Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
jokoono

Panele podłogowe - które wybrać ???

Polecane posty

My mamy panele w pokojach i przedpokoju w kolorze bukowym o najwyższym stopniu ścieralności. Kosztowały 40 parę zł za metr. Całkiem nieźle się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MULDEK
hej, zamierzam kupić 'coś' na podłogę to co słyszałem od znajomych: - deski barlineckie sa podpobno kiepskie :) - już lepsze panele klasy AC3 - AC4 podobno zalecane jest do biur i sklepów - do domu w zupełności wystarzy AC3, no chyba, że mamy przywyczajenie do chodzenia w butach nawet do łóżka, to wtedy nawet ppolakierowany parkiet będzie porysowany.... toteraz bym poprosił porady na maila prywatnego: muldek(at)o2.pl bo interesuje mnie co mi doradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arth
Heja. Ja mam pytanie tego typu...Potrzebuje listwe laczaca panele podlogowe ktora daje sie wyprofilowac np. po lekkim luku. Szukam tego juz spory czas i niemoge znaleść.Wiem ze napewno jest cos takiego...Prosze o jakies namiary na sklep wktórym to będzie. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dogr
polecam te AC3 lub AC4 , ja udałem się do firmy Krakowski Drzewny Świat(można ich znaleść w Internecie) i tam uzyskałem poradę, kupiłem u nich w raz z montażem Polecam Floorine a z tańszych Kronoorginal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioluszka1
tez sie dolaczam bo mam pytanie , chce polozyc panele w jednym pokoju a tam mam teraz gumolit i nie wiem czy moze zostac czy mam go zerwac i czy pianka pod panele jest dobra czy moze cos innego , licze na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem panele firmy WITEX, model marena select z systemem Sound Protect. Firma lansuje się na bardzo markową i każe sobie sporo płacić za swoje produkty. Zdecydowałem się na ich produkt z uwagi na informacje jakie znalazłem na stronie WWW producenta oraz opinię w sklepach z panelami. Jednak obecnie mam odmienne zdanie, ponieważ: 1. klasa ścieralności AC4, czyli jedna z najwyższych, a w efekcie panel \"rysuje\" się z byle powodu - odkurzanie, przesuwanie krzeseł (nogi oklejone filcem) a ostatnio nawet dzieci bawiąc się klockami potrafią skutecznie zarysowywać panel. Upadek kubka z herbatą ze stołu spowodował wgłębienie. Ostatnio okazało się, ze dorosła osoba siedząca na krześle powoduje odkształcanie się w miejscach nóg panela (pojawiają się wgłębienia). 2. system Sound Protect - ma sprawiać, że dźwięki będą minimalne. Chociaż mam panele od 10 lat w swoim mieszkaniu to panele z tym systemem praktycznie niczego nie zmieniają (chociaż zastosowałem jako podkład korek zamiast pianki). 3. gwarancja 15 lat - producent zachwala swój produkt tym, że udziela 15 lat gwarancji. Chociaż zgłosiłem reklamację zakupionego towaru, w efekcie otrzymałem odpowiedź że nie może zostać uwzględniona. Obecnie sprawa zostanie skierowana do sądu - być może te 15 lat to czas jaki jest potrzebny aby dojść swoich praw w polskim wymiarze sprawiedliwości. Generalnie uznaję, że zakup tego produktu to jedna wielka porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbum35
ja mam ac4 kronopola tydzien czasu a są tak porysowane ze hej.a chodzimy w papciach tylko.wystarczy ze pod papiec wejdzie drobinka piasku i juz mamy ryse i to nie małą.Nawet filce pod krzesłami nie pomagają.Plastikowe nóżki od deski do prasowania tez ryszą panele więc ac4 to jeden wielki kit,nie warto wydawac kasy na ac4 bo i tak nic to nie daje a wywalony pieniądz.Na gorze w pokojach mam ac4 kronofixa i nie rysują się bardziej niz te ac4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooh_kik
Pamietajcie o tym ze panele to sprasowany papier klejony wielokrotnie, czyli można powiedziec podloga jednorazowa. Natomiast np. deska barlinecka to drewno które zawsze możesz wycyklinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcaca wiedziec
