Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Witam dziewczyny,jak z tych nerwów nic nie rozumiem.za chwilę napiszę jaki mam wynik cytologiczny i bardzo proszę powiedzcie mi cos o tym wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocena cyt. w/g systemu Bethesda A1.rozmaz odpowiedni do oceny B2.Obraz cytologiczny jest nieprawidłowy C3.Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych c) o cechach dysplazji małego stopnia(LSIL).Podejrzenie infekcji HPV.Biopsja szyjki macicy. Proszę powiedzcie co dalej bo zwariuje ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleksiak, miałam identyczny wynik i teraz po czasie mogę powiedzieć, że niepotrzebnie aż tak się denerwowałam. Miałam pobierane wycinki i to dwa razy, wyszła mi dysplazja małego stopnia czyli Cin 1, która w 80 % sama się cofa i u mnie już się cofnęła. Wynik, który masz z cytologii może być również spowodowany stanem zapalnym. Wtedy się go leczy tylko globulkami. Myślę, że najpierw warto zrobić kolposkopie (oglądanie szyjki przez mikroskop) i jeżeli będą jakieś podejrzane miejsca, to lekarz pobierze wycinek. Naprawdę spokojnie, na tym etapie wszystko jest do wyleczenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona3082
Proponuję kolposkopie, i później zapewne zostaniesz skierowana na wycinek. Nie martw sie, wszystko jest do przeżycia, wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj beata1980 To jest już druga cytologia pierwszą miałam robioną pół roku temu i gin przepisał mi jakieś globulki dopochwowe ,a wynik w tej pierwszej cytologi był taki sam,powiedział że pierw te globulki i ponowna ctyologia za pół roku.Więc tak zrobiłam i wyszła taka jak napisałam wcześniej.Dał mi skierowanie do szpitala na tą biopsje ,termin mam na 10 grudna,bardzo sie martwie jaki będzie wynik,nie moge nic jeść i w ogóle o niczym innym nie myśle.Taki mam już charakter,Dziękuję że odpisałaś ,duzo to dla mnie znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanrka29
Oleksiak555, wiem co czujesz, bo przechodze przez podobną sytuacje. Również miałam złe wyniki cyto. III gr. teraz czekam na wyniki wycinków (miałam kolposkopie). Mogę Ci tylko pow. nie martw się na zapas i nie myśl o tym w kółko, Twoje wyniki nie są bar. złe, po prostu potrzebna jest dalsza diagnostyka.Nie martw się na zapas. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sanrka29,za otuchę.Ale mam taki charakter ze wszystko widzę w jak najgorszym scenariuszu.Mam takie pytanie jak dalej wygląda leczenie jak jest już wynik biopsji. Pozdrawiam Oleksiak555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleksiak, poszukaj gdzieś lekarza który robi kolposkopie i tylko przy pomocy kolposkopu pobiera wycinki. Wtedy tylko dokładnie wiadomo z którego miejsca pobrac wycinki. Ja najpierw miałam pobierane wyniki w ciemno, które nic nie wykazały. Nie dawało mi to jednak spokoju i znalazłam lekarza, który ma w gabinecie kolposkop i własnie wtedy lekarz zauważył podejrzaną zmianę i wtedy pobrał wycinek dokładnie z tego podejrzanego miejsca. Własnie wtedy wyszła mi dysplazja małego stopnia Cin 1, która na szczescie już sie cofnęła. Wynik cytologii miałam identyczny jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie zależy od stopnia dysplazji. Przy dysplazji małego stopnia czyli Cin 1 najczęsciej tylko obserwacja, bo zmiany cofają się w 80 %. Przy dysplazji średniego stopnia Cin 2 i dysplazji dużego stopnia Cin 3 przeprowadza się zabieg konizacji, czyli wycięcie części szyjki macicy. Wycięte zmiany znowu poddaje się badaniu histopatologicznemu. Jeżeli z histop. wynika, że wszystko zostało usunięte, na tym etapie koniec leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do beata1980. Ale ja już mam skierowanie do szpitala na 10 grudnia na tą biopsje,to raczej powinnam iść,a po wyniku się okaże co dalej robić.Ja myślałam że ta biopsja jest dokładniejsza od tej kolposkopi.Po prostu jestem zielona w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszym wyniku cytologicznym ,który miałam pół roku temu było napisane. zalecenia:wskazana dalsza diagnostyka-kolposkopia z weryfikacją histopatologiczną. Ale gin dał mi globulki i powiedział ze za pół roku ponowna cytologia.Więc zrobiłam i już na drugim napisali biopsja.To ja już sama nie wiem o co im chodzi i co lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanrka29
