Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rubina

TERMIN MAJ 2005

Polecane posty

Gość no to ciach.........
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ciach.........
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................8,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Edyta, piękny termin, też bym tak chciala wcelować. Urodziny mojego mężusia i w dodatku dzień matki:) I tak, cofnęłam się ponad miesiąc i posprawdzałam, kto się nie odzywał tak długo. No i racja, pytajniczki nie wyszły najlepiej, tylko Melania odezwała się raz, więc ją jeszcze proponuję oszczędzić ;) Ale za to Juni i Asiek też też się ponad miesiąc nie pokazały. Zatem wprowadzę zaraz zmiany w tabelce, proszę oponować, jeśli się nie zgadzacie. I zapewniam, powrót do tabelki to nie jest trudna sprawa. To na razie caluję i biorę się za tabelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D No i dobrze, ślicznie pociachane. Tak długo wysyłała mi się ta wiadomość, że zmiany w tabelce już dokonane. I apeluje do Juni i Aśki, odezwijcie się, bo też ciachniemy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Widzę ,że ktoś się wzial za odchudzanie tabelki.Mnie prosze nie usuwać wprawdzie pisze sporadycznie ale czytam codziennie:) Dziewczyny napiszcie mi jak ruszaja sie teraz Wasze dzidzie bo moja od 2 dni bardzo mało a wrecz przez cały dzień nic dopiero trochę wieczorem i troche mnie to niepokoi.Zdarzało sie juz tak wczesniej ale jakos teraz jestem bardziej podenerwowana.Od kilku dni non stop boli mnie dół brzucha i krzyż na dole.Coraz częściej twardnieje mi brzuch i to nieraz nawet kilka razy pod rząd.Do tego jeszcze doszły takie bardzo geste upławy.Moze chociaz wy mnie uspokolicie i ktoras napisze ze ma podobnie.:(.Jutro ide do gina zobacze co ciekawego mi powie. Pozdrawiam wszystkie brzuchatki. P.S A co u rubiny? Jest jeszcze w gronie brzuchatek czy nalezy juz do grona młodych mamusiek?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki:) To i ja sie odezwe skoro ciachacie, chociaz nie jest to łatwe, bo Kafeteria często pada i nie daje sie wejść. Wczoraj próbowałam cały dzień i ciągle wisiało. Fajnie znać termin \"rozdwojenia\". Ja ide dzisiaj do lekarza i mam nadzieję, ze przynajmniej dowiem sie kiedy połozy mnie do szpitala. Mam teraz obsesje, ze rodzę- chociaz biore leki i raczej nie jest to mozliwe- to jednak mam takie myśli i do tego sny. rubiny nadal nie ma, więc moze to już? W sumie juz powoli powinnyśmy się rozsypywać- ile w końcu mozna te dzieci w takiej ciasnocie trzymać. Mojej sie to chyba coraz bardziej nie podoba, bo przypomina mi to tym wpychaniem stópek pod żebra. ;) Trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo ja do Mal-gosia ;mam bardzo podobne zachowania u swojego dziecka jak te które ty opisujesz, widze ze mamy też bliskie terminy urodzenia więc moze i rozwoj jest podobny,mi lekarz powiedział ze jest po prostu ciasniej, mniej wód, kazał odstawic magnez (chyba żebym sie denerwowała-wtedy mam łykać) i no-spę tez i po prostu czekac na poród, a i upławy u mnie sa takie gęste i biale,co więcej pojawiła mi sie siara wiec rozwiazanie zbliża się wielkimi krokami , tak sobie myślę że jutro lekarz rozwieje Twoje wątpliwości.Podobno tylko 5% kobiet rodzi w terminie więc trzeba być przygotowaną na wszelkie niespodzianki, wg moich wyliczeń moja córka może śmiało rodzić się już po 1 maja- zobaczymy- mam wtedy urodziny ciekawe czy to będzie prezent urodzinowy czy moze imienninowy - też mam w maju hihihi, pozdrowienia dla wszystkich,lubię tu często zaglądać chociaż