Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość Anda
Witajcie :-) Widzę że jednak nas coś ruszyło - chyba ten mróz na dworze przyciągnął wszystkie do komputerów - spacerki nie w głowie :-) Mam nadzieję jednak że się wypogodzi :-) Wczoraj byłam u lekarza i wszystko w porządeczku - oprócz oczywiście tego ułożenia :-( Pani doktor zaczęła nawet coś wspominać że ja to mogłabym urodzić naturalnie - bo jestem wysoka , ale jej podziękowałam :-) Nie będę ryzykować :-) Mam przyjść jeszcze 9 i zobaczymy czy się coś zmieni :-) Żadnych oznak wcześniejszego porodu nie mam więc mogę spokojnie jeszcze czekać z torbą. Chociaż ja to planuję już od miesiąca, że się spakuję i nic m i z tego nie wychodzi :-) Ciuszki dopiero jedna tura wyprana, wyprasowana, jeszcze jedna czeka na pranie no i pozostałe kocyki, rożki itd. też czekają na pranie :-) Ale od 1 maja nie przychodzę już do pracy to się wezmę porządnie do roboty. Teraz jeszcze mam problem ze współlokatorką - w ogóle myślała że będę mieszkała tam z dzieckiem i nawet nie raczyła zapytać tylko od razu z pretensjami do właścicielki. Ta na szczęście okazała się miłą kobietą :-) Ale moja współlokatorka jako chyba akt buntu schowała nawet sztućce - jakaś dziwna , a wie że ja nie mam swoich tutaj bo nie przywoziłam wszystkiego. No i z pralką też problemy :-( Ale na szczęście już niedługo się wyprowadzam :-) Mnie chyba w pracy w końcu nikt nie zastąpi i mam nadzieję że nie będzie się to wiązało z ciągłymi telefonami. Ostatnio przyzwyczajam ich do mniejszej swojej aktywności. Zobaczymy co z tego będzie, ale mam nadzieję że po macierzyńskim miejsce jeszcze będzie :-) Życzę miłego dzionka, jak jeszcze coś mi się przypomni to dam znać :-) No i tabelka - waga :-) ATLANTA.....Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? AWESSI......Szczecin..........18 MAJ................10.....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8...........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabele jeszcze nowsza
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Widzę, ze juz sie wyjaśniło, że to ja, a nie Mała Mi pisała o cc. U nas jest to temat prawie non stop na tapecie- słyszę rózne dziwne opinie, straszenie w tym tez jest, ale staram sie tego nie brac do siebie, tym bardziej, ze cc zrobi mi mój lekarz a ja mam do niego ogromne zaufanie. To także dzieki niemu zdecydowalismy sie na drugą ciążę. Dzisiaj śniło mi się, ze urodziłam naturalnie i to chłopca. Inawet we śnie pomyślałam-w co ja go ubiorę, nie mam rzeczy dla chłopca;) Dziwne sny miewam ostatnio. Moje maleństwo nadal potrafi dokonać dziwnych rzeczy- nagle zaczęlo spędzac czas po drugiej stronie brzucha przemieszczając sie dosc gwałtownie. Leży główka w dół juz od połowy ciąży. Ostatnio kręci sie tez w nocy-chyba robi juz jakies pożegnalne imprezki-a potem śpi pół dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Fajnie, że po wizytach same dobre nowiny. Anda, cierpliwości, na następnym przeglądzie już pewnie będzie głową w dół. Grunt, ze maleństwa mają się dobrze i że im niczego nie brakuje. A mi też zaczęły się ciążowe sny. Dziś śniło mi się, że patrzylam na swoj brzuch, bo maleństwo strasznie wojowalo, jak zwykle i nagle wypieło się z jednej strony, patrzę, cóż to za część ciałka, a to stopa.To by nie było nic dziwnego, ale stopka byla troszke duza, ogromna można powiedzieć, tak wielkosci stopki 5latka. Bylam w szoku, ale pomyslałam sobie, ze ten rozmiar to po tatusiu i się uspokoiłam. Ale się rano śmiałam jak mi się przypomniał ten sen.:D Dzięki, że mnie odchudzacie:) Zmienię jednak tabelkę. MIŁEGO DNIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasmin21