To może ja troszkę inaczej zapytam. Podobają mi się ciemne panele, coś jak tutaj: http://goo.gl/FrZ4 - ile mniej więcej trzeba zapłacić za metr takich paneli ? czy da się zejść poniżej 40 zł za metr ? I jeszcze jedno: przy płynnym przejściu z paneli na płytki: stosuje się jakieś specjalne rozwiązania, jakoś zabezpiecza się ostatni panel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej przeglądac oferty bo są super promocje. My mielismy mieć panela a była w leroy-u przecena na deskę barlicką i mamy piękne podłogi - owiele lepsze niż panele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoadz
Otoz to, wogole raczej sklanialbym sie do poszukania promocji na deske barlinecka, bo to jest drewno a panele to sklejka i po jakims czasie sie zetra. A promocje na Barlinka trafiaja sie czesto, trzeba po prostu pochodzic po punktach sprzedazy i popytac. Ostatnio moj znajomy kupil barlinek za 100 z metra, wiec w cenie dobrego panela dostal drewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcccom
A jesli mialbys polecic dekse Barlinecka do kuchni to co bys polecil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokoonoko
moja koleżanka wydała 6 tyś na deskę barlinecką do salonu. Po krótkim czasi eużytkwania deski zaczeły sie rozchodzić, podnosić itp. Zaraklamowała. Odpisali jej że rekalmacj anie może bycuwzględniona z powodu zmiennych warunków klimatycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , ja kupilam panele w komforcie a4 85 zł za metr i juz 1,5 roku i zadnego problemu a chodze czasem w szpilkach i odkurzaczem odkurzam i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pwwss
Mam mam deskę barlinecką panel drewniany z Jesionu. Są małe wgniotki nie twierdzę, ale tragedii nie ma. Kupowałem w OBI za 90 PLN/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AKW
Jeśli wybieracie podłogę, to ODRADZAM panele Alloc Commercial. Panele te założyliśmy w dość długim korytarzu i jednym pokoju. Dopóki nie wprowadziliśmy się i nie zaczęliśmy je użytkować, wszystko wydawało się w porządku. Niestety po wprowadzeniu się zaczęliśmy żałować, że je kupiliśmy. Może i ładnie wyglądają, ale strasznie trzeszczą. Mam małe dzieci i gdy je uśpię, nie jestem w stanie przejść do innego pokoju czy kuchni aby ich nie obudzić. Próbowałam chodzić co drugi panel, na stykach, na środkach... ale trzeszczy praktycznie każdy panel. Rano ten sam problem; mąż wstaje do pracy i oczywiście wszystkich nas budzi. Dostaję już szału, bo moglibyśmy pospać jeszcze z 2 godz. Panele kupiliśmy w sklepie KOMFORT w Gnieźnie w czerwcu 2010 r. Gdy do nich zadzwoniliśmy, dość szybko pojawił się jeden z panów, którzy montowali u nas panele. Stwierdził, że faktycznie jest coś nie tak i trzeszczy stanowczo za głośno (najprawdopodobniej zamki, „które sprawiają, że panele są niezwykle proste w instalacji). On jednak nigdy wcześniej nie montował paneli Alloc Commercial (735802 WS Akacja, 2-pasma) i nie ma pojęcia, czy inni klienci też mają ten sam problem. Wykluczył winę nas - użytkowników podłogi oraz montażystów. 16 sierpnia 2010 r. został złożony wniosek reklamacyjny Do tej pory (jest już listopad) nikt z firmy nie pofatygował się ani nie zatelefonował! Nie wiem jak długo będziemy jeszcze czekać i co z tego wyniknie??? Jednym słowem ODRADZAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkess
Jeśli miałabym już wybierać panele to tylko te drewniane - Przez większość życia mieszkałam u rodziców gdzie był parkiet, trzy lata temu przeprowadziłam się do miasta i wynajmowałam mieszkanie gdzie były panele z laminatu kolor podobny ale stukało, pukało ; porysowane w cholere. Z mężem jesteśmy na etapie budowy wspólnego gniazdka zastanawiamy się co wybrać czy lite deski dębowe czy może jednak panel drewniany. Jak wybierzemy damy zanć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jap.ko
Drewno drewno drewno, laminaty to xero drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schamann
