Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość *kwiatuszek*

Tabletki antykoncepcyjne a wypadanie włosów

Polecane posty

Gość Yabka
Witam!!!! dawno tu nie zagladalam:)... Wybralam sie do porzadnego dermatologa powiedzialam jaki mam problem z wlosami i jak dlugo mi wypadaja.PPrzede wszystkim zalecil mi szereg badan krwi na poziom hormonow :estrogen progesteron testosteron, hormony tarczycowe magnez zelazo glukoza. I na poziom prolaktyny.Wszystkie wyniki wyszly w normie z wyjatkiem prolaktyny bo mam bardzo podwyzszona.Dermatolog zapisal mi alpicort e i loxon 5:( i skierowala do ginekologa endokrynologa.Powiedzial ze podwyzszona prolaktyna moze po czesci tez miec wplyw na to ze wlosy wypadaja:(.Przypomne ze ja lykalam przez 3,5 roku tabletki antykoncepcyjne novynette i od tamtego momentu moj problem z wlosami sie zaczal!!!!!Endokrynolog powiedziala mi ze tabletki tez moga troche podwyszac prolaktyne ale nie nalezy je uwazac je za glownego winowajce wypadania wlosow.Tabletki odstawilam 2,5 miesiaca temu i nie zamierzam juz zadnych lykac bo narobily mi zamieszania w organizmie i najbardziej ucierpilay na tym moje wlosy:(.Endokrynolog zapisala mi dostinex takie malutkie tableteczki na zbicie prolaktyny.Drogie to cholerstwo ale ponoc skuteczne.Poza tym w przyszlym roku chcialabym miec dzidziusia wiec musze jakos zbic ta prolaktyne.Powiedziala mi tez ze jak mi spadnie poziom tego hormonu to tez moje problemy w losami moga minac .Wszystko zalezy tez od organizmu.Narazie musze wcierac alpicort loxon 5 lykam tez witaminy.Wlosy myje szamponem neril.Narazie wloski jeszcze mi leca.Niestety przerzedzily mi sie mocno.Wierze jednak ze powoli wszystko wroci u mnie do normy .przestana wypadac i zaczna mi nowe odrastac wloski.CZy ktoras z Was miala moze takie zaburzenia hormonalne tj podwyzszona prolaktyna po braniu tabletek anty no i te wypadanie wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Wczoraj bylam u swojego ginekologa , powiedziałam ze przerwałam pigułki, bo włosy wypadają .Powiedział ze dobrze zrobiłam , ze przerwałam , bo jak najbardziej zdarza się ze po antykoncepcji włosy leca . Co do prolaktyny... wyników nie robiłam , robiłam tarczyce i morfologie, i są w normie . UsG też ok , cytologia też .Pigułki odstawiłam miesiac temu , od razu zauważyłam poprawę humoru , okazało sie ze bardzo nerwowa byłam po pigułach , co też moze wpływac na wypadanie włosow. EEEhhhhh..... nie ma się co oszukiwac , w pigułach jest chemia a takie nienaturane zmiany hormonalne jakie wywołuja pigułki musza miec jakieś skutki uboczne. W środę mam wizytę u dermatologa . Dam znac . Pozdrawiam Was wszystkie . Patijot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmaj
hej. ja mam też te problem a biore harmonet od roku. brałam yasminelle dinae i po tym nic, tylko jak zmienilam na harmonet. ale tez odstawie na 3miesiace bo juz jki malo co zostało. a takto to stosuje zel i szampon dermena aplicort e, loxon, capivit piekne wlosy i belise i nic!!!!!!!!!!!!! prosze niech ktoras napisze czy po przestaniu brac tabletek wlosy przestaly wypadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menezis
dziwczyny pomocy!!! z jakis 3 miesiace temu skonczyłam brac Diane35, zrobiłam 2 miesiace przsrwy i lekarz zapisałm mi Yasminelle, ogolnie tabletki brałam na tradzik, n ie powiem buzke miałam super lecz po odstawieniu pojawiaja sie krostki, lecz smaruje je aloesem i zmniejszaja sie. a tak wracajac do tematu Yasminelle, iore je juz tydzien a włosy zaczeły mi wylatywac ze az mnie to przeraza nie wiem co robic. jestem fryzjerka wiec cos na ten team powinnam wiedziec lecz nawet i moja wiedza juz nie wystarcza, stosuje skrzyp, wczesniej silike , wax kiedys, a teraz placenta jest to naturalny wyciag z łozyska ludzkiego moze to mi w koncu pomoze, bo juz nie wiem czego mam sie łapać, moze wy mi cos daradzicie prosze waS!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menezis
