Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość Nadia__25
Witam wszystkie Hipopotamki.... Ledwo sie turlam. Przytyłam juz 15 kg ale na szczeście nie męczy mnie opuchlizna. Na ostatnim USG wyszło ze dzidzie mam malusieńką..tak więc wszystko poszło w mamusie a nie w córcie..:(... Co do szpitala to zdecydowałam sie na IMaja głównie dlatego ze tam pracuje moja gin. (tak więc moze sie spotkamy Małgosiu 🌼) Przy porodzioe nie bedzie ze mną tatusia (mój wybór-chcę mu oszczędzić takich wzruszeń, a i on nie nalega....) za to bedą ze mną dwie moje przyjaciółki....(swoją drogą czy przy porodzie rodzinnym mogą być obecne dwie osoby, oczywiście prócz rodzącej mamuśki.??..:)..) W zasadzie jestem juz gotowa na przyjęcie nowego członka rodziny....jeszcze tylko ostatnie pranko....wszystkie szpitalne klamoty do torby...i mozna rodzić...:) nie mogę sie juz doczekać....tak juz mi cięzko z tym brzucholem....a gdybym miała jeszcze przetrwać remont ..tak jak niektóre z Was...to chyba bym ześwirowała..... dzielne jesteście!! troche zastanowił mnie temat chorobowego i zasiłków... jezeli od 15 kwietnia jestem na zwolnieniu (do 10 maja-czyli na 10 dni przed planowanyum porodem)to nastepne zwolnienie musi mi juz wypisać internista..zeby ZUS jego nie cofnął?? a jezeli urodze bedąc na zwolnieniu chorobowym...to od dnia porodu mam juz urlop macierzyński??..czy musze wysłac do ZUSU jakieś specjalne zaswiadczenie ze urodziłam...czy wystarczy do zakładu pracy? kompletnie zdurniałam.... prosze poradźcie Tołdiemu....:) koncze juz bo i tak juz pewnie usypiacie z nudy tak więc.....papapap..... ciekawe która bedzie nastepna...??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Witam wszystkie przyszle mamy.Czytam o tych zasilkach i ewentualnej pomocy po urodzeniu dziecka al enie moge nic pomoc bo nie pracuje w Polsce i sie nie orientuje zal tylko za serce sciska ze tak ciezko w naszym kraju otrzymac jakies pieniadze ktore kazdej przyszlej mamie powinny sie nalezec.Tutaj gdzie zyje i pracuje kazda mama dostaje za urodzenie dziecka 33 tys kr norweskich tj. ok16500 pol zl nie zaleznie czy pracuje czy nie a potem do ukonczenia przez dziecko 18 roku zycia 1000nok czyli 500zl na miesiac .Ma to swoje uzasadnienie w tym ze tu jest niz demokratyczny chociaz ostatnio liczba urodzen przewyzsza liczbe zgonow.Panstwo po prostu zadbalo o to by kobiety mogly spokojnie zajsc w ciaze i sie nie martwic czy stac ja na dziecko czy nie.Fakt inne sa troche realia tutaj a inne w Polsce.Te 33 tys.nok to srednia suma ale wystarczy na cala wyprawke lacznie z wozkiem lozeczkiem fotelikiem itd.Pieniazki ktore bede otrzymywac co misiac wystarcza zas na pampersy ktore o dziwo sa w Norwegii tansze niz w Polsce.W Polsce tez powinno sie w tej kwestii cos ruszyc bo jak tak dalej pojdzie to malo kogo bedzie stac na dziecko jesli juz tak nie jest ale nie wiem czy polski rzad bedzie potrafil tak dobrze wygospodarowac zeby obdarzyc jakas kwota zarowno pracujace jak i nie pracujace przyszle mamy? jesli chodzi o moj stan to wszystko w porzadku jedynie nogi troszkie spuchniete i w nocy prpblem z przewracaniem sie na drugi bok a tak wszystko w porzadku.Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze łażę :-). Zaczyna mnie pobolewać znowu krzyż i podbrzusze.Znalazłam na jakiej stronce internetowej kalkulator i z niego wynika ,że termin według OM powiniwn wypaść mi 26 kwietnia. Podrzucam wam bardzo fajny flimik o porodzie-nic drastycznego.Bardzo ciekawie zilustrowane jak to wszytko przebiega, animacje +film. http://www.babycenter.com/plus/sneak_peek.jhtml?topic=1287352 Pozdrawam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia25 - możesz być na zwolnieniu 180 dni( to jest ok 6 miesiecy), więc możesz być spokojna, bo urodzisz znaaaacznie wcześniej:D I obojętne jest kto wypisze zwolnienie-ginekolog, czy internista. ZUS- u nie musisz powiadamiać ,że urodziłaś, zakład pracy zrobi to za ciebie i rzeczywiście od dnia porodu będzie urlop macierzyński, a zatem otrzymywać będziesz zasiłek macierzyński. rubina- trzymam kciuki, bo z tego co opisujesz, to wygląda,że niedługo się rozdwoisz- ja miałam w ostatnim tygodniu przed porodem takie przepowiadające skurcze, więc........trzymaj się :D, przygotowałaś torbę do szpitala? :) Jeszcze raz powodzenia!!!!! PA,pa......