Do mieszkania najlepiej panele podłogowe ac4 8mm - trochę informacji o panelach podłogowych i ich rodzajach cechach można znaleźć na stronie www.panele.sklep.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirtualny_doradca
Zapraszamy do skorzystania z usług naszego Wirtualnego Doradcy. U nas znajdziesz odpowiedz na pytania związane z wyborem podłogi drewnianej, jej montażem oraz pielęgnacją. W razie bardziej szczegółowych pytań w godzinach 8.00-16.30 od poniedziałku do piątku możesz połączyć się z naszym konsultantem na czacie, który odpowie na każde Twoje pytanie. www.doradca.barlinek.com.pl Ty pytasz, my odpowiadamy! Ty kupujesz, my pomagamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pwyll
E tam panele, panele. Prawdziwego drewna nic nie zastąpi. Parkiet, parkiet i jeszcze raz parkiet. Żadne panele nie dorównują mu ani jakością, wytrzymałością zwłaszcza na odkształcenia ani wyglądem. Ostatnio coraz modniejsze są drewna egzotyczne. Kaya kuku, pyinkado, cabreuva vermelha, asian walnut, lapacho, teak, pradoo, doussie, iroko, jatoba, merbau. Ja mam w salonie właśnie iroko i super, bardzo sobie chwalę, solidne, elegancko wygląda. Wcześniej w modzie najbardziej był dąb, ale wielu ludziom chyba już się przejadł. I rzeczywiście te egzotyki są śliczne. Jest taka fajna nowa linia Pacific Line, bardzo eleganckie parkiety i świetne, wyselekcjonowane drewno. I to wcale nie jest takie drogie, powiem wam, jakby się wydawało. Ja tam uważam, że lepsze droższe, ale za to ze współmiernie lepszą jakością ;) Nie ma co oszczędzać i co chwila wymieniać podłogi przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gloss
O ja mam właśnie doussie też z Pacific Line i popieram całkowicie. Moim zdaniem bardziej elegancko jednak wygląda parkiet drewniany, szczególnie egzotyczny. A jeśli chcesz panele to Alloc mogę polecić bo miałam wcześniej, zanim się zdecydowałam na drewno i też byłam zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klientka Panel-Pol
Od listopada walczę z firmą www.panel-pol.com.pl na al. 29 Listopada 152 w Krakowie - odradzam z całych sił jeśli ktoś nie chce stracić zdrowia przy kontakcie z najbardziej nieprofesjonalnymi sprzedawcami, monterami na jakich kiedykolwiek natrafiłam oraz nie chce być traktowany jak idiota, któremu wystarczy powiedzieć proszę, wiec złożyć po raz 5 reklamacje jak też jeśli ktoś nie chce otrzymać podrobionych paneli, lub tylko częściową dostawę. Odradzam wszystkim korzystanie z oferty i usług tej firmy Panel-Pol, jest nierzetelna i nikt nie ponosi odpowiedzialności za błędy tylko nadal krzywdzą ludzi, którzy wydają często resztki swoich życiowych oszczędności. Moje zarzuty zostały zapisane na licznych reklamacyjnych listach na kilku stronach A4, mam też zdjęcia, które pokazują „profesjonalizm" pseudo fachowców. Chętnie prześle aby każdy mógł poznać szczegóły sprawy. Sąsiad w bloku niestety też walczył z Panel-Pol, ja jestem w trakcie mimo, że mamy 2 połowę marca. W celu otrzymania większej ilości informacji proszę o kontakt na maila: smerfetkaah@interia.pl i podanie Państwa adresu e-mail wówczas prześle szczegóły. Skontaktowało się ze mną już kilka osób, które po zapoznaniu się z pełną sprawą twierdzą, że byli/są identycznie traktowani. Takiemu przez traktowaniu klienta przez PanelPol na Al. 29 Listopada należy stanowczo powiedzieć NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lemmmurrr
Ja mam panele Sensa AC 4 w pokoju i na korytarzu. Są wygodne, praktyczne, bardzo proste w montażu, nie trzeba dobijać, wystarczy zatrzasnąć specjalny zamek. No i wyglądają elegancko, duży wybór dekorów, śliczny design, kilka ciekawych kolekcji, warto katalog przejrzeć. No i cena niewysoka w stosunku do jakości (w końcu porządna niemieca robota), długa gwarancja. Ja bym polecała te zdecydowanie - sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×