Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Iskierka, widzialam taka ksiazeczke :) moze sie skusze na to. fajne sa tez takie tuby, z wyciaganymi zyczeniami :) albo na przyklad srebna lyzeczka z dedykacja :) pomysle dzis. Ta pogoda mnie rozwala, ciemno jak w dupie w domu i wyjsc sie nie chce :| Loloinka- na pewno osiagniecie kompromis w tej sprawie :) ps. ale tu ruch w koncu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie no tyle co ci powiedziałam że jest to lepszy stan od cinów ale jak nie będzie zdiagnozowane i leczone to może się w cin zamienić.Więc jest to jakis nie wyleczony stan zapalny lub nadżerka i objawia się takim wynikiem.Masz jeszcze tylko 2 tygodnie-zobaczysz zleci szybciutko i po kolposkopi wszystko będziesz już wiedziała.Bo on powiedział że nie może powiedzieć co to może być tak na oko-gdyż tego nie widzi:(Ale kazał się nie przejmować i zrobić badania.Aniu proponowałabym ci zrobić ten posiew i będziesz mieć już gotowy na wizytę.Tam może ci wyjść np. jakaś bakteria czy jakieś grzyby i to może ci dawać ten wynik.Ja bym na twoim miejscu popytała gdzie tam u was najlepiej to robią i poszłabym prywatnie to kosztuje najwięcej 50 zł i będziesz juz coś wiedziała:)Na wynik czeka się ok.5 dni i będziesz mieć już coś:)Także zbieraj się i idź to zrób.Widzisz mój lekarz musiał to mieć gdyż kolposkopia nic nie pokazała cytologia cin1 w co nie chciało mu się wierzyć i badanie bakteriologiczne potwierdziło mi grzyby i to one przyczyniły się to powstania cina,gdyz borykałam się z nimi już chyba dobre ponad 6 lat:(Co wyleczyłam to sie wracały-teraz jestem ja przeleczona i mąż więc jak coś znów wróci to wrrrrr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzieki Anetka :) wybiore sie moze do lekarza jeszcze na kolejna cyt. przed kolposkopia. moze sie skusi na jakis posiew, jak sie ja namowi ;) ciezko lekarzom niektorym cos sugerowac. Stan zapalny moglam miec, jak pisalam- bralam antybiotyki :| dziekuje :* kochana, na was to mozna liczyc :* :D Iskierka, a moze skołuj jakiegos artyste, zeby z waszego zdjecia zrobil szkic i bedziecie miec obraz :D hhehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eisha bedzie dobrze, niedlugo beda dobre wyniki wycinanek :) a potem zanim sie obejrzysz, bedziesz z wozkiem chodzic :D ciocie forumowe ci beda nianczyc malego albo mala :D hihihih. i potem Loloinka dolaczy do nas, i Anetka cos zmajstruje ;) bedzie watek- 3 dzieci i co dalej ;) hihihih :P nie ma jak wizja przyszlosci :D ps. idem pisac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Aneta, a czy ty mialas napisane oprocz tego ASC US, cechy infkecji HPV? hmm, bo ja mialam, i teraz jak sie ma to do tego.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abbie
witam... Czy jest tu ktos kto mial cytologie grupe 4 i moglby sie podzielic doswiadczeniami?Ja wlasnie ja mam,wczoraj mialam pobrana cytologie po raz drugi aby jeszcze sprawdzic czy nie bylo pomylki,za miesiac mam termin na kolposkopie chirurgiczna.Jestem w szoku i zalamana,sama niewiem co o tym myslec,co roku chodzilam do ginekologa,regularnie jak w zegarku,zawsze mialam grupe 1 a tu nagle 4... pomozcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abbie Mała miała IV grupę, i juz nie ma :) poczytaj sobie posty, napewno dowiesz sie wiecej. ja wcinam wafle popcornowe, zapchalam sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie ja nie miałam ASC-US ja sie go pytałam tylko o ten twój stan.Powiedziałam mu że mam kolezankę która to ma a on mi tak opowiedział.Mi w 1 cytologi na program raka szyjki macicy wyszedł cin1 i hpv,chlamydia trachomatis.Poszłam na kolposkopie nic nie wykazała tylko jakies maciupkie zbielenie ale cytologia wyszła znów cin1.Lekarz po kolposkopi powiedział że nie widzi żeby te zmiany były spowodowane Hpv.Ja zrobiłam wszystkie