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majoweczki🖐️ Normalnie musze sie Wam pochwalic...PT juz pomalował,teraz kładzie panele...rany-jak ja mam pieknie w tym pokoju:-D.Warto było pocierpiec przez te trzy tygodnie;-).Jeszcze tylko mega porzadki i moze Igor wyskakiwac! Dobrze,ze moja psiapsiułka zdeklarowała sie z pomoca,bo wczoraj uparłam sie ogarnac kuchnie,,a w nocy myslałam,ze ducha wyzione...bolało mnie wszystko,pół nocy z głowy. Pusto dzis u nas:-(,pocieszam sie,ze jutro od rana sie rozpiszecie! Miłej koncowki weekendu🌻 pa pa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No to gratulacje, Mala mi!!! Opłacało się pomęczyć:) To teraz już tylko paprawki wykończeniowo-estetyczno-dekoracyjne. A rzeczywiście pusto dziś, zaglądałam wcześniej, ale nikt nie pisał. Wróciliśmy właśnie z wycieczki, oglądaliśmy stare piece-wapienniki. Fajnie, bo pogoda śliczna, słoneczko świecilo, dużo zieleni i pusto. Same łąki, psisko mogło się porządnie wybiegać. I złożyliśmy wczoraj łóżeczko, stoi sobie, na razie służy jako składzik rzeczy dla maleństwa. Ale fajnie wygląda:) Nadia, na pewno można z kimś innym niż z mężem. Moja koleżanka rodzila z przyjaciółką. Ale czy z 2 można, to nie mam pojęcia. Aniu, fajnie macie w tej Norwegii. U nas wprawdzie też niby się przejmują niżem demograficznym, ale nic za tym nie idzie. A nawet wręcz przeciwnie, chyba jest coraz gorzej, chociażby skrócony macierzyński:( Pewnie z czasem się to zmieni. Skoro już niektórzy wymyślają becikowe.... Moje miasteczko niestety nie. To miłego wieczoru życzę, odezwałby się ktoś jeszcze. NA razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej jak sie zdziwilam, zaczelam pisac i w polwoie mi porwalo posta gdzies do niebytu, zdaje sie ze lewa reka cos wcisnelam co nie powinnam i tak nie chcialam nic waznego napisac bo jakis niz intelektualny mnie opanowal... w kazdym badz razie pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 🌻 Nadia, milo ze sie odezwalas :-) Rubina, Ty to masz nerwy, a skad wiedzialas majac skurcze juz co 5 minut ze to jeszcze \'proba generalna\' a nie \'premiera\'? Ale dzis Cie juz nie bylo, byc moze juz po.... ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........?? Ide sobie, poczytac... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie w poniedziałkowe przedpołudnie :-) Ja mam dzisiaj jakiś zakręcony dzień :-) Ale przynajmniej szybciutko mija. Zaraz uciekam z pracy - idę porozglądać się po nowym oddziale (tzn. po remoncie). Wczoraj miałyśmy ostatnie zajęcia szkoły rodzenia - była kąpiel i pielęgnacja noworodka :-) Śmiesznie było ale na lalce to tak fajnie wszystko wygląda - nikt nie wierzga nóżkami i nie płacze - bajka :-) W rzeczywistości będzie trochę inaczej ale będzie i tak dobrze :-) W sobotę przyszło łóżeczko - niestety musiałam zamówić je do koleżanki bo ja się muszę wyprowadzić a mieszkanko dopiero od 1 czerwca więc nie ma sensu go przewozić z miejsca na miejsce :-) Ale przynajmniej jestem troszkę spokojniejsza - będę miała gdzie mieszkać od 1 czerwca!!! Duża ulga - uffff...... Mam wrażenie że moja Mała z ułożenia pośladkowego ułożyła się teraz poprzecznie więc może jeszcze jeden obrót i spadnie główką w dół :-) Dalej wierzę w to - cuda w końcu się zdarzają :-) Pozdrawiam dzisiaj - jutro napiszę jak było na nowym oddziale. RUBINKO - trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie :-) Pewnie już jesteś rozdwojona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziszi
