwko rozbiciu własnego kraju (wtedy było to jedno państwo) a w byłej Jugosłąwii gospodarka była prozachodnia i swietnie rozwijała się.Jak mozna porównywać te dwa kraje !!! Chyba autor nie widział na oczy Białorusi a tym bardziej Jugosłąwii czy teraz Serbii!!! • Re: To bzdura - Jugosławia była bogata i jest pię Przeczytaj komentowany artykuł » 5xx 23.03.06, 17:28 + odpowiedz Autor robi dokładnie to co od długiego czasu robi GW. Obrzydza się czytelnikom wszystko to, co serbskie. Za głównego speca od tych spraw " robi " niejaki Dawid Warszawski, choć winien nazywać sie raczej Tirański. Skąd wzięła się w Gazecie Wyborczej taka nienawiść do Jugosławii i do Serbii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO COMENTS
Albańczyków doliczono się około 900. W tym; 300 pochowanych w mundurach WAK, z głowami w kierunku Mekki, w indywidualnych mogiłach. Pozostali najprawdopodobniej zginęli od bomb, zrzuconych przez NATO (przez 78 dni i nocy spadło ich na Jugosławię więcej, niż hitlerowska III Rzesza zrzuciła przez 6 lat na wszystkich frontach II Wojny Światowej). W więzieniu koło Prisztiny zginęło od bomb prawie 180 ,,pensjonariuszy", a w ataku lotniczym na kolumnę uchodźców albańskich, na trasie Prizren - Dżakowica spłonęło żywcem 75 cywilów, w większości kobiet i dzieci ... Wejście KFOR do Kosowa nie powstrzymało albańskiego terroru. Na oczach żołnierzy amerykańskich, którzy przyszli chronić przed czystkami, albańska banda torturowała na ulicy w Prisztinie żonę i córkę znanego serbskiego profesora, orędownika pokoju i pojednania, zmuszonego opuścić rodzinne miasto. Na zakończenie linczu samego profesora zabito strzałem w głowę na oczach żony i córki. W pogrzebie tego człowieka wzięło udział pół Belgradu. Nie przypominam sobie, by panowie; Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek, Bronisław Geremek czy inny z polityków najwyższego szczebla wydał oświadczenie, potępiające faktyczny, bestialski mord, dokonany na intelektualiście... Agresja na suwerenne państwo, planowe zabijanie cywilów; stały się dniem powszednim w TVP. Oto prezenterka rozpoczynała wieczorne ,,Wiadomości", pytając kolegę z Brukseli zatroskanym głosem; ,,Jacku, czy wojskowi dowódcy NATO są zadowoleni z nalotów"?... W tym czasie radio jugosłowiańskie informowało o dziesiątkach śmiertelnych ofiar wśród ludności cywilnej, o zniszczonych szpitalach, szkołach, mostach, osiedlach mieszkaniowych, fabrykach chemicznych, elektrowniach... O dziesiątkach ofiar , spalonych żywcem w bombardowanych pociągach i autobusach. Inna dziennikarka, w tym samym programie, zachwycała się możliwościami szturmowych śmigłowców Apache... Jej - kobiety - głęboki podziw budziła technika, służąca do zabijania... Znany, wielokrotnie nagradzany reporter TVP pojawił się przy jakichś krzakach. Albańczyk (anonimowy) wskazał je jako miejsce mordu kobiet i dzieci, dokonanego ,,przed ośmioma miesiącami przez Serbów" Reporter, dla wzmocnienia efektu, pokazał stare kości i mignął na ułamki sekundy kolorową, dziecięcą sukieneczką... Ani trochę nie zakurzoną! Ten ośmieszający TVP przypadek opisano w kilku gazetach. Ale autor prymitywnego chwytu propagandowego został ,,dziennikarzem roku" nagrodzonym odpowiednią kwotą... Wszystkie stacje TV powieliły materiał nadany z Brukseli, w którym rzekomy dezerter z armii jugosłowiańskiej pokazywał swą ,,książeczkę wojskową". Tymczasem był to dokument opisany cyrylicą jako ,,liczna karta" czyli... Dowód osobisty! TVP pokazała starą kobietę w czerni, płaczącą nad mogiłą najbliższych. Wspomniany już ,,wybitny reporter" grobowym głosem powiedział, że to stara • Re: VII rocznica agresji NATO na Jugosławię Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 12:18 + odpowiedz muzułmanka, której ,,serbskie bandy paramilitarne, włóczące się po Kosowie wymordowały całą rodzinę"... Horror! Tymczasem każde dziecko na Bałkanach wie, że muzułmanka nigdy nie włoży czarnej chusty nad mogiłą... A ile osób w Polsce o tym