Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość *kwiatuszek*

Tabletki antykoncepcyjne a wypadanie włosów

Polecane posty

Gość dorccciiiak
Yabka sukces!!!!!!!!!!!!!!! ja nie wiem kiedy zaczelam pic to siemie ..... ale odkad je pije na czubku glowy pojawilo mi sie dosc sporo takich malych odstajacych wloskow!!! :)))))))) :) :) :) :) :) :) nie wiem moze sobie to wmawiam.... no ale ja je widze w lustrze... nawet moja mama powiedziala ze smiesznie wygladam z tymi sterczacymi do gory wloskami!!!! KOchana pij to... !!! mi to chyba zaczyna pomagac!!!! teraz pije 2 szklanki rano i wieczorem!!! Pozatym to ma tez inne dobre skutki ! Łatwiej sie po tym człowiek wyproznia... :) hihihi :) i dobrze to dziala na zoladek i jelita!!! No i w koncu na włosy!!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) aaaaa i juz mi tak nie wypadaja!!!!!!! :) :) :) :) :) ALE JESTEM HAPPY!!!!!! :) :) :) :) pozdrawiam!!! NO I CZEKAM NA TWOJE SUKCESY!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
dorccciiiak......Ciesze sie razem z Toba!!!!!!!!!!!!!!Pojawila sie dla mnie malutka iskierka nadziei:).Moze tez po jakims czasie zaczna mi odrastac wloski tam gdzie ich juz nie ma.I przeswity zaczna powolutku zarastac nowymi wloskami.......Trzymam kciuki za nas!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marggg
Dorciaak, Spiesze ze szczegolami... To prawda, ze tylko Salve robi tak szeroka analize pierwiastkowa wlosow (30 pierwiastkow) ale nie trzeba koniecznie jechac do Lodzi. Mozna tez umowic sie w innym miescie, gdzie maja swoich lekarzy (np. mi proponowali w Katowicach najblizej do Krakowa), tylko terminy bede dluzsze (z tydzien temu proponowali mi termin an 22-go czerwca a w Lodzi jestem umowiona na 11-go czerwca). W wyjatkowych przypadkach mozna tez zrobic badanie korespondencyjnie (wysyla sie probke wlosow) ale lepiej oczywiscie jest osobiscie bo wtedy lekarz robi wywiad i latwiej po prostu. Koszt badania to 180 PLN + 60 PLN wizyta = 240 PLN. Na wyniki czeka sie ok. 3-4 tyg, podobno ta metoda b. pomaga leczyc problemy z wypadaniem wlosow. Ponadto (tak, jestem zdesperowana) moja dermatolozka polecila mi twz. mezoterapie owlosionej skory glowy, polega to na tym, ze igla wpuszcza sie podskornie specjalne preparaty wzmacniajace i odzywcze. Nic przyjemnego ale przymajmniej nie trzeba wcierac (a mnie przy wcieraniu Alpikort'u E wypada wiecej wlosow). No i trafia to bezposrednio tam gdzie ma trafiac i pobudza sie tez mieszki wlosowe poprzez naklucia. Jutro ide na pierwszy zabieg... Mam nadzieje, ze pomoze. PS: Siemie lniane tez bym pila ale na razie jestem na dosc scislej diecie - mam jakies problemy z trzustka badz wrzody... w poniedzialek mam gastroskopie. Buuuu, trzymaj kciuki za mnie bo to podobno okropne badanie. Pozdrawiam i cieplo sciskam z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marggg
Dziewczyny, A po wszystkie szczegoly dt. badania pierwiastkowego wlosow dzwoncie pod numery na stronce, o ktorej wspominalam (Salve). Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorccciiiak
dzieki Marg... za info... !!! pewnie juz niedlugo skozystam!!!! tez jestem w desperacji wiec 240 w ta czy w tamta nie zrobi mi roznicy... ale jesli am mi pomoc to warto sprobowac!!! trzymam kciuki za badanie gastro... ! Bedzie dobrze!!!! Przeciez kobiety dzielne sa!!!!!!! :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
dorccciiiak.....jak nalepiej parzyc siemie lniane:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marggg
Yabka, polecam siemie lniane nie w ziarenkach tylko takie zmielone. Wtedy zalewasz goraca woda, mieszasz przez minutke i juz jest gotowe do picia. Pzdr/M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorccciiiak
A wiec... siemie lniane powinno sie kupic w ziarenkach i najlepiej samamu je mzielic albo stłuc wałkiem do ciasta jak ktos nie ma maszynki do mielenia, bo wtedy przynajmniej wiesz co jesz i jak to sama zrobilas... a takie zmielone w sklepach to nigdy nie wiadomo! Nasypać do szklanki 2 łyżki ziarenek zalać LETNIĄ wodą, zostawic na noc i rano jak tylko sie obudzisz wpyić na czczo...!!!! I to juz cała filozofia! ale musi to postac przez noc zeby nabralo swoich właściwosci!!!! :) Warto sprobowac mi to zaczyna pomagac!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Dziekuje za przepis.Ide parzyc:)...Mam nadzieje ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Dziekuje za przepis.Ide parzyc:)...Mam nadzieje ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Dziekuje za przepis.Ide parzyc:)....mam nadzieje ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeżucha
hej dziewczyny :* miałam taki sam problem z wypadajacymi włosami, miałam piekne dlugie włosy, geste a zostało ich bardzo mało, cieńkie, bez zycia.brałam novynette i wypadały mi włosy podczas barania, garsciami, skonczyłam je brać w październiku ubiegłego roku i przez pierwsze 3 miesiące dalej wypadały ale coraz mniej a teraz juz nie wypadają wcale. zostawiłam włoski i stan ich się pprawił, łykam skrzyp, jakieś tak odzywki i maseczki itp i czekam az odrosna. troche czasu minęło odkad przestałąm brać tabsy ale powiem wam, ze tego swiństwa nie wezmę. teraz tylko czekać...tylko czy keidykolwiek odrosna? i będą geściejsze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeżucha
hej dziewczyny :* miałam taki sam problem z wypadajacymi włosami, miałam piekne dlugie włosy, geste a zostało ich bardzo mało, cieńkie, bez zycia.brałam novynette i wypadały mi włosy podczas barania, garsciami, skonczyłam je brać w październiku ubiegłego roku i przez pierwsze 3 miesiące dalej wypadały ale coraz mniej a teraz juz nie wypadają wcale. zostawiłam włoski i stan ich się pprawił, łykam skrzyp, jakieś tak odzywki i maseczki itp i czekam az odrosna. troche czasu minęło odkad przestałąm brać tabsy ale powiem wam, ze tego swiństwa nie wezmę. teraz tylko czekać...tylko czy keidykolwiek odrosna? i będą geściejsze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorccciiiak
ZeZucha, to dobrze ze przestaly ci wypadac to jest DUZY SUKCES!!!!!! :) naprawde wiekszosc na tym forum zucila tabsy do kosza a dalej mam leca wlosy garsciami!!! :( Ty masz sie z czego naprawde cieszyc... bo przynajmniej ci juz nie wypadaja!!! Chociaz w sumie to mi tez juz coraz mniej odkad zaczelam stosowac to siemie lniane!!! Ale to nic dziewczyny bylam dzisiaj u lekarza ( takie tam kontrolne badania bo mam lekkie przeziebienie ) I chcialam zeby mnie zwazyla... no i z 53 kilo schudlam do 49!!! Ja nie wiem teraz od czego??? czytalam kiedys ze niektore dziewczyny chudna po odstawieniu tabsów...! nie wiem moze ja tez!! ?? Jesli wiecie cos na ten temat to pleas odpiszcie!!!! z gory dziekuje!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
żeżucha....ja tez bralam novynette przez 3,5 roku dzieki tym tabsa mam o polowe wlosow mniej na glowie:(.strasznie sie przerzedzily.Niedawno odstawilam je i czekam wciaz na swoj normalny okres nie wywolany tabletkami.Wlosy niestety wciaz leca i leca:(.Narazie lykam humavit pije pokrzywe i siemie lniane. Pamietasz jak dlugo czekalas na swoj pierwszy prawdziwy okres pod odstawieniu tej trutki novynette?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeżucha
własnie to były prawie 3 miesiące zanim dostałam okres ;/ poprostu czas takiego stresu ...okropne. mi wypadło 2/3 włosów bez kitu. nie wiem czy one kiedykjlowiek odrosną bo niby są lepsze nei wypadają ale i tak ich mało. a czy kiedykolwiek odrosną? :( gdzei można kupć to sienie lniane? serio to coś daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Jak tak przeczytałam cały temat to odniosłam wrażenie, że z ochotą wszystko zwalacie na tabletki - wszystkie dolegliwości. Ale widzę, że większość z was pisze o Novynette - tych nie brałam ani żadna spośród moich znajomych też nie. Poszukałam i widzę, że zawierają dezogestrel. Poszukałam dalej - co to takiego 'dezogestrel'? No i to się okazuje jakieś świństwo, które dorzucali do estrogenów w pigułkach na początku lat 80. Ma wiele skutków ubocznych, np. on zwiększa ryzyko choroby zakrzepowej, więc jeśli macie jakieś problemy to pewnie stąd. Może trzeba było zmienić pigułki na takie, które tego składnika nie mają. No i wypadanie włosów może być 'zasługą' niedoczynności tarczycy a to powszechna dolegliwość. Warto zrobić badania hormonalne. Siemię lniane można kupić w aptece, powyżej ktoś napisał jak się je stosuje. Przy czym jego korzystne działanie polega na obniżaniu testosteronu więc jeśli pomaga to problem może tkwić właśnie głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
żeżucha....a spytam jeszcze jak dlugo bralas novynette? Mam nadzieje ze odrosna nam wloski.Niech przestana mi wpierw wypadac:(.Nie chce zostac lysa.Buuuu! Co za koszmar.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
Ale jak tu nie zwalac na tabletki:( Nigdy nie mialam problemow z tak nadmiernym wypadaniem wlosow.Jak tylko zaczelam lykac hormony, wlosy przestaly trzymac sie glowy:(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Yabka, a ginekolog zalecił Ci badania hormonalne przed wypisaniem pigułek? Może masz zaburzenia poziomu estrogenów/testosteronu? Mam nadzieję, że wybierasz się do lekarzy z tą sprawą, bo to na pewno nie stało się ot tak od antykoncepcji. Na pewno czytałaś już o wypadaniu włosów - przyczyn może być całe MNÓSTWO. Masz długie włosy? Ja też sądziłam, że zaczęły mi włosy lecieć garściami (od pół roku zażywam Yasminelle), nawet zasygnalizowałam to ginekologowi i za miesiąc zaczynam Yasmin (=> więcej estrogenów = mniej wypadających włosów; a Novynette mają go naprawdę mało). Dwa dni pod rząd myjąc, czesząc, susząc włosy i w ciągu dnia przeciągając po nich dłonią liczyłam ile ich tracę i było ich ok. 60 - 80, czyli mieszczę się w normie a wygląda to tak źle bo są długie no i po czesaniu zbiera się już pokaźna kępka. I bardzo wiele osób poleca odżywkę WAX i całą serię Farmony RADICAL. Trzymam kciuki za wasze czupryny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeżucha
bałam około roku. ehhh te cienkie włosy to mój największy kompleks :( czuje się beznadziejnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Yabka, właśnie wróciłam od dermatologa. Powiedziała, że jeśli naprawdę są problemy z włosami to ona tak od serca poleca tylko Vichy - Inneov "gęstość włosów". Kobitka ma około sześćdziesiątki a taki gąszcz na głowie (zaznaczyła, że sama tego używa), że tylko pozazdrościć więc może warto spróbować skoro jesteś zdesperowana. Tylko jest oczywiście poważne ALE - to ok. 90 zł na miesiąc. Jeśli to na Twoją kieszeń to spróbuj. Zresztą spytaj jakiejś farmaceutki w aptece co o tym myśli. Ponieważ w tej chwili nie mam jak sobie na to pozwolić a chciałam spróbować czegoś nowego, a nie jak dotąd Radical, w aptece polecono mi płyn przeciw wypadaniu włosów ProDerma Pokrzepol. Kupiłam, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Kamila28...niestety ,ale pani ginekolog przed wypisaniem mi recepty na tabletki zrobila ze mna tylko krotki wywiad typu czy mam nadcisnienie,czy choruje na cukrzyce lub nerki itp.Nie zalecila zadnych badan na oznaczenie hormonow.Poprostu zadala pare pytan po czym polecila mi novynette mowiac ze to dobre tabletlki z mala dawka hormonow. Ja zaufalam jej bo to w koncu lekarz wiec wie co robi tak myslalm wtedy.Nie wiedzialam ze powinno sie wczesniej zrobic badania.Obowiazkiem ginekolog jest zalecenie badan ,ale niestety ja sie dpopiero dowiedzialam jak bylo ju za pozno tj jest zaczelam lykac tabletki.Powiedziala mi o tym kolezanka i byla bardzo zdziwiona ze nie kazala mi wpierw zrobic badan. w ciagu tych trzech lat gdy bralam tabsy robilam tylko badania na krzepliwosc krwi i enzymy watrobowe . Zmieniam teraz lekarza na innego poleconego. wybieram sie do endokrynologa,dermatologa i ginekologa.Chce porobic wszelkie badania.Zamierzam tez pojechac do lodzi i zrobic analize pierwiastkowa wlosa.Bede walczyla calymi silami by zatrzymac resztki wlosow i by wreszcie przestaly mi wypadac:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Kamila28....wlosy zawsze mialam dlugie i mocne.Gdy zaczely mi nadmiernie wypadac obcielam je i teraz mam prawie do ucha.Stracily bardzo na objetosci wiec brzydko by wygladaly dlugie.Mam nadzieje ze kiedys znow zapuszcze......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
żeżucha....rozumiem Ciebie doskonale .Stan moich wlosow doprowadza mnie do rozpaczy.Jak patrze na zdjecia sprzed paru lat to plakac mi sie chce:(.Mialam fajne dlugie i zdrowe,mocne wlosy.....a teraz cienkie i bez zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Yabka, wierzę, że jeszcze będziesz mieć bujną czuprynę. ;) To faktycznie warto przebadać wszystko co w tej kwestii jest do przebadania. Tylko niech ten dermatolog i endokrynolog też będą przez kogoś poleceni bo tak na chybił trafił chodzić do lekarzy to sama widzisz jak to się kończy... A, no i ja też rozważałam tę analizę pierwiastkową włosa i znalazłam to też w swoim mieście i w ogóle sporo się tego wyświetla po wpisaniu w google, poszukaj, może nie trzeba będzie jechać do Łodzi (zresztą można im włosy wysłać pocztą). :) Trzymaj się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeżucha
trzymam za was kciuki dziewczyny :) ja na szczęście juz nie mam problemu z wypadającymi włosami. teraz czekam tylko aż bedą rosnąć i rosnąć. tylko właśnie bardziej też na gestości mi zależy. bo mam włosy za ramiona ale takie kikuty :9 cieńkie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Żeżucha: odżywka henna treatment WAX, szampon, odżywka, serum i mgiełka Farmona Radical i doustnie jakiś skrzyp, Silica czy Merz Special. ;) Na szczęście walka o gęstość jest łatwiejsza niż o zachowanie włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorccciiiak
Ja nie wiem... laski ratujcie...! wiecie moze czy od tabletek sie chudnie...! Ja po odstawieniu schudlam 3 kilo... nie mam apetytu wogole ... do jedzenia wrecz musze sie zmuszac!!! Co sie dzieje...????? czy to od tabsów???? - ponoc czasem tak moze byc!!! ??? ale nie wiem... Moze ktoras z was cos wie na ten temat...???? !!!! :( Wszyscy mi mowia ze wygladam jak "kościotrup" - zawsze bylam szczupla ale teraz to juz za bardzo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila28
Dorciak, tabletki mogły powodować u Ciebie puchnięcie, a po odstawieniu zatrzymanie wody w organizmie minęło. Tylko w ten sposób mogły na Twoją wagę wpłynąć pigułki a "tycia" czy "chudnięcia" samoistnie nie powodują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×