pisarz ze mnie taki sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Dziendobry wszystkim.A ja tradycyjnie z rana cos skrobne bo potem mniej czasu.Musze wychodzic z domu bo mam duzy apetyt a na dworze o tym nie mysle i przychodze wprost na obiad i tym samym nie podjadam niczego miedzy posilkami. Moj synek na razie jeszcze sporo sie przewraca i porusza tez twardnieje mi brzuch czesto kiedy on wypina pupke i sie prezy, uplawy tez mam geste i biale.Ale mnie to tu nikt nie bedzie badal az do porodu wiec nie bede wiedziala czy szyjka macicy mi sie juz otwiera rozpulchnia bo tu gdy ciaza przebiega oprawidlowo nie robia takich badan.Ja jednak codziennie obserwuje siebie jeszcze nie obnizyla mi sie macica zatem moj syn nie powinien urodzic sie wczesniej niz za trzy tyg.Obnizenie dna macicy (jest bardzo pewnym objawem zwiastujacego za ok 2-3 tyg porodu oczywiscie w ciazy ptzebiegajacej prawidlowo)tak wiec chyba bedzie to koniec maja.Wedlug moich obliczen to wyznaczony termin porodu 29.5.2005 .Akurat tego dnia uplywa mi 266 dzien od domniemanego zaplodnienia czyli tyle ile faktycznie trwa ciaza fizjologiczna.Jak bedzie na prawde zobaczymy na razie nie mam zamiaru sie stresowac nauczyli mnie tego tutaj w Norwegii bo wczesniej na studiach w kazdej swojej chorobie czy przeziebieniu widzialam nowotwor i inne grozne choroby i robilam z siebie idiotke.Teraz wiem ze musze urodzic nie mam wyjscia ze czeka mnie bojowe zadanie i na pewno chce aby maz byl przy tym i widzial ile sie kobieta na cierpi nim dziecko wyjdzie na swiat .Wiem od moich kolezanek ze wtedy mezczyzna troszke bardziej rozumie dlaczego np. boimy sie i trzesiemy o nasze dziecko zeby mu sie krzywda nie stala bo wie ile nas kosztowalo aby ono wyszlol na swiat lepiej rozumie nasze leki intuicje kobieca.Moj maz jak na razie tez bardzo chce i sie nie wycofuje nawet pytal wczoraj czy do tej torby co szykuje do szpitala spakowalam jego klapki i jakies wygodne spodnie.Pamietam jak na praktykach jeszcze bylam na porodzie ojciec stal na korytarzu bo nie chcial rodzic z zona.A gdy zona po 11 godz. urodzila obdzwanial rodzine i kolegow ze wreszcie dziecko wyskoczylo a zona czuje sie idealnie dobrze bo nie wyglada tak zle.Tak wiec pojecie o bolu i cierpiniu mial bardzo malutkie za to juz przez tel.omawial kiedy i gdzie pepkowe.Pozdrawiam Was wszystkie .Piszcie cos fajnego codziennie to szybciej nam zleci ten czas.PAPAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie :-) Tylko mnie nie wykreślajcie :-) Wczoraj miałam konferencje i nawet nie zdążyłam nic przeczytać, a tak w ogóle to pracuję tylko do piatku więc później będę miała problem z dotarciem do netu ale obiecuję że czasami się odezwę i napewno poinformuję Was o narodzinach mojej Julitki :-) W poniedziałek byłam w szpitalu Bielańskim i bardzo pozytywne wrażenia, chyba jednak przyjdę tutaj rodzić bo po pierwsze bliziutko a po drugie jakoś tak przytulniej i co najważniejsze łazienki ładniutkie i mają w razie czego (tfu, tfu) OJOM dla noworodków. Położne miłe - chociaż przyjmowały trzy do porodu to i tak miały czas na oprowadzenie (co prawda w skrócie i szybko, ale po resztę informacji kazały dzwonić). Mnie az tak bardzo nie dokuczają żadne bóle, mogę sama chodzić, schylać się i generalnie czuję się dobrze, tylko częste siusianie może doprowadzić do obłędu :-) Bardziej dokucza mi to oczekiwanie - już bym chciała tulić Malutką :-) No ale jeszcze troszkę wytrzymamy!!! Ja się teraz cały czas waham czy jechać do domu na długi weekend bo wszyscy wyjeżdżają i nie będę miała co robić sama przez tyle