wiedziało? Ilu ludzi zorientowało się, że są bezczelnie okłamywani, bo zdjęcia pokazują serbską staruszkę?... Polskie Radio też ma swoje ,,zasługi" w odczłowieczaniu Serbów i sianiu nienawiści do Nich. Oto korespondent z Belgradu opowiadał w programie ,,Z pierwszej ręki" jak wielotysięczne tłumy mieszkańców nie opuszczają najpiękniejszych mostów jugosłowiańskiej stolicy, by uchronić je przed zniszczeniem, tworząc ,,żywą tarczę". Prowadzący program ze studia w Warszawie przerwał tę relację pytaniem; ,,a nie dotarły do was słuchy o masakrach w Kosowie"? Korespondent odpowiedział, że nie. Na to prowadzący z Warszawy; ,,no to dziękujemy, połączymy się później"... Nie połączyli się. A prowadzący ciągle nadaje ,,z pierwszej ręki"... Inny radiowiec, lotny korespondent ( raz z Zurichu, raz z Bangkoku) wołał przez telefon ze stolicy Kosowa - Prisztiny :,,Miasto po nalotach przypomina Hiroszimę! Boimy się wyjść z naszego ukrycia! I od razu jednym tchem - odpowiadając na ,,zapotrzebowanie": ,,Te naloty muszą być zbawienne dla ludności Kosowa !?" Kiedy Carla del Ponte umieściła w swoim akcie oskarżenia liczbę zabitych Albańczyków kosowskich mniejszą od tysiąca - Polska Agencja Prasowa - już po tym fakcie - upowszechniła w serwisie z 19 lutego 2002 wiadomość o ,,kilku tysiącach zabitych Albańczyków"!... Waldemar Łysiak celnie rzecz ujął w znakomitym tekście pt.: ,,aNATOmia kłamstwa": ,,Oni nie przestaną nigdy kłamać. Bo gdyby przestali - stanie się oczywiste, że są kłamcami"... W III RP nie ma cenzury. Ale jest "GW" ! Dziennikarz TVP, który ośmielił się podczas bombardowań umieścić w ,,Panoramie" krótką wypowiedź Serba, mieszkającego od ponad 20 lat w Polsce, cierpiącego ,,wraz ze swym narodem", został poniżony przez Gazetę Wyborczą i w konsekwencji na półtora roku odsunięty od czynności redakcyjnych... A co mamy w Kosowie po siedmiu latach ?... Siły KFOR nie zrealizowały ani jednego punktu rezolucji 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ : Miały zapobiegać czystkom etnicznym; podczas ich obecności z Kosowa wygnano około 350 tysięcy nie-Albańczyków ! Miały chronić granice zewnętrzne; do Kosowa napłynęło około 250 tysięcy Albańczyków z Albanii i Turcji ! Miały zapewnić bezpieczeństwo; wg danych MSZ Serbii i Czarnogóry z 10 marca 2004 - liczba Serbów zamordowanych w Kosowie od chwili wejścia KFOR przekroczyła 1200 osób. Około 1000 zostało w tym czasie porwanych dla okupu... Dziennikarze amerykańscy wymyślili określenie dla obecnej rzeczywistości Kosowa; ,,b a n d o k r a c j a"... Współodpowiedzialność za to, co dzieje się w Kosowie ponosi Wojsko Polskie, uwikłane w sytuację na mocy decyzji Prezydenta RP. Pan Prezydent, strażnik Konstytucji, nie zauważył ani razu, że Polska angażując się politycznie i materialnie po stronie agresora złamała prawo międzynarodowe, które Konstytucja nakazuje przestrzegać. Polska pogwałciła też statut NATO, gdyż poparła napaść na państwo, które nie zaatakowało żadnego z państw sojuszniczych! Pan prezydent Kwaśniewski udekorował najwyższymi odznaczeniami III RP zbrodniarzy wojennych; J. Solanę i W. Clarka... W tej wojnie zwyciężyło kłamstwo. Nie chcę, by coś podobnego powtórzyło się w przyszłości. Nie chcę, by politycy z racji przystępowania do nowych układów polityczno - militarnych, ( zwłaszcza, gdy muszą się ,,wykazać" bo walczą z cieniem własnej przeszłości ) czarne nazywali białym a zbrodnie wojenne - obroną praw człowieka. Nie chcę, by z przyczyn politycznych kazano mi ,,z wtorku na środę" przyjaciół potraktować jak wrogów. Nie chcę, by w najwyższych gremiach państwowych kłamstwa zastępowały politykę! A w mediach polityka wyręczała prawdę... • witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:42 + odpowiedz no możnaby jeszcze wspomniec o tych którzy zgineli od bombardowań NATO w Serbii na terenach gdzie o wojnie tylko słyszano - zbombardowano szpital połozniczy, autobus z dziecmi itd itd, niedawno, w rocznicę nalotów, jedyna ocalała