.... i czy udac sie do lekarza odrazu , czy to moze z jakims czasem samo minie lecz boje sie ze bede łysa!!:((( moze zmiana tabletek.... juz nie wiem co mam myslec!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Menezis , doczytałas sie na ulotce Yasminelle ze moga one powodowac wypadanie włosów a nawet łysienie !!!!!!!!! Ja po ok, 1,5 brania Yasminelle zaczełam tracic włosy, az do łysego placka wielkosci orzecha włoskiego z tyłu głowy. Odstawiałam je po 5 mcach , ginekolog stwierdził ze trzeba odstawic , dermatolog tez , a dermatolog nie byle jaki , bo doktor nauk medyczntch , zajmujący sie włosami, przeszczepami , transplantacja . Polecił mi kupic tabletki Gelacet ( kosztuje ok 90 zł 300 sztuk, a bierze sie je 3 x po 3 tabletki ), tylko w Niemczech lub allegro są dostępne. i pochwalę sie , ale na tym łysym placuszku już zaczynaja rosnąc włoski. Co jeszcze dermatolog powiedział : te wszystkie odzywki, szampony, woski do włsowów nie maja !!!! wpływu na porost włosa , na kondycje włosa , Żebyśmy sobie dobre kobiety nie myslały ze po Waxie , czy Seboradinie włosy przestają wypadać , lub sa silniejsze . Odzywki te poprawiają wyglad włosa , nie szkodzą mu oczywiscie , ale nie maja nic do jego kondycji. Dobre odzywianie , odpowiednie witaminy, i oczywiście w miare bezstresowe życie . Ja po Yasminellle dorobiłam sie depresji jak cholera . Przez to włosy leciały .Aha ostatnio raz w tygodniu robię sobie sama odzywke , olej rycynowy, nafta kosmetyczna , żółtko i sok z połówki cytryny, mieszam składniki , nosze ok 20 min na głowie i myje je . Oczywiscie przestałam uzywac suszarki, prostownicy. Po tej mojej odżywce widze ze włosy wyglądają lepiej jak po Waxie . To tyle . Będziemy w kontakcie . Trzymajcie sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menezis
no to juz sama nie wiem co robic:( byłam dzisaij u ginekologa to mi powidziała ze absolutnie nie od tego, ale do puki nie brałam tych tabletek to wszystko było ok, a teraz jednka mnie to martwi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Taaaaa, w większości ginekologów taka opinia panuje .Tylko dlaczego w ulotce leku jest jak byk napisane ze można łysiec ??????????? Mi juz dwóch lekarzy o całkiem innych specjalizacjach , powiedziało ze dobrze zrobiłam ze ostawiłam bo i tak moze sie zdarzac , ze włosy zacznął wypadac . Kochana , rób jak uważasz, ja odstawiłam od razu jak się zorientowałam od czego włosy wypadaja .Ja nigdy nie brałam wczesniej rzadnej antykoncepcji , a teraz żałuję ze jednak się skusiłam na Yasminelle , ale już nigdy innych nie wezmę , w ogóle rzadnych !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menezis
patijoot___ pojde jeszcze do innej lekarki zobacze co ona mi powie zuce te tabsy, tylko pytanie czy jesli je teraz odstawie to normalnie dostane okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Ja odstawiłam w połowie blistra i dostałam po 5 dniach po odstawieniu. A następny okres dostałam normalnie po 29 dniach . Tak więc normuje sie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmaj
ja odstawiłam po 12 tabletkach i dostałam w trzecim dniu okres. a co do chudniecia to niektóre dziewczyny tak maja ze chudna po odstawienu. ja kilka miesięcy temu robiłam przerwe dwumiesięczną i udało mi sie zżucić 4 kilogramy, pomimo ze nie przytylam po tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysiadu
cześć brałam tabletki 2 lata i od tego momentu mi zaczely wypadac wlosy. sądziłam ze to przez farbowanie i prostowanie.bo w tym samym czasie zmieniłam kolor. nigdy nie przywiązałam wagi do tego od czego naprawde mogą wylatywać,ale teraz wiem że to od tabletek. odstawilam je kilka dni temu ale teraz juz jest za poźno. bo mam bardzo malom wlosow a wciąż lecą ,chociaz od kąd zaczelam uzywac loxonu widze ze zaczynaja odrastac malutkie. a pani ginekolog powiedziala mi ze dobrze zrobilam i ze wieleginekologow twiedzi ze tabletki nie maja nic wspolnego z wlosami poniewaz maja podpisana umowe z producentem tabletek i w kazdym opakowaniu na ktore wydaja recepte maja swoj udzial. a co do tych tabletek które zawieraja wiecej estrogenu to fakt poprawiaja wlosy, ale po odstawieniu tabletek znów zaczynaja sie problemy u nie których kobiet, poniewaz organizm przyzwyczja sie do zwiekszonej dawki tego hormonu. tak wiec ja polecam osobiscie NIE BRANIE TABLETEK!!! bo napewno każda kobieta chce urodzić zdrowe dziecko i sama być zdrowa mamą. a co do wlosów to czekam az przestana wypadac i juz sie tego nie moge doczekac jak znow bede miec ladne, ale to za jakis rok moze, wam tez tego życze z calego serca dziewczynki:):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Ach te cholerne tabletki anty a ja sie dowiedzialam ze tabletki ktore bralam przez 3, 5 roku NOVYNETTE mogly u mnie spowodowac nadmierne wypadanie(lysienie):(gdyz zawieraja w swoim skladzie desogestrel,w ulotce desgestrelu napisane jest w skutkach ubocznych: wypadanie włosów.Oczywiscie ginekolog zapewniala mnie ze na pewno te tabletki nie zaszkodza moim wlosom. Po co takie gadanie skoro wszystko zalezy od organizmu kobiety u jednej spowoduja wypadanue u drugiej nie.Ja od tych anty nabawilam sie lysienia :(z ktorym teraz ostro walcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yabka
Ach te cholerne tabletki anty a ja sie dowiedzialam ze tabletki ktore bralam przez 3, 5 roku NOVYNETTE mogly u mnie spowodowac nadmierne wypadanie(lysienie):(gdyz zawieraja w swoim skladzie desogestrel,w ulotce desgestrelu napisane jest w skutkach ubocznych: wypadanie włosów.Oczywiscie ginekolog zapewniala mnie ze na pewno te tabletki nie zaszkodza moim wlosom. Po co takie gadanie skoro wszystko zalezy od organizmu kobiety u jednej spowoduja wypadanue u drugiej nie.Ja od tych anty nabawilam sie lysienia :(z ktorym teraz ostro walcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilitka
Ja bralam yasminelle i po nich zaczely mi wypadac wlosy po kilku miesiacach.... powiedzialam o tym mojeje ginekolożce i przepisala mi OC-35 zapobiegaja one łysieniu a poza tym korzystnie wplywaja na cere:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
kilitka....to masz fajna i porzadna pania ginekolog bo gdy ja przyszlam do swojej i przedstawilam jej swoj problem nadmiernego wypadania wlosow po rozpoczeciu zapsanych przez nia tabsow to stwierdzila ze tabsy nie maja nic do tego pewnie brak mi witamin lub slabio sie odzywiam non i stres owszem kazala mi zrobic morfologie magnez zelazo ale to bylo w normie.Dobrze ze sama odstawilam tabsy i poszlam do porzadnego dermatologa potem do endokrynologa-ginekologa bo bym calkiem wylysiala:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilitka
no skoro morfologia i zelazo bylo w normie to nie mam pojecia na jakiej podstawie powiedziala ze to napewno nie tabletki.... zmien ginelologa... ginekolog powienien pierwsze co pomyslec ze to od tabletek bo to przeciez sa hormony ktore wprowadzaja troche zamieszania w organizmie szczegolnie mlodym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
dlatego podziekowalam tamtej ginekolog i juz nigdy do niej nie pojde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yabka
dlatego podziekowalam tamtej ginekolog i juz nigdy do niej nie pojde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Więc i ja mam ginekologa dobrego , bo od razu powiedział zebym przestała brac pigułki , bo nieraz tak sie zdarza , ze włosy zaczynaja wypadać . Moje wyniki tez ok ( morfologia i tarczyca ) . A w ogóle to ja miałam depresje po pigułach . I nawet nie zdawałam sobie sprawy jak silną , dopoki nie przestałam ich brac . Teraz wszystko wraca do normy , włoski odrastają , powolutku , ale meszek jest zauważalny. wyglądaja coraz lepiej , zdrowo. Końcówki nie sa porozdwajane. Gelacet pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menezis