dni. Tylko nie chce mi się telepać pociągiem ale chyba się skuszę. Nie czuję żebym miała rodzić w ciąu tego tygodnia więc po co mam siedzieć sama :-) Jutro idę na ostatnie usg - zobaczymy jak tam wszystko wygląda. Chociaż i tak czuję, że ułożenie miednicowe a tu juz 37 tydzień :-( Do 9 czekam na wizytę u lekarza a później idę do szpitala porozmawiać na temat cc - czy się umawiać, czy czekać i ustalić szczegóły. Pozdrawiam Was serdecznie i Wasze brzuszki i dzieciaczki u niektórych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Cieszę sie, że u Was tak dobrze :-) U mnie też OK, leżałam parę dni w szpitalu i dowiedziałam się, że jednak ma być cięcie. Jeszcze tylko nie wiem czy planowe, czy \"spontaniczne\". Mam nadzieję, że dowiem się za tydzień,jak przyjdę na kontrolę. W dodatku moja Dzidzia z położenia miednicowego podłużnego przekręciła się na miednicowe skośne. I lekarz stanowczo kazał mi przy pęknięciu pęcherza kłaść,się i karetką gnać do szpitala. Ponoć wtedy jest zagrożenie wypadnięcia pępowiny... A , bo zapomniałam dodać, że mam ponad cm rozwarcia... Akcja porodowa powoluśku trwa ;-) Choć skurcze się na razie na szczęście nie pojawiają. Oby przeczekać ten długi weekend i mogę jechać na porodówkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mal-Gosia - ja tez mam takie gęstawe upławy. Wczoraj byłam u gina i on mówił, ze jest oki. Moze tak byc w końcówce. Jesli nie ma pieczenia ani nic takiego nie ma sie co martwic. Co do bobasa, to moja rusza sie dosc często- pewnie po prostu jest krecona albo jest jej niewygodnie i często zmienia pozycje. Wiem juz kiedy się rozdwoje. Raczej będzie to 11 maja, chociaz moze byc tez 10-mój lekarz nie był jeszcze pewnien do końca swojego grafika dyżurów. Na pewno dowiem się 02 maja, bo idziemy do niego do szpitala na dyżur. Zrobi mi ktg i wtedy wszystko ustalimy. Dobrze, ze nie będą mnie długo trzymać przed-jeden dzień i cc.Za dwa tygodnie bede juz mamą:D:D:D Moje maleństwo waży juz 3100g-kawał baby nie? A ma jeszcze troche czasu zeby jeszcze przybrac. Miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No juz dzisiaj jestem troche spokojniejsza po wizytce u gina.Z dzidzia wszystko Ok.:)Nawet do porodu jeszcze sie nie przygotowuje bo główka jeszcze wysoko .Przez ostatnie 3 tyg.przytyłam az 4 kg i w połowie to wina pewnie tych obrzeków.Jutro musze zrobic badania i pokazac sie z nimi bo troche gin zaczal sie niepokoic tymi obrzekami bo naprawde sa sporych rozmiarów.Zadawał mase pytan m.in. czy nie zauwazyłam wycieku wód ,czy czop mi nie odszedł , ostukał mi nerki,czy mam swedzenia skóry i wiele wiele innych.Czułam sie jak na jakims przesłuchaniu.Co do ruchów dzidzi to poprostu troche sie rozleniwiła.Ale ciesze sie ze wszystko okazalo sie byc wporzadku. Zastanawiam sie nad rubina bo dawno sie nieoddzywala wiec chyba juz lezy w szpitalu i pewnie sie cieszy z malenstwa:) Zazdroszcze jej bo ta koncowka jest najgorsza.Prezynajmniej dla mnie Pozdrawiam Życzę miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................12,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........14.....Seweryn Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Rubinka już chyba rzeczywiście tuli swoje maleństwo, w przeciwnym razie już by się odezwała. Czekamy na radosne nowiny, Rubinko!!!!!!!!!!!!!! Super Atlanta, że o nas nie zapominasz. Pisz jak tam na polu boju!;)Pokonajcie szybko tę paskudną kolkę! I zapamiętaj, co pomogło, żebyś nam pózniej mogła doradzać. Fajnie jest znać termin rozdwojenia, choć muszę przyznać, że wolałabym nie mieć cc. Cóż, coś za