Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

cytologia -grupa 3 lub gorzej?

Polecane posty

Witajcie ....a jak wyjdzie 16 czy 18 co wtedy?????Ja dalej czekam na wynik....jutro bede dzwoniła..... Basiu masz juz wynik....to 51.....zawsze to lepiej niz 16....nie takie grozne.....czyzby dobra passa trwała nadal?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
Zancia ja mam 16, 18 i jeszcze jakieś inne wysokiego ryzyka:/ niestety. Co dalej? no ja bede miała abrazje a poźniej sie okaze co dalej. Jesli zmiany beda duze to wtedy czeka mnie konizacja. Jeśli mniejsze to wtedy wymrażanie. I oczywiście częste kontrole. Tak na pocieszenie Ci powiem, że jest mozliwe pozbycie się wirusa z organizmu. Tylko trzeba na to czasu i oczywiście dobra dieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCY, Uważam, że Wisła wygrała jak bardziej zasłużenie - grali dobrze. A Barca tak sobie - przynajmnie do momentu kiedy nie stracili bramki. Jestem z Warszawy, więc raczej mi bliższa mi Legia, ale muszę Wiślakom oddać sprawiedliwość ! Ale teraz bardziej czekam na 6 września - i spotkanie ze Słowenią... Może pierwsze 3 punkty...? ;) Sorry, to chyba nie to forum, ale o sprawach macicy i jej szyjki narazie nie mam nic do powiedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻANETKO, co do tego 51 to czytałam różne opinie.... Bardzo rozbieżne ! Ale fakt, lepsze niż taka "osiemnastka"... Jednak lekarz chciał mnie od razu wysłać na konizację. Ale to "obcy", nigdy mnie nie leczył więc poczekam na wizytę w poradni i zobaczę co powiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
Trzymam kciuki, żeby Ci żaden wirus nie wyszedł:) A Basiu co do 51 to myślę, ze nie powinnaś się za bardzo tym przejmować. Wiem, że raz piszą tak, raz tak.Ogólnie się mało o nim mówi i wie, wiec wniosek z tego taki, ze nie spowodował on wiele szkód na świecie a tymbardziej Tobie nic nie zrobi:) mówi się głównie o 6,11 i 16,18 a to znaczy, ze one są najgroźniejsze. Mimo to, lekarz mi wytłumaczył, że nawet jeśli się ma te typy to wcale nie ozn, ze ktoś będzie miał raka. Może, ale nie musi. Z pewnością zwiększa ryzyko wystąpienia raka ale od tego są kontrole cytologiczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
hahaha Basiu albo i nawet ze 4 punkty:) Wisła jak najbardziej zasłużyła chociaż nie pwoinnam tak mówić bo mój chłopak jest za cracovia:) o przepraszam-Cracovią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Hmm... Śledzę to forum już od jakiegoś czasu i widzę, że to jest - że tak powiem - pożyteczne:) Dlaczego? Ponieważ wspieracie się nawzajem a to czasem niż samotność i zagubiony ciąg myśli... będzie dobrze? Na pewno:) Powodzenia dziewczyny:) Ja wczoraj miałam pierwszą cytologię... wiem, że już dawno powinnam ją zrobić, bo przez ok 3 lata miałam infekcję... Nic z nią nie robiłam. Wstydziłam się iść do lekarza i męczyłam się niemiłosiernie! Ale w końcu poszłam. Wyleczyłam infekcję ale znów powróciła... Dlatego ta cytologia. Nie martwię się tym. Trzymam za Was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
To moze Kochatka zostaniesz z nami na dłużej:) babski kółko powinno się powiększać. I masz racje jest to super stronka:) a Ty też upierdliwego wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
chciałam się zapytać czy też go masz (zjadło mi tam słówko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCY, 4 punkty to możliwe po dwóch meczach (6 i 9 wrzesnia) ale to by oznaczało że w jednym z nich tylko remis.... Co do hpv to wszędzie piszą że 6 i 11 to niskoonkogenne... Powodują kłykciny ale raka nie... A mówią o nich często, bo zdaje się ta szczepionka to własnie na typy 6,11,16 i 18.. (wiesz, może raka nie spowodują ale te kłykciny to pewnie też mało przyjemna sprawa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Mam nadzieję, że nie:) I dziękuję za zaproszenie:) Wiecie co? Czuję się ostatnio strasznie osamotniona... za ok tydzień wraca mój chłopak ze Szkocji... Już nie mogę się doczekać! Ale dni się tak ciągną... On strasznie chciał żebym zrobiła te badania wszystkie... Mam nadzieję, żer nie mam żadnego HPV bo się załamię chyba!!! Zobaczymy za dwa tygodnie:) A tak na marginesie... Jesteście super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Moja dobra kumpela zaszczepiła się na dwa typy tego wirusa... Nie wiem dokładnie na jakie ale sporo ją to kosztowało... Powiedziała, że gdyby nie ta szczepionka to pewnie nie przespałaby żadnej nocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHATKA, życzę Ci żebyś nie musiała zostawać z nami na dłużej (w sensie: że Twoje wyniki będą OK), ale miło nam będzie jesli z nami zostaniesz :) Jak widzisz my tu nie tylko o szyjkach i HPV-ałach. Zdarza się kącik piłkarski (tu ukłon w stronę ANNIE), kucharski i ogrodniczy (tu ukłon w stronę ISKIERKI), a nawet "kącik złamanych serc"... WIęc witaj w klubie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Ja jestem dumna z naszej kochanej Wisełki:):):):) Przeszli do historii:):) Fajnie tu u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