patijot___ a po jakim czasie od odstawienia tych tabletek zauwazylas poprawe???? i czy obecnie stosujesz cosik na te wloski? we wrzesniu mam wizyte do endokrynologa zrobic wszystkie badania, bo ogolnie od dziecka mam problem z tarczycą, wiec juz nie wiem kogo winic. musze byc dobrej mysli bo szkoda by mi było sciac moje dlugie włoski ktore tyle zapuszczam z farboaniem tez przestaje z racji ze z zawodu jestem fryzjerka musze o nie zadbac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
menezis , tabletki odstawiłam miesiąc temu , więc nie tak dawno . brałam ogólnie tylko 5 miesiecy , więc też nie tak długo , a włosy zaczeły leciec juz po pierwszym opakowaniu. nigdy nie miałam problemów z włosami , zawsze były gęste , az do czasu .... dermatolog polecił mi Gelacet , niemieckie kapsułki z biotyną , przeciw łysieniu. kosztują ok 30 euro.biore je już miesiąc , włosy mniej wypadają , widzę przy myciu .Ogólnie , przestałam włosy suszyc suszarką i nie prostue , bo to jednak bardzo osłabia włosy, lekarz kazał sie dobrze odzywiac , i co bardzo ważne NIE STRESOWAC SIĘ . ja miałam depresje , bo to juz nawet stres nie był , przez co włosy wypadały bardzo , mogł to byc powód do tego łysego placuszka , którego się dorobiłam .ale wszystko zaczeło sie z dniem jak zaczełam brać pigułki. robię sobie raz na tydzień odzywke : żółtko , sok z połówki cytryny, olejek rycynowy i nafta kosmetyczna, trzymam na włosach ok pół godz. i później myje włosy , a na następny tydzień nakładam odzywke WAX, uzywam szamponu z czarnej rzepy, nie farbuje farbami bo amoniak źle wpływa na włosy, Dermatolog powiedział mi jasno , ze te wszystkie odżywki nie poprawiają kondycje włosa , nie zmniejszaja wypadania , bo kondycja włosa jest w mieszku włosowym , który jest pod skórą , ale poprawiają wygląd włosów , zatykaja łuski włosa , więc też na cos działaja . myśle ze ja mam już najgorsze za sobą , łysy placuszek zaczyna zarastać , włosy mniej wypadają . zdaję sobie sprawe ze trochę jeszcze potrwa zanim wrócą do dawnej kondycji, ale ważne ze idzie ku lepszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, dziewoje, dziewoje. Pisałam Wam, że tabsy zmniejszają poziom cynku, którego niedobór powoduje wypadanie włosów, rogowacenie i pekanie skóry, osłabienie paznokci. Zanim zaczniecie się załamywać, spróbujcie go trochę uzupełnić - a nuż TYLKO TYLE rozwiąże Wasze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Nomina , zapewne najlepsze są proste rozwiązania :) . Od jutra cynk w takim razie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmaj
no i jak dziewczynki??? polepszają sie włoski>>>?? bom mnie tak, a dopiero nie biore 2 tyg, i juz mniej wypada. tylko przy myciu, na grzebiebniu nie zostaja jak przedtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Mniej , mniej ja już nie biore 1,5 miesiąca i widze róznice .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ul ka
Wypadanie włosów to koszmar :( Brałam tabletki i od samego poczatku wydawało mi się, że nie działają zbyt dobrze na moją skórę i włosy, które zaczęły mi po pewnym czasie masowo wypadać. Musiałam zmienić pigułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patijot
Pomogła zmiana pigułek ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmaj
no właśnie pomogła zmiana tabletek??? bo kurcze ja nie biore i powiem szczeze ze sie boje kochać, a to nie potrzebny stres włosą. i chciałabym znow brac tabletki,ale nie wiem czy zmiana na inne da cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×