Cześć dziewczyny! Serdecznie pozdrawiam wszystkie przyszłe mamcie! Długo nie zaglądałam bo najpierw myślałam że zaraz urodzę od niekończącego się remontu kuchni i syfu w całym domu. Wiecie o co chodzi. Potem dostałam szału i mój mąż w końcu jakoś przyspieszył obroty i można już jakoś egzystować. Za to moje wszelkie objawy przedporodowe zniknęły jakieś 5 dni temu. Nagle poprawiło mi się z chodzeniem i ogólnie ze wszystkim. Siły nowe i energia w ciele. Dzidzia na szczęście energicznie się wierci i wypina. Bo jakby Iwo się też uspokoił to bym już na maksa się zaniepokoiła. Bo niby można się cieszyć, że tak dobrze się czuję ale jakoś mnie to nie cieszy bo na rodzenie się nie zanosi. Więc jak fizycznie mi lepiej to psyche mi siadła. Płaczę i wzruszam się na zawołanie i absolutnie niezrozumiale. Sama już nie wiem o co tu chodzi. Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Szaro u mnie strasznie i chyba zaraz lunie. Na szczęście zdążyłam pospacerować z psem i to nawet sporo. Byliśmy na stawach, gonił za ptakami i teraz strasznie śmierdzi mokrym psem. A coś największą ma ochotę właśnie teraz na przytulanie:) Na darmo wyganiam go, żeby poszedł do ogrodu, on właśnie teraz musi być ze mną i już. Piszę na raty, ale przed chwilką panowie dwaj przywiezli paczkę od mojej teściowej. Teściowa jest w Stanach i obiecała zaopatrzyć troszkę wnuczątko. Ciekawość mnie zżera, cóż ciekawego przysłała, paczka wygląda imponująco. Ale czekam na męża, otworzymy komisyjnie. Chyba wytrzymam te kilka godzin. Pies też jest ciekawy, wącha i wącha:) Rubinki rzeczywiście coś nie ma. Może to już. Trzymam kciuki. TRochę tych porodów poprzeżywamy:) SZiszi, długo Cię nie było. Też już można było myśleć, że coś się dzieje, ale skoro remonty zakończone, to pewnie niedlugo Iwo stwierdzi, że skoro wszystko przygotowane to czemu by nie:) Na pewno się odezwę pózniej, zdam Wam relację co w paczce. Fajne te babcie, wnuczątko rozpieszczają jeszcze przed narodzinami. MIŁEGO DNIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia_p
czesc majowe mamuski!!!niestety dopiero teraz udalo mi sie trafic na wasze forum:( mi zostalo jeszcze tylko jakies 2,5 tygodnia ale nie potrafie o niczym innym myslec...ciagle zastanawiam sie czy wszystko bedzie ok.. niestety nie bardzo wiem jak uzupelnic tabelke wiec moze ktos zrobi to za mnie termin porodu mam na 13 maja przytylam 6 kg najprawdopodobniej w moim brzuszku siedzi dziewczynka (Aleksandra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Majoweczki!!! Witam rowniez Sylvie,zaraz sprobuje dodac Cie do tabelki. Byłam dzis u gina,wszystko jeszcze \"pozamykane\",ale kazał mi byc zwartą i gotową ;-). Rubina-co tam u Ciebie?Nadal jestes 2 in 1???Czy juz mozemy swietowac narodziny kolejnej kwietniowo-majowej pociechy? A teraz tabelka: ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........?? Wagi swojej nie zmieniam,bo mam wrazenie,ze wiekszosc z nas nie podaje wszystkich kg,a mam w nosie wazyc najwiecej;-) A swoja droga-jest nas w tabelce bardzo duzo,ale czesc dziewczyn juz bardzo dawno sie nie odezwała wiec moze by je usunac z tabelki???To tylko taka moja niesmiała sugestia... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Majoweczki!!! Witam rowniez Sylvie,zaraz sprobuje dodac Cie do tabelki. Byłam dzis u gina,wszystko jeszcze \"pozamykane\",ale kazał mi byc zwartą i gotową ;-). Rubina-co tam u Ciebie?Nadal jestes 2 in 1???Czy juz mozemy swietowac narodziny kolejnej kwietniowo-majowej pociechy? A teraz tabelka: ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............14.........? GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........?? Wagi swojej nie zmieniam,bo mam wrazenie,ze wiekszosc z nas nie podaje wszystkich kg,a mam w nosie wazyc najwiecej;-) A swoja droga-jest nas w tabelce bardzo duzo,ale czesc dziewczyn juz bardzo dawno sie nie odezwała wiec moze by je usunac z tabelki???To tylko taka moja niesmiała sugestia... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczka rozpakowana :D Normalnie się można rozkleić od samego patrzenia na pampersy;-) Zawartość paczki przede wszystkim higieniczno- kosmetyczna: pieluszki, chusteczki, mydełka, oliwki, puderki itp. Pół mojej wypłaty. A poza tym śliniaczki, ręczniczek z kapturkiem, myjki, kocyk, śmieszne krzywe butelki z dziurkami z podwójnym dnem- chyba antykolkowe i śliczne body+czapeczka + skarpetki. ALE SIĘ CIESZĘ!!!! :D Chwalipięta ze mnie okropna:) Już przestaję. Mala mi, ja sie przychylam do Twojej propozycji. Rzeczywiście lista strasznie długa, a przecież będziemy czekać na każdego bobasa, a o niektórych się możemy nigdy nie dowiedzieć. Trzeba zerknąć kto się nie odzywal naprawdę długo, darować można Adzie, która musiała zrezygnować z internetu, bo na pewno od czasu do czasu da znać. I ta waga, my aktualizujemy, a ktoś zostaje przy 5 kg, można się zdołować :P Na pewno okaże się, że niektóre nie odezwały sie parę miesięcy. Czyli korektę tabelki poddajemy pod głosowanie. A zresztą zawsze można wpisać kogoś z powrotem, jeśli zechce wrócić do nas. Ciekawe jak tam Atlanta radzi sobie z malutką. Opowiedz nam troszkę, jak będziesz miala siłę i czas. Pózno już, otwiera się noc, zatem dobranoc i kolorowych snów. Kończę już, bo jestem skłonna zacytować całą piosenkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczka rozpakowana :D Normalnie się można rozkleić od samego patrzenia na pampersy;-) Zawartość paczki przede wszystkim higieniczno- kosmetyczna: pieluszki, chusteczki, mydełka, oliwki, puderki itp. Pół mojej wypłaty. A poza tym śliniaczki, ręczniczek z kapturkiem, myjki, kocyk, śmieszne krzywe butelki z dziurkami z podwójnym dnem- chyba antykolkowe i śliczne body+czapeczka + skarpetki. ALE SIĘ CIESZĘ!!!! :D Chwalipięta ze mnie okropna:) Już przestaję. Mala mi, ja sie przychylam do Twojej propozycji. Rzeczywiście lista strasznie długa, a przecież będziemy czekać na każdego bobasa, a o niektórych się możemy nigdy nie dowiedzieć. Trzeba zerknąć kto się nie odzywal naprawdę długo, darować można Adzie, która musiała zrezygnować z internetu, bo na pewno od czasu do czasu da znać. I ta waga, my aktualizujemy, a ktoś zostaje przy 5 kg, można się zdołować :P Na pewno okaże się, że niektóre nie odezwały sie parę miesięcy. Czyli korektę tabelki poddajemy pod głosowanie. A zresztą zawsze można wpisać kogoś z powrotem, jeśli zechce wrócić do nas. Ciekawe jak tam Atlanta radzi sobie z malutką. Opowiedz nam troszkę, jak będziesz miala siłę i czas. Pózno już, otwiera się noc, zatem dobranoc i kolorowych snów. Kończę już, bo jestem skłonna zacytować całą piosenkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Dziendobry Wszystkim oczekujacym.Juz nie duzo nam zostalo i sie wszystkie rozdwoimy.Tylko wtedy chyba nasze forum zniknie bo zadna z nas nie bedzie miala czasu by pisac??? Jesli chodzi o wypelnienie taj tabelki to mam prosbe zeby ktoras z Was u mnie dopisala ze czekam na chlopca a przytylam juz 16 kg ja nie wiem jak to zrobic.Z gory dziekuje.Wlasnie kobietki aktualizujmy moze swoja wage co tydzien bo idzie sie zalamac.Ja wrzucilam juz 16 kg a ktos tam z nas wazy 6 kg pod koniec ciazy to troche malo prawdopodobne bo wage ktora prawie kazda kobieta wrzuca w ciazy to 10kg i wiecej.Jak mialam ppraktyki na polozniczym oddziale to przecietnie wszystkie kobietki pod koniec mialy wrzucone od11-17kg przy BMI od 20-26.Na te wage sklada sie(noworodek