badania:posiewy,chlamydie,mykoplazmę,ureaplazmę i hpv- wyszło wszystko ujemne:)Więc tego hpv nie mam a na cytologi było napisane liczne koilocyty i cin1 spowodowane hpv-ale jak spowodowane hpv skoro go nie mam.Ale lekarz powiedział że nieraz te testy wychodzą ujemne a kolposkopia ewidentnie wskazuje że jest hpv.Więc bądź tu madry i pisz wiersze!I tak byłam po 3 miesiacach na kontroli i miał mi zrobić kolposkopie i cytologię ale w posiewie wyszły mi grzyby i powiedział że nie zrobi mi badań bo i tak wyjdzie pewnie 3.I miałam się zgłosić po przeleczeniu i po przyniesieniu posiewów mojego i męża czy te grzyby zostały wyleczone.W posiewie nic nie wyszło.I w poniedziałek miałam robione usg,cytologie i kolposkopie.Wszystko wyszło ok.A to zbielenie co wyszło 4 miesiące temu w kolposkopi znikło-więc możliwe ze to było to cin1 i juz go nie mam,ale okazę się w piątek. Więc droga Aniu to że ci pisze w cytologi że masz hpv to wcale nie znaczy ze go masz-ja jestem tego przykładem.Lekarz powiedział mi że cytolodzy mylą hpv z jakimiś tam innymi rzeczami bo są bardzo podobne do siebie:)Więc twoje ASC-US jest spowodowane napewno stanem zapalnym. Choć jest taka możliwość jak Eisha pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raju,ale mi oczy łzawia, pisac nie moge, ide polezec :( wogole sie zle czuje :( dziekuje Anetka za wpisy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abbie
witam... To jak wyglada moja historia daje duzo do myslenia...Tak jak pisalam mam cytologie grupe 4,wczesniej co roku chodzilam do ginekologa i mialam grupe 1.Dodam ze od dwoch lat mieszkam w Niemczech i tu po raz pierwszy zrobilam ta cytologie gdzie wyszla mi 4...i chyba na wielkie szczescie.Lekarz powiedzial mi ze wiele zalezy od metody pobierania badania i laboratorium jakie bada ten wymaz.Moje wyniki trafily do Kliniki patologii i od razu wyszlo co mialo wyjsc,pozatym wymaz lekarz pobieral mi specjalna szczoteczka przez ktora moze gleboko dotrzec w szyjce macicy.Do tej pory nie widzialam aby moj lekarz w Polsce poslugiwal sie czyms takim!Pokazalam mu wczesniejsze wyniki badan ktore byly robione w prywatnym laboratorium,gdzie zawsze mialam 1.Lekarz twierdzi ze ten proces rozwija sie u mnie od lat a wyniki w Polsce robiono mi niedokladnie.Czuje zlosc i rozgoryczenie bo dbalam o siebie regularnie raz w roku odwiedzajac ginekologa.To daje mi duzo do myslenia,tak naprawde powierzamy swoje zycie w rece drugich ludzi,ktorzy z roznych przyczyn nim szafuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka-13131313
Loloinka miałam juz nie pisać na ten temat ale mnie to męczy.... Czy naraziłam Ci się czymś? Wysłałam Ci swoje zdjecia już dawno, nie napisałaś ani słowa czy doszły i od Ciebie mimo przypominania się nie dostałam nic... nie wiem co o tym mysleć.. przykre to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierko to moj mail, on cos w domu nie dziala a w pracy zapominam :) ale wysłałam Ci dzis rano, sprawdz pocztę :) buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie, pospalam troche i mi lepiej, ale jakies cisnienie dzis nieciekawe, bo jestem do niczego i glowa mnie troche boli :| Iskierka, Lolo to sklerotka :P hihih mam nadzieje,ze poslala ci te zdjecia :) Witaj Abby, u nas na forum same 3, ale Mala jest juz zdrowa, a miala 4. Poczytaj forum iles stron wstecz, zwlaszcza jej posty :) czytania jest sporo, ale tez sporo sie dowiesz. Szkoda,ze u ciebie tak wyszlo z lekarzem, ale niestety taka smutna prawda, ze niektorzy sie wogole nei znaja na tym co robia.. :( co do metody pobierania to juz sie to zmienia w Polsce, ale faktycznie mozliwe,ze dalo to rozne wyniki kobietom, a teraz moga byc zdziwione.. Powodzenia kochana, wpadaj do nas :) wspieramy sie tu w kolku macic ;) łepetynka mnie boli buuu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry moje kochane dziewczynki !