Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Hej, hej, masz rację Koniczyna, że mi się straszny leniwiec włączył, najchętniej nie robiłabym nic, ale cóż, firma - żywicielka wymaga oddania... Moja stażystka skapitulowała, uciekła i już nie wróciła, za to przyszła nowa, jak się wyraziła mój szef \"nieestetyczna\" (nie wiem dlaczego, bo mnie się wydaje niczego sobie...), ale za to bardzo sprytna i pojętna, w dwa dni załapała o co mniej więcej chodzi, i wiem, że mogę sobie spokojnie rodzić jakby co. Bez telefonu przy uchu. A to budujące. Mój Dzidzior ograniczył nieco aktywność, gównie czka a kopsa rano i wieczorem, za to pęcherz uciska tak okrutnie, że ledwo co dojeżdżam z pracy do domu... Remont, a właściwie doróbki, poprawki etc ciągną się niemiłosiernie i zaczynam się obawiać, że już zawsze tak będzie. Czy któraś z Was widziała mrożone czereśnie? Bo są śliwki, porzeczki i różne takie dziwiactwa, a czereśni nie ma. A ja chcę się nacieszyć, skoro później nie będzie się dało. Chyba, że przetrzymam Malucha do sierpnia... Miłego dzionka, pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Hej wszystkim przyszlym mamusiom.Jestem dopiero pierwszy raz na tej stronie. Tez mam termin na maj-29.5.2005.Dopiero odniedawna mam internet i nie mieszkam w Polsce.Tu gdzie mieszkam -Norwegia opieka nad kobieta ciezarna bardzo rozni sie od opieki w Polsce.Rok temu skonczylam studia pielegniarskie na Akademii Medycznej i widzialam na zywo 9 porodow a takze asystowalam przy niektorych czynnosciach wiem tez jak wyglada opieka nad kobieta ciezarna w Polsce.Tutaj w Norwegi jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i poszlam na pierwsza wizyte to sie przerazilam.Oni tu podchodza bardzo naturalnie do ciazy.Po zrobieniu testu i odczytaniu dodatniego wyniku poszlam na pierwsza wizyte.Tu co miesiac az do 32 tyg. mialm na przemian spotkanie raz z lekarzem a raz zpolozna. w 7 tyg. ciazy (moja pierwsza wizyta) zrobiono mi wszystkie mozliwe bad. krwi lacznie zHIV i WZW typu B,C. gad. ogolne moczu,zalozyli mi karte, zwazyli ,pomiar cisnienia i ogolny wywiad.Niemialam zadnego badania ginekologicznego przez pochwe.Jak spytalam dlaczego to powiedzieli ze oni od tego odeszli i ze to ingerencja w nature i nie ma potrzeby sprawdzac czy jestem w ciazy czy nie skoro test wyszedl dodatni.Potem mialam spotkanie z polozna (w nastepnym miesiacu)itd lekarz, polozna.Na kazdym z tych spotkan mialam badany mocz i tylko hemoglobine (wskaznik czy nie mam anemii)wyszlo ze mialam lekka i bralam tabletki HEMOFER (2 dziennie).Znacznie mi sie poprawila i teraz biore jedna.Tu tylko raz robia USG w 19 tyg.jesli wszystko wyjdzie dobrze nie robia juz USG, chyba ze dziecko jest ponad 9 dni przenoszone i nadal nie kwapi sie z wyjsciem na swiat.Czytajac wasze wypowiedzi powrocilam myslami do mojego poczatku przebiegu ciazy i mialam podobne objawy. Teraz mam glownie problemy ze spuchnietymi nogami obrzekiem twarzy, i wiazaniem butow .Przytylam 14kg od poczatku ciazy.Jutro mam kolejna wizyte u lekarza (teraz juz co 2 tyg).Pozdrawiam wszystie przyszle mamy.Mam zamiar odwiedzac te strone czesto podoba mi sie .PaPa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Leniwca to mam strasznego.Ale napisać to bym napisała więcej i częściej tylko,że w tym tygodniu meżowski okupuje komputer.Ważne sprawy.No i nie ma jak się dopchać.Ale jakoś się udało ,uff... Czekam aż coś się zacznie dziać. To mój 37 tydz według USG i 40+4 według OM ,więc same widzicie siedzę jak na szpilakach i czekam. Obserwuję ,nadsłuchuję -a tu nic. Nawet bóle w miednicy przestały mi dokuczać tak bardzo.Chyba dzidzia się zaczyna ustawiać.Zchodzi sobie coraz niżej. Moje trzy znajome są już mamusiami ,przybyło 2 obywateli i 1 obywatelka. Mam czekać do poniedziałku.I jak nic się nie wydarzy to mam jechać do doktorka.Niech mówią co chcą ,ale końcówka jest najgorsza to czekanie wykańcza psychicznie.A moja wrodzona cierpliwość gdzieś się zgubiła. Moja rodzina niedługo mnie eksmituje-codziennie rodzę :-D .Ja ich tylko straszę,a co niech wiedzą co ja przeżywam :-D .Przynajmniej jest wesoło.Mój synek proroczym głosem stwierdził ,że jeszcze tydzień i dzidzia będzie.A jak się zapytałam skąd wie to odparł ,że się zna ;-) WITAM CIĘ ANIU 25 w naszym gronie. Co do badań to mam komplet- WR, HBS, Grupa Krwi, Aktualna morfologia i badanie moczu i tyle co muszę mieć. Cytologi nie kazał mi robić ,bo