witam. niestety nie wszystkie ,mamy dobre informacje po ostatniej wizycie okazalo sie ze z dzidzia wszystko okej ale ze mna niebardzo. usg wykazalo ze w mojej prawej nerce jest niesamowita czarna dziura, ona to jakos nazwala ale niepamietam juz tak sie przerazilam zapytalam ja co to oznacza to powiedziala ze jak sie nie cofnie to beda wsazdac mi tam jakas rure i bede z nia chodzic oraz z cewnikiem reszty niepamietam tak sie przejelam, a ona nic tylko o to wszystko obwinia mnie ze duzo jem ze duzo przytylam bo fakt 20 kilo juz przytylam ale tak sie nie postepuje z pacjentem, wiec w poniedzialek zmieniam lekarza na prywatnego i tam postaram sie dowiedziec wiecej i w jakis sposob sie przede wszystkim uspokoic bo tak jak mnie potraktowano na ostatniej wizycie to przechodzi ludzkie pojecie. Mam jeszcze takie pytanie: czy jak mialam robione usg przedwczoraj to czy w poniedzialek moge znowu miec je wykonane czy to niezaszkodzi dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Jasmin, na razie postaraj się nie przejmować. Koniecznie idz do prywatnego lekarza, niech Cię dokładnie przebada. Co do USG to nie wydaje mi się, żeby miało zaszkodzić maleństwu, tym bardziej, że to nie dzień po dniu. Nie przejmuj się! Trzymam kciuki! Będzie dobrze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No i znikła gdzies ta piekna wiosna.:( Ja juz nie wyrabiam z ta opuchlizna wczoraj wieczorem to myslałam ze skóra na stopach zacznie mi pękać a mój gin nic mi na to nie dał.Spie po 3 godziny na dobe i dosc ze nogi wysiadaja to jeszcze chodze niewyspana.Jakby tego było mało to od rana boli mnie brzusio i krzyz tak jak przy miesiaczce.Niezbyt to wszystko razem wziete jest miłe i prawie nie do wytrzymania .Zadna pozycja lezenia czy siedzenie mi nieodpowiada.I szczerze powiedziawszy mam juz dosc i chciałabym byc juz po wszystkim.W poniedzialek ide do gina i zobacze co mi powie teraz.Moze dowiem sie przyblizonej daty porodu.polezec tez sie nie da bo z synkiem co troche cos musze załatwiac.A to zerówke, to znowu wizytka u stomatologa a jutro jeszcze czeka mnie szczepienie.I chyba jeszcze raz bede sie musiala z nim wybrac do dentysty bo dzisiaj mi pokazal ze rusza mu sie zabek a ma niespełna 5,5 roku i zastanawiam sie czy nie za szybko mu zaczely wypadac zeby.No ale pojde do dentysty to sie dowiem.takze nawet nie mam czasu odpoczac i pewnie w tym czesciowo tez lezy wina tych moich \"wielkich stóp\".Jak tak dalej pojdzie to przyjdzie mi chodzic na boso bo nie bedzie butów w takim rozmiarze;) po długich wac haniach wybrałam szpital na 1 Maja.mam nadzieje ze nie bede zalowala tego wyboru.W sumie do tego i do szpitala na Dyrekcyjne ma jednakowa odległośc ale z opini na temat traktowania ten wydał mi sie lepszy mimo troche mniejszych zasobow medycznych. Zycze milego wieczorku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Pozwoliłam sobie dopisać się do listy. Serdeczne pozdrowienia i brzuszki do góry. ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........(-3)..9......? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesmin21 , koniecznie zrób jeszcze jedno USG. Wiadomo, że jest to dodatkowy wydatek, ale warto. W poprzedni czwartek też byłam na USG (wcale nie za darmo , bo w firmie medycznej której płacą z mojej pensji) - koszmar. Facet jak wyrocznia powiedział że dzidziuś jest mały a łożysko stare jak przed porodem. Szkoda gadać ... wyobrażam sobie jak się teraz czujesz. Wczoraj byłam znowu na USG - prywatnie u tzw. konsultanta krajowego do spraw USG. Sprzęt OK, ale najważniejszy jest lekarz... gość widział mój strach w oczach. Powiedział, że dzidziuś jest OK, że łożysko idealne. A ja za to badanie i podniesienie na duchu miałam ochotę go wycałować. Na szczeście nie jest w moim typie ... hi, hi. Naprawdę warto sprawdzić to jeszcze raz ... może lekarz miał zaćmę na oczach.... Napisz jak bedziesz po badaniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18)MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................15....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................9,5..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Ninka EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11......? IWANKA.........Chełmek...........6 CZERWIEC.......7,5...........? AŚKA 30...Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella.......Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.......Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam dodać kilogramy :) Dziewczyny, nie panikujcie....., często zdarza się,że lekarz widzi jakieś ciemne plamy, a potem okazuje się,że to wina aparatu USG, bądź złego odczytu. Jednak radzę skonsultować się z innym lekarzem. Jestem pewna,że będzie ok :) Wiem,że łatwo się mówi komuś kogo to nie dotyczy, ale trzeba być dobrej myśli, bo czy to nie dziwne,że tak nagle i niespodziewanie pojawił się problem,którego wcześniej nie było? ;). Ja dziś wyjaśniłam na moją korzyść sprawę z przedłużeniem zwolnienia lekarskiego, a raczej zasiłku chorobowego. Okazało się,że nauczycieli nie obowiązują te przepisy, więc do końca ciąży mogę spokojnie przebywać na zwolnieniu, bez konieczności wysyłania wniosków o przedłużenie. Współczuję wszystkim wam,które jesteście w środku remontu. Zdaję sobie sprawę, jakie to może być stresujące, więc życzę szybkiego zakończenia :). Dziś zafundowałam sobie czarne pasemka na swoich baaardzo jasnych blond włosach i muszę powiedzieć,że wszystkim spodobał się mój nowy wygląd. Poprawiłam sobie tym samym humorek. Tym radosnym akcentem kończę na dziś. Pa,pa ...całusków 102!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki, Jasmin, koniecznie idź do prywatnego lekarza, wizyta z USG co prawda będzie kosztowała koło 100, ale to rozsądna cena za prządne badanie i Twój spokój, jeśli chodzi o USG, to nie zaszkodzi Maluchowi na pewno, a nawet pomoże, jeśli TY będziesz wiedziała co się dzieje, wtedy mniej stresu... Moją bratową, która miała problem z nerkami (właściwie z prawą nreką), babsko w przychodni straszyło nie tylko cewnikiem ale upośledzeniem dziecka, powikłaniami przy porodzie etc. , a Jula ma teraz dwa latka, żadnego cewnika nie było, cc a i owszem, ale tylko dlatego, że Mariola ma niski próg bólu i lekarz stwietrdził, że tak spanikowna to ona nie urodzi za chińskiego boga i jak ma przestać \"współpracować\" w połowie, to więcej będzie z tego szkody niż pożytku. Była przez parę