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja dzis fruwam po domu cała w skowronkach 🌼 jakie to zycie jest znowu piękne:) i wiecie co ? to były cięzkie 2 miesiące ale warto było się pomęczyc dla takiego finału !!!! ABBIE - moja historia zaczyna się od 44 strony , własnie czytam moje początki .......... i czynię wielki ukłon w stronę BASI_44 i ISKIERKI 131313131 i LOLINKI to one mi pomagały najbardziej , odpowiadały na moje pytania , tłumaczyły i podtrzymywały na duchu , dzięki nim wiedziałam co mnie czeka i co będą mi robic .... Bardzo mi pomogłyscie i Chwałam Wam za to 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od tego jesteśmy moja droga :) teraz Ty, jako doświadczona w CINowych sprawach bedziesz podtrzymywała na duchu te, ktore wpadna do nas przerażone :) tak patrząc na nasze historie to wszystkie po trochu z tego wychodzimy :) jesteśmy wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Mala, :) teraz bedziesz dobrym duszkiem i bedziesz dbala o nastroje nowych pan, potrzebujacych pomocy:P Juz jedna jest- Abby- dzis dolaczyla do nas :) fakt,ze tobie sie udalo pokonac IV grupe , na pewno doda innym kobietkom sił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to ledwo zyje, glowa mnie boli :( i mi niedobrze, spac mi sie chce. nici dzis z pisania, nie wiem skad takie samopoczucie :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. odebrałam wyniki wymazu z pochwy bakteriologiczne: 1. Escherichia coli 2. grzyby drożdżopodobne - candida albicans( poj. kolonie) leukocyty liczne ziarniaki gram dodatnie b. liczne pałeczki gram ujemne liczne blatospory pojedyńcze Znacie sie na tym czym to leczyć? jakies domowe sposoby? Teraz to juz wogóle.... nie dosc ze duza nadzerka to jeszcze to. a wczesniej tego nie miałam to po kuracjii antybiotykowej mi sie przyplatało swinstwo , a antybiotyki brałam na zoladek 2 tyg temu:(((( Co to mi wyszło???:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Escherichia coli - może być związana z nadżerką; 2. No grzyby, powiem Ci, ze jak jakis czas temu mialam problem z czyms takim to kupiłam Tantum Rosa, porobiłam irygację i przeszło szybko :) leukocyty mogą swiadczyć o stanie zapalnym tak jak i ziarniaki więc chyba masz poprostu jakis stan zapalny wywolany antybiotykami, więc bez stresu tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie drogie. juz mi lepiej, ale myslaalam,ze zostane do konca dnia w lozku, :( nawet wlosy sobie umylam dopiero teraz, bo wczesniej ledwo co zylam. ja nie wiem jak te kwiatki sie wstawia :P 🌻 czy inne buzki fajne :) Renia- dobrze napisala Lolo, sprawdzalam sama w necie,ze takie bakterie to od stanu zapalnego. niestety antybiotyki czesto tak dzialaja na nas, dlatego warto pic jogurty i brac oslone przed antybiotykami. ale ja bralam wlasnie tak i nic mi nie pomoglo :( Tantum Rosa- tez dobrze, :) buziam was kochane :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eisha, co robisz 29 listopada, bo moze bedziemy w twoim miescie na EnHouse, w sali Przasniczki :D wez nas na noc przygarnij hehe :P juz umiem robic buzki, stawia sie je w takim [ nawiasie, ] a w srodku nazwa buzki, jak ktos ma tlen.pl to wie :P proba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz :P hehe. Wchodzisz w preferencje, tam na dole jest opcja STOPKA i se mozna wpisac co sie chce :D juz mamy 132 strony wow :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale my nowoczesne, szkoda,ze buziek nie ma do wyboru, bo by bylo kolorowo, tak jak kolorowe kwiatuszki od Malej :D Lolo- fajny masz opisik :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju jak wy mnie pocieszyłyście. kocham Was:))))). Jak bardzo potrzebne jest wsparcie drugiej osoby w takich chwilach!!!Jesteście cudowne. BUZIACZKI:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×