wiem Basiu, ze 6 i 11 nie powodują raka ale chodziło mi o to, że są też upierdliwe. Czasami podobno kłykciny wracają i niekiedy nawet latami się można leczyć:/ w każdym bądz razie żaden typ nie jest pocieszajacy i najlepiej byłoby go wogóle nie mieć. Na szczęscie Basiu już masz Dzieciaczki i dlatego na Twoim miejscu bym się nie martwiła za barzdo. Tzn też bym się pewnie przejęła ale mając już dzieci to sytuacja jest zupełnie inna. Ja się najbardziej właśnie tego boję, ze nie będę mogła mieć. Niby lekarze zapewniają, że można itd ale wiesz obawy zawsze będą a stres w tym wszystkim na pewno nie pomoże. Ja we wrzesniu idę na abrazje ale boje się tylko wyników.I znowu to koszmarne czekanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
poprostu przyjaciół poznaje się w biedzie:) ponadczasowe mądrości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
Kochatka czekanie na faceta jest okropne. Ale jak wróci to już chyba zostanie tak? moj jest ciągle w trasie i wiecznie go nie ma. Także ja samotność niestety znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Czekanie jest też cenne:) Widzę już teraz jak się rozwija to co kiedyś było związkiem dwóch niedojrzałych osób... Teraz widzę przyszłość z tym człowiekiem:) Choć mam dopiero 21 lat. HPV to świństwo! Straszne te wirusy są... a najgorzej, że nosicielami są faceci.... Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie dostałam maila od ISKIERKI i wiecie jak określiła kontrolną wizytę u gina ? Że wybiera się na \"kompleksowy przegląd podwozia\". Hłe hłe, podoba mi się ! Byle mechanik okazał się fachowcem... Proponuję wizyty kontrolne określać właśnie tak ! Może się przyjmie, podobnie jak \"buzianie\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
no niestety oni są nosicielami:/ ale co Ty tez masz wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
"kompleksowy przegląd podwozia" TO JEST TO!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
kompleksowy przeglad podwozia:) dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Mam nadzieję że nie... a będę wiedzieć dopiero za 2 tygodnie:) Mam fajną panią ginekolog... zresztą... to znajoma mojego ojca. Jest świetna:) Zawsze lepiej jak idzie się do kogoś zaufanego:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
a co do samochodu mój sie ciągle pieprzy!!!! jak nie jedno, to drugie. Juz 700zl wydałam i nie chce wiedzieć ile mnie jeszcze wydatków spotka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjjj laski ! wypytywałam Was dzis o test HPV bo miałam wizytę u gina ........ i 10 wrzesnia robię ten test :):):):):)(uparłam się strasznie ) zapłacę 150 zł . Gin twierdzi ze wynik będzie ujemny nie ma raka więc nie ma HPV tzn. nie będzie tych typów wirusa wysokoonkogennych na 100 % ale mogą wystąpic te niskie typy hpv . a wtedy jakos się to leczy :) mówił jak ale jego wypowiedz to była dla mnie czarna magia :( wkazdym razie jakos się to leczy i mozna się wyleczyc !!!!!!!!!! bez szczepionki . Super !!!!!!! ja juz chcę zrobic ten test ........ ile się czeka na wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
a właściwie to samochód mojego man'a ale ja mówie ze moj bo tylko ja nim jeżdze. Tyle mam z jego nieobecności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
hej Mała:) ja czekałam 3 tygodnie ale to pewnie zależy gdzie się robi. I pewnei, że lepiej chodzić do kogoś zaufanego. To możesz ja jeszcze zapytać czy wirus wysokiego ryzyka jest wogóle wyleczalny czy nie ma takiej możliwości. Spawdzimy ogólnonarodową wiedzę naszych polskich specjalistów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Rzeczywiście trochę kosztuje ten test... ale jeśli chodzi o zdrowie to nie warto oszczędzać na nim... Mam jednaj nadzieję, że on Ciebie nie będzie dotyczył:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy83
ja zapłaciłam 275zl bo była promocja:) normalnie sie płaci tam gdzie ja robiłam 200zł za wysokiego ryzyka i 200zl za niskiego ryzyka. Ale sie normalnie zalapałam:) promocja życia:) pewnei, ze nie wart oszczędzać ale kurcze myślę, że ta szczepionka jest żerowaniem na naszym strachu i mam atpliwości czy ona coś rzeczywiście daje:/ sama nie wiem co mam o niej myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochatka87
Test genetyczny (dla kobiet i mężczyzn) wykrywający zakażenie wirusem HPV Wykonanie testu umożliwia wykrycie DNA wirusa HPV należącego do grupy wirusów wysokoonkogennych (16, 18, 31, 33, 35, 52, 58, 67). Wirus HPV to wirus brodawczaka ludzkiego. Jest bardzo powszechnym wirusem, przekazywanym poprzez kontakty seksualne. Wirus ten atakuje głównie tkankę skórną i odbytowo-płciową. Badanie zostanie przeprowadzone testem posiadającym znak CE, metodą Real-Time PCR. Wynik badania informuje o obecności DNA wirusa HPV wysokiego ryzyka ( wykryto / nie wykryto). W przypadku stwierdzenia obecności DNA wirusa HPV - wynik informuje o ilość kopii DNA wirusa w pobranym wymazie. Pewnie już to widziałyście ale wkleję na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×