pewnie nie zauważył nic niepokojącego. Moja mała jeszcze jest dość ruchliwa, ale raczej jest to przeciąganie się albo czkawka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Faktycznie ten leniwiec dokucza wielu z nas no ale pocieszmy sie wszystkie ze juz do konca niewiele brakuje:) mam do Was pytanko a mianowicie co macie przygotowane jako wyprawkę dla dziecka. Co wchodzi w jej skład.Poprzednio rodziłam w zimie i teraz jak tak ciepło kompletnie nie wiem co przyszykowac na wyjscie dzidzi ze szpitala. Moj berbec zamiast zmniejszyc aktywmnosc z braku miejsca tak jakby z przekory rozpycha sie jak tylko moze i kiedy moze czasami to mam wrazenie ze w ogole nie odpoczywa.zauwazylam ze coraz czaesciej ciagnie mnie dół brzucha i zastanawiam sie czy to moze cos oznaczac bo jakos nie przypominam sobie takiego czegos z poprzedniej ciazy no ale to było 6 lat temu wiec pamiec moge miec omylna.Powiedzcie jakie macie dolegliwoscie na koncowce ciazy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majowe Leniwce!!! Własnie dostałam esa od kumpeli,ktora sie rozdwoiła-na wszystkich USG wychodziło,ze chłopiec,lekarz nawet jej jajeczka pokazywał.I wiecie,co?Urodziła dziewczynke!!!Ale numer,co nie?:-DTeraz to zgłupiałam totalnie,bo przeciez u mnie jeden lekarz stwierdził na 95%dziewczynke,a inny na 90% chłopca...Chyba przy moim nicku w tabelce,tam gdzie płec powinny byc znaki zapytania! Miłego wieczoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta32
Witam te nieliczne,które odwiedzają forum. :) Jutro wybieram się na wizytę, ale wątpię,że zrobi mi usg, skoro 2 tyg . temu miałam je wykonywane, a tak chciałabym poznać płeć. Widocznie mój maluszek chce trzymać mnie w niepewności i zrobić mi niespodziankę. Chyba już wybraliśmy imiona: Maja, Kacper. Mówię chyba, bo może jeszcze się coś odmieni , ale po wielu dyskusjach we trójkę( córka miała prawo wyboru również) doszliśmy do takiego konsensusu.Zrobiłam listę imion ,które podobają mi się, potem córka wykreśliła te, których nie zkceptuje i na końcu mąż wybrał swoje typy z listy. Wtedy wspólnie zdecydowaliśmy się na te dwa. Co Wy na to? Komu podobaja się takie imiona? Czuję się dobrze, poza bólem stawów biodrowych w nocy. Brzuch wykrzywia mi się na wszystkie strony podczas przeciągania się dzidzi :), czasami boli, gdy kopie, ale wówczas delikatnie wciskam kopiącą mnie bezpardonowo piętkę i mówię: spokój, co to za harce? :D Moja córka czasami rozmawia z brzdącem w brzuchu-jest przekonana,że będzie to dziewczynka. Witam nową na naszym forum :), a "stare" przywołuję do większej aktywności w pisaniu :P. Niewiele nam już zostało,więc trzymajmy się razem-będzie raźniej. Pozdrawiam mamuski i brzuszki :),pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej myszki! I wróciłam właśnie od lekarza. Wszystko super z maleństwem! Ale się cieszę:) Ułożyło się już główką w dół i moja gin mówi, że się już nie obróci. Waży ok. 2230g. A moja szyjka piękna i długa:) Więc spokojnie możemy czekać. Jedno mnie martwi, na porodówce, na której miałam zamiar rodzić ma być w maju remont przez 3 tygodnie. Do końca maja. Ja mam termin na 6 czerwca, więc gdyby miało być ciut wcześniej to muszę poszukać innego szpitala. W razie czego.:( I oczywiście się przejęłam. Bo kto wie, przecież koniec maja to już będzie w terminie. :( Wiecie coś na temat szpitalu w Tychach? Może to byłoby to wyjście awaryjne. A mówiłam, że dziś niskie ciśnienie. Dlatego takie z nas leniwce:) Miłego wieczorku! Aha, i witam Cię Aniu cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwanka - ciekawe, że gina Ci powiedział, że się już nie odwróci... Zobacz, mi cały czas powtarzają, że jeszcze się może przekulnąć głową w dół (termin mam 3 tyg. wcześniej niż Ty) ciekawe... To by oznaczało dla mnie że szanse są w zasadzie znikome... Czyżby cesarka mnie czekała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........? EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Czesc Ania, dopisalam Cie do tabelki :-) wiesz, ja tez jestem spoza Polski, rowniez uwazam ze w Belgii i w Polsce podejscie do kobiet ciezarnych znacznie sie rozni, ja badanie ginekologiczne mialam dopiero raz w 7 mcu a badania krwi i ogolne moczu tez raz w 7mcu. Zadnego obciazenia glukoza czy badania morfologii, nie slyszalam bicia serca dziecka, praktycznie co wizyte mialam echografie, mocz na glukoze mam badany papierkiem lakmusowym od szostego