Oleksiak555 ja również na Twoim miejscu poszłabym na kolposkopie, to jest dokładniejsze. Pobierane są wycinki z tych podejrzanych miejsc, może faktycznie spr. znaleźć lekarza, który robi to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej żebyś znalazła jakiegoś lekarza, który robi kolposkopię i on od razu w gabinecie pobierze Ci wycinki jezeli zauważy jakies podejrzane miejsca na kolposkopii. I jest to na pewno mniejszy stres bo wszystko załatwiasz na jednej wizycie u lekarza. Juz po kolposkopii lekarz od razu dużo Ci powie co to za zmiany. Ja bym tak zrobiła. Bez sensu sa wycinki bez kolposkopu. Ja bym juz nie popełniła takiego błędu. Skąd w ogóle jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mamy tu specjalistyczny szpital ginekologiczno -płożniczy,tam mam to skierowanie.może jak pójdę to zasugeruje ,ze lepiej tą kolposkopie,tylko boję się że mogą mi powiedziec ze to oni sa lekarzami a nie ja cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka29
Spytać możesz, najwyżej. Chyba, że pójdziesz gdzieś prywatnie, mój lekarz co prawda nie robi w gabinecie kolpo. ale dał mi skierowanie do szpitala i tydzień później już miałąm termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ze śląska. Zrobisz jak uważasz, ale lekarze bardzo często robią wycinki bez kolposkopu ponieważ szpitale nie są wyposażone czesto w taki sprzet. Ja na pewno nie zgodziłabym sie juz na pobranie wycinków bez kolposkopu. Możesz zadzwonic do szpitala i spytac czy pobieraja wycinki przy użyciu kolposkopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka29
Nie ma sprawy, nie marudzisz, to całkiem normalne zachowanie:) Ja jutro odbieram wyniki, tyle już czekam, najp. wyniki cyto, potem kolpo, już sie aż tak nie stresuje, tak jak mówią dziewczyny nawet gdyby na tym etapie wszystko jest do wyleczenia i tego trzeba się trzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje beata1980,jutro zadzwonię i się dowiem.A jeśli okaże się że tak to wtedy po prosić o takie badanie wycinku?tylko ciekawa jestem czy się zgodzą,wiesz jacy są niektórzy lekarze.aż strach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo zadzwoń do tego Twojego lekarza i spytaj. Zobaczysz co on Ci powie. Spytasz o kolposkopię. Spokojnie, wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka29
Cześc dziewczyny odebrałam dzis wynik wycinków pob. podczas kolposkopi, wyszł tylko stan zapalny, spowodowany dużą nadżerką. Najlepsze, ze przez lata słyszałam, żeby nic z tym nie robić, a teraz muszę usunąć. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasskaa
Hej ja tez miałam 3 grupę cin I. Dostałam skierowanie na kolposkopie ale na nią nie poszłam. Za to udałam sie na konsultacje do innego gina, dostalam 3 różne globulki i szczepienie hpv. Miesiac po zakonczeniu leczenia globulkami zrobiłam cytologie. Wyszła gr I. teraz robłam cytologie po 1,5rocznej przerwie i tez wyszła grI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka29
Dzięki dziewczyny, Oleksiak555 na pewno wszystko będzie dobrze. A zdecydowałaś czy pójdziesz na biopsje czy może spr. z kolposkopią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona3082
Sarnka super wiadomość :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarnka29
dzięki, ale ulga, jeszcze tylko nadżerka ale to już z górki. dziewczyny trzymam kciuki za was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×