Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kakkakkahashauehq

zielona herbata

Polecane posty

Gość kakkakkahashauehq

Czy te właśnie herbate mozna pic bez ograniczeń??Tak z 8 szklanek dziennie bo ja wprost znosze wody mineralnej:0 dodam,że mam niedowagę i niskie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaxa
Na niedocisnienie jest dobra,bo ma teinę,ktora je podwyzsza cisnienie.Na niedowage niezbyt,bo sprzyja utracie wagi,zwieksza przemiane materii.Ale mozesz ja pic ze wzgledu na to,ze oczyszcza organizm z toksn i chroni przed starzeniem(polifenole).Ale mysle,ze tak z5- 6 szklanek byloby w porzadku dla ciebie. Tylko pamietaj zeby nie pic jej na noc tuz przed snem,bo doskonale pobudza i nie bedziesz mogla spac:)no chyba,ze masz cos w nocy do zrobienia...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona herbata jest bardzo zdrowa,ale o tym mozesz poczytac gdziekolwiek wiec nie bede pisac. NApisze za to ze jezeli parzysz ją ok3min to ma dzialanie ORZEZWIAJACE. A jezeli dluzej - 5-6min to ma dzialanie uspokajajace, relaksujące. Ja czasem pije zielona herbate przed snem i nie mam problemów z zasnięciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pije 2-3 szklaneczki dziennie dla dobrego samopoczucia. poprawila mi sie przemiana materii i ogolnie czuje wiecej energii do zycia. ale nei polecam na noc, bo u mnie konczy sie to kilkakrotnymi wizytami w bibelku, strasznei moczopedna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja piłam kilka około 8
dziennie i wcale mi się przemiana materii nie poprawiła za to w nocy spać nie mogłam bo faktycznie a to siusiu a to po prostu pobudzona....nie wierzę w te zbawcze działania wszelkich herbat-teraz piję czerwoną i też nic się nie zmieniło...ale pomaga mi rzucić palenie bo strasznie smakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawostka
a ja kiedys wyczytalam ze nie powinno sie pic czerwonej ani zielonej herbaty podczas miesiaczki bo moze powodowac krowtoki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chyba
jedynym (oczywiście poza rzucaniem palenia) plusem picia czerwonej herbaty jest to że miesiączki są mniej bolesne...ale krwotoków nie miewam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkakkahashauehq
Na prawde podwyższa cisnienie na mojej pisze cos zupełnie odwrotnego.Atak poza tym jak parzycie te herbatę ja zalewam ja przegotwoana wodą o temperaturze tak na oko 60-70 stopni a wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, nie wolno wrzatkiem zalewać zielonej herbaty. Parzenie 4 min - przypuszczam ze efekt uspokajający. Im dłuzej parzycie tym większa czuć gorycz - pamiętajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, nie wolno wrzatkiem zalewać zielonej herbaty. Parzenie 4 min - przypuszczam ze efekt uspokajający. Im dłuzej parzycie tym większa czuć gorycz - pamiętajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwielbiam zieloną herbatę, sporo jej piję. ale latem i tak uzupełniam to wyciągiem w kapsułkach, żeby wzmocnić ochronę przed wolnymi rodnikami (mocniejsze promieniowanie UV). świetnie pobudza, poprawia przemianę materii i chroni przed starzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakaaaal
ja lubie te gorycz, jak zaparzam krócej niż , no z 10 min. to mam wrażenie,że pije sorki za określenie 'siki weroniki' i masz racje ta zaparzana krócej pobudza:) Pozdrawiam ps. dlaczego tak właściwie nie mozna zalewac jej wrzątkiem - moja babcia tak własnie robi:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkakkahashauehq
mmmmmmm jak gdzies znajde to na pewno sie skusze ,brzmi pysznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do wielbicielek zielonej herbaty :) Moje ulubione to Teekane zielona z opuncją figową,i delikatniejsza Lipton cytrynowa ( w ciemnozielonym pudełku ). A jeśli dbacie o linię :) to pyszna jest Bio Active Bombilla,mieszanka zielonej i czerwonej herbaty z opuncją figową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAbała
ja zaparzam wrzatkiem ok 3 min.,ja dluzej to jest juz dla mnie zbyt gorzka. A to prawda,ze nie wolno zalewac wrzatkiem,ale ja tak robie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennyfer
Jest na pewno zdrowa,oczyszcza organizm z toksyn,dodaje energii,poprawia koncentracje,ale słyszałam,ze hamuje opalanie się....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz dobry
no dobra a powiedzcie mi teraz jakiej firmy kupować nalepiej zieloną herbate. bo ja kupuje expresową firmy vitax. czy to nie podrubka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarina000
Zielona herbata jest bardzo zdrowa.Picie 6 filizanek zielonej herbatki,ktora nie powinna byc zalewana wrzatkiem,tylko woda o temp.60*C obniza o 60% ryzyko zachorowania na raka.Najlepsza jest lisciasta z cytrynka i lyzeczka miodu.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennyfer
Ja słysałam,ze te w supermarketach(oczywiscie nie wszystkie,przewaznie te tańsze) to poróby czyli mało zielonej herabaty,a reszta śmieci(jak to określiła jedna pani w sklepie ze zdrową żywnością).Kupuje w zdrowej zywnosci,albo w herbaciarni. Yunnan,lun Grund Power. Podobno najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazia
To teraz juz wiem dlaczego sie tak trzepie po zielonej herbacie. Moze parze ją za któtko. Jutro wypróbuję dłużej. To samo mam z czerwoną, jestem bardzo pobudzona po niej, cała sie trzese. Tez powinnam parzyć dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiej opcji
a słodzicie taką zieloną herbatkę? Ja dwie łyżeczki daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powinno się
jej słodzić, podobnie czerwonej. a parząć w wysokiej temperaturze niszczy sie wszystkie dobre składniki, tak więc taka herbata juz po prostu nie ma swoich dobroczynnych własciwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra zielona nie jest gorzka. A ja parzę tak, że czekam 3 minuty po zagotowaniu i okolo 6 minut parzę fusy w zaparzaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijaneczka_
ja pije figura detox teraz, uwazam ze to super herbata, smaczna a i swietnie sie [po niej czuje. Lubie też taką liściastą zieloną, za to nie znoszę torebkowej, smakuje okropnie brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówaaaa
fajna ta figura detox ale ja wole rozowa figurę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×