ok.3500g,łozysko ok.750g,wody 1000g,macica ok.1000g,piersi srednio 750-1000g,osocze 1500g, plyn pozakomorkowy czyli obrzeki 3000g .Suma ok:11.750g plus jeszcze wiekszosc z nas wrzuci dodatkowych kilka kilo z powodu apetytu w ostatnich tyg ciazy. My z mezem mamy dzis 7 rocznice od czasu poznania sie chcielibysmy jakos przyswietowac ale w moim stanie nie bardzo jest jak wiec postanowilismy ze wspolnie przyrzadzimy chinskie jedzenie i nawet napije sie malej lampki wina,wiec nie bedzie tak smutno. My tez juz prawie wszystko mamy dla maluszka wciaz zastanawiamy sie co by tu jeszcze dokupic ale nie szalejemy. Jeszcze raz zadam wam pytanie czy ktoras z was wie od jakiego wieku mozna z dzieckiem wybierac sie w podroz samochodem a od kiedy samolotem,jesli ktoras z was dowie sie lub bedzie wiedziala to skrobnijcie te informacje dla mnie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia__25
noo..dziewczyny... tylko mnie sie nie pozbywajcie.... czytam codziennie...tylko nie codziennie chce Was zanudzać swoimi postami.... juz sie nie moge doczekać kiedy bedziemy we dwie...... mam juz dośc tego niedołęstwa.......nawet zakładanie skarpetek to jest problem nie mówiac juz o tym ze tak naprawde niewiele mam ubrań w które sie mieszcze.... chce juz sie zaczac odchudzać.... chodzić z wózkiem na spacery..... móc normalnie stac pół godziny bez bólu pleców... nie biegać do toalety 2 razy w nocy ...ech... ten ostatni miesiac tak strasznie sie dłuzy... mam pytanie do dziewczyn które juz rodziły.... czy jest jakaś rada na to aby podczas porodu nie popekały naczynka na twarzy i w oczach... a jak juz popekają...czy długo sie to trzyma na buzi? widziałam moją kolezankę po porodzie..... bidulka....wygladała strasznie....:( dobra...koncze.... pozdrawiam....mam nadzieje ze jesteście dzielne....bardziej niz ja..... Rubina .........hop hop....gdzie jesteś....?? to juz.....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
Ok, zatem male zmiany w tabelce. NAdia, bez obaw:) Przecież widać, że o nas nie zapominasz. Ale pisz, nawet jak masz ponarzekać, to troszkę Cię popocieszamy. Przecież między innymi o to tu chodzi, żeby się popodtrzymywać na duchu. Aniu, pozmieniałam. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam. Najwyżej mnie poprawicie:) ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm ❤️ SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA........................6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24.........................7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.........................13 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77....Nowy Targ.......16 maja.................dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA...........................16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27...........................19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..........................18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki-juz niedługo mam nadzieje znowu nimi bedziemy;-) Iwanka-gratuluje Tesciowej(dobrze kojarze,ze paczka od niej??),ja o swojej nie bede sie tu wypowiadac,bo to nie topic pt.\"kto mi najbardziej uprzykrza zycie\"... Nadia-nie martw sie,nie tylko Tobie dokuczaja przyjemnosci zwiazane z 9 msc.Ja zaczełam puchnac,nie duzo,ale nie jest to przyjemne,w toalecie spedzam jakies 60% całej doby,popłakałam sie ostatnio przy depilacji moich parowkowatych nog...A najgorsze sa noce,strasznie boli mnie kregosłup,normalnie tragedia.A zakładanie butow i skarpetek to dopiero gimnastyka! Mam nadzieje,ze nie potrfa to długo...bardzo chciałabym juz urodzic!!!!!!!! A Rubiny cos długo nie widac...pewnie juz ma Mała przy sobie:-D. Uciekam,czeka mnie jeszcze wyprawa do miasta po zakupy obiadowe,a teraz to nielada