mca. Na szczescie wszystko u mnie w porzadku a wsrod lekarzy wyszlam na panikare. Ale co tam lepiej niech sie podsmiewuja niz czegos nie dopatrzyc... Ania, napisz cos o porodach ale pozytywnie, da sie? Rubina, ja Cie, to prawie juz... a jakie masz przeczucia? moze ktos wie kkiedy pelnia, podobno w trakcie pelni ludzie sie szybciej upijaja i wiecej dzieci sie rodzi, moze Twoje wlasnie bedzie chcialo sie wydostac? Duza torba Ci wyszla? Ja to mam problem z pakowaniem, dostalam ze szpitala spis rzeczy ktore mam wziac i tam napisano dla dziecka - pod-koszulki na - koszulki ubranka :-( ogolnie znam niezle niderlandzki ale te nazwy wiele mi nie mowia zapewne oznaczaja jakis konkretne rodzaje ubran ale coz sie dziwic, dopiero co przeprowadzalam wywiad w Polsce co to sa pajacyki i spioszki moje dolegliwosci poznej ciazy Malgosiu w zasadzie ograniczaja sie do \'zespolu ciezkiego brzucha\', sapanie, pobolewanie, trudnosci w zginaniu itp na szczescie nic poza tym czego wam zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dlugo pisalam mojego posta ze az sie trzy nowe pojawily w trakcie he he jak rrrany MalaMi jestem wstrzasnieta do glebi taka pomylka, co innego jesli nie znasz plci ale jesli juz Ci okreslili, nakupilas ubranek, wybralas imie i przywzyczailas sie do tego ze masz synka\\corke a tu nagle taka podmiana.... a swoja droga slyszalam o odwrotnych przypadkach, ze lekarz nie dojrzal \'ptaszka\' i ze rzekoma dziewczynka rodzila sie chlopczykiem, ale odwrotnie... tez fajnie, to mi dopiero niespodzianka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAdi, Ty się nic nie martw. Moje się już raczej nie obróci, bo łebek ma w dół, a łebek jest najcięższy. A u Ciebie ma jeszcze w górze, więc pewnie przekoziołkuje. :) Edyta32, Maja i Kacper, śliczne imiona, choć ja muszę brać pod uwagę raczej dłuższe, ze względu na krótkie nazwisko. No i zapomnialam o tabelce, przecież stanęłam u gin. na wadze :D ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 MAJ.................11......chłopiec JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........? EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC........9...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Dzieki za dopisaniemnie do tabelki.Mam cos pozytywnego napisac o przebiegu porodu.Sprobuje nie wiem czy cos z tego wyjdzie.Na wszystkich na ktorych bylam w czasie szkoly panowal ogromny spokoj.Personel medyczny byl bardzo przyjazny (moze akurat w tych dwoch szpitalach w ktorych mialam praktyki ale nie sadze).Mysle ze lepiej jest rodzic z mezem.Nie bojcie sie on i tak nie bedzie Was widzial od strony krocza bo personel na to nie pozwoli z reszta od tej strony stoi polozna, lekarz.Mezowie bardzo sie wzruszaja gdy rodza z kobieta , tylko uprzedzcie by za duzo nie rozmawial bo to denerwuje i rozprasza.Na 9 siedmiu mezczyzn ktorzy rodzili z kobietami az 5 plakallo ze wzruszenia widzac swoje dziecko na brzuszku u mamy.Poza tym jak zony byly zmeczone i chcialy o cos poprosic czy wiedziec cos wiecej wysylaly meza i bylo szybko wszystko zalatwione.Ale i tak kazda z Was ma swoja opinie na temat porodu rodzinnego i wybierzecie najlepszy dla siebie wariant.To prawda ze u pierwiastki (kobiety ktora pierwszy raz rodzi porod trwa ok.10-12godz)ale nie jest to regula widzialam tez dziewczyne 24 letnia ktora urodzila w ciagu 7godz.Nie probujcie zwalczac tego bolu i ustawiac sie psychicznie na to by go nie bylo bo bedzie on wiekszy.Sprobujcie (wiem ze to trudne)zaprzyjaznic sie psychicznie z tym bolem nastawic sie ze tak musi byc.On nie jest wciaz tak samo intensywny.Porod z moich obserwacji nie wygladal tak okropnie i drastycznie jak to opisuja niektore gazety.Samo wyjscie dziecka na swiat trwa 10 min potemu klada Wam go na brzuszku zaklada dwie opaski identyfikac.na kazda raczke a matka dostaje taka sama, gdy pepowina przestaje tetnic po ok. 2-5 min tata moze ja przeciac.Wszystkie mamy sa w tym momencie zapatrzone w swego malucha i nie czuja juz bolu maja lzy wzruszenia.Potem dziecko polozna zabiera do pomiaru wagi ,cm,zakrapia oczka azotanem srebra(zapobieganie rzerzaczkowemu zapaleniu sluzowek), sprawdza sie tez ile dostalo pkt. w skali Apgar,tata moze w tym czasie byc z polozna i robic zdjecia.Wy w tym czasie macie przez lekarza szyte krocze(jesli bylo ono nacinane) i robiona rewizje jamy macicy.A wczesniej przed szyciem rodzi sie lozysko.Potem gdy z