dni w szpitalu na obserwacji, jak się pogorszyły wyniki moczu na jakieś dwa tyg. przed porodem, ale tak dla spokoju sumienia lekarki. Więc głowa do góry i do lekarza, który nie jest głupim konowałem, tylko wykonuje swój zawód przyzwoicie! Moje mieszkanie wraca do normy, nawet dywany już położone, czekam tylko na kasę, żeby kupić sobie karnisze i firanki. Najbardziej oburzony jest mój pies, który po raz pierwszy w swojej karierze dostał zakaz włażenia na łóżko, stroi miny i się obraża... Ale przeokropnie linieje (wiosna!), wyłazi z niej cały zimowy puch i taka krótka sierść, a ja się naszorowałam tapicerkę i najnormalniej nie mam siły robić tego znowu. A że przez 3 lata rozpieściłam ją strasznie, to patrzy na mnie z wyrzutem i demonstracyjnie bawi się sama piłką... Aż mam wyrzuty sumienia. W pracy luksusowy spokój, nowa dziewczyna okazała się baardzo sprytna więc tylko sprawdzam czy wszytsko jest ok, boję się tylko, co będzie jak wrócę, czy nie zrobi mi rewolucji w papierach - ja po porzedniczce zrobiłam, bo miałam inny system niz ona. Ale to jeszcze kupa czasu, nie będę się teraz nad tym zastanawiać, tylko za pół roku! Trzymam kciuki za Was wszystkie, buziaki z Kielc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w słoneczny poranek🖐️ Jasmin-trzymam kciuki za Twoja wizyte u lekarza,napewno wszystko bedzie dobrze-głowa do gory!!!! Donosze,ze moja ekipa remontowa działa z obłedem w oczach:-D,tylko troche zli,ze musza teraz poprawiac to co spartolili poprzednicy!Ale wszystko wskazuje na to,ze nie bedze musiała chowac Małego miedzy workiem z cementem a workiem z gładzia... Dzisiejszy dzien zapowiada sie wreszcie słonecznie:-),bo dwa poprzednie to było -9 nad ranem...nie cierpie jak jest zimno! A jak Majoweczki Wasze apetyty na finiszu?Bo ja to chyba jeszcze na porodowce bede cos memłac:-P,jestem ciagle głodna,jakis specjalnie wzmocniony fotel do porodu bedzie dla mnie potrzebny!Ale jaki smak zrobił mi sie wysublimowany...metka na sniadanie,obiad i kolacje;-) Koniczyna-co do tempa porodu,to ostatnio urodziły trzy moje kolezanki i wszystkie w ciagu trzech godzin-swoje pierwsze Maluszki!!!Czyli mozemy smiało te trzy godz.obrac sobie za norme-nie ma gwarancji,ze sie sprawdzi,ale napewno poprawi nam samopoczucie;-) UUU-ale sie rozpisałam-chyba po tej metce mam takiego powera! Piszcie Laseczki duzo,bo od jutra pewnie sie tradycyjnie zawiesimy z pisaniem do poniedziałku;-) Miłego dzionka-pa pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie w piątek - już nareszcie :-) Coraz gorzej jest mi wysiedzieć w pracy ale na szczęście jeszcze tylko tydzień więc wytrzymamy :-) Założyłam że pracuję do końca kwietnia i nie zamierzam zmieniać decyzji :-) Jeszcze nie wiem jak wytrzymam całe dni w domu ale będę dużo chodzić - jak się będzie dało :-) Wczoraj z koleżanką zaczęłyśmy zastanawiać się nad zmianą szpitala do rodzenia, a to dlatego że niedaleko (mam 10 minut piechotą ) otworzyli w końcu nowy oddział położniczy - po remoncie i uzupełnili o dobry oddział neonatologiczny. A tamten szpital który wybrałyśmy pierwotnie jest dalej. Na razie się zastanawiamy i wybieramy na zwiedzanie naszego nowego typu :-) Zobaczymy co z tego wyniknie. Wśród rodzących mało opinni bo mało kto tam na razie rodził a przed remontem podobno nie było za wesoło. Ale zobaczymy na własne oczy jak pójdziemy. Teraz