wyczyn-musze nastawic sie psychicznie do niej:-P. Miłego dzionka...pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wiosenne Mamusie! Jak się miewacie, widzę, że wszystkie macie już dosyć \"uroków\" ciąży, nie wiem, co za bałwan wymyślił określenie \"stan błogosławiony\", jak dla mnie z błogosławieństwem to nie ma nić wspólnego, z przekleństwem albo urokiem jakimś to a i owszem :) Byłam wczoraj u lekarki, 1,5 kg do przodu... Stwierdziła, że szyjka robi się \"porodowa\", i kazała nie hamować w razie czego skurczów, tylko się pakować do szpitala. Do tej pory miałam łykac nospę, magnez i leżeć, gdyb coś się zaczęło dziać... Co prawda uznała, że najlepiej żebym wytrzymała do 8 maja, ale jak nie to nie. Ja jednak liczę, że uda mi się wytrwać do 20, bo jakoś tak się nie czuję psychicznie nastawiona.... Z jednej strony chciałabym mieć już to za sobą, ale z drugiej psychicznie nastawiłam się na koniec maja! Konsekwentnie chodzę do pracy ku uciesze mojego szefa, który się ciągle wygłupia, że zawsze marzył o tym, żeby odebrać niespodziewany poród i zostać bohaterem... Może zrobię mu tę przyjemność i urodzę u niego w gabinecie...? Zawsze mogłabym wtedy opisywać Wam wszytsko na żywo... Co do pękających naczynek, ja mam problem od zawsze, i też się obawiam, że będę miała twarz w czerownej pajęczynie, tylko że u mnie takie małe naczyniaczki nie zamykają się same, tylko trzeba wybulić u kosmetyczki za zabieg laserem, na jeden ciułałam kasę (na samym czubku nosa!), ale okazało się, że w ciązy nie bardzo... Obawiam się, że po porodzie będę musiała sprzedać nerkę, żeby się doprowadzić do stanu używalności. Buziaczki! Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry! jak sie miewacie? z tym utajaniem wagi to pomysl mie sie nie podoba bo w takim razie ginie celowosc podawania wagi w ogole... ja swoja aktualizuje na biezaco, czy ktos sadzi ze 15 to malo??? co do pochudzenia tabelki to z zasadzie jestem za, sa dziewczyny ktore odzywaja sie sporadycznie al sa takie ktore nie odzywaja sie w ogole pokaze Wam mojego typa, to te osoby ze znakiem zapytania, wydaje mi sie ze juz dawno sie nie odzywaly ale przepraszam jesli to tylko moje odczucie ATLANTA.......Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA.??????????????????????????..6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24..??????????????????????????7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.?????????????????????????3 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77???????????????????????????Nowy Targ16 maja..dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA.???????????????????????????????????.16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27.??????????????????????????????????19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................14.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..??????????????????????.18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm ❤️ SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA.??????????????????????????..6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24..??????????????????????????7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.?????????????????????????3 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77???????????????????????????Nowy Targ16 maja..dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA.???????????????????????????????????.16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27.??????????????????????????????????19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina EDYTA32....Koscierzyna............2 CZERWIEC........11.........? IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..??????????????????????.18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bietka