dzieckiem jest wszystko w porzadku jest ono zabrane na neatologie(noworodki) i czeka na mame w lozeczku okryte cieplym elektrycznym kocem , kobieta musi jeszcze pozostac na sali porodowej ok 2 godz. na obserwacji czy wszystkie parametry wracaja do norm (tetno cisnienie czy rana zostala dobrze zszyta).Zaraz troszke wiecej napisze Wam o samym przebiegu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Porod dzieli sie na 4 okresy.W pierwszym okresie nastepuje skracanie i rozwieranie szyjki macicy moga byc bole kregoslupa i on trwa najdluzej u pierwiastki9-12,15 godz. a nawet zdarza sie ze 18 godzin.Trwa od poczatku porodu do calkowitego rozwarcia czyli 10cm.Zmoich obserwacji i rozmow z rodzacymi wynika ze w tym okresie nie nalezy biernie lezec na lozku bo czas sie ciaagnie i bol mocniej sie odczuwa lepiej jest np. pochodzic po korytarzu ,posiedziec,probowac toczyc w miare sensowna rozmowe np. z mezem albo z jakas inna osoba a nie tylko myslec o tym ze boli. po 6-8 godz w przypadku pierwiastki mamy rozwarcie na 2 cm,po 2 godznastepuje faza przyspieszeniai szyjka rozwiera sie coraz szybciej na 6-8 cm i tak po kolejnych 2-3 godz kolejne rozwarcie do 10 cm.Z tym czasem to roznie wiadomo kazda z nas jest inna.Ale gdy rozwarcie jest juz 4-5 cm nalezy byc juz na lozku na sali porodowej.Ten okres jest najbardziej bolesny.Potem rozpoczyna sie drugi okres porodu- wydalania plodu .Jest to okres najbardziej wyczerpujacy choc nie tak bolesny jak pierwszy ale tu trzeba miec duzo sily.Niektore kobietki zaczynaja sie tu poddawac i twierdza ze nie maja sily przec.Ale damy rade.3 okres porodu to wydalenie lozyska okres nie bolesny.4 okres to okres wczesnego pologu polozna zaopatruje krocze nastepuje kontrola macicy i szycie.Macie znieczulony oczywiscie nerw sromowy ale poniewaz to miejsce b. wrazliwe moze byc odczuwany troche bol.Teoretycznie jestem przygotowana na porod nie boje sie bo widzialam ale praktycznie jestem tak samo zielona jak wy przyszle mamy czas pokaze jeszcze zostalo mi ok 4-5 tyg. Aha ja bede miala chlopca i dzis o 14 ide na kontrol do lekarza papa pozdrowionka dla Was wszystkich.Jak chcecie cos jeszcze odnosnie porodu to smialo pytajcie.Ja bede na te strone wchodzic w miare czesto teraz i tak jestem na zwolnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie wszystkie :-) Ja się wczoraj nie odzywałam bo byłam cały dzień na konferencji a w domciu nie mam netu :-( I wyszło mi że chodzić dużo to ja jeszcze mogę ale jak mi wczoraj przyszło wysiedzieć te 7 godzin to było ciężko :-) A na dodatek konferencja była w języku angielskim i stwierdziłam, że coraz trudniej się skupić na zrozumieniu tekstu. A gdyby było mało był to angielski szwedów - nie wiem czy kiedyś słyszałyście szwedów mówiących po angielsku ale czasami jest to tak jakby mówili po szwedzku - ten ich akcent :-) Ale dałam radę - najważniejsze rozumiałam :-) Dzisiaj idę na ostatnią wizytę do mojego lekarza i zobaczymy co powie. Oczywiście pewnie każe się nastawiać na cc :-) Ale ja i tak ciągle mam nadzieję że się obróci, chociaż już kilka razy (i to od początku cąży) śniło mi się że będę miała cc :-) Czyżby prorocze sny?? I ja nie potępiam matek które z własnej woli chcą na cc - każdy według mnie ma prawo wyboru :-) Napiszę coś więcej jutro jak już będę po wizycie :-) Na razie uciekam do pracy, pozdrawiam wszystkie brzuchatki PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchate majówki:) Mój leń jest tak duzy, ze czytam co piszecie i bywa, ze nawet nie mam siły odpisac;) Niezłe numery z tą płacią dziecka-ja juz mam ciuszki w kolorkach i wzorach raczej dziewczęcych i jak mimo pewnosci lekarza urodzi sie chłopiec bede musiała chyba ubierac go w body w kwiatki;) Co do cesarki o która pytała jasmin- to myśle podobnie jak Anda, ze jeśli kobieta chce to powinna miec taką możliwość. Powinni wprowadzic cennik, zeby nie nabijac kieszeni lekarzom i juz. Oczywiscie mozna rodzic w prywatnych klinikach, ale to nie jest takie tanie. Mam kilka kolezanek które miały cesarki-cześć zapłaciła, częśc z powodów medycznych i jakos żadna z nich nie czuje ze-jak to określiła Koniczyna-nie przezyła narodzin w pełni. Myśle, ze w tym momencie najwazniejsze jest dziecko a dzieki cesarce jest szybciej na świecie. Jestem bardzo straszona cc-ze to operacja, boli itp. Ale czy poród nie boli? Nie mam wyboru- lekarza zadecydował o cesarce, ale przyznam, ze tez