coś:) Mała Mocca, pięknie rośnie Twoja kruszynka, 3100 to już nie byle co, możesz już się rzeczywiście szykować:) FAjnie. Mal-Gosiu, to dobrze świadczy o Twoim lekarzu, że tak Cię przesłuchuje. Trzymam kciuki za wyniki badań. A obrzęki, no cóż, miłe i sympatyczne toto nie jest:( A u mnie na nic się jeszcze nie zanosi, ale odkreślam powoli pozycje z listy wyprawkowo-szpitalnej. Dziś mąż kupił mi \"szykowne i seksowne\" majty poporodowe, wkładki laktacyjne i wielkie podkłady belli. A mama na dzień dziecka podarowała mi koszulkę nocną, zatem to już mam z głowy. Aha, znalazłam na sieci fajne ciuszki. Wkleję Wam link. Mi najbardziej się podoba lina ANTEK. Mam zamiar zamówić parę rzeczy, to dam znać czy warto. Biorąc pod uwagę hopla mojego męża na punkcie starych samochodów, nasze maleństwo, wszystko jedno czy to chłopak, czy dziewuszka, musi mieć takie ubranka:) http://www.ciuszki.internetdsl.pl/ To na razie! Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś przysłali mi wózek z allegro. Jestem zadowolona, zwłaszcza,że znalazłam lepszą ofertę, bo za 729 zł (z przesyłką) dostałam Graco quatro deluxe z nosidełkiem dla noworodków. Wszystkim bardzo się podoba. Cieszą mnie te zakupy, sprawiają,że spokojniej liczę dni do porodu :). Muszę kupić jeszcze przewijak, kilka pieluszek tetrowych i flanelowych, kosmetyki i pampersy dla dzidziusia. Czeka mnie jeszcze pranie poscieli i ciuszków. Mój mąż zabrał się za odnowienie łóżeczka po starszej córce, które przeleżało zapomniane w piwnicy, by znowu zagościć w domciu. Dziś kupiłam sobie wygodne buty w wersji sportowej , wsuwane bez pięty, bo z zawiązywaniem sznurowadeł mam problem :P, a w czułenkach na obcasie niewygodnie się chodzi. Dużo stabilniej jest w obuwiu sportowym :D, a przede wszystkim wygodniej. No! Dosyć chwalipięctwa :P. Ciekawi mnie która teraz urodzi, może Rubina rzeczywiście cieszy się już z córki ( chyba,że los spłata jej figla i urodzi chłopca), albo Sziszi, która wypada na 1 maja? Niedługo sie dowiemy i mam nadzieję,że nasze forum zmienimy na matki majowych dzieci :), co wiąże się z dalszym pisaniem, wspieraniem się wzajemnie itd. Sądzę,że będzie nam to potrzebne nawet bardziej niż się nam teraz wydaje. Pozdrawiam serdecznie,pa,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry...mimo deszczowego poranka:-D Ja tam jestem pewna,ze Rubina ma juz Malutka przy sobie i tylko patrzec jak nam o tym napisze:-) Wczoraj skrecilismy łózeczko,a dzis-WRESZCIE-wstawiłam pierwsze pranie Małego,czyli wszystko wraca do normy po remontowej masakrze;-).Kupione mam juz wszystko,czekam tylko na koszulke do karmienia z Allegro w te przeklete chmurki,nie jestem zachwycona ta koszulka,ale po rekonesansie po sklepach w moim miescie nie miałam wyjscia...normalnie same koszule dla pacjentek oddziału geriatrycznego;-) Dziewczyny,napiszcie czy kupujecie tak na wszelki wypadek(odpukac)mleko w proszku w razie gdyby nie wyszło karmienie piersia???Bo ja chyba wezme jedna paczke... Rany,zaraz maj...tyle czasu wszystko szykuje,ale i tak nie moge sobie w głowie poukładac,ze za pare dni bedzie nas wiecej w domu... Ciekawe jak to bedzie?Juz nie moge sie doczekac! Co do przyszłosci naszego topicu,to marzy mi sie taka stronka jak maja grudniowe maluchy:-).Fajnie byłoby zobaczyc temat naszych rozmow,czyli nasze Bobale i ich Mamy:-D Haha-zauwazyłam,ze moja propozycja pociachania tabelki zrobiła porute-duzo sie Was odezwało!Trzeba Was postraszyc od czasu do casu:-P Pa pa-piszcie duzo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiorella
Czesc dziewczynki. Mam dla was glupie pytanie opiszcie mi jakie jest uczucie przy skurczach?Jaki to bol? Chodzi mi o te przedwczesne skurcze.Jak je poznac? i jak odliczyc czas dlugosci skurczu? Czy ktoras z was bedzie rodzila na Dyrekcyjnej? Jeszcze jedno pytanko mam problem z zaparciami jak temu zaradzic?Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Hej Fiorella nie wiem czy Tobie pomoze moj sposob na zaparcia.Ja ich nie mam bo tak przyzwyczailam moj zoladek ze jeszcze na studiach skonczyly sie moje problemy.Ja zawsze wypijalam na czczo szklanke wody przegotowanej cieplej z sokiem z cytryny i zaraz po wypiciu jadlam jedno jablko.Poza tym dobrze jesc ze 3 szt.dziennie kiwi i chleb razowy.Do obiadu zjadaj wiecej warzyw np marchew z jablkiem i lyzka smietany, brokuly, kapuste kiszona, a w ciagu dnia staraj sie nie pic gazowanego tylko sok owocowy lub wode.Nie wiem byc moze juz probowalas tych sposobow i Tobie nie pomogly.Ja tez czesto takze w ciazy robie sobie do kolacji sok z marchwi.Marchew zawiera duzo pektyny ktora dziala p/ zaparciom i rozluznia stolec.Mozesz tez w ciagu dnia zjesc malu kubeczek jogurtu naturalnego.Zycze powodzenia moze sie uda tylko musisz systematycznie taka dieta stosowac.Pa Pa pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA 25
Hej Fiorella nie wiem czy Tobie pomoze moj sposob na zaparcia.Ja ich nie mam bo tak przyzwyczailam moj zoladek ze jeszcze na studiach skonczyly sie moje problemy.Ja zawsze wypijalam na czczo szklanke wody przegotowanej cieplej z sokiem z cytryny i zaraz po wypiciu jadlam jedno jablko.Poza tym dobrze jesc ze 3 szt.dziennie kiwi i chleb razowy.Do obiadu zjadaj wiecej warzyw np marchew z jablkiem i lyzka smietany, brokuly, kapuste kiszona, a w ciagu dnia staraj sie nie pic gazowanego tylko sok owocowy lub wode.Nie wiem byc moze juz probowalas tych sposobow i Tobie nie pomogly.Ja tez czesto takze w ciazy robie sobie do kolacji sok z marchwi.Marchew zawiera duzo pektyny ktora dziala p/ zaparciom i rozluznia stolec.Mozesz tez w ciagu dnia zjesc malu kubeczek jogurtu naturalnego.Zycze powodzenia moze sie uda tylko musisz systematycznie taka dieta stosowac.Pa Pa pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Fiorella, niewiele wiem o tych \"zasadniczych\" skurczach, ale te przepowiadające to jest takie twardnienie brzucha, czasem zupełnie bezbolesne, a czasem boli, ale nie tragicznie. I mijają jak zmieniasz pozycję, tzn. np jak siedzisz albo leżysz i zaczniesz chodzić przy takich, to mijają, albo na odwrót - jak chodzisz a się położysz to też przechodzą. Co do drugiego problemu, to polecam sok z kiszonej kapusty albo ślwiki suszone, a w ekstremalnych sytuacjach czopek glicerynowy.... Nieszkodliwy a działa jak złoto. A czemu pytasz o te skurcze, czyżbyś się wybierała na porodówkę? Daj znać co i jak. Pzdr. Tina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anda
Witajcie w ten ponury deszczowy dzień :-) Nie wiem jak Wam ale mnie się strasznie dzisiaj nie chciało podnieść z łóżka :-) Ale jeszcze tylko jutro i będę mogła później wstawać o 13 :-) Tylko znając mnie pewnie będę się budzić o 6 rano i zrywać się do pracy z nudów :-) Ja już wszystkie ciuszki poprałam i poprasowałam - nawet spakowałam prawie w całości torbę do szpitala :-) W końcu się za to wzięłam. Przy tym prasowaniu wyszło mi na to, że moja córcia nie mam nic w czym mogłaby wyjść ze szpitala więc jeszcze małe zakupki :-) I oprócz rzeczy z apteki to mam już chyba wszystko - no nie wspominam o materacyku do łóżeczka ale z tym się wstrzymam do przeprowadzki - po co to targać tu i z powrotem :-) U mnie w pracy