Iwanko trzymamy sie i jakos dajemy sobie rade. Milo gdy ktos o tobie mysli - dzieki! U nas byloby wszystko ok gdyby nie te kolki. Plantex pomaga, ale niewiele. Musze sprobowac jeszcze te wode koperkowa ewentualnie espumisan. Wybieralysmy sie dzisiaj do lekarza, ale pogoda paskudna wiec to przelozylysmy na inny dzien. Jesli chodzi o pekajace naczynka to polozna mowila, ze w czasie parcia trzeba miec brode przy klatce piersiowej i nie zamykac oczu. To podobno jeden z najczestszych bledow jakie popelniamy przy porodzie. Musze konczyc bo corunia glodna . Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atlanta
Oczywiscie podpis mial byc Atlanta nie Bietka. To z innego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia_p
witam!!! Nawiazujac do wagi to ja naprawde przytylam dopiero 6 kg ale to nie jest chyba takie zaskakujace kiedy wezmie sie pod uwage fakt ze do 5 miesiaca raczej chudlam niz tylam gdyz wszystko co zjadlam prawie natychmiast wymiotowalam. Dopiero pod koniec 6 miesiaca zaczelo byc cokolwiek widac wczesniej nikt nie chcial mi uwierzyc ze jestem w ciazy:) a teraz kazdy mysli ze jestem w 7 miesiacu a to juz tylko 2,5 tygodnia...:) i choc moze nie dokucza mi duzy brzuch ani opuchlizna to juz od jakiegos tygodnia odczuwam skurcze ktore sa nieregularne i o zroznicowanej sile a takze bol w dole brzucha przy chodzeniu:( a na lezenie nie moge sobie pozwolic gdyz jestem na etapie konczenia studiow...czy wy tez macie podobne objawy????pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Jestem dzis w niezłym nastroju. Pisałam Wam o tym, iz w moim przypadku konieczna będzie cesarka ze względu na zwężoną miednicę......Mam kuzynkę położną, która zapytała w moim imieniu ordynatora, czy mogę umówić się na cięcie \" na sucho\", skoro jest to przesądzone. I wiecie co????!!! Zgodził się- wiem kiedy urodzę, dobre, co???!!! :D Otóż rozdwoję się 26 maja, na tydzień przed terminem. Mam się zgłosić jeszcze 19 maja , gdyż ordynator chce mnie zobaczyć i zbadać, a potem spokojnie czekać do 26-go. Wiecie jak się cieszę???!!! :D :D :D Jeśli chodzi o tabelkę, to jestem za usunięciem tych,które długo nie odzywały się , lecz nie wiem,czy mam prawo głosu, gdyż nie jestem tu od początku. Co do wagi-to nie wstyd przybierać w ciąży, a poza tym kogo chcecie oszukać.... siebie? :P To pa, trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA.??????????????????????????..6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24..??????????????????????????7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.?????????????????????????3 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77???????????????????????????Nowy Targ16 maja..dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA.???????????????????????????????????.16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27.??????????????????????????????????19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..??????????????????????.18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec EWE-LI-NA.??????????????????????????..6 MAJ..................7.....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz JUSTKA24..??????????????????????????7 MAJ.................8.....chłopiec RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra SZAFIRKA.?????????????????????????3 MAJ................5....dziewczynka(?) Dorcia 77???????????????????????????Nowy Targ16 maja..dziewczynka MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka MARANA.???????????????????????????????????.16 MAJ.................5.........? PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita RYBKA 27.??????????????????????????????????19 MAJ...............8............? AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn MELANIA..??????????????????????.18 CZERWIEC.........10.......chlopiec Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×