nachodziły mnie myśli o załatwieniu cięcia, bo wiem juz czym jest poród. Ale sie rozpisałam. Zmykam robic zakupki i jakis obiadek dla mojego głodomora, czyli męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Kazda z nas sie obawia porodu. I ta co bedzie rodzic po raz pierwszy ( jeszcze nie wie co ja czeka) , i ta co juz rodzila (bo wie przez co musi przejsc). Jesli jest mozliwosc usmiezenia bolu to jestem za tym aby z tego kozystac. Bez wzgledu na to czy to cc czy srodki farmakologiczne. Byle by byly bezpieczne dla dziecka i matki. Ale nie zgodze sie z tym, ze kazda kobieta musi rodzic kilkanascie godzin. Ja pierwsze i drugie dziecko rodzilam po trzy godziny. Kazda z nas jest inna i kazda bedzie porod przechodzila inaczej. Oczywiscie, ze jest duzo kobiet, ktore mecza sie wiele godzin, ale nie jest to regula. Pozdrawiam i zycze szybkiego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris_73
witam po dlugiej przerwie teraz będę tu gościc raczej sporadycznie bo musimy zlikwidować komputer aby zmiescic łózeczko wiec tylko goscinnie jak bede u rodzicow tak jak teraz strasznie mi przykro bo lubie nasze forum... ale coz nawet nie wim z tego wszystkiego co pisac moja dzidzia jest juz glowa w dol termin z miesiączek 13.05.05 z usg m-dzy 3 a 7 maja szpital ciagle jeszcze nie wybrany, chyba zwariuje od tego rozmyślania gin do ktorego chodze (nie pracuje z żadnym szpitalu) polecał mi wyłącznie Dyrekcyjną pod względem przygotowania personelu i medycznym, najlepszy sprzęt i odpowiednio przeszkolony personel - zawsze szybko zareagują ale warunki sa fatalne i wszyscy tacy słuzbiści.... poza tym mam wszystkie takie dolegliwości jak opisujecie dla dzidzi wszystko gotowe torbę trzeba tylko spakować a i tabela ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........? EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Wielkie gratulacje dla naszej pierwszej mamy!!! Postaram się jeszcze odezwac Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris_73
witam po dlugiej przerwie teraz będę tu gościc raczej sporadycznie bo musimy zlikwidować komputer aby zmiescic łózeczko wiec tylko goscinnie jak bede u rodzicow tak jak teraz strasznie mi przykro bo lubie nasze forum... ale coz nawet nie wim z tego wszystkiego co pisac moja dzidzia jest juz glowa w dol termin z miesiączek 13.05.05 z usg m-dzy 3 a 7 maja szpital ciagle jeszcze nie wybrany, chyba zwariuje od tego rozmyślania gin do ktorego chodze (nie pracuje z żadnym szpitalu) polecał mi wyłącznie Dyrekcyjną pod względem przygotowania personelu i medycznym, najlepszy sprzęt i odpowiednio przeszkolony personel - zawsze szybko zareagują ale warunki sa fatalne i wszyscy tacy słuzbiści.... poza tym mam wszystkie takie dolegliwości jak opisujecie dla dzidzi wszystko gotowe torbę trzeba tylko spakować a i tabela ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........? EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Wielkie gratulacje dla naszej pierwszej mamy!!! Postaram się jeszcze odezwac Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris_73
witam po dlugiej przerwie teraz będę tu gościc raczej sporadycznie bo musimy zlikwidować komputer aby zmiescic łózeczko wiec tylko goscinnie jak bede u rodzicow tak jak teraz strasznie mi przykro bo lubie nasze forum... ale coz nawet nie wim z tego wszystkiego co pisac moja dzidzia jest juz glowa w dol termin z miesiączek 13.05.05 z usg m-dzy 3 a 7 maja szpital ciagle jeszcze nie wybrany, chyba zwariuje od tego rozmyślania gin do ktorego chodze (nie pracuje z żadnym szpitalu) polecał mi wyłącznie Dyrekcyjną pod względem przygotowania personelu i medycznym, najlepszy sprzęt i odpowiednio przeszkolony personel - zawsze szybko zareagują ale warunki sa fatalne i wszyscy tacy słuzbiści.... poza tym mam wszystkie takie dolegliwości jak opisujecie dla dzidzi wszystko gotowe torbę trzeba tylko spakować a i tabela ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........? EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Wielkie gratulacje dla naszej pierwszej mamy!!! Postaram się jeszcze odezwac Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! wlasnie to ja mam nadzieje ze ja tez sie zalicze do tych szczesliwcow kilkugodzinnych, acha i dobrze by bylo trafic do szpitala juz z kilkucentymetrowym rozwarciem, bo slyszalam pogloski ze tym co sie za wolno rozwieraja dostrzykuja jakies stymulanty. poza tym