w końcu zrozumieli że mnie nie będzie i teraz na gwałt każą robić różne zestawienia - co, gdzie, jak??? Na szczęście prawie wszystko przygotowywałam wcześniej - teraz tylko pozgrywać na płytki i oddać w inne ręce:-) Okazało się że nie zatrudniają nikogo na ten okres mojej nieobecności - z jednej strony lepiej ale z drugiej strony obawiam się natłoku telefonów - ale będę najwyżej z tym walczyć :-) Odezwę się jutro - będę wiedziała coś więcej o dzidzi - dzisiaj USG :-) Pozdrawiam i troszkę słonka wewntrznego życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEŃ DOBRY!!!!! Choć senny rzeczywiście. Ledwo wstałam i nawet nie wiecie jak się ucieszyłam, że już tyle wpisów :D Rzeczywiście cięcia w tabelce nas ożywiły. Anda, mi też się wydawało, że będzie mi brakować pracy, a tu coś Ty, tak mi dobrze idzie to wypoczywanie i wcale się nie nudzę. A jak pomyślę, że do pracy wracam dopiero za parę miesięcy to od razu mi lepiej:) Ale muszę się przyznać, że nigdy pracoholiczką nie byłam. Fajnie poczytać o Waszych przygotowaniach, te wózki, łóżeczka i prasowanie:) No, może do tego ostatniego mnie nie ciągnie za bardzo, przyznaję, ze nie cierpię prasować. Ale kupiłam już proszek Jelp, więc do prasowania też siłą rzeczy dojdzie. Zaraz zajrzę na allegro i też pooglądam wózki, nadal się nie zdecydowaliśmy. Mala mi, ja nie kupuję mleka, przecież na to będzie czas, a nie chcę zapeszyć;) A może się zorientuj tylko, jakie jest najlepsze dla maluszka i jakby co, to zapiszesz na karteczce i ktoś Ci kupi. Oj, rozpisałam się:) Jeszcze na pewno dziś do Was zajrzę. Buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sziszi
Cześć dziewczyny! Byłam na widzeniu z synkiem. Wyglądał przepięknie na monitorku. Istny gwiazdor! Wreszcie udało mi się dojrzeć rysy. Buziaczek oczywiście wypełniony piąstką ssaną pracowicie. Waży 2800 czyli tyle ile moja córcia jak się urodziła. Ponieważ się nie zanosi na jakiekolwiek skurcze to zdąży troszkę podrosnąć. Wewnętrznie wszystko przygotowane do porodu łącznie z podstrarzałym łożyskiem. Tylko skurcze minęły. Jak się ni uwinę do 11 maja to moja gin każe iść już do szpitala na cc. Słabo mi to się widzi. Jakoś się postaram bo se obmyśliłam żeby urodzić 7 maja. :) Oczywiście samodzielnie. Do tego czasu zdążę się dobrze przygotować ze wszystkimi porządkami w domu i ogrodzie. Może trochę późno zaczęłam myśleć o wszystkich ciuszkach i pizdryczkach ale jakoś wcześniej za bardzo się bałam o dzidźkę i zrobiłam się lękliwa i przesądna. A teraz codziennie zanim zabiorę się za konkretną robotę jeszcze wymyślam jakieś cuda na temat synusia. Sprawdziłam wszelkie numerologie i karty tarota na każdy możliwy dzień do 18 maja. Zupełnie mi odwala. Najbardziej przypadła mi data 7 i 16 maja bo wtedy nr 1 i karta słońce która mi się bardzo spodobała. trochę to już przesadzona ingerencja w los ale jak mi się uda tak zaingerować to fajnie. jak nie to też fajnie. Awessi o co chodzi z tym magnezem żeby odstawić? Biorę magnez 3x dziennie od jakichś prawie 3 tyg bo miałam drętwienia rąk. po 2 tyg mi się poprawiło ale wtedy rzeczywiście też skurcze mi ustały a nawet mam wrażenie że brzuch mi podjechał do góry. Czy on, ten mg, wpływa na skurcze?! Jak tak to jakoś zniosę te drętwienia i ból rąk, byle urodzić. 