dziewczynka(będąca niemowlakiem w tym szpitalu) złożyła kwiaty na grobach ofiar.To tylko takie pojedyńcze "drobne" fakty!!!! • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 17:52 + odpowiedz polecam Ci świetną publikację internetową Piotra Beina na temat Natowskiego bandytyzmu na Bałkanach www.gavagai.pl/nato/ • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » mobileinmobili 23.03.06, 21:34 + odpowiedz witmor, masz ciekawe linki, jak masz jeszcze wiecej, takich ciekawych spraw, prosze prymajluj mi je na adres w GW. Dziekuje • Meczennik, otruty w kazamatach Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 12:59 + odpowiedz oprawcow demokracji i wolnego swiata. pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz Czesc jego pamieci, Slbo nie zapomimy nigdy!!! • Wybitni Europejczycy - Jugoslawia Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 13:12 + odpowiedz nigdy nie poddali sie hitlerowi, stalinowi, swiatowej bolszewii: pl.wikipedia.org/wiki/Josip_Broz_Tito pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz czesc ich pamieci, niech pozostana w sercach ludzi kochajacych swoja Ojczyzne, pokoj i demokracje. • Bandyta Miloszevic Przeczytaj komentowany artykuł » tommix 23.03.06, 22:00 + odpowiedz Na szczescie bandyte zra juz robale. Boza sprawiedliwosc! • To bzdura - Jugosławia była bogata i jest piękna ! Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:34 + odpowiedz ludzie tam sa południowi, mili, uczynni choć to prawda spontaniczni! Miloszewicz był przeciwko rozbiciu własnego kraju (wtedy było to jedno państwo) a w byłej Jugosłąwii gospodarka była prozachodnia i swietnie rozwijała się.Jak mozna porównywać te dwa kraje !!! Chyba autor nie widział na oczy Białorusi a tym bardziej Jugosłąwii czy teraz Serbii!!! • Re: To bzdura - Jugosławia była bogata i jest pię Przeczytaj komentowany artykuł » 5xx 23.03.06, 17:28 + odpowiedz Autor robi dokładnie to co od długiego czasu robi GW. Obrzydza się czytelnikom wszystko to, co serbskie. Za głównego speca od tych spraw " robi " niejaki Dawid Warszawski, choć winien nazywać sie raczej Tirański. Skąd wzięła się w Gazecie Wyborczej taka nienawiść do Jugosławii i do Serbii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO COMENTS
Dziennikarz TVP, który ośmielił się podczas bombardowań umieścić w ,,Panoramie" krótką wypowiedź Serba, mieszkającego od ponad 20 lat w Polsce, cierpiącego ,,wraz ze swym narodem", został poniżony przez Gazetę Wyborczą i w konsekwencji na półtora roku odsunięty od czynności redakcyjnych... A co mamy w Kosowie po siedmiu latach ?... Siły KFOR nie zrealizowały ani jednego punktu rezolucji 1244 Rady Bezpieczeństwa ONZ : Miały zapobiegać czystkom etnicznym; podczas ich obecności z Kosowa wygnano około 350 tysięcy nie-Albańczyków ! Miały chronić granice zewnętrzne; do Kosowa napłynęło około 250 tysięcy Albańczyków z Albanii i Turcji ! Miały zapewnić bezpieczeństwo; wg danych MSZ Serbii i Czarnogóry z 10 marca 2004 - liczba Serbów zamordowanych w Kosowie od chwili wejścia KFOR przekroczyła 1200 osób. Około 1000 zostało w tym czasie porwanych dla okupu... Dziennikarze amerykańscy wymyślili określenie dla obecnej rzeczywistości Kosowa; ,,b a n d o k r a c j a"... Współodpowiedzialność za to, co dzieje się w Kosowie ponosi Wojsko Polskie, uwikłane w sytuację na mocy decyzji Prezydenta RP. Pan Prezydent, strażnik Konstytucji, nie zauważył ani razu, że Polska angażując się politycznie i materialnie po stronie agresora złamała prawo międzynarodowe, które Konstytucja nakazuje przestrzegać. Polska pogwałciła też statut NATO, gdyż poparła napaść na państwo, które nie zaatakowało żadnego z państw sojuszniczych! Pan prezydent Kwaśniewski udekorował najwyższymi odznaczeniami III RP zbrodniarzy wojennych; J. Solanę i W. Clarka... W tej wojnie zwyciężyło kłamstwo. Nie chcę, by coś podobnego powtórzyło się w przyszłości. Nie chcę, by politycy z racji przystępowania do nowych układów polityczno - militarnych, ( zwłaszcza, gdy muszą się ,,wykazać" bo walczą z cieniem własnej przeszłości ) czarne nazywali białym a zbrodnie wojenne - obroną praw człowieka. Nie chcę, by z przyczyn politycznych kazano mi ,,z wtorku na środę" przyjaciół potraktować jak wrogów. Nie chcę, by w najwyższych gremiach państwowych kłamstwa zastępowały politykę! A w mediach polityka wyręczała prawdę... • witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:42 + odpowiedz no możnaby jeszcze wspomniec o tych którzy zgineli od bombardowań NATO w Serbii na terenach gdzie o wojnie tylko słyszano - zbombardowano szpital połozniczy, autobus z dziecmi itd itd, niedawno, w rocznicę nalotów, jedyna ocalała dziewczynka(będąca niemowlakiem w tym szpitalu) złożyła kwiaty na grobach ofiar.To tylko takie pojedyńcze "drobne" fakty!!!! • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » witomir 23.03.06, 17:52 + odpowiedz polecam Ci świetną publikację internetową Piotra Beina na temat Natowskiego bandytyzmu na Bałkanach www.gavagai.pl/nato/ • Re: witomor - masz rację - nic dodać Przeczytaj komentowany artykuł » mobileinmobili 23.03.06, 21:34 + odpowiedz witmor, masz ciekawe linki, jak masz jeszcze wiecej, takich ciekawych spraw, prosze prymajluj mi je na adres w GW. Dziekuje • Meczennik, otruty w kazamatach Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 12:59 + odpowiedz oprawcow demokracji i wolnego swiata. pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz Czesc jego pamieci, Slbo nie zapomimy nigdy!!! • Wybitni Europejczycy - Jugoslawia Przeczytaj komentowany artykuł » matrioszka25 23.03.06, 13:12 + odpowiedz nigdy nie poddali sie hitlerowi, stalinowi, swiatowej bolszewii: pl.wikipedia.org/wiki/Josip_Broz_Tito pl.wikipedia.org/wiki/Slobodan_Miloszewicz czesc ich pamieci, niech pozostana w sercach ludzi kochajacych swoja Ojczyzne, pokoj i demokracje. • Bandyta Miloszevic Przeczytaj komentowany artykuł » tommix 23.03.06, 22:00 + odpowiedz Na szczescie bandyte zra juz robale. Boza sprawiedliwosc! • To bzdura - Jugosławia była bogata i jest piękna ! Przeczytaj komentowany artykuł » majkas11 23.03.06, 15:34 + odpowiedz ludzie tam sa południowi, mili, uczynni choć to prawda spontaniczni! Miloszewicz był przeciwko rozbiciu własnego kraju (wtedy było to jedno państwo) a w byłej Jugosłąwii gospodarka była prozachodnia i swietnie rozwijała się.Jak mozna porównywać te dwa kraje !!! Chyba autor nie widział na oczy Białorusi a tym bardziej Jugosłąwii czy teraz Serbii!!! • Re: To bzdura - Jugosławia była bogata i jest pię Przeczytaj komentowany artykuł » 5xx 23.03.06, 17:28 + odpowiedz Autor robi dokładnie to co od długiego czasu robi GW. Obrzydza się czytelnikom wszystko to, co serbskie. Za głównego speca od tych spraw " robi " niejaki Dawid Warszawski, choć winien nazywać sie raczej Tirański. Skąd wzięła się w Gazecie Wyborczej taka nienawiść do Jugosławii i do Serbii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna 28
heheh vatra ....w polskim trudności sprawiaja mi ę i ą ...nigdy nie wyczuwam kiedy uzyc tych słów..zwłaszcza ę...dla mnie ono jest niesłyszalne ;(((...pozdrawiam wszyskich.....cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, nie przejmuj się, jeszcze gorzej jest z \"y\" i \"i\" :-) podobno... Dzisiaj mój rozmówca omal nie pekł ze smiechu --taki mam podobno zabawny akcent, kiedy próbuję na srpski :-0 I naucz tu się, człowieku :-p Pozdravljam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, ja również mam nie lada problemy z poprawnym wymówieniem słówek, w których bezposrednio sąsiadują ze sobą literki - l j i - dla mnie to prawdziwa mordęga :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna 28
zawsze smialam się z mojej mamy -która jest Polka :)- jak wymawiała imie mojego ojca w którym sasiaduja ze soba literki l i j czyli =lj...heheh nigdy nie wymawiała je razem tylko osobno i tak jest do tej pory ...zabawne to i takie słodkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×