calkiem za wczesnie nie dobrze - moja kolezanke odeslali do domu co przysporzylojej troche stresu... za pozno tez nie dobrze bo drugiej juz nie chcieli dac znieczulenie bo bylo za duze rozwarcie... taaak trzeba by ulozyc jakis porodplan tez kiedys bralam udzial w kilku porodach, ale przed ponad 10 laty gdy uczylam sie w studium medycznym i mielismy miedzy inymi praktyki na oddziale poloznictwa i ginekologii. W zasadzie nie pamietam wiele i nie tak od strony medycznej jak Ania ale pamietam te szczegolna atmosfere i fakt ze kobiety opanowane ktore wspolpracowaly z polozna rodzily szybko i sprawnie. Jedna z tych kobiet powiedziala pozniej ze bardziej ja bolalo wyrwanie zeba niz rodzenie i woli rodzic niz isc do dentysty. Zdanie to sobie gleboko schowalam na odpowiednia chwile. Bylam tez przy cesarce. Stad moja opinia ze dobrowolnie bym jej nie wybrala. Ale nie uwazam wcale ze trzeba jej odmawiac komus kto sobie jej zyczy. MalaMi nie napisalam ze kobieta rodzaca przez cc nie przezywa narodzin w pelni, napisalam ze nie to jest dla mnie argumentem (bo slyszalam tego typu argumenty ze strony przeciwnikow, i okreslilam je \'i takie tam\' sorry za skrot myslowy )(jakkolwiek chyba sie zgodzisz ze cesarka wylacza Cie w jakis sposob z aktywnej akcji porodowej), tylko to ze jest ona operacją. Sam porod jest skomplikowanym procesem rownie fizycznym co psychicznym i i uwazam ze sam fakt ze rodze ja a nie moj maz uprawnia mnie do stwierdzenia ze osobiscie przezylam ten porod w pelni. Jeszcze zanim bylam zainteresowana tym tematem czyli gdzies z rok temu wpadl mi artykul w rece o tym ze w Europie rosnie wydatnie liczba wykonywanych cesarek i spora ich czesc jest wykonywana nie ze wskazan medycznych a na zyczenie. Zapewne tez postep techniki i medycyny sprawia ze z operacji -cc staje sie prostym dokonaniem wydobycia dziecka. A mi dzis w nocy snilo ze juz mialam swojego maluszka w rekach tylko ze byl po pierwsze starsznie malutki a po drugie mialam go umyc i sie balam i nie wiedzialam jak. jestem bardzo soba rozczarowana a wlasciwie takim snem bo z racji praktyk o ktorych pisalam mialam juz niejednego noworodka w rekach i obylo sie bez strachow... chyba sie musze rozmowic z moja podswiadomoscia dzis przed snem. taaak znow strawilam wydatna czesc popoludnia przy ekranie grrr spadam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Koniczynko Torby nie mam takiej wielkiej ,zabieram ze sobą dodatkowo kuferek w którym mam kosmetyki,dokumenty,ładowarkę do komórki i suszarkę. Ja nie muszę miec nic dla dziecka -szpital wszystko zapewnia. Muszę mieć swoje koszule nocne na zmianę.Będę teraz rodzić w Wałbrzychu. Przedtem rodziłam we Wrocławiu na Kamieńskiego i tam musiałam mieć wszystko dla dziecka ,ale koszule dawali swoje. Z tą pełnią to ciekawa sprawa ,wypada właśnie w niedzielę. Mój synek jest niedzielnym dzieckiem, może i córcia też będzie? Padło też wcześniej pytanie co przygotować na odbiór dziecka ze szpitala.Ja naszykowałam: Body z krótkim rękawkiem, body z długim rękawem- założę te które bedą bardziej odpowiednie do pogody. Bawełniana koszulka i kaftanik. Welurkowy pajac z długim rękawkiem, welurkowe pół śpiochy,ciepłe skarpeteczki,dwie czapeczki bawełniane w tym jedna wiązana pod szyjkę,sweterek, rożek aby w nim przenieść dziecko do samochodu. Później ulokuję dzidzię w foteliku a rożek można pościelic na wierzch jak kołderkę.Miałam spakować też wełniane spodenki ,ale mam tylko grube więc nie zabardzo nadają się do fotelika ,za sztywne. Oczywiście nie założę wszytkiego na dziecko- przygotowałam te rzeczy aby mieć wybór.Inaczej ubiorę jak będzie ciepło a inaczej jak zimno. Co do porodu to powiem ,że może mile zaskoczyć.Bałam się ,że będę długo rodzić i będzie bardzo boleć.Wywoływany miałam za pomoca kroplówki z oksytocyną. Pierwsze 3 godz bóle jak przy miesiączce i 2 cm rozwarcia.W czwartej godzinie zaczęła się już prawdziwa jazda-połozna pocieszyła mnie ,że jeszcze może to potrwać ok 4 godz. Po upływie godz. przychodzi położna sprawdzić rozwarcie ,a tu niespodzianka 8cm.W ciągu niecałej godziny synek już był z nami :-) Chodzić nie mogłam niesty w trakcie pobytu na porodówce ,wolno mi było tylko na łóżku przybierać rozmaite pozy. Na pewno pomogło klęczenie. Lęk przed porodem chyba bierze się z zasłyszanych opowieści. wydaje mi się że nie mają one służyć po to aby nas straszyć,ale po to aby uświadomić naszym panom ile musimy przejść aby urodzić dziecko. Mój mąż to wie ,choć i tak nigdy nie doświadczy tego co ja. Powiem wam nawet coś zabawnego ,on był bardziej przejęty tym wszystkim niż ja. Tak bardzo chciał zrobić coś aby mi pomóc,co mnie drażniło.Mi wystarczyło,że był ze mną. Teraz też rodzimy razem. Co może nastąpić w każdej chwili.Czekam więc i obserwuję swoje ciało. Najważniejsze ,że ciąża jest już donoszona.Więc bez obaw. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytacz ukryty