7maja oczywiście. No może 8 albo 9. Też może być ostatecznie. Karta sąd i świat. Awessi daj znak z tym magnezem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heej, moja lekarka do tej pory (tzn do poniedziałku) kazała mi łykać nospe i magnez, które łagodzą skurcze i rozluźniają mięśnie, a od pn kazała mi je odstawić, bo określiła moją szyjkę jako \"porodową\" i jak się wyraziła, \"nie ma sensu wstrzymywać akcji porodowej, szczególnie, że dziecko już można uznać za donoszone\". A łykałam ten magnez mniej więcej od 5 - 6 m-c, bo \"stawiała mi się macica\", czyli miałam te skurcze treningowe, i lekaraka uznała, że jeśli pomoże maganez i nospa to nie będzie mnie faszerowała innymi lekami. I pomogło. Wniosek z tego, że jak się bierze maganez, to trudniej się \"kurczyć\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile Sziszi coś zrozumiałaś z mojej pokrętnej wypowiedzi, ja sama się przeraziłam jak to przeczytałam. Ale widać mam dziś niż intelektualny. W każdym razie chodzi o to, że maganez ma działanie przeciwskurczowe, choć nie wiem, czy sam, czy tylko do kupy z nospą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiorella
Ania 25 Dzieki za porady na zaparcia.Do czesci z nich sie stosuje, ale to nic nie pomaga. Wyprobuje jeszcze wode z sokiem z cytryny, kapuste kiszona.Zobaczymy czy to pomoze. Tina pytam o te skurcze bo lekarz pytal mnie jak dlugo one trwaja, a ja nie wiem jak je odliczac od jakiego momentu.Jestem w 34 tygodniu i od dwoch tygodni biore na zatrzymanie skurczy 3x Fenoterol i 3x Isoptin.Od tych skurczy skrucila mi sie szyjka i boje sie, zeby nie urodzic za wczesnie. Poza tym chcialam wyjechac na kilka dni do rodzicow, ale lekarz nie polecal tego(2 godziny jazdy) ze wzgledu na moj stan.Powiedzial, ze musiala bym zwiekszyc do 8x dziennie dawke Fenoterolu.Nie wiem jak zniesie to moj organizm.Nie wiem co robic.Mam przeczucie , ze jak teraz nie pojade to dopiero po porodzie, a termin mam na 10 czerwca.Jak myslicie ile ma miec malenstwo tygodni zebym mogla z nim podrozowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiorella
tabelka ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJA............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn.....4 MAJ...............17....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ.................13......Bartosz RUBINA.....Dolnyśląsk..........10 MAJ..............10...... -Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)Maj..............12.. . Kajetan SYLVIA_P........................13maj..................6...Aleksandra MADI30............................16 MAJ................12.....dziewczynka PAULIINA ......Poznań..........17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.........................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.........19 MAJ................12..... Julita AWESSI........Szczecin...........20(24)MAJA.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... 20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .....................20MAJA..............16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko...........20 MAJA..............16...Igor KONICZYNA.....Brugge .........24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław........24 MAJ................12,4............? EDYTA32.......Kościerzyna....26 MAJ............12............? JUNIE..............................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT.........................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE.......................29 MAJ................7......dziewczynka TINA...........Kielce............29 MAJ................15,5.......? ANIA25.......Norwegia.........29 MAJA...............16.....chłopiec GABI28............................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek...............6 CZERWIEC..........9.............? AŚKA 30.......Szczecin............ 6 CZERWIEC.........6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw...........10 CZERWIEC.........16.....Seweryn Edytusieńka.....Kraków.........29 czerwiec.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti 32