oczekuję na łóżeczko - wygrałam przypadkowo aukcję na allegro - nowe łóżeczko mojego typu za marne grosze :-) Zobaczymy tylko czy szanowna poczta posla wniesie mi je do domu czy stwierdzi że lepiej zostawić awizo :-) Podobno w większych miastach przywożą ale wiadomo z nimi :-) Idę troszkę popracować, zajrzę pod koniec. Piszcie dużo bo pewnie zamilkniemy standardowo na weekend :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Tina, Mała Mi, super , że Wasze remonty tak się posuwają pięknie do przodu. Ja , przyznam, jeszcze w zimie mialam nadzieję na łazienkę na wiosnę, ale pieniążki nie dopisały. Mam nadzieję, że jakoś bardzo maleństwu to nie będzie przeszkadzać. Dość spartańskie warunki, zero kafelka np. Ale co tam, wanna jest, ciepła woda jest, spłuczka dziala- zatem nie jest to dramat.:) Rano odwiedziła mnie moja klasa, tzn. klasa, której jestem wychowawcą- II gimnazjum. Ale fajnie, podobno tęsknią, co mi bardzo humor poprawiło.:) TAki człowiek próżny i nieskromny :P Tina, no widzisz jak dobrze wyszkoliłaś panienkę:) Tamta była cieńka i dlatego odpadła. A teraz masz kłopot z głowy. I rzeczywiście piszcie dużo, choć zauważyłam, że i tak się u nas ostatnio ruszyło. Całusy!!! 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Witajcie. Ja juz zyje innymi problemami, a mianowicie kolki. One spedzaja nam sen z powiek. A najgorsze jest to, ze niewiele moge pomoc swojemu dziecku.Chociaz byla u nas dzisiaj polozna (jeszcze nie odpadl jej pepuszek) i powiedziala, zeby kupic w aptece PLANTEKS. Sprobuje, moze pomoze, tym bardziej, ze moja dieta jest monotonna, bo boje sie , ze znowu bedzie cierpiec. Pozdrawiam mamusie i dzieciatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlanta- pij herbatę z kopru włoskiego, jak najwięcej-działa przeciwkolkowo. Trochę pomaga. Wiem co przeżywasz, bo moja córka do ukończenia 3 mieś. miała codziennie popołudniowe kolki ( wrzask, a nie płacz :(, wszyscy dokoła również płakali) Pomagało też trochę: delikatny masaż brzuszka i kładzenie dzidzi na swoim brzuchu( musisz być rozebrana, dziecko niekoniecznie), kładź jak najczęściej dziecko na brzuszku, wówczas naturalnie sobie masuje jelita. Jakie to straszne wiedzą tylko te osoby, które to przeszły, więc szczerze ci współczuję. Trochę cieplej zrobiło się na dworze, więc pozwoliłam sobie na dużą porcję lodów będąc na zakupach :) Moja dzidzia jeszcze się kręci, bo czasami czuję czkawkę przy wzgórku łonowym, a innym razem w okolicach żeber. I strasznie boli, gdy się odwraca- brzuch szeroko się rozpycha i wyglądem przypomina kwadrat, mowię wtedy: przestań,to boli :D, a dzidzia i tak robi swoje :P. Dawno nie było Sziszi- czyżby już rodziła???? Oj już niedługo posypie się nam :D, ciekawe czy kolejność wg tabelki będzie zachowana, no nie???? Zgłodniałam, idę coś zjeść, zatem pa,pa, miłego wekendu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Atalanta u mnie słynna herbatka planteks nic nie pomogła na kolkę synka. Ja wypróbowałam poprzedniow WOODWARD\'S Grip Wather woda koperkowa,dodatkowo działała uspokajajaco. Dostepne są tez u nas ESPUMISAN(Simeticonum)w kroplach -skład ponoć te sam co zachwalane na allegro Sab Simplex. W moim przypadku wystarczyła ta woda koperkowa.Synek miał zawsze kolki wieczorem więc dawałma mu łyżeczkę tej wody w porze karmienia po kąpieli-zawsze 2,3 godz później zaczynały się kolki.Był karmiony piersią i nawet to go nie ustrzegło przed tą dolegliwością. Co do sypania się ,to myślałam oststniej nocy ,że chyba wyląduję na porodówce. O 2 godz zaczęły się u mnie skurcze co 10 min , przed godz 4 zaczęłam miec co 5 min. Ale o 4:30 nagle wszytko się uspokoiło więc poszłam spać. Cały dzień minął mi spokojnie. Ciekawe co bedzie tej nocy? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej!!! U mnie OK. Dziś się dowiedziałam, że na 99 % będę miała cesarkę. Jeszcze we wtorek jedno badanko i decyzja ostateczna. Także co do terminu. Jestem ciekawa, czy każą czekać na skurcze, czy zrobią planowaną... Cieszę się, że już nie mam tej niepewności, ale troche się boję tego bólu po... A wskazania mam od neurologa. Dodatkowo dzidzia leży miednicowo, więc się nie będę bała, że coś by się mogło stać podczas jej wychodzenia drogą natury ;-) A w dodatku okazało się, że mam 1 cm rozwarcia i szyjkę skróconą do połowy... Czyżby \"maszyna porodowa\" ruszyła??? Bo bóle krzyża mam mocne i bardzo mnie boli podbrzusze, często tak jak przy okresie. Hmm... ;-) Dlatego nie wiem, czemu mi tak dziś smutno... edyta - na pewno nauczycieli nie obowiązuje ten okres 180 dni? I w związku z tym w razie czego przedłużenie? To by była dobra wiadomość dla mnie :-) Podziwiam wszystkie które remontują. Ja mam problem z ręcznym wypraniem jeszcze paru rzeczy dla malucha... ;-) Pozdrawiam!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie zastanawiałam sie Rubino co u Ciebie...babska intuicja;-)Daj szybciutko znac w razie czego:-D.Zazdroszcze Ci,ze juz niedługo bedziesz miała Mała przy sobie...Moj slynny juz remont ma sie ku koncowi,a zaraz po nim najchetniej poszłabym juz rodzic,ale jak znam zycie to pewnie przyjdzie mi jeszcze poczekac. Czas polezec... Miłego wieczoru Drogie Mamuski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie zastanawiałam sie Rubino co u Ciebie...babska intuicja;-)Daj szybciutko znac w razie czego:-D.Zazdroszcze Ci,ze juz niedługo bedziesz miała Mała przy sobie...Moj slynny juz remont ma sie ku koncowi,a zaraz po nim najchetniej poszłabym juz rodzic,ale jak znam zycie to pewnie przyjdzie mi jeszcze poczekac. Czas polezec... Miłego wieczoru Drogie Mamuski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. He , he postraszyło mnie i na tym koniec. Cisza...Ciekawe jak długo. Odezwe się później . Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madi 30- na pewno nauczycieli nie obowiązywało te 180 dni wg starych przepisów, czyli do lutego tego roku ( pytałam księgowej i dzwoniłam do ZUS , aby się upewnić. Jednak to dotyczy osób, które poszły na zwolnienie przed lutym tego roku, gdyż te które \" zachorowały\" po ( nie pamiętam którego lutego weszła nowa ustawa) tym terminie, obowiązują nowe przepisy, które obejmują również nauczycieli( nie chroni juz nas karta nauczyciela :() Rubina- powodzenia :D, gdyby jednak cię wzięło- szybkiego i lekkiego porodu :) Mala mi- no nareszcie dobre wieści dotyczące remontu :D, myślę,że sama też się uspokoiłaś. Moja dzidzia coraz bardziej daje sie we znaki- rusza się , przeciąga, co stało się bolesne dla mnie , ale wytrzymam :), jeszcze miesiąc i troszkę ponad tydzień-da się przezyć :P, a może chwyci mnie wcześniej? Zobaczymy. Pa,pa kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiorella
Czesc dziewczyny. Ma do was pytanie.Wyjasnijcie mi jakie swiadczenia naleza mi sie po urodzeniu dziecka i jakie mam zlozyc dokumenty.Obecnie jestem na zasilku chorobowym.Firma w ktorej pracuje liczy ponad 1000 pracownikow.Moj maz zarabia do 2 tys miesiecznie.Czy w takiej sytuacji nalezy mi sie jakies swiadczenie i od kogo z tytulu urodzenia dziecka?, jak i gdzie zalatwic zasilek macierzynski itp. Czytam te wszystkie przepisy i juz zglupialam. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiorella- zapewne jesteś ubezpieczonaw zakładzie pracy- jesli nie wiesz, zapytaj księgowej( zapytaj też gdzie, ja np. jestem ubezpieczona - nazywa sie to ubezpieczenie pracownicze- w CU, mąż w PZU, więc każde z nas odbierze pieniążki gdzie indziej i w innej kwocie- każda firma ma swoje wytyczne). Zasiłek porodowy pewnie ci się nie należy ze względu na zarobki, dostają je te osoby, którym przypada ok 500 zł na członka rodziny :(. Ja też nie dostanę niestety. Jeśli chodzi o dokumenty potrzebne do odebrania pieniążków, to potrzebny jest tylko akt urodzenia, który odbierzesz w urzędzie miasta, gdzie trzeba zarejestrować dziecko po jego urodzeniu-może to załatwić twój mąż. W niektórych zakładach pracy dostaje się też jakąś kwotę za urodzenie dziecka, ale to rzadko spotykane( u mojego męża dają 600zł, pracuje w szpitalu). Księgowa wszystko ci powie, zapytaj jej. PPPPPAAAAAAAA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytusieńka
Cześć Dziewczyny! jak to miło czytać o kolejnych porodach. Ja też już bym chciała i jednocześnie nie - trochę się boję tego po...... czy będę umiała pielęgnować, karmić..... Na razie chodzimy do szkoły rodznenia i dzielnie się uczymy. To jest nasze pierwsze dziecko. Czy wasi mężowie chętnie uczyestniczyli lub chcą uczestniczyć przy porodach? Mój mąż nie jest chętny, a ja też nie nalegam, bardziej zależy mi na tym aby był przez cały czas tuż za drzwiami - wówczas będę miała poczucie bezpieczeństwa. dane do tabelki przytułam 7,5 kg 31 tydzień ciąży data porodu 29.06 nie znamy płci dziecka i nie mamy jeszcze imion papaśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edytausieńka
uzupełniłam tabelkę czy ostatni mogą być pierwszymi też w naszym przypadku? ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............13...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........?? papaśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! I co Rubinko, coś się dzieje czy cisza? Odezwij się i daj znać, bo już się zaczynam stresować co z Tobą. A może to już? Ojejku, jeszcze parę tygodni i codziennie będziemy oczekiwać kolejnych narodzin. Maj już tuż, tuż.:) Przywiezliśmy dziś łóżeczko, kupiliśmy od znajomej za symboliczną kwotę. Prościutkie i zwyczajne, ale wygląda jak nowe:) Na razie stoi pod ścianą, ale złożymy je wieczorem. Z przemeblowaniem na razie się wstrzymamy, może za parę tygodni. A na razie będzie sobie stało w pokoju obok sypialni.(:)czyli 2-gim i ostatnim, jaki mamy w domku). Z sypialni trzeba by wywalić komputer, a na razie tu jest mi najwygodniej. Cóż, ten forumoholizm, niezly nałóg.:) Fiorello, też na razie nic nie wiem o pieniążkach po porodzie. Jakbym coś znalazła, poza tym co już napisała Edyta to dam znać. Miłej sobotki wszystkim!!!!! Edytusieńka, z tymi ostatnimi to rzeczywiście nigdy nic nie wiadomo...:D PA, PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×