cytat z koniczyny----Co do cesaarskiego ciecia to juz nawet nie chodzi o to ze wylacza Cie z akcji porodowej i nie przezywasz tego wydarzenai w pelni i takie tam ale jest to normalna operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta32
Hej! Jestem po wizycie, z szyjką wszystko ok( zamknięta), więc cieszę się :). Muszę tylko załatwić przedłużenie w ZUS-ie zasiłku chorobowego. Jutro pojadę do księgowej po wniosek , potem do gina , żeby wypisał swoją część i chyba wsio( czyt. wszystko) :) No tak,temat porodu na czasie na naszym forum. Mnie też śni się dzidzia, poród, pobyt w szpitalu...., to chyba naturalne,że śni się nam to, o czym myślimy w ciągu dnia. Poza tym pamiętamy te sny, ponieważ częsciej budzimy się w nocy, a to przez dolegliwości, albo przez ruchy dziecka.....Jeśli chodzi o pomyłki z odczytaniem płci dziecka, to też spotkałam się z takimi przypadkami, lecz znacznie częściej bywa,że zgadza się z wcześniejszą diagnozą. Mala mi- czy już po remoncie? Mam nadzieję,że stres opanowany :D Wiecie już co trzeba zabrać do szpitala? Będziecie używać tych dużych podpasek( pieluch jednorazowych dla dzieci) które dostępne są w aptekach( ja ich używałam po poprzednim porodzie, lecz było to 10 lat temu, więc nie jestem na czasie). Pozdrawiam wszystkie mamuski i brzuszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytko-wstyd sie przyznac,ale dzis do akcji wkroczyła ekipa nr.3!!!W zyciu nie mielismy takiego pecha do majstrow od remontu...Pierwszy jak wiesz miał raczej słomiany zapał do pracy i znikoma wiedze.Pan nr.2-stary kawaler-stwierdził,po 3 dniach,ze jest zmeczony i...nie bedzie robił i jeszcze(sorry-to cytat)\"pier...nasze pieniadze\"!!!!Dzis wynalezlismy dwóch panow,ktorzy budowali dom bratu PT.Opinie maja bardzo dobra i ODPUKAC!!! ledwo weszli od razu zabrali sie do roboty!Do trzech razy sztuka...Jedyna ich wada jest to,ze pala jak smoki i nie daja sie namowic na wyjscie z papierochem z domu...Pootwierałam okna i siedze z rozwianym włosem...W sumie lepsze to niz pierwsze dni z Bobalem w domu spedzone na workach z gładzia.W sumie do konca został mi rowny miesiac,ale obsesja szybszego porodu mnie nie opuszcza,to pewnie przez ten przedłuzajacy sie remont.No ale wszystko jest juz na dobrej drodze:-D Koniczynko-ani słowa nie napisałam na temat CC...;-) Ta kolezanka o ktorej pisałam wczoraj pierwsze bóle poczuła o 23,a o 1,40 mala była z nia!To jej pierwsza dzidzia i jak szybciutko poszło...Mam nadzieje,ze wszystkie tak sobie szybko poradzimy:-D.Trzeba myslec pozytywnie!!!Ja osobiscie nie boje sie porodu,bardziej tego,ze mnie złapie w najmniej spodziewanym momencie,bede sama w domu,a PT nie zdazy dojechac i nie bedzie go ze mna:-( Do konca tygodnia musze wybrac sie do lekarza,strasznie ciezko jest mi sie zmobilizowac do tej wyprawy...ale mus to mus! Uciekam z psem na dwor,bo czuje juz poczatki raka płuc u siebie... Pa pa Majowe Leniwce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! Szaro dzisiaj u mnie bardzo i zimno, nawet psisko nie ma specjalnej ochoty na spacery, w każdym razie się ich nie domaga. Śpi prawie cały dzień. A ja nawet nie. Walczę dziś z nowoprzybyłymi nielegalnymi sublokatorami, czyli z mrówkami. Na razie jeszcze wykorzystuję łagodne środki, głownie perswazję i mycie wszystkiego, głownie podłóg. Ale jak to nie pomoże to trzeba będzie bardziej radykalnych środków, mąż z chemią w ręku, a ja na słoneczko:) Zobaczymy. Chwilowo się ukryły:) Ojoj, zaczyna się nerwówka, torby spakowane. No tak, te terminy z początku maja zawsze się mogą te dwa tygodnie przyspieszyć, a to by było tuż tuż. Trzymam mocno kciuki! Ja do szpitala jeszcze nie mam nic, ale i czasu jeszcze mam trochę. Za to mąż przywiózł przed chwilą pościel, którą zamówiliśmy. Zielona w kotki i myszki, mi się strasznie podoba, komplet do rożka, który kupiliśmy wcześniej. Mala mi, trzymam kciuki, żeby ci fachowcy okazali się porządni. Wytrzymasz