Dzieki że mnie nie wyrzuciłyście:) Czy któraś z was mogłaby uzupełnić tabelkę o następne 2 kg! Ostatnio coś nie mogę się porozumieć z komputerem:) Nie pisałam długo bo miałam trochę problemów ze zdrowiem, nawracające zapalenia dróg moczowych, skurcze i oczywiście znowu wróciła nadżerka:( Ja będę rodziła na klinikach przy Chałbińskiego. Byliśmy tam z mężem, oglądneliśmy wszystko,położne bardzo miłe i dostałam wykaz wszystkiego co mam zabrać ze sobą do szpitala. Spróbuję urodzić w wodzie, zobaczymy może się uda. Wszystko już naszykowane, czekam tylko na mojego maluszka. Fiorella co do zaparć to mnie pomagają suszone śliwki albo winogrona, chociaż te drugie bardziej:) Pisałyście też coś o skurczach, pamiętam że przy córce położne kazały mi mierzyć czas od początku jednego skurczu do początku następnego, oraz to jak długo trwają. Pozdrawiam wszystkie mamusie:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA
ATLANTA.....Martynka......10.04...godz. 1.35...3500g...54cm ❤️ SZISZI..........SOPOT...........1 (18) MAJ..............14...Iwo ADA28.........Dąbrowa Gorn......4 MAJ................17....chłopiec IRIS 73.........Wrocław.........7 (13) MAJ..............13......Bartosz RUBINA.....Dolnyśląsk..............10 MAJ..............10...... Hania BETI 32.......Wrocław.........12 (19)MAJ...............14.... . Kajetan SYLVIA_P............................ 13 MAJ................6....... Aleksandra MADI30................................. 16 MAJ................12.....dziewczynka PAULIINA ......Poznań...............17 MAJ ................10....Dziewczynka? JASMIN21.................................18 MAJ.................20....dziewczynka ANDA.........Warszawa.............19 MAJ................12..... Julita AWESSI........Szczecin..............20(24)MAJ.........16........Zuzanna NADIA 25........Wrocław....... ....20 MAJ...............15...... Sylwia MAŁA MOCCA .........................20MAJ.................16.... Julia/Ida MAŁA MI.......Miastko.................20 MAJ................16.....Igor KONICZYNA.....Brugge .............24 MAJ...............15....Michalinka MAL-GOSIA.....Wrocław............24 MAJ...............12,4............? EDYTA32.......Kościerzyna.........26 MAJ..............12............? JUNIE...........................................27.MAJ...............9..........chłopiec AGAPANT...................................27 MAJ ..............9.......Małgosia ? DARK SIEDE................................29 MAJ...............7......dziewczynka TINA...........Kielce........................29 MAJ..............15,5.......? ANIA25.......Norwegia.................29 MAJ..............16.....chłopiec GABI28........................................31 MAJ................8.........Nina IWANKA.........Chełmek.................6 CZERWIEC.......9.............? AŚKA 30.......Szczecin................ 6 CZERWIEC.......6...... chlopiec Fiorella..........Wroclaw................10 CZERWIEC......16.....Seweryn Edytusieńka.....Kraków...............29 CZERWIEC.........7,5...........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasmo
Beti32, jestem z topiku "rodzimy w lipcu", choć termin mam na początek czerwca. Też jestem z Wrocławia i myślę o porodzie na Chałbińskiego. Czy mogłabyś mi napisać co Ci poleciły wziąć położne? Pozdrawiam wszystkie majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×