jeszcze te parę dni remontu, a potem pomyśl jak fajnie będzie czekać na maleństwo w takim świeżutkim mieszkanku. Pozdrawiam serdecznie, dziś nawet się odzywamy całkiem licznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajajaj... czuje sie jakby mi sie noga po kolano zapadla w gumie do zucia... to apropos tego cc... ani nie chcialabym nikogo zachecac do tego przedsiewziecia a jednoczesnie nie chcialabym straszyc tych co je beda mialy dlatego nie napisze juz na ten temat NIC, moje zdanie juz znacie ;-) sorry MalaMi, to mialo byc do Malej Mokki (Moccy? Mocki?) tak tak do trzech razy sztuka i sie uda szkoda ze przy tym pala tyle, pewnie z nerwow zeby zdazyc... a co do tej kolezanki, niecale trzy godziny i juz???? ach, czuje sie jak przed Premierą... Dzis bylam - wlasnie wrocilam od ginekologa i co prawda z dzidzia wszystko w porzadku ale moje ciche marzenie o wczesniejszym porodzie niestety sie rozwialo... szyjka zamknieta a dziecko jeszcze sie nie wstawilo glowka do wchodu miednicy. Pierwszy raz slyszalam serdusszko, ale dziwnie slychac jakby z torby z woda. Przy okazji zwiedzilam sale porodowa. Rubina, jakby co to juz gory trzymam za Ciebie kciuki... Iwanka, co do mrowek, my na dzialce stosujemy taki sposob - co prawda malo wydajny ale bez chemii. one biegna do cukru wiec umiescic cukier na talerzyku talerzyk na odwroconej miseczce i wstawic do miski z woda, one czuja cukier i wpadaja do wody, najlepiej na noc bo maja spokoj. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Wczoraj mialam wizyte kontrolna wszystko w porzadku tylko kostki mam podpuchniete i nawet jak prowadze auto to prawa noga mnie juz boli po chwili ale nie ma rady musze wytrzymac.Jak mam chwilke to ukladam sobie nogi wyzej to mi pomaga a obrzek sie nie nasila.Apetyt mam juz teraz umiakowany .Wczoraj pozwolilam sobie na malo czarna z duzo iloscia mleka.Powoli zaczynam zbierac rzeczy ktore zabiore do szpitala.Na razie ich jescze nie pakuje tylko odkladam w jedno miejsce.Do kupienia zostal nam jeszcze tylko wozek i przewijak.Zaczynam odczuwac ze czas mi sie juz dluzy a tu jeszcze tyle zostalo.Napiszcie mi jesli wiecie cosna temat podrozy malego dzieckia tzn. od jakiego wieku moze podrozowac i latac samolotami nie moge znalezc nigdzie tej informacji a wczoraj zapomnialam spytac lekarza i musze 2 tyg. poczekac na kolejna wizyte.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi28
Witam wszystkie po przerwie, fajnie Was znowu poczytać - przynajmniej wiem, że nie jestem sama ze swoimi lękami;) Już drugi tydzień odpoczywam na zwolnieniu i b. sobie to chwalę. Na szczęście nie miałam takich kłopotów z zastępstwem w pracy - chłopczyk, którego sobie wcześniej przeszkoliłam okazał się całkiem pojętny i teraz zadowala się tylko trzema telefonami dziennie;) Trochę się tylko boję powrotu - wiecie jak to jest, kiedy ktoś wtargnie w Wasze starannie uporządkowane biuro;) Ale póki co jeszcze sporo czasu zostało do powrotu. Jeżeli chodzi o mój remont, to niestety nie udało nam się go nawet jeszcze zacząć - wszystko się sprzysięgło, żeby nam przeszkadzać - najpierw okazało się, że parkiet w kuchni spleśniał i trzeba robić nową wylewkę, teraz zaklepany "na 100%" majster jest wolny dla nas dopiero od 16 maja! Tak że chyba pomieszkamy sobie dłużej u mojej mamy. Martwi mnie to, bo mając już dzidziusia, nie będę miała czasu i siły, żeby wywierać odpowiedni wpływ na jakość wykończenia, np. zrobią mi nieodpowiedni odcień farby na ścianie i będzie granda;) Piszecie o wózkach, więc też się pochwalę - wybraliśmy model Graco - Quattro de Lux, pomarańczowo popielaty - jest śliczny. Do niego dochodzi fotelik z bazą do samochodu i gondolka. B. polecam! Z dzidzią chyba na razie nic się nie zmieniło - w każdym razie nie odczułam, żeby się już odpowiednio ułożyła, a kolejne USG dopiero za dwa tygodnie. Myślicie, że te sposoby z muzyką i latarką rzeczywiście działają? Mój małożonek może umrzeć ze śmiechu, jak mnie zobaczy świecącą sobie latarką w dół brzucha;) Ale jeżeli to działa, to może spróbuję. Aha - jeżeli któraś z Was potrafi uzupełniać tą tabelkę, to mój dzidziuś ma być córeczką o imieniu Ninka - zdecydowałam się na to w końcu! Pozdrawiam cieplutko i